Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ποακ (playoff 6η αγ.): 26/04/23, 21:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

54 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      47
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      4
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερνάντες
      2
    • Ελίασον
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      49
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      9
    • Ρότα
      3
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      2
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φαν Βέερτ
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      38

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

40 minutes ago, Skepastos said:

Έχω την εντύπωση ότι θα ξεκουράσει μερικούς παίχτες ενόψει ζελα. Πιστεύω ένα από τα 2 στόπερ καθώς και Πινεδα, Γκατσινοβιτς, Ελιασον, είναι όλοι υποψήφιοι για πάγκο. Πάντως αν δεν παιξει ο Αουγκουστο και κατέβουν με Σβαμπ, Νταντάς/Έλ Καντουρι στο κέντρο πρέπει να τους χτυπήσεις στον άξονα γιατί δεν κόβουν και είναι αργοί 

Πρέπει να ξεκουράσεις και τα Μπακ σου ειδικά τον Hajisafi 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Λουτσέσκου θα έρθει να χαλάσει το ματς μην σας πω θα το πάει για διακοπή 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kapetane21 said:

Ο Λουτσέσκου θα έρθει να χαλάσει το ματς μην σας πω θα το πάει για διακοπή 

Τα ίδια καραγκιοζιλικια θα κάνει,με το ιδιο σκυμμενο κεφαλι θα φυγει. Θα βάλουμε τον Ροα όμως από νωρίς για παν ενδεχόμενο να δούμε αν θα κουνηθεί 

Link to comment
Share on other sites

Ο οργανισμος εχει ακομα χανγκοβερ απ το χθεσινο μεθυσι, και παράλληλα ετοιμαζεται για τη μαχη της Κυριακής. 

Ξερετε τι συμβαινει οταν δεν κοιταμε το ακριβως επόμενο ματς, ετσι?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με τα οπαδικα συμβάντα(πριν και μετα το ματς με γαυρους) πιστεύω οτι οι παιχτες ειναι πιο καψωμενοι απο ποτε. Απο εδω και περα θα βλέπουμε ομαδα που πραγματικά θα τα δίνει ολα. Δεν φοβάμαι κανενα ματς πλεον. Ορκς, ερχόμαστε. Βα ζέλια, βαλεζινη οσο προλαβαινετε. 

Link to comment
Share on other sites

Ο κοουτς δείχνει οτι μπορεί να τους συμμαζέψει . Βέβαια οτι και να γίνει πάλι νίκη θα θες στη λεωφόρο. 

 

Link to comment
Share on other sites

Για πολλούς λόγους θέλω μια σβηστή νίκη την Τετάρτη του 1-0, 2-0. Δεν θέλω ούτε υπερβολές ούτε άγχη. Χαμηλά το κεφάλι ωστε ο οργανισμός να ρίξει πάλι όλη τη δυναμική του την Κυριακή

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dali 21R said:

Ο κοουτς δείχνει οτι μπορεί να τους συμμαζέψει . Βέβαια οτι και να γίνει πάλι νίκη θα θες στη λεωφόρο. 

 

Αν νικήσεις στη Λεωφορο σαν ισοβαθμος, η νίκη αυτή σου δίνει και ένα κανονακι ομως

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Για πολλούς λόγους θέλω μια σβηστή νίκη την Τετάρτη του 1-0, 2-0. Δεν θέλω ούτε υπερβολές ούτε άγχη. Χαμηλά το κεφάλι ωστε ο οργανισμός να ρίξει πάλι όλη τη δυναμική του την Κυριακή

Οτι πει ο @mporatθα γινει την Τετάρτη.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geologos said:

Οτι πει ο @mporatθα γινει την Τετάρτη.

Τι να πει ο @mporatδλδ; 

Το παιδί έχει πέσει στο καζάνι με την Αμίτα Μόσιον και τον έχει βαπτίσει εκεί μέσα ο Θέμης ο Γεωργαντάς. 

Τον @aris2168 θα ακούς, τον @agelos θα ακούς και την αφεντιά μου, που είμαστε οι μόνοι λογικοί εδώ μέσα. 

Σβηστό Χ-2 και το Χ επειδή είμαστε γηπεδούχοι. Αντικειμενικά κιόλας. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Αν νικήσεις στη Λεωφορο σαν ισοβαθμος, η νίκη αυτή σου δίνει και ένα κανονακι ομως

Αν κανουμε δυο νικες εως την κυριακη η ομαδα μετα δεν χανει πουθενα.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MITSAKLAS said:

Τι να πει ο @mporatδλδ; 

Το παιδί έχει πέσει στο καζάνι με την Αμίτα Μόσιον και τον έχει βαπτίσει εκεί μέσα ο Θέμης ο Γεωργαντάς. 

Τον @aris2168 θα ακούς, τον @agelos θα ακούς και την αφεντιά μου, που είμαστε οι μόνοι λογικοί εδώ μέσα. 

Σβηστό Χ-2 και το Χ επειδή είμαστε γηπεδούχοι. Αντικειμενικά κιόλας. 

Ρε μπας και ο Μπόρατ είναι ο Τσαλίκης;

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ο αγώνας της Κυριακής πρέπει να κερδηθεί, το παιχνίδι της Τετάρτης είναι το πιο αδιάφορο μέχρι το τέλος.

Ο βάζελος έχει πιο πολύ άγχος για την τετάρτη από εμάς, είναι αυτός που πρέπει να κερδίζει μέχρι τέλος ώστε να τον βολεύει η ισοπαλία την κυριακή.

Ο Μπορμπόκης πάντως συμφώνησε στη διαπίστωση πως η φετινή μοιάζει ΠΟΛΥ με τη χρονιά του Μπορέλι......

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ρε μπας και ο Μπόρατ είναι ο Τσαλίκης;

Δεν ξέρω ρε φίλε αλλά δεν το αποκλείω.

Θα πρέπει να μας πει κι ο @Bukowski αν τους έχει δει κανείς ταυτόχρονα στο ίδιο σημείο. 

Link to comment
Share on other sites

Γκολ και ξύλο και σε αυτούς. Νίκη για να στείλουμε το μήνυμα εν όψει τελικού 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Man Of Faith said:

Αν νικήσεις στη Λεωφορο σαν ισοβαθμος, η νίκη αυτή σου δίνει και ένα κανονακι ομως

Αν δεν κερδίσεις στην Λεωφόρο μετά πρέπει να μην στραβοπατησεις πουθενά και να περιμένεις από Βου ή τον διορισμένο να σου κάνουν δώρο. Κρίσιμη και η αυριανή αγωνιστική καθώς αυτοί έχουν εύκολο ματς(θα είναι πολλοί μαλακες άμα κάνουν δεύτερη σερί γκέλα με Βόλο) και εμείς παίζουμε με Κλαψεσκου που θα λυσσαξει να κόψει βαθμούς 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η νίκη δεν φτάνει στη λεωφόρο για να είμαστε πρώτη τη κυριακή αν ειμαστε ισόβαθμοι αλλα χρειάζεται και με διαφορά 2 τερμάτος και αυτό λόγο του χαμένου πέναλτι του Γκαρσία . Βιορθώστε με εαν κάνω λάθος . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Νομίζω οτι η νίκη δεν φτάνει στη λεωφόρο για να είμαστε πρώτη τη κυριακή αν ειμαστε ισόβαθμοι αλλα χρειάζεται και με διαφορά 2 τερμάτος και αυτό λόγο του χαμένου πέναλτι του Γκαρσία . Βιορθώστε με εαν κάνω λάθος . 

Οχι, απλη νικη αρκει

Αν ειχε βαλει το πεναλτι ο γκαρσια θα χαμε το πανω χερι στην ισοβαθμια ο,τι και να γινοταν την κυριακη

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολος αγώνας, στόχος και απαίτηση η νίκη. Ακόμα όμως και αν δεν έρθει, πάντοτε θέλει ψυχραιμία και όχι ανάθεμα σε ψυχολογικά και άλλα.
Ανεξάρτητα από τα άλλα αποτελέσματα, παιχνίδι με παιχνίδι και στο τέλος τα βλέπουμε όλα.

Η ΑΕΚ δεν έχει σενάρια. Έχει πέντε τελικούς με στόχο την νίκη.
Και ο πρώτος τελικός είναι με τον ΠΑΟΚ. Και αν κάποιοι έλεγαν ότι δεν γίνεται εύκολα να χάσει ο Ολυμπιακός δύο φορές στο γήπεδο του, ανάλογα θα μπορούσε κάποιος να πει πως δεν γίνεται ο ΠΑΟΚ να κάνει εύκολα δύο σερί ήττες.
Φυσικά όλα γίνονται, δεν είμαι υπέρ αυτής της άποψης.
Ωστόσο, ο αγώνας απαιτεί συγκέντρωση και αποτελεσματικότητα.
Άλλωστε ο ΠΑΟΚ και για να μιλήσουμε εκτός έδρας παιχνίδι του, με τον Ολυμπιακό ζορίστηκε στο πρώτο μισάωρο όταν απέφυγε να δεχθεί γκολ, πλην όμως στο τέλος έχασε δίκαια αλλά και δύσκολα, με ένα τσαφ αμυντικού του και ένα πέναλτι.
Η ΑΕΚ δεν μπορεί να ελέγξει το τι κάνουν οι άλλες ομάδες στα μεταξύ τους παιχνίδια, αλλά ούτε δύναται να αναλώσει ενέργεια για το αν κερδίσει ο ένας ή ο άλλος, όπως ορθώς έχει τέτοια νοοτροπία ο Αλμέιδα.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

H AEK χρειάζεται μίνιμουμ 4 βαθμούς στα 2 επόμενα. Αύριο θα λιώσουν όπως το κεράκι λιώνει στην εκκλησία.  Και ας παίξει ο βάζελος για την ισοπαλία την Κυριακή αφού αισθάνεται τόσο σίγουρος για την ομαδάρα του μέχρι το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bluesman said:

Δύσκολος αγώνας, στόχος και απαίτηση η νίκη. Ακόμα όμως και αν δεν έρθει, πάντοτε θέλει ψυχραιμία και όχι ανάθεμα σε ψυχολογικά και άλλα.
Ανεξάρτητα από τα άλλα αποτελέσματα, παιχνίδι με παιχνίδι και στο τέλος τα βλέπουμε όλα.

Η ΑΕΚ δεν έχει σενάρια. Έχει πέντε τελικούς με στόχο την νίκη.
Και ο πρώτος τελικός είναι με τον ΠΑΟΚ. Και αν κάποιοι έλεγαν ότι δεν γίνεται εύκολα να χάσει ο Ολυμπιακός δύο φορές στο γήπεδο του, ανάλογα θα μπορούσε κάποιος να πει πως δεν γίνεται ο ΠΑΟΚ να κάνει εύκολα δύο σερί ήττες.
Φυσικά όλα γίνονται, δεν είμαι υπέρ αυτής της άποψης.
Ωστόσο, ο αγώνας απαιτεί συγκέντρωση και αποτελεσματικότητα.
Άλλωστε ο ΠΑΟΚ και για να μιλήσουμε εκτός έδρας παιχνίδι του, με τον Ολυμπιακό ζορίστηκε στο πρώτο μισάωρο όταν απέφυγε να δεχθεί γκολ, πλην όμως στο τέλος έχασε δίκαια αλλά και δύσκολα, με ένα τσαφ αμυντικού του και ένα πέναλτι.
Η ΑΕΚ δεν μπορεί να ελέγξει το τι κάνουν οι άλλες ομάδες στα μεταξύ τους παιχνίδια, αλλά ούτε δύναται να αναλώσει ενέργεια για το αν κερδίσει ο ένας ή ο άλλος, όπως ορθώς έχει τέτοια νοοτροπία ο Αλμέιδα.

 

 

 

Σωστός. Επίσης να πούμε ότι η ΑΕΚ πέρα από το ότι έχει κάνει μαγική χρονιά από όλες τις απόψεις, έχει κάνει και μαγικά play off μέχρι στιγμής.

Σε ποιον να λέγαμε πριν την έναρξη τους ότι θα είχαμε 1 ισοπαλία και 4 νίκες, 2 εξ αυτών σε τούμπα και Καραϊσκάκη.

Δεν ξέρω τι θα γίνει τις τελευταίες πέντε αγωνιστικές αλλά οφείλουμε όλοι να συνειδητοποιήσουμε ότι η ομάδα κάνει απίστευτες εμφανίσεις και φυσικά σε οποιοδήποτε στραβό αποτέλεσμα να μην αρχίσουν τα αναθέματα.

Το πρόγραμμα με Παοκ μέσα, Παναθηναϊκό έξω, ολυμπιακό μέσα, Άρη έξω σε 10 μέρες από αύριο παραμένει εξωφρενικά δύσκολο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×