Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ποακ (Τελικός Κυπέλλου): 24/05/23, 20:30


SpiRos
 Share

mvp-Κόουτσινγκ- βραβείο Μάνταλου   

77 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερνάντες
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Σιντιμπέ
    • Γιόνσον
      0
    • Μάνταλος
    • Φερνάντες
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, nikos said:

Έχει κλείσει ΑΙΛΛΗΝΕΣ

 

Τεσπα, έχουμε καιρό να τα δούμε αυτά. Τώρα πανηγύρι!

Όχι ότι δεν θα γκρινιαξουμε αν αναγκαστούμε, αλλά και έτσι να μείνει η ομάδα του χρόνου θα τους γαμησει

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Εγώ θέλω να σταθώ και σε αυτόν εδώ τον τύπο.

Έναν άνθρωπο που έχει παίξει 8 χρόνια στην Μπουντεσλίγκα, έχει σηκώσει πρωτάθλημα στη Ρωσία, στην πατρίδα του θεωρείται ηγέτης και στο προηγούμενο EURO ήταν από τους MVP.

Αυτός ο άνθρωπος ήρθε σαν ήρωας, το πρώτο του δίμηνο ήταν μαγικός μετά λόγω και μαλακιών δικών του, λόγω και του γεγονότος ότι βάλαμε να τον προπονούν κάτι καραγκιόζηδες έγινε σκιά του καλού του εαυτού. Φέτος δεν ξεκίνησε καθόλου καλά, είχε πολλά θέματα με τραυματισμούς και φαινόταν ότι το παιχνίδι γι' αυτόν είχε χαθεί. Αυτός τότε αποφάσισε να αρνηθεί συμμετοχή σε Μουντιάλ (ίσως τη σημαντικότερη στιγμή για έναν παίκτη, την οποία δεν θα έχει άλλη ευκαιρία στην καριέρα του για να ζήσει) για να χειρουργηθεί και να ξεπεράσει τελείως τα προβλήματά του και να δουλέψει και ξαφνικά μετά τη διακοπή μεταμορφώθηκε σε έναν από τους MVP της σεζόν. Με πολλά κρίσιμα γκολ που μας κράτησαν στο κυνήγι του τίτλου, ενώ μετά τον τραυματισμό του Αραούχο μπήκε μέσα ως βασικός και κατάφερε να αντικαταστήσει τον αρχηγό στο 100% στα πιο καθοριστικό και δύσκολο σημείο της σεζόν. Για μένα στην 5αδα των καθοριστικότερων παικτών για το πρωτάθλημα και ο καλύτερος παίκτης του τελικού (μην ξεχνάμε και την πολύ καλή του εμφάνιση στον ημιτελικό με τον γαύρο)

 

ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΤΣΟΥΜΠΕΡ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

thumb.jpg

Σήμερα κάνει εκπληκτικό παιχνίδι και μάρκαρε μέχρι το κόρνερ.. Συμμετέχει και στο κερδισμένο κόρνερ στο πρωτο και στη φάση του δεύτερου. Σε. Πήρε από το χεράκι και σου έφερε το πρωτάθλημα και στο κυπελλο έκανε ότι έπρεπε να κάνει. Τεράστιος παίκτης και προσωπικότητα. 

Link to comment
Share on other sites

Έφτασα 46 για να δω την ΑΕΚ όπως ακριβώς την ονειρευόμουν

 

Σταδιαλα 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 9
Link to comment
Share on other sites

Τι τρομερή δουλειά έχεις κάνει ρε Αλμειδα πρώτη φορά τρώμε κόκκινη και δεν αγχώνομαι. 
Φημες θέλουν την ΑΕΚ να κατεβαίνει χωρίς τερματοφύλακα από του χρόνου για να είναι πιο δίκαια τα ματς.

Link to comment
Share on other sites

Άλλος πονεμένος από δω … καλά του κάθησε βέβαια στο τέλος.

IMG_1622.jpeg

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Η νύχτα δεν έχει τελείωσει όμως για την ΑΕΚ και τον κόσμο της αφού η Original 21 έκανε κάλεσμα στον κόσμο του Δικεφάλου να βρεθούν στις 03:00 στα διόδια των Αφιδνων για να αποθέωσουν την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα.

Link to comment
Share on other sites

Κλαψεσκου πάλι λέει για κλοπή του 18 αλλά ότι φετος  η ΑΕΚ ήταν μακραν η καλύτερη ομάδα.

Ασε μας κουκλίτσα μου

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fanch21 said:

Οικονόμου και Αλεφ το 19 ήταν ενίσχυση πάντως 

 

images.jpeg

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Abraham21r said:

 

images.jpeg

Κάποιοι σε ψάχνουν....

Τόσο που το νεώτερο μέλος του φόρουμ ρωτούσε ποιος είναι ο  Κύριος Αβραάμ... 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vamos bien said:

Άλλος πονεμένος από δω … καλά του κάθησε βέβαια στο τέλος.

IMG_1622.jpeg

ιδια περιοδο με εμας ξεκινανε τα ευρωπαικα παιχνιδια μια χαρα τους εκατσε η φαση για να συνελθουν

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Κλαψεσκου πάλι λέει για κλοπή του 18 αλλά ότι φετος  η ΑΕΚ ήταν μακραν η καλύτερη ομάδα.

Ασε μας κουκλίτσα μου

Και το 18 με δέκα παικτες από νωρίς τον γλέντησε ο Χιμένεθ και ο λιβαγια τότε... 

Τώρα ξανά με 10 ο ματιας και ο τσουπερ... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και ο γκατσι σήμερα πολυ τρέξιμο... Μπράβο του. Και ο πινεδα. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Duck_Season said:

Ποτε συμβιβαστηκαμε για τα θεία ? Ο Ροτα δεν πρέπει να βγαλει τη βραδιά.. Στο ημίχρονο έκανα την μαγική κίνηση και ήμουν απολύτως ήρεμος. Εχω και μάρτυρες. 

Παρών.

Παροιμιώδης η ψυχραιμία σου.

Εγω περίμενα μέχρι και το 89 ότι θα μας το καρφώσει ο BrantonOThomas.

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο ντάμπλ ήμουν αγέννητος,μπορεί στο επόμενο να μην ζω,μιλάμε για once in a lifetime στιγμές

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, AG21 said:

ΕΠΙΚΌ!!! Αυτο που έκανε αυτή η ομάδα φέτος θα γραφτεί με χρυσά γράμματα στην ιστορία της ΑΕΚ. Έργο Αλμειδα που ήρθε λες και γνώριζε το μέλλον. Είδε προοπτική στην ΑΕΚ και ευτυχώς βρήκε τις συνθήκες να παρουσιασει αυτό το ποδοσφαιρικό ΕΠΟΣ. 

Επόμενο η δυναστεία της ΑΕΚ. Ας το γιορτάσουν σήμερα και από αύριο δουλειά για να κτισουν τξν κιτρινομαυρη δυναστεία με το καλύτερο γήπεδο στα ιστορικά Χώματα , τη καλύτερη ομάδα, το καλύτερο λαό. ΖΗΤΩ Η ΑΕΚ. 

ΥΓ Δεν περιγράφεται το έγινε στο γκολ του φερναντες στη κίτρινομαυρη μάζωξη. 

Parta felman

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Λάκης Νικολαου τελευταίος αρχηγός σε νταμπλ. Πώς το καταφέραμε αυτό τόσα χρονια;

Χάσαμε πολλες ευκαιρίες βέβαια αλλά ήταν ..κατόρθωμα. Παει κι αυτο. Το έσπασε ΚΑΙ αυτο η ομαδάρα φετος.

Link to comment
Share on other sites

Ισως η τελευταία τους φωτογραφία στα κιτρινόμαυρα πριν μετακομίσουν στο λιμανι. Δυστυχως τα πραγματα δεν ειναι καλα 20230525_003039.thumb.jpg.b977936b68c93a78cf7ceb0e01ced626.jpg

  • Hahaha 10
Link to comment
Share on other sites

Ρε πουστη Πελαδο έβαλες τον πήχη πολύ ψηλά απο το πρώτο σου χρόνο εδώ..πως θα σε διαχειριστεί ο οργανισμός ΑΕΚ από εδώ κ πέρα δε ξέρω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×