Jump to content

Άρης - ΑΕΚΑΡΑ (playoff 9η αγ.): 07/05/23, Novasports


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

62 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      3
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      1
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      44
    • Φαν Βέερτ
      14
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ζίνι
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      51
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      1
    • Ελίασον
      1
    • Πινέδα
      5
    • Γκατσίνοβιτς
      4
    • Τσούμπερ
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ζίνι
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      49

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, agelos said:

@MITSAKLAS

@aris2168

Έχουμε μπλέξει με προληπτικούς εδώ μέσα.

Είμαι σοκαρισμένος. (το σ με προφορά Ντόρας)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξτε ρε ολα τα τοπικ να ξεδινουμε και να τα γαμησουμε ολα.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που είμαι πλέον μέλος του φόρουμ! Το ανακάλυψα πριν 1,5 χρόνο νομίζω και από τότε δεν υπάρχει μέρα και ώρα που να μη μπαίνω και να το ξεκοκκαλίζω. Αναζητώ τα νέα ποστ του Στυλ όπως αναζητά νερό ένας άνθρωπος χαμένος στην έρημο για ημέρες.

Αποφάσισα να κάνω εγγραφή όταν διάβασα πρόσφατα ποστ που έλεγαν ότι "δε μπορούμε να δουλέψουμε εξαιτίας της ΑΕΚ", "τη σκεφτόμαστε όλη μέρα" και "χάνουμε τον ύπνο μας". Ταυτίστηκα απόλυτα. Επιτρέψτε μου να πω μερικά πράγματα για τον οπαδικό μου εαυτό, για να ξέρετε ποιος είμαι.

* Όρισα ως αγαπημένο μου ποδοσφαιριστή το Ντέμη, λόγω του ότι έγινα φανατικός ΑΕΚτζης στην τρυφερή ηλικία των 11 ετών. Τα διοικητικά τα αφήνω στην άκρη. Ίσως είμαι από τα νεότερα μέλη εδώ.

* Ερέθισμα για να πάψω να είμαι απλά φίλος και να γίνω φανατικός ήταν -τί αλλο- μια πίκρα. Η ήττα με 4-3 το 2002 και η απώλεια του πρωταθλήματος. Ε αυτή η απώλεια με καύλωσε, τρελάθηκα. Το κύπελλο αργότερα, με τον τρόπο που ήρθε, έβαλε μια οριστική σφραγίδα. Από τότε το καλοκαίρι score live και μελέτη του ρόστερ. Μεγάλη χαρά η πρόκριση με ΑΠΟΕΛ και οι 6 ισοπαλίες στο Ch.L.

* Πρώτος και τελευταίος μου αγώνας από κοντά, έμελλε να είναι ο τελευταίος αγώνας πριν γκρεμιστεί ο Ναός, ΑΕΚ-ρούλης 4-0. Δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Τέλεια η σύγχρονη αρένα μας, αλλά είχε αύρα αυτό το γήπεδο. 2-3 ώρες το έζησα, με σημάδεψε όμως.

* Τα επόμενα χρόνια ακολουθούσα την ομάδα στο ΟΑΚΑ (φάγαμε πόρτα στον 1ο αγώνα στη Ριζούπολη, μόνο τα διαρκείας χωρούσαν), παρουσία του πατέρα μου που δεν είναι ΑΕΚ, δεν ασχολούταν ποτέ γενικώς. Τον τράβαγα τον άνθρωπο στο Νταχάου. Με έβλεπε τρελαμένο και ίσως να αναρωτιόταν από πού και ως πού αυτό το παιδί βγήκε έτσι; Αργότερα βρέθηκα στην επαρχία για σπουδές, στην Πάτρα. Πρώτη φορά τότε έβγαλα μπλούζα ενώ έβρεχε, σε έναν αγώνα φιλικό κόντρα στην Παναχαϊκή. Άλλη μια φορά έπαιξε η ομάδα εκεί, αλλά στο Παμπελοποννησιακό με την Κέρκυρα ως γηπεδούχο. Ναι, προφανώς και χάσαμε.

* Στην 1η χρονιά του υποβιβασμού δυστυχώς δεν ακολούθησα λόγω σπουδών. Στη Β εθνική πήγαινα συχνά στο γήπεδο. Στον τελευταίο αγώνα με τον Ηρακλή, όταν και τυπικά επιστρέψαμε, νομίζω 1η φορά συγκινήθηκα έντονα, σχεδόν έκλαψα στα σκαλάκια. Από εκεί και πέρα μου έγινε έμμονη ιδέα ότι η ΑΕΚ πρέπει να επιστρέψει και να κυριαρχήσει. Δεν θυμάμαι τα 3 σερί πρωταθλήματα φυσικά, αλλά η συλλογική ΑΕΚτζήδικη μνήμη μου τα έχει βιδώσει στο κεφάλι.

* Η 2η φορά που έκλαψα για την ΑΕΚ ήταν στα εγκαίνια. Από νωρίς στο Ναό. Χτυπάω το διαρκείας, περνάω το τουρνικέ. Ανεβαίνω τα σκαλιά. 2-3 βήματα με λύγισαν και πλάνταξα στο κλάμα. Τις υπόλοιπες 2 ώρες μέχρι την έναρξη των εγκαινίων απλά κοιτούσα υπό σοκ το γήπεδο και τον κόσμο.

Είμαι λοιπόν κάτοχος διαρκείας και ζω στην Αθήνα. Είμαι ιδιαίτερα ενθουσιασμένος από τη φετινή εικόνα της ομάδας. Παίζει ΑΚΡΙΒΩΣ όπως θέλω. Πίεση, πίεση, πίεση. Σουτ, καλές σέντρες και ξανά πίεση. Χαφ και στόπερ σκυλιά, επίθεση φωτιά. Παραφωνίες δυστυχώς το τέρμα (στον τελευταίο αγώνα ήταν καλός όμως) και η αναποτελεσματικότητα μπροστά.

Με τη νίκη σήμερα. Έχω πίστη ότι θα τα καταφέρουμε να το σηκώσουμε, αν και είμαι τόσο ικανοποιημένος φέτος, που αν δεν το σηκώσουμε δεν θα στενοχωρηθώ πολύ. "Εμείς θα πάρουμε το πρωτάθλημα" όμως, αυτή η ατάκα μου έχει σφηνωθεί στο μυαλό.

Από παρασκήνια απλά παρακολουθώ τί γίνεται, δεν έχω να εισφέρω κάτι.

Κούρασα ίσως με το σεντόνι και η μέρα δεν είναι κατάλληλη για τέτοια.

ΑΕΚ ΜΙΑ ΖΩΗ!

 

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, aris2168 said:

Ανοιξτε ρε ολα τα τποικ να ξεδινουμε και να τα γαμησουνε ολα.

Άμα κοτάνε ας το κάνουν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 Βαλατε νεο κοσμο ΣΗΜΕΡΑ???? Ειναι δυνατον? Απερισκεπτη διαταραξη του τσι... τονε ξερετε μωρε? Ειναι τσεκαρισμενος? Αν ειναι κανα κατσικι? Ποιος παιρνει την ευθυνη?

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Neofermenos said:

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που είμαι πλέον μέλος του φόρουμ! Το ανακάλυψα πριν 1,5 χρόνο νομίζω και από τότε δεν υπάρχει μέρα και ώρα που να μη μπαίνω και να το ξεκοκκαλίζω. Αναζητώ τα νέα ποστ του Στυλ όπως αναζητά νερό ένας άνθρωπος χαμένος στην έρημο για ημέρες. 

Αποφάσισα να κάνω εγγραφή όταν διάβασα πρόσφατα ποστ που έλεγαν ότι "δε μπορούμε να δουλέψουμε εξαιτίας της ΑΕΚ", "τη σκεφτόμαστε όλη μέρα" και "χάνουμε τον ύπνο μας". Ταυτίστηκα απόλυτα. Επιτρέψτε μου να πω μερικά πράγματα για τον οπαδικό μου εαυτό, για να ξέρετε ποιος είμαι.

* Όρισα ως αγαπημένο μου ποδοσφαιριστή το Ντέμη, λόγω του ότι έγινα φανατικός ΑΕΚτζης στην τρυφερή ηλικία των 11 ετών. Τα διοικητικά τα αφήνω στην άκρη. Ίσως είμαι από τα νεότερα μέλη εδώ.

* Ερέθισμα για να πάψω να είμαι απλά φίλος και να γίνω φανατικός ήταν -τί αλλο- μια πίκρα. Η ήττα με 4-3 το 2002 και η απώλεια του πρωταθλήματος. Ε αυτή η απώλεια με καύλωσε, τρελάθηκα. Το κύπελλο αργότερα, με τον τρόπο που ήρθε, έβαλε μια οριστική σφραγίδα. Από τότε το καλοκαίρι score live και μελέτη του ρόστερ. Μεγάλη χαρά η πρόκριση με ΑΠΟΕΛ και οι 6 ισοπαλίες στο Ch.L.

* Πρώτος και τελευταίος μου αγώνας από κοντά, έμελλε να είναι ο τελευταίος αγώνας πριν γκρεμιστεί ο Ναός, ΑΕΚ-ρούλης 4-0. Δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Τέλεια η σύγχρονη αρένα μας, αλλά είχε αύρα αυτό το γήπεδο. 2-3 ώρες το έζησα, με σημάδεψε όμως.

* Τα επόμενα χρόνια ακολουθούσα την ομάδα στο ΟΑΚΑ (φάγαμε πόρτα στον 1ο αγώνα στη Ριζούπολη, μόνο τα διαρκείας χωρούσαν), παρουσία του πατέρα μου που δεν είναι ΑΕΚ, δεν ασχολούταν ποτέ γενικώς. Τον τράβαγα τον άνθρωπο στο Νταχάου. Με έβλεπε τρελαμένο και ίσως να αναρωτιόταν από πού και ως πού αυτό το παιδί βγήκε έτσι; Αργότερα βρέθηκα στην επαρχία για σπουδές, στην Πάτρα. Πρώτη φορά τότε έβγαλα μπλούζα ενώ έβρεχε, σε έναν αγώνα φιλικό κόντρα στην Παναχαϊκή. Άλλη μια φορά έπαιξε η ομάδα εκεί, αλλά στο Παμπελοποννησιακό με την Κέρκυρα ως γηπεδούχο. Ναι, προφανώς και χάσαμε.

* Στην 1η χρονιά του υποβιβασμού δυστυχώς δεν ακολούθησα λόγω σπουδών. Στη Β εθνική πήγαινα συχνά στο γήπεδο. Στον τελευταίο αγώνα με τον Ηρακλή, όταν και τυπικά επιστρέψαμε, νομίζω 1η φορά συγκινήθηκα έντονα, σχεδόν έκλαψα στα σκαλάκια. Από εκεί και πέρα μου έγινε έμμονη ιδέα ότι η ΑΕΚ πρέπει να επιστρέψει και να κυριαρχήσει. Δεν θυμάμαι τα 3 σερί πρωταθλήματα φυσικά, αλλά η συλλογική ΑΕΚτζήδικη μνήμη μου τα έχει βιδώσει στο κεφάλι.

* Η 2η φορά που έκλαψα για την ΑΕΚ ήταν στα εγκαίνια. Από νωρίς στο Ναό. Χτυπάω το διαρκείας, περνάω το τουρνικέ. Ανεβαίνω τα σκαλιά. 2-3 βήματα με λύγισαν και πλάνταξα στο κλάμα. Τις υπόλοιπες 2 ώρες μέχρι την έναρξη των εγκαινίων απλά κοιτούσα υπό σοκ το γήπεδο και τον κόσμο.

Είμαι λοιπόν κάτοχος διαρκείας και ζω στην Αθήνα. Είμαι ιδιαίτερα ενθουσιασμένος από τη φετινή εικόνα της ομάδας. Παίζει ΑΚΡΙΒΩΣ όπως θέλω. Πίεση, πίεση, πίεση. Σουτ, καλές σέντρες και ξανά πίεση. Χαφ και στόπερ σκυλιά, επίθεση φωτιά. Παραφωνίες δυστυχώς το τέρμα (στον τελευταίο αγώνα ήταν καλός όμως) και η αναποτελεσματικότητα μπροστά.

Με τη νίκη σήμερα. Έχω πίστη ότι θα τα καταφέρουμε να το σηκώσουμε, αν και είμαι τόσο ικανοποιημένος φέτος, που αν δεν το σηκώσουμε δεν θα στενοχωρηθώ πολύ. "Εμείς θα πάρουμε το πρωτάθλημα" όμως, αυτή η ατάκα μου έχει σφηνωθεί στο μυαλό.

Από παρασκήνια απλά παρακολουθώ τί γίνεται, δεν έχω να εισφέρω κάτι.

Κούρασα ίσως με το σεντόνι και η μέρα δεν είναι κατάλληλη για τέτοια.

ΑΕΚ ΜΙΑ ΖΩΗ!

Καλώς ήλθες φίλε.

Να σε ενημερώσω ότι υπάρχει και  η "plain paste" επιλογή.

Γράφεις και σε άλλα φορα?

@Bukowski

Τι έχουμε εδώ?

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Άμα κοτάνε ας το κάνουν. 

Πω ρε φιλε, τουςς λυπαμαι που ζουν με το φοβο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aris2168 said:

Πω ρε φιλε, τουςς λυπαμαι που ζουν με το φοβο...

Φίλε Άρη, είχα ξαναποσυρθεί στις σκιές αλλά οι τελευταίες εξελίξεις με ανάγκασαν να ξαναβγώ για λίγο. 

Την επόμενη Δευτέρα, αν μια στο δις έχει γίνει το θαύμα και η ΑΕΚ είναι πρωταθλήτρια θα αποκαλύψω και θα γράψω πολλά. 

Τόσα που θα κλωνίσουν συθέμελα το Χαρούμενο αυτό Μελίσσι που λέγεται ΚΜ. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, agelos said:

Με τη Βιολέτα τι παίζει?

Oλα καλά, εβγαλέ και άλλα άνθη.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 6
Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να διανοηθώ ότι θα υποστηρίξω γκέι έστω για 2 ώρες !
άντε να δούμε τι χειρότερο θα μας βρει 😊

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Atlas21 said:

Oλα καλά, εβγαλέ και άλλα άνθη.

Βιολέτα ανθιζεις

Πρωταθλημα μυριζεις

(του 23-24, μην μπερδεύεστε)

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Atlas21 said:

Oλα καλά, εβγαλέ και άλλα άνθη.

Photo or it never happened.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Τι ώρα επιστρέφει το αεροπλάνο των πρωταθλητών; 

Ρε ο ξεφτιλισμένος τους πάει με προπέλα της sky express.

Περιττό να πω τι θα γινόταν αν έρχονταν με jet Αιγαίου. Μαλακες η καλτιλα θα πέρναγε σε άλλο λεβελ.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aris2168 said:

Εν τω μεταξυ, οι βαζελοι εβγαλαν αποστολη?

Οχι

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτης Παπασταθόπουλος, Γιαν Εμβιλά και Χουάνγκ είναι στη διάθεση του Ζορζ Ανιγκό, για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, όπως μετέφερε ο Κώστας Νικολακόπουλος, μέσα από τη συχνότητα του bwinΣΠΟΡ FM 94.6, με αφορμή δημοσιεύματα για πιθανές απουσίες της τελευταίας στιγμής.

Κατά πάσα πιθανότητα, ο Ματιέ Βαλμπουενά δεν θα βρίσκεται στην αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, baRon21 said:

Photo or it never happened.

Θα έρθει όταν γυρίσω σπίτι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×