Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Just now, 1989 generation said:

Εδώ αφήσαμε το Βάργκας να φύγει, παίκτη με προσωπικότητα που είχε και το 1 με 1.....Για Μπογέ δεν ξέρω, δεν έδειξε κάτι, βασικά δεν καταλάβαμε ούτε πού παίζει και μάλλον ούτε αυτός ξέρει...

Ποιοτικοτατος ο Βαργκας αλλα δεν μπορουσε αλλο.Χιλιοτραυματισμενος και στα τελευταια του,για ενα μισαωρο μαξιμουμ μετα πεταγε γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Ποιοτικοτατος ο Βαργκας αλλα δεν μπορουσε αλλο.Χιλιοτραυματισμενος και στα τελευταια του,για ενα μισαωρο μαξιμουμ μετα πεταγε γλωσσα.

Μπορούσες να τον κάνεις game changer, όπως είχες το Λάζαρο ουσιαστικά. Πέρσι που δεν είχαμε παίκτη να έρθει από τον πάγκο να αλλάξει τη ροή, φάνηκε πολύ...Και μας είχε καθαρίσει 3 παιχνίδια με βαζελόγαβρους και ΠΑΟΚ,, ενώ και τον τελικό με το γάβρο αυτός τον καθόρισε σε μεγάλο βαθμό...Αλλά τί να λέμε τώρα, εδώ έχουμε βασικό τον Τσιγκρίνσκι με κάτι Κισσαμικούς και αναρωτιόμαστε γιατί τραυματίζεται. Αυτοί οι παίκτες θέλουν ειδική μεταχείριση, όχι συνεχή καταπόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Μπορούσες να τον κάνεις game changer, όπως είχες το Λάζαρο ουσιαστικά. Πέρσι που δεν είχαμε παίκτη να έρθει από τον πάγκο να αλλάξει τη ροή, φάνηκε πολύ...Και μας είχε καθαρίσει 3 παιχνίδια με βαζελόγαβρους και ΠΑΟΚ,, ενώ και τον τελικό με το γάβρο αυτός τον καθόρισε σε μεγάλο βαθμό...Αλλά τί να λέμε τώρα, εδώ έχουμε βασικό τον Τσιγκρίνσκι με κάτι Κισσαμικούς και αναρωτιόμαστε γιατί τραυματίζεται. Αυτοί οι παίκτες θέλουν ειδική μεταχείριση, όχι συνεχή καταπόνηση.

Εγω θυμαμαι παντως οτι ηταν χειροτερη περιπτωση απο Τσιγκρινσκι.Δηλαδη ο Ουκρανος τραυματιζεται μεν αλλα οταν ειναι καλα μπορει να στο βγαλει το 90λεπτο σε κανονικο ρυθμο.Ε ο Βαργκας ειχε φτασει σε φαση Αλμειδα,2-3 σπριντ,κανα καλο σουτ,κανα στημενο και τετελεσται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Εγω θυμαμαι παντως οτι ηταν χειροτερη περιπτωση απο Τσιγκρινσκι.Δηλαδη ο Ουκρανος τραυματιζεται μεν αλλα οταν ειναι καλα μπορει να στο βγαλει το 90λεπτο σε κανονικο ρυθμο.Ε ο Βαργκας ειχε φτασει σε φαση Αλμειδα,2-3 σπριντ,κανα καλο σουτ,κανα στημενο και τετελεσται.

Δεν έχεις άδικο, αλλά θυμάμαι να τον βάζουν σε κάτι παιχνίδια κυπέλλου σε κάτι κολογήπεδα, σε κάτι Κέρκυρες και Γιάννενα. Ε, ξέρεις ότι ο παίκτης έχει ευπάθεια, προφύλαξέ τον..

Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2019 at 5:53 PM, AG21 said:

Εντάξει δεν στεναχωρήθηκε κανένας που έφυγε άλλα γενικά ήταν τίμιος παίκτης με βάση προσπάθεια/αξία/κόστος όπως ο μπάκας . Όντως είχε κλείσει ο κύκλος του αφού δεν είχε τπτ άλλο να προσφέρει . 

Με μεγάλη βελτίωση με την πάροδο του χρόνου, σταματώντας να παίζει άμυνα με τα χέρια που ισοδυναμούσε με υποψήφιο πέναλτι. Για μένα ως αναπληρωματικός του Βράνιες δεν είχε κλείσει ο κύκλος του, είχε μία διετία ακόμα λόγω ταχυδύναμης.

Πολύ καλός και στο πρωταθληματικό 0-0 της Τούμπας και δεν αναφέρομαι στο ότι διαμαρτυρήθηκε στην φάση του οφσάιντ αλλά έκανε καλό αγώνα και ειδικά μία κόντρα που έβγαλε σε σούτ κεραυνό ήταν όλα τα λεφτά.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1989 generation said:

Δεν έχεις άδικο, αλλά θυμάμαι να τον βάζουν σε κάτι παιχνίδια κυπέλλου σε κάτι κολογήπεδα, σε κάτι Κέρκυρες και Γιάννενα. Ε, ξέρεις ότι ο παίκτης έχει ευπάθεια, προφύλαξέ τον..

Ενταξει εδω που τα λεμε ηταν και πολυ ακριβος για τα τοτε δεδομενα μας.Νομιζω επαιρνε 300-400.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Ενταξει εδω που τα λεμε ηταν και πολυ ακριβος για τα τοτε δεδομενα μας.Νομιζω επαιρνε 300-400.

Είσαι to the point!! Δεν πα να τραυματιζότανε, άμα κόστιζε τα μισά θα έμενε...

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος ο Μανωλάς ενώ εδώ και χρόνια κάθε καλοκαίρι τον πολιορκούσαν Barcelona, Real, Manchester United, Manchester City, Arsenal, Liverpool, Bayern Munich και Juventus επέλεξε να συνεχίσει την καριέρα του στην Napoli. Like.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bukowski said:

Ο άλλος ο Μανωλάς ενώ εδώ και χρόνια κάθε καλοκαίρι τον πολιορκούσαν Barcelona, Real, Manchester United, Manchester City, Arsenal, Liverpool, Bayern Munich και Juventus επέλεξε να συνεχίσει την καριέρα του στην Napoli. Like.

4 μύρια θα παίρνει κάθε χρόνο λες να στεναχωρηθηκε; ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Geologos said:

Εμεις γιατι δεν παιρνουμε τροφεια τελικα

Αν δεν κανω λαθος μονο για παικτες που εχουν βγει απο τις ακαδημιες δινουν τροφεια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι, τροφεια παίρνουν 2 3 ομάδες σε καθε μεταγραφή, μπορει και παραπανω. Υπάρχουν καποιες ηλικιακές και μη προυποθέσεις βέβαια, αλλα νομίζω ότι τις είχαμε πιάσει. Θυμάμαι αμυδρά ότι ο γάβρος όταν τον πήρε έπαιξε πουστιά για να τα γλιτώσει καπως αλλα δεν θυμαμαι περισσότερα

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Geologos said:

Οχι, τροφεια παίρνουν 2 3 ομάδες σε καθε μεταγραφή, μπορει και παραπανω. Υπάρχουν καποιες ηλικιακές και μη προυποθέσεις βέβαια, αλλα νομίζω ότι τις είχαμε πιάσει. Θυμάμαι αμυδρά ότι ο γάβρος όταν τον πήρε έπαιξε πουστιά για να τα γλιτώσει καπως αλλα δεν θυμαμαι περισσότερα

 

Ειχαμε παρει τιποτα οταν πηγε ο Παπασταθοπουλος στην Αρσεναλ;

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικό: Εξετάζει Γκέντσογλου ο Άρης

Οι «κίτρινοι» διατηρούν ανοιχτή γραμμή με τον 29χρονο αμυντικό μέσο, ο οποίος θέλει να επιστρέψει στην Ελλάδα

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Τροφεια και για αυτονα.

Λοιπον με τα τροφέία τωρα που το ξανασκεδτηκα παιζει και το θέμα της αλλαγής ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Bukowski said:

Ο άλλος ο Μανωλάς ενώ εδώ και χρόνια κάθε καλοκαίρι τον πολιορκούσαν Barcelona, Real, Manchester United, Manchester City, Arsenal, Liverpool, Bayern Munich και Juventus επέλεξε να συνεχίσει την καριέρα του στην Napoli. Like.

Μην τονΕ κατηγοράς.

Περνάει δύσκολες ώρες με πρόβλημα υγείας της γυναίκας του που έχει πέσει σε ΑΛΜΠΑΝΗΔΕΣ γιατρούς και ταλαιπωριέται.

:ph34r:?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο της συνέντευξης Τύπου για το ματς Legends 2004 με την Πορτογαλία 2004, ο Πορτογάλος τεχνικός απάντησε για το πως μπορεί να πείσει έναν Έλληνα ποδοσφαιριστή να ακολουθήσει το πλάνο του:

«Είχα ένα πλεονέκτημα ότι σας γνώριζα πολύ καλά. Κατάλαβα πολύ γρήγορα πως είναι ο Έλληνας ποδοσφαιριστής. Πάντα λέω την ίδια ιστορία όταν ήρθα για πρώτη φορά στην Ελλάδα για την ΑΕΚ. Την πρώτη προπόνηση την έβαλα στις 8 το πρωί. Για μένα ήταν κάτι φυσιολογικό.

Τότε ήρθε ο Δέλλας και ο Νικολαΐδης και μου είπαν ότι δεν μπορεί να γίνει προπόνηση εκείνη την ώρα γιατί έχει πολλή κίνηση και έτσι το άλλαξα και το έκανα 7. Τότε ήρθαν όλοι και μου είπαν δεν πειράζει, ας το αφήσουμε στις 8. Οι Έλληνες παίκτες έχουν μία νοοτροπία που δεν είχα αντιληφθεί. Κατάλαβα πως πρέπει να τους εξηγείς τι θέλεις να κάνουν και γιατί. Υπάρχει σίγουρα η νοοτροπία της καφετέριας».

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Είχε πολλή κίνηση στις 8 το πρωί σύμφωνα με τον Ντέμη και τον Δέλλα

2.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αναφορά του Τσακίρη στον μεγάλο Παύλο Παπαϊωάννου και ότι διακριτικά περίμενε υπομονετικά στην ουρά για να παραλάβει το εισιτήριο διαρκείας του.

 

Υγ: Με αφορμή αυτό που σημείωσα παραπάνω για τα εισιτήρια διαρκείας επιτρέψτε μου να γράψω εδώ για έναν άνθρωπο και τη στάση ζωής του που οφείλει να είναι παράδειγμα για όλους όσοι αγαπούν την ομάδα και ας ήταν κάποτε, κάτι, μικρό ή μεγάλο, σε αυτή... Αυτό το υστερόγραφο είναι εξαιρετικά αφιερωμένο στον Παύλο Παπαϊωάννου, έναν υπέροχο άνθρωπο, πρώην ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ, μεγάλο οπαδό της, η ταπεινότητα του οποίου πρέπει να διακρίνει όλους μας. Ένας όμορφος άνθρωπος και φανταστικός οικογενειάρχης... Ο δικός μας Παυλάρας (να μου επιτρέψει και να μη με κράξει σε λίγο που είτε θα του πουν για το κείμενο είτε όταν βρεθούμε στα δικά μας μέρη) λοιπόν πήγε να πάρει το εισιτήριο διαρκείας του (και του γιου και όχι μόνο ίσως αλλά μικρή σημασία έχει) και φυσικά όπως κάνει ΠΑΝΤΑ επί σειρά ετών πήγε στο ΟΑΚΑ και έκατσε στη σειρά του. Περίμενε όπως πολύ κόσμος και σήμερα για να αγοράσει ένα εισιτήριο. Όταν τον είδαν φίλοι της ΑΕΚ και τον αναγνώρισαν άρχισε και ο... εφιάλτης του Παύλου. Όχι βέβαια επειδή ο κόσμος εξέφραζε την αγάπη του στο πρόσωπο του πρώην αρχηγού (πρωταθληματικού βεβαίως – βεβαίως αφού σήκωσε 3 πρωταθλήματα το ένα στην έδρα του Ολυμπιακού, το άλλο μέσα στην Τούμπα), αλλά επειδή όσοι τον είδαν και τον αναγνώρισαν θέλησαν να του χαρίσουν τη σειρά τους για να μην περιμένει με τη σύζυγό του αρκετή ώρα στις ουρές. Εννοείται πως ο Παύλος εκείνη τη στιγμή ήθελε να ανοίξει η Γη να τον καταπιεί. Ντρεπόταν τόσο πολύ που έμπαινε σε αυτή τη διαδικασία ο κόσμος, δεν το ήθελε με τίποτα, έλεγε «όλα καλά παιδιά, εδώ θα περιμένω, σας παρακαλώ δεν χρειάζεται» και μάλλον έψαχνε πού να κρυφτεί... Δεν ανήκει στη συγκεκριμένη κατηγορία: εκείνου που να ψάχνει να εκμεταλλευτεί το όνομά του για να κερδίσει κάτι, το οτιδήποτε, ακόμη και απλά να εξυπηρετηθεί πιο γρήγορα από τον απλό ΑΕΚτζή. Διότι το ίδιο είναι και αυτός, ένας απλός οπαδός της, στρατιώτης της ιδεάς ΑΕΚ, έτσι το αισθάνεται, έτσι το ζει, γι' αυτό και δεν γνωρίζει κανείς τίποτα και δεν μαθαίνει για τον Παυλάρα μας. Θα μπορούσε να ζητήσει απ' την ΠΑΕ να τον εξυπηρετήσει (ποτέ όμως). Να απευθυνθεί στους παλαίμαχους της ΑΕΚ να διευκολυνθεί αφού έρχεται από την Κύπρο παρακαλώ για να στηθεί στην ουρά και να πάρει το διαρκείας του. Όμως δεν το κάνει... Και αυτή η ιστορία θα μπορούσε να ήταν χρόνια τώρα γνωστή αλλά έπρεπε να το δουν δικοί μου άνθρωποι για να μου το πουν. Όχι πως δεν το γνώριζα κι εγώ, αφού διατηρώ σχέσεις με τον Παύλο και την οικογένειά του (είναι τιμή μου άλλωστε και τεράστιο προνόμιο για μένα να έχω σχέσεις με τέτοιους ανθρώπους πρώτα και μετά παλαίμαχους της ΑΕΚ). Συγνώμη Παυλάρα μου, μη μου τσαντιστείς σε παρακαλώ, θα σε δω σύντομα και θα απολογηθώ... Πρέπει κάποιες φορές, λίγες έστω, να θυμίζουμε ότι υπάρχουν κι εκείνοι οι ήρωες των δικών μας παιδικών χρόνων που (όχι απλά) ανταποκρίθηκαν απόλυτα στον μύθο που είχαμε για εκείνους, αλλά εξακολουθούν να τον απογειώνουν. Ίσως έτσι ζηλέψουν κι άλλοι και μιμηθούν τα σωστά παραδείγματα...

 

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1371576/i-enishysi-i-proodos-kai-o-paylaras

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να πω εδω κατι που μου ηρθε ετσι στο ασχετο και φανερωνει την διαχρονικη ανικανοτητα της ομαδας στο θεμα των πωλησεων (τελευταια και στο θεμα των αγορων).Απο την ΑΕΚ περασαν Κατσουρανης, Παπασταθοπουλος, Μανωλας, κατα κοινη ομολογια 3 απο τους κορυφαιους ποδοσφαιριστες που επαιξαν στο εξωτερικο και σε σπουδαιες ομαδες, και η ομαδα μας καταφερε να παρει μολις 6.5 εκ ευρω (ουτε τα διπλα απο τον Κουλουρη, οκ αλλα χρονια,αν και οχι πολυ μακρινα αλλα καταλαβαινετε).Απο την αλλη παλι καλα να λεμε που δεν εφυγαν ολοι ελευθεροι.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×