Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ποακ (Τελικός Κυπέλλου): 24/05/23, 20:30


SpiRos
 Share

mvp-Κόουτσινγκ- βραβείο Μάνταλου   

77 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερνάντες
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Σιντιμπέ
    • Γιόνσον
      0
    • Μάνταλος
    • Φερνάντες
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 hours ago, Stylianopoulos said:

Μεγάλη νύχτα για την ΑΕΚ ,για εμένα ,για την οικογένεια μου,για τους ΑΕΚτζήδες δικούς μου ανθρώπους απανταχού. Πολλά τα συναισθήματα . Με καλούσαν για συγχαρητήρια φίλοι από δουλειά ,ασθενείς παλιοί,ξαδέλφια ξεχασμένα,παλιές γκόμενες μου έστειλαν μηνυματα , αλλόθρησκοι συνομήλικοι συμμαθητές και φίλοι.

Εκεί καταλαβαίνεις το μέγεθος ΑΕΚ στην πραγματική  ζωή σου. Αισθάνομαι κάθε φορά που δέχομαι συγχαρητήρια για χαρά της ΑΕΚ σα να περνάει η κόρη μου στη σχολή που έβαλε πρώτη επιλογή στις πανελλήνιες. Εκεί καταλαβαίνεις πόσο σε έχουν συνδέσει με την ΑΕΚ ,ποιοι σ'αγαπάνε μαζί με τα απαραίτητα θέλω σου και πόσο εσυ αγαπάς την ΑΕΚ .

 Για κάποιον λόγο το σημερινό είχε άλλη γλύκα ακόμα και απ' αυτήν του πρωταθλήματος. Ήταν ένα ματς τελικός και έξω ; Είχες 45 χρόνια να κάνεις νταμπλ; Ξεκίνησες με το λάθος του Ρότα και σ'επιασαν τα κλασικα άγχη και τα γιατί πάλι ρε αδερφέ αφού έφθασα στην πηγή;  Ήθελες σώνει και ντε για να περάσεις ήρεμο καλοκαίρι και το κύπελλο; Ήθελες να δείξεις σαυτους τους νεόπλουτους και γαύρους του βορρά ότι ήταν είναι και θα είναι η ΑΕΚ μεγαλύτερη ομάδα;

 Ίσως όλα αυτά μαζί . 

 Η έκρηξη ευτυχίας που βιώνουμε φέτος είναι ανεπανάληπτη.  Τεράστια δυναμική αναπτύσσεται. Η ΑΕΚ γίνεται η πρώτη ομάδα στη χώρα .

Σε κάθε πανηγύρι μας βλέπω παιδάκια 10χρονα και πολλή νεολαία να ξέρει όλα τα συνθήματα απέξω και να το ζει με τη ψυχή του .

Η ΑΕΚ σίγουρα φέτος μεγάλωσε πολύ.

 Είχα πριν λίγο τηλέφωνο και έμαθα πως ο Μελισσανίδης είναι ενθουσιασμένος. Για την ακρίβεια "λυσσασμένος" μου είπε .  Έχει ξανανιώσει. Εκανε κάτι πριν λίγες ημέρες που -κατ εμέ -αλλαξε και τις συνθήκες του τελικού. Όχι διαιτητικα η κάτι τέτοιο σχετικό . Παρακάλεσε για κάτι συγκεκριμένο λες και είναι οπαδός της ΑΕΚ.. και αυτό είδαμε σήμερα.

 ΥΓ. Το νταμπλ φέτος εκτός από Αλμέιδα,παίκτες ,Νέα Φιλαδέλφεια , Μέλισσανιδη έχει και άλλη μία υπογραφή .  Γιάννης Παπαδόπουλος . Σε 5 περιπτώσεις φέτος- που πάνω κάτω όλοι μπορείτε να τις φέρετε στο μυαλό σας -4 στο πρωτάθλημα και 1 στο κύπελλο προφύλαξε τα συμφέροντα της ΑΕΚ όπως θα έκανε για το παιδί του .Δε φαίνεται πουθενά. Είναι παντού .

ΥΓ2. Ο Κλέιμαν δεν έρχεται στην ΑΕΚ. Πάμε για άλλον αναπληρωματικό.Τον ήθελαν,τα ειχαν βρει. Κόπηκε από τον μεγάλο μετά από συζήτηση με τον Αχιλλέα. Ηθικό θέμα.

 ΥΓ3. Για Πινέδα θα ανέβει και άλλο λίγο αν δει ότι υπάρχει η θέληση απτους Ισπανούς. Τα 6εκ ευρώ που δίνει η ΑΕΚ είναι ηδη τεραστιο ποσό. Βλέπω να μένει.

 ΥΓ4.Συζητούν με δύο σέντερ φορ που θα κάνουν πάταγο. Όποιος απτους δύο καταφέρουν να ρθει θα μας κάνει να σκάσουμε αδιαμαρτύρητα και ίσως με χαρά το έξτρα 150€ για το καινούριο διαρκείας .

 

 

Ιασοοοο ρε δάσκαλε τσίφτη καραμπουζουκλί τα καλύτερα νέα όπως πάντα (ειδικά για Κλέιμαν).

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stylianopoulos said:

Μεγάλη νύχτα για την ΑΕΚ ,για εμένα ,για την οικογένεια μου,για τους ΑΕΚτζήδες δικούς μου ανθρώπους απανταχού. Πολλά τα συναισθήματα . Με καλούσαν για συγχαρητήρια φίλοι από δουλειά ,ασθενείς παλιοί,ξαδέλφια ξεχασμένα,παλιές γκόμενες μου έστειλαν μηνυματα , αλλόθρησκοι συνομήλικοι συμμαθητές και φίλοι.

Εκεί καταλαβαίνεις το μέγεθος ΑΕΚ στην πραγματική  ζωή σου. Αισθάνομαι κάθε φορά που δέχομαι συγχαρητήρια για χαρά της ΑΕΚ σα να περνάει η κόρη μου στη σχολή που έβαλε πρώτη επιλογή στις πανελλήνιες. Εκεί καταλαβαίνεις πόσο σε έχουν συνδέσει με την ΑΕΚ ,ποιοι σ'αγαπάνε μαζί με τα απαραίτητα θέλω σου και πόσο εσυ αγαπάς την ΑΕΚ .

 Για κάποιον λόγο το σημερινό είχε άλλη γλύκα ακόμα και απ' αυτήν του πρωταθλήματος. Ήταν ένα ματς τελικός και έξω ; Είχες 45 χρόνια να κάνεις νταμπλ; Ξεκίνησες με το λάθος του Ρότα και σ'επιασαν τα κλασικα άγχη και τα γιατί πάλι ρε αδερφέ αφού έφθασα στην πηγή;  Ήθελες σώνει και ντε για να περάσεις ήρεμο καλοκαίρι και το κύπελλο; Ήθελες να δείξεις σαυτους τους νεόπλουτους και γαύρους του βορρά ότι ήταν είναι και θα είναι η ΑΕΚ μεγαλύτερη ομάδα;

 Ίσως όλα αυτά μαζί . 

 Η έκρηξη ευτυχίας που βιώνουμε φέτος είναι ανεπανάληπτη.  Τεράστια δυναμική αναπτύσσεται. Η ΑΕΚ γίνεται η πρώτη ομάδα στη χώρα .

Σε κάθε πανηγύρι μας βλέπω παιδάκια 10χρονα και πολλή νεολαία να ξέρει όλα τα συνθήματα απέξω και να το ζει με τη ψυχή του .

Η ΑΕΚ σίγουρα φέτος μεγάλωσε πολύ.

 Είχα πριν λίγο τηλέφωνο και έμαθα πως ο Μελισσανίδης είναι ενθουσιασμένος. Για την ακρίβεια "λυσσασμένος" μου είπε .  Έχει ξανανιώσει. Εκανε κάτι πριν λίγες ημέρες που -κατ εμέ -αλλαξε και τις συνθήκες του τελικού. Όχι διαιτητικα η κάτι τέτοιο σχετικό . Παρακάλεσε για κάτι συγκεκριμένο λες και είναι οπαδός της ΑΕΚ.. και αυτό είδαμε σήμερα.

 ΥΓ. Το νταμπλ φέτος εκτός από Αλμέιδα,παίκτες ,Νέα Φιλαδέλφεια , Μέλισσανιδη έχει και άλλη μία υπογραφή .  Γιάννης Παπαδόπουλος . Σε 5 περιπτώσεις φέτος- που πάνω κάτω όλοι μπορείτε να τις φέρετε στο μυαλό σας -4 στο πρωτάθλημα και 1 στο κύπελλο προφύλαξε τα συμφέροντα της ΑΕΚ όπως θα έκανε για το παιδί του .Δε φαίνεται πουθενά. Είναι παντού .

ΥΓ2. Ο Κλέιμαν δεν έρχεται στην ΑΕΚ. Πάμε για άλλον αναπληρωματικό.Τον ήθελαν,τα ειχαν βρει. Κόπηκε από τον μεγάλο μετά από συζήτηση με τον Αχιλλέα. Ηθικό θέμα.

 ΥΓ3. Για Πινέδα θα ανέβει και άλλο λίγο αν δει ότι υπάρχει η θέληση απτους Ισπανούς. Τα 6εκ ευρώ που δίνει η ΑΕΚ είναι ηδη τεραστιο ποσό. Βλέπω να μένει.

 ΥΓ4.Συζητούν με δύο σέντερ φορ που θα κάνουν πάταγο. Όποιος απτους δύο καταφέρουν να ρθει θα μας κάνει να σκάσουμε αδιαμαρτύρητα και ίσως με χαρά το έξτρα 150€ για το καινούριο διαρκείας .

 

 

Συγκινητικο ποστ. Εγω συγκινηθηκα και με το παιδακι που πανηγυριζαμε μαζι του. Βουρκωσα πραγματικα.

Φαγαμε την κοκκινη και λεω "ειναι δικο μας, κι ομως".

Το ενα ΥΓ καλυτερο απο το αλλο. Θα σταθω στο ΥΓ4 - εχω δυο ονοματα στο μυαλο μου, και τα 2 με γευση απο Ελλαδα, ας μην τα πω για να μη γκαντεμιαστει. Αλλα αν ερθει καποιο τοτε πραγματικα θα μιλαμε για παταγο.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Abraham21r said:

γαύρος ο Τσόχος

πα@@ρας είναι! Κάποια στιγμή σφύριξε ο διαιτητής δύο offside στον Κωσταντέλια και έκανε κάποιο σχόλιο (δεν θυμάμαι ακριβώς πως εκφράστηκε) ότι δεν πρέπει να είνα αυστηρός.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..........

ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pappous said:

πα@@ρας είναι! Κάποια στιγμή σφύριξε ο διαιτητής δύο offside στον Κωσταντέλια και έκανε κάποιο σχόλιο (δεν θυμάμαι ακριβώς πως εκφράστηκε) ότι δεν πρέπει να είνα αυστηρός.

Είδε 3-4 οφ-σάιντ του Κωνσταντέλια οριακά ενώ ο μικρός ήταν 2 μέτρα ακάλυπτος και ένα του Άμραμπατ που ήταν μισό πόδι το είδε καθαρό. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AlexKR21 said:

 

thumb.jpg

 

Εγώ θέλω να σταθώ και σε αυτόν εδώ τον τύπο.

Έναν άνθρωπο που έχει παίξει 8 χρόνια στην Μπουντεσλίγκα, έχει σηκώσει πρωτάθλημα στη Ρωσία, στην πατρίδα του θεωρείται ηγέτης και στο προηγούμενο EURO ήταν από τους MVP.

Αυτός ο άνθρωπος ήρθε σαν ήρωας, το πρώτο του δίμηνο ήταν μαγικός μετά λόγω και μαλακιών δικών του, λόγω και του γεγονότος ότι βάλαμε να τον προπονούν κάτι καραγκιόζηδες έγινε σκιά του καλού του εαυτού. Φέτος δεν ξεκίνησε καθόλου καλά, είχε πολλά θέματα με τραυματισμούς και φαινόταν ότι το παιχνίδι γι' αυτόν είχε χαθεί. Αυτός τότε αποφάσισε να αρνηθεί συμμετοχή σε Μουντιάλ (ίσως τη σημαντικότερη στιγμή για έναν παίκτη, την οποία δεν θα έχει άλλη ευκαιρία στην καριέρα του για να ζήσει) για να χειρουργηθεί και να ξεπεράσει τελείως τα προβλήματά του και να δουλέψει και ξαφνικά μετά τη διακοπή μεταμορφώθηκε σε έναν από τους MVP της σεζόν. Με πολλά κρίσιμα γκολ που μας κράτησαν στο κυνήγι του τίτλου, ενώ μετά τον τραυματισμό του Αραούχο μπήκε μέσα ως βασικός και κατάφερε να αντικαταστήσει τον αρχηγό στο 100% στα πιο καθοριστικό και δύσκολο σημείο της σεζόν. Για μένα στην 5αδα των καθοριστικότερων παικτών για το πρωτάθλημα και ο καλύτερος παίκτης του τελικού (μην ξεχνάμε και την πολύ καλή του εμφάνιση στον ημιτελικό με τον γαύρο)

 

ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΤΣΟΥΜΠΕΡ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

Είπες εσύ που έλεγες πάει το νταμπλ γιατί τραυματίστηκε ο Αραούχο. Σεβασμός τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Θερμοπαρακαλώ όποιος το βρει κονσέρβα το παιχνίδι για εξωτερικό (όχι κοσμοτε) να μας πει. 

Link to comment
Share on other sites

Μία δύσκολη νύχτα πέρασε ο ΠΑΟΚ χθες μετά τον χαμένο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Λίγη ώρα μετά την λήξη του παιχνιδιού οπαδοί βρέθηκαν στην Τούμπα για να δηλώσουν την δυσαρέσκειά τους για την απόδοση των παικτών και του κοουτσάρισμα του Λουτσέσκου.

Μάλιστα, σε αυτό το χρονικό διάστημα προκλήθηκαν από ορισμένους και φθορές, δύο σπασμένες τζαμαρίες στα γραφεία της ΠΑΕ και δύο καπνογόνα που πετάχτηκαν μέσα.

Ο συγκεντρωμένος κόσμος ζήτησε να μιλήσει με την ομάδα που στην επιστροφή της από τον Βόλο πήγε στην Τούμπα, όπως και έγινε. Αντιπροσωπεία οπαδών μετέφερε τα παράπονα του κόσμου στην ομάδα, ενώ υπήρξε και μία συζήτηση μεταξύ οπαδών και Γιώργου Σαββίδη που μαζί με τον Μάκη Γκαγκάτση βρέθηκαν στην Τούμπα.

Ο πρωτότοκος γιoς του Ιβάν Σαββόδη έστειλε το μήνυμα για αλλαγές το καλοκαίρι που θα φέρουν την ενίσχυση της ομάδας ενόψει της νέας περιόδου.

:D

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, philly21 said:

Θερμοπαρακαλώ όποιος το βρει κονσέρβα το παιχνίδι για εξωτερικό (όχι κοσμοτε) να μας πει. 

αυτο δεν το δείχνει εκεί? (Youtube)

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε Βόλο. Μικρά Παρεακια.

Δεν καταφέραμε πριν το ματς να πλησιάσουμε ούτε το ξενοδοχείο της ομάδας. Στο γήπεδο ήταν πολύ δύσκολο. Όμως η R Βόλου είχε στρατοπεδευσει σε παρακείμενο στενάκι σε ΑΕΚομπαρ και το είδαμε εκεί.

Πάγωσα με την αποβολή αλλά δεν τους φοβήθηκα στιγμή. Και ας κάνανε και κάποιες φάσεις.

Μετά το ματς πλησιασαμε στο γήπεδο από δρομάκια και στενάκια όμως πάλι μας απωθούσαν.

Στο τέλος όμως και αφού αποχώρησε το μπουγατσοπουλμαν βγήκαμε στην εθνική περίπου 150 άτομα να αποθεώσουμε τους νταμπλουχους! Μικρός χαμός με καπνογόνα και φωνή στις 01:30 τη νύχτα!

Γλυκιά η επιστροφή και ας έπρεπε να ξυπνήσω σε 1.5 ώρα για δουλειά!

Χαλάλι!

ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΓΙΑ ΌΛΟ ΑΥΤΌ ΤΟ ΜΑΓΙΚΌ ΤΑΞΊΔΙ!!!

 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 12
Link to comment
Share on other sites

Κάπου στο Instagram, είδα το goal του Fernandez με Ιταλική (;) νομίζω περιγραφή.

ΧΥΥΥΥΥΥΝ

Θα το βρω και θα το ποστάρω.

 

Καλημέρα νταμπλούχοι επιβήτορες...

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Abraham21r said:

Κάπου στο Instagram, είδα το goal του Fernandez με Ιταλική (;) νομίζω περιγραφή.

ΧΥΥΥΥΥΥΝ

Θα το βρω και θα το ποστάρω.

 

Καλημέρα νταμπλούχοι επιβήτορες...

 

  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χορταίνεις το τεμάχιο του Φερναντεζ . Κλασσικη περίπτωση γκολ που όλο το καλοκαίρι θα προσπαθούν να κάνουν ολα τα πιτσιρίκια της χώρας σε εξοχικά παραλίες προαύλια κλπ . 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπορούμε να κουρευτούμε να ξυριστούμε κ να γλυτώσουμε το διαζύγιο.

@SpiRosσόρρυ που δεν έμπαιναν ριάξια στα... ανοιγματα αλλά αυτό ήταν μέρος του τσι. 

Το αυτό κ για το Πκο Δάσκαλε.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΡΩΣΤΟΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΑΡΓΑ!

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, billy21 said:

 

τι τους εκανες ρε απολειφαδι... πωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, billy21 said:

 

The following media includes potentially sensitive content

ΣΚΛΗΡΟ ΓΑΜΗΣΙ βλέπει ο αλγοριθμος του ινστα 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×