Jump to content

Άρης - ΑΕΚΑΡΑ (playoff 9η αγ.): 07/05/23, Novasports


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

62 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      3
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      1
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      44
    • Φαν Βέερτ
      14
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ζίνι
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      51
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      1
    • Ελίασον
      1
    • Πινέδα
      5
    • Γκατσίνοβιτς
      4
    • Τσούμπερ
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ζίνι
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      49

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Natos kai o Tasos ths kardias mas

Θεωρώ μεγάλη κοροϊδία και ξεφτίλα να αποφασίζεται αντί για αναβολή να δώσει μια ομάδα ένα ματς Δευτέρα ή Τρίτη. Αν υπήρχε ήθος θα έπρεπε να πάρει μια εβδομάδα αναβολή το πρωτάθλημα, όχι για να ξεκουραστεί ο Παναθηναϊκός για όλες τις ομάδες. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, felman said:

Natos kai o Tasos ths kardias mas

Θεωρώ μεγάλη κοροϊδία και ξεφτίλα να αποφασίζεται αντί για αναβολή να δώσει μια ομάδα ένα ματς Δευτέρα ή Τρίτη. Αν υπήρχε ήθος θα έπρεπε να πάρει μια εβδομάδα αναβολή το πρωτάθλημα, όχι για να ξεκουραστεί ο Παναθηναϊκός για όλες τις ομάδες. 

Τελικά Τασαρα με την υγεία παίζουμε των παικτών στον βωμό ενός πρωταθλήματος;;Χθες φάνηκε πως ναι

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, billy21 said:

Μη νομίζετε ότι θα γλυτώσετε λόγω πρωταθλήματος έτσι? aris_aek_xgoals.png

OFF TOPIC

Επειδή μου έκανε εντύπωση το έψαξα , τα παρακάτω είναι από το footystats. Βέβαια για τον Άρη μετράει και το πέναλτυ που έχει 0.75 που αυτόματα δεν σου δίνει σωστή απεικόνιση του ματς. Όπως και να έχει πάντως , κάτι που φάνηκε χθες ήταν ότι τελειώσαμε όλες τις φάσεις "ποδοσφαιρικά". Σωστά τελειώματα ( @Epitaph21)  και οχι αυτά τα φλώρικα που βλέπαμε. 

1543917612_Screenshot2023-05-09at12_37_38.thumb.png.bfb6e8674fa024da977e8ca9227aba85.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, felman said:

Natos kai o Tasos ths kardias mas

Θεωρώ μεγάλη κοροϊδία και ξεφτίλα να αποφασίζεται αντί για αναβολή να δώσει μια ομάδα ένα ματς Δευτέρα ή Τρίτη. Αν υπήρχε ήθος θα έπρεπε να πάρει μια εβδομάδα αναβολή το πρωτάθλημα, όχι για να ξεκουραστεί ο Παναθηναϊκός για όλες τις ομάδες. 

* Αν είχαν όντως covid, πολύ κακώς τους βάλατε να παίξουν. Διακινδυνεύεται η υγεία των παικτών και των δύο ομάδων.

* Αν δεν είχαν covid, πρώτα ντροπή σας που φέρνετε στο τραπέζι θέματα υγείας για να ξεκουραστείτε. Αν λοιπόν το θέμα είναι η κούραση, μάθετε ότι στον ανταγωνισμό και στον αθλητισμό παλεύεις ΚΑΙ με την κούραση. Είναι και η διαχείριση της κούρασης δηλαδή ένα από τα πολλά πεδία ανταγωνισμού. Μαζί με τα ατομικά και ομαδικά skills, την ψυχολογία, τη διαχείριση του χρόνου, το μεταγραφικό σχεδιασμό, τις εναλλακτικές λύσεις, τη διαχείριση κακών αποτελεσμάτων και τόσα άλλα που συνθέτουν αυτό το υπέροχο άθλημα που ονομάζεται ποδόσφαιρο.
Ξεμείνατε από δυνάμεις; Κρίμα για εσάς. Εμείς τη διαχειριστήκαμε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είχα βαρεθεί να είμαστε μια ζωή εμείς οι ηθικοι πρωταθλητές. Ας πάρει και κάποιος άλλος αυτό το κουραδοκυπελλο της ηθικής.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πράγμα που λέγονται για να μη γίνουν, και πράγματα που γίνονται χωρίς να λέγονται.

Πιστεύω χτες ο καθένας έκανε το κομμάτι του, αθόρυβα, με πίστη, με υπομονή κι επιμονή, ακριβώς όπως όλη τη χρονιά.

Κάποιος μου είπε, δεν σε πάει το στοίχημα ε;

Κι εγώ του έστειλα βιντεάκι από το αεροδρόμιο, κι απάντησα: κοίτα όμως τι αγόρασα με δέκα ευρώ

344300443_787393922954285_198416166728723462_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Πραγματικά είχα βαρεθεί να είμαστε μια ζωή εμείς οι ηθικοι πρωταθλητές. Ας πάρει και κάποιος άλλος αυτό το κουραδοκυπελλο της ηθικής.

σιγα τον ηθικο βαζελο πρωταθλητες στα ψεμματα 

Link to comment
Share on other sites

Ε μα ναι, τι συζητάτε ρε μαλάκες; Ο παναθηναϊκός ευνοήθηκε "λίγο" και κλαίει γιατί ήθελε να ευνοηθεί πολύ περισσότερο. 

Γουαδεφακ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mporat said:

Πραγματικά είχα βαρεθεί να είμαστε μια ζωή εμείς οι ηθικοι πρωταθλητές. Ας πάρει και κάποιος άλλος αυτό το κουραδοκυπελλο της ηθικής.

Μόνο στο μυαλό τους. Είτε έλεγαν ψέματα για τα κρούσματα για να ξεκουραστούν, είτε έβαλαν να παίξουν παίχτες με κόβιντ αφού διακήρυξαν ότι για ηθικούς λόγους δεν θα έβαζαν ποτέ παίχτες με κόβιντ.

Θα έλεγα μακάρι να μη βαρέσει διάλυση το μαγαζάκι τους, για να κόψει κανένα βαθμό του χρόνου από τον πραγματικό ανταγωνιστή μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

σιγα τον ηθικο βαζελο πρωταθλητες στα ψεμματα 

Συμφωνώ, στη λέξη 'ηθική' επικεντρωνομαι που κάποια εποχή μας στοιχειωνε.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, JOSS said:

OFF TOPIC

Επειδή μου έκανε εντύπωση το έψαξα , τα παρακάτω είναι από το footystats. Βέβαια για τον Άρη μετράει και το πέναλτυ που έχει 0.75 που αυτόματα δεν σου δίνει σωστή απεικόνιση του ματς. Όπως και να έχει πάντως , κάτι που φάνηκε χθες ήταν ότι τελειώσαμε όλες τις φάσεις "ποδοσφαιρικά". Σωστά τελειώματα ( @Epitaph21)  και οχι αυτά τα φλώρικα που βλέπαμε. 

1543917612_Screenshot2023-05-09at12_37_38.thumb.png.bfb6e8674fa024da977e8ca9227aba85.png

To sport 24 τα παίρνει απ την Opta οπότε θα συμπορευθώ μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, AG21 said:

πέρσι και φέτος ( απο Δημάτο )

249e7db5eeaa4626fc6a868ff99d553a_926509.

Τρομερό ότι οι μισοί παίχτες είναι οι ίδιοι. Πελαδο ουστ.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, felman said:

Natos kai o Tasos ths kardias mas

Θεωρώ μεγάλη κοροϊδία και ξεφτίλα να αποφασίζεται αντί για αναβολή να δώσει μια ομάδα ένα ματς Δευτέρα ή Τρίτη. Αν υπήρχε ήθος θα έπρεπε να πάρει μια εβδομάδα αναβολή το πρωτάθλημα, όχι για να ξεκουραστεί ο Παναθηναϊκός για όλες τις ομάδες. 

image.png.94d5c108f0c1cc01ad79079d2f9e0b31.png

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα τα πλασέ-σουτ του Τσούμπερ, ανεξαρτήτως γωνίας εκτέλεσης και απόστασης, βρίσκουν εστία ή πολύ κοντά σε αυτήν. Αυτό το ξέρουμε από πέρυσι, βάζω και τα γκολ που ακυρώθηκαν ορθώς ως οφσάιντ, στην λογική της καλής εκτέλεσης.

Ο οποίος Τσούμπερ έχει κάνει καταπληκτικά παιχνίδια φέτος μετά την επιστροφή του από τον τραυματισμό.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bluesman said:

Σχεδόν όλα τα πλασέ-σουτ του Τσούμπερ, ανεξαρτήτως γωνίας εκτέλεσης και απόστασης, βρίσκουν εστία ή πολύ κοντά σε αυτήν. Αυτό το ξέρουμε από πέρυσι, βάζω και τα γκολ που ακυρώθηκαν ορθώς ως οφσάιντ, στην λογική της καλής εκτέλεσης.

Ο οποίος Τσούμπερ έχει κάνει καταπληκτικά παιχνίδια φέτος μετά την επιστροφή του από τον τραυματισμό.

 

 

Πάντα ψάχνει την κλειστή γωνία.

Μια φορά το έστειλε χθες στην απέναντι και έγραψε.

Link to comment
Share on other sites

Nomizo oti prepei ba vgalei h PAE blouzakia 

2023 To protathlima ths apanthropias

Anarpasta tha ginoun

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zara said:

Και ο Ζινι έδειξε καλά στοιχεία πλάκα πλάκα. 

Ήθελα να το γράψω αλλά έλεγα θα με κοροϊδεύουν. Και σωματάκι ντουκι φαίνεται και ταχύτητα και τριπλιτσα…έχει στοιχεία νομίζω 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ήθελα να το γράψω αλλά έλεγα θα με κοροϊδεύουν. Και σωματάκι ντουκι φαίνεται και ταχύτητα και τριπλιτσα…έχει στοιχεία νομίζω 

Και διασκελισμός και agility . Κ εμένα μου φάνηκε να έχει δυνατότητες  

Link to comment
Share on other sites

O Tάσος έχει βάλει όλο του το σόι κ γράφει άρθρα? Τι τσιμπούκι@ έχεις πάρει ρε φίλε? Ο Κστος κ η Παναϊα δηλαδή. Κατάπιε τα να προχωρήσουμε. Κάνουν καλό κ στον κόβιντ μου είχε πει μια φίλη μου.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, billy21 said:

O Tάσος έχει βάλει όλο του το σόι κ γράφει άρθρα? Τι τσιμπούκι@ έχεις πάρει ρε φίλε? Ο Κστος κ η Παναϊα δηλαδή. Κατάπιε τα να προχωρήσουμε. Κάνουν καλό κ στον κόβιντ μου είχε πει μια φίλη μου.

Exoune petaxtei kainouria diamantia ths dhmosiografias sto portokali apo to Savato. Den tous eixa ksanadei pote.

Borei na grafane gia souvlatzidika kai tavernes pre Covid !sto aderfaki tou portokali to menshouse pou einai akoma poio athlio.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Exoune petaxtei kainouria diamantia ths dhmosiografias sto portokali apo to Savato. Den tous eixa ksanadei pote.

Borei na grafane gia souvlatzidika kai tavernes pre Covid !sto aderfaki tou portokali to menshouse pou einai akoma poio athlio.

Βλέπω τον Βέργη να μην βγάζει Ιούνη εκεί. Πρέπει να βρεθεί χώρος για τις καταπιώνες της δημοσιογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Erpetopoulos kapou eipe oti oi vazeloi symfonhsan na paiksoune Deftera anti gia Tetarth giati o Germanos ref mono Deftera borouse. Den thelan Ellhna diaithth.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπριχ διαμήνυσε πως θα μείνει στην Αθήνα μέχρι τη Δευτέρα το βράδυ και πως αν φύγει δεν θα επιστρέψει. Κι ο ΠΑΟ προτίμησε να πάει στο Καραϊσκάκη απόψε με τον Μπριχ παρά να διευθύνει το παιχνίδι του ένας Έλληνας διαιτητής. Νομίζω πως κι ο Ολυμπιακός Έλληνα διαιτητή στο ματς αυτό δεν ήθελε.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×