Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Απο τη στιγμη που δηλωσε οτι πλεον ειναι οπαδος της ΑΕΚ φανηκε οτι εξεθεσαι εμας που τον ειχαμε ηδη βαλει στο ροστερ του γαυρου . Πραγματικα του ευχομαι να μας εκπληξει ακομα μια φορα ( απο τις πολλες με βαση το τι περιμεναμε απο τον ιδιο) και να πετυχει στη λα κορουνια . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σεγουντα είναι η Κορούνια μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας. Σίγουρα ιστορικό κλουμπ αλλά σκεφτείτε ότι κοτζάμ σιοβας κάνει καριέρα στη λεγανες και μάλιστα βγήκε και στην καλύτερη ενδεκάδα όλων των εποχών της ομαδας λολ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Η Ριο Αβε και η Τσαβες ειναι καλυτερες ομαδες δηλαδη? Δεν ξερω για αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Η κορουνια νομιζω εχασε την ανοδο στα μπαραζ ενω ειχε νικησει 2-0 το πρωτο ματς εφαγε 3 απο μαγιορκα.

Δεν το λες και τελειως φθορα σιγουρα δεν ειναι η παλια κορουνια.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NIS21 said:

Η κορουνια νομιζω εχασε την ανοδο στα μπαραζ ενω ειχε νικησει 2-0 το πρωτο ματς εφαγε 3 απο μαγιορκα.

Δεν το λες και τελειως φθορα σιγουρα δεν ειναι η παλια κορουνια.

Τα τελευταία χρόνια είχε ξαναπέσει σεγουντα. Σίγουρα καμία σχέση με τη super depor 

Link to comment
Share on other sites

La liga 2 > Super League 1 . 

Όταν έναν γκαρσίας που δεν τον θέλει η middle table Las Palma τον θέλουν οι τοπ ομάδες του δικού μας πρωταθλήματος φαίνεται η διαφορά . 

Η χρηματιστηριακή αξία σαφώς είναι παραπάνω . 

Οι δικές μας ομάδες ούτε κάν στα πλει οφ δεν θα έφταναν . 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, AG21 said:

Απο τη στιγμη που δηλωσε οτι πλεον ειναι οπαδος της ΑΕΚ φανηκε οτι εξεθεσαι εμας που τον ειχαμε ηδη βαλει στο ροστερ του γαυρου . Πραγματικα του ευχομαι να μας εκπληξει ακομα μια φορα ( απο τις πολλες με βαση το τι περιμεναμε απο τον ιδιο) και να πετυχει στη λα κορουνια . 

Πότε το είπε; Και να το είπε λίγη σημασία έχει για μένα. 
Σιγά μην τον έπαιρνε ο γαύρος, αυτοί τον ξέρουνε.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να το κάνουμε πήγε σε ομάδα 2ης κατηγορίας. Δεν είναι τόσο εντυπωσιακό. Βέβαια άλλοι το έχουν κόψει όταν έφυγαν από εμάς.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Hades said:

Σεγουντα είναι η Κορούνια μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας. Σίγουρα ιστορικό κλουμπ αλλά σκεφτείτε ότι κοτζάμ σιοβας κάνει καριέρα στη λεγανες και μάλιστα βγήκε και στην καλύτερη ενδεκάδα όλων των εποχών της ομαδας λολ

H Λεγανες ειναι φαση Εργοτελης,με 4-5 χρονιες στην πρωτη κατηγορια ο Σιοβας τους φαινεται Μαλντινι.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, SpiRos said:

Πότε το είπε; Και να το είπε λίγη σημασία έχει για μένα. 
Σιγά μην τον έπαιρνε ο γαύρος, αυτοί τον ξέρουνε.

Πριν λίγο καιρό ( 26/5)  σε συνέντευξή του ( έχει και τη σημασία του αυτό ότι το έκανε αφού είχε φύγει)  και κάποια ενδιαφέρων σημεία που μιλάει για το χαιδεμένο μάνταλο ,για δημοσιογράφους όπως κέφτε και τσακ και μάλλον για λύμπε  http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1359125/lampropoylos-agapisa-tin-aek-den-kratao-kakia

-Μετά από ένα ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, σταμάτησες τις δηλώσεις σου και ζήτησες μία φανέλα από τον Σάββα Θεοδωρίδη. 

Για αυτό έχει υπάρξει μεγάλη συζήτηση. Οταν ήρθα στην ΑΕΚ με είχαν πει Ολυμπιακό, κρυφο-Ολυμπιακό και άλλα. Ναι, μικρός ήμουν Ολυμπιακός, δεν χρειάζεται να το κρύψω, το ξέρει όλος ο κόσμος. Αγάπησα όμως την ΑΕΚ και θεωρώ πως προσέφερα περισσότερα από κάποιους που λένε ότι είναι ΑΕΚτζήδες και βρίσκονται κοντά στην ομάδα. Την αγάπησα πραγματικά. Οταν κάτι δεν πήγαινε καλά, ήμουν ο πρώτος που στεναχωριόμουν. Δεν σκεφτόμουν τον Ολυμπιακό. Σκεφτόμουν μόνο την ΑΕΚ. Ημουν Ολυμπιακός μικρός, όπως όλοι μας μικροί επιλέγουμε μία ομάδα.

 

Πραγματικά χαίρομαι που ήρθα σε μία μεγάλη ομάδα που αγάπησα και με αγάπησε ο κόσμος. Μπορεί να μην ήμουν οπαδός της από μικρός, αλλά είμαι τώρα.

 

-Μετά το ματς με τον Λεβαδειακό είχες πανηγυρίσει έντονα… 

Δεν πανηγυρίζω έντονα. Το γνωρίζουν καλά όσοι με ξέρουν. Δεν είναι του χαρακτήρα μου, όπως και δεν μου αρέσει να… πουλάω οπαδιλίκι. Πολλές φορές μάλιστα που παρουσιάζομαι έντονος, το μετανιώνω. Γυρίζω σπίτι και αισθάνομαι άσχημα. Η αλήθεια όμως είναι πως δεν έχω μετανιώσει για τη συγκεκριμένη αντίδραση.

Κάποιοι δημοσιογράφοι δεν είναι αντικειμενικοί. Προσπαθούν να βοηθήσουν δικά τους συμφέροντα και γενικά πολλές φορές… μπερδεύουμε τη δημοσιογραφία με τη διοίκηση. Αλλο να είσαι δημοσιογράφος και να επικροτείς ή να ασκείς κριτική, καλόβουλη ή κακόβουλη μερικές φορές και άλλο να επικροτείς μόνιμα κάποιον και την ίδια στιγμή να κατακρίνεις κάποιον άλλον. Εκεί ασκείς διοίκηση και πίεση μέσα στην ομάδα. Δημιουργούνται προβλήματα μέσα στην ομάδα. Να στο πω απλά. Όταν δημιουργείς ένα κλίμα πως ο Χ είναι παικταράς και ο Ψ δεν κάνει ή κάποιος άλλος είναι ο ‘χαϊδεμένος’ δημιουργείται πρόβλημα. Εννοείται πως δεν είναι όλοι οι δημοσιογράφοι έτσι. Ξέρουν καλά ποιοι είναι. Και στην ΑΕΚ και γενικά. Θεωρώ πως κάποιοι άνθρωποι θέλουν να κάνουν κακό στην ομάδα, παρότι υποστηρίζουν πως θέλουν το καλό της.

-Θα επέστρεφες στην ΑΕΚ; 

Δεν εξαρτάται από εμένα. Θα πρέπει να συζητηθούν κάποια πράγματα. Υπήρξαν ορισμένα που με ενόχλησαν, όχι προσωπικά. Αφορούν με τη λειτουργία της ομάδας σε ορισμένα ζητήματα, Είμαι αντίθετος σε αρκετά. Πάντα πάλευα για τους υπαλλήλους, για τους συμπαίκτες μου. Είμαι ηγετικός, εντός εισαγωγικών, μέσα στα αποδυτήρια. Μία ομάδα χτίζεται στα αποδυτήριά της. Ολοι παίζουν τον ρόλο τους. Οι μικροί, οι υπάλληλοι. Αν π.χ. οι υπάλληλοι είναι ικανοποιημένοι, θα … τρέξουν 10 φορές περισσότερο για εσένα. Οι συμπαίκτες σου αν είναι ικανοποιημένοι το ίδιο.

 

Μου άρεσε να είμαι πάντα παράδειγμα. Να μπαίνω μέσα και να δίνω το 100% και δίπλα μου οι συμπαίκτες μου να είναι ακόμα καλύτεροι. Μου αρέσει. Το γουστάρω. Θέλω να βγαίνω από το γήπεδο και να σκέφτομαι πως βοήθησα τον συμπαίκτη μου να είναι ακόμα καλύτερος. Αν μπορέσω να γυρίσω κάποια στιγμή και το κλίμα να είναι έτσι, θα το ήθελα πάρα πολύ. Δεν κλείνω ποτέ την πόρτα και πραγματικά υπάρχουν πολλές έντονες στιγμές που με ‘τράβαγαν’ πίσω και έλεγα να το ‘κυνηγήσω’ ώστε να τα βρω με την ομάδα. Αλλά από τη στιγμή που ράγισε το γυαλί ήταν δύσκολο να κολλήσει. Ηταν η ιδανική στιγμή ώστε να αποχωρήσω.  

 

-Κλείνοντας θες να πεις κάτι εσύ, που βγαίνει από μέσα σου. 

Μόνο ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους συνεργάστηκα στην ΑΕΚ. Τον πρόεδρο, κάποια  μέλη της διοίκησης, τους προπονητές που είχα, τους συμπαίκτες μου, τους υπαλλήλους της ομάδας και φυσικά τον κόσμο. Από καρδιάς ένα μεγάλο ευχαριστώ, το λιγότερο που μπορώ να πω.  

-Υπάρχει κάποιο ματς που δεν έχεις ξεχάσει;

Είναι πολλά. Εχω ζήσει τη νίκη στο «Γ. Καραϊσκάκης» από τον πάγκο που μας έφερε πιο κοντά στον τίτλο. Τα ματς με την Σέλτικ που ήταν πολύ έντονα. Οπως και αρνητικά, όπως π.χ. εκείνο με τον Ολυμπιακό πριν από μερικά χρόνια που είχα κάνει τη λάθος πάσα ή το φετινό της Τούμπας που πάλι έκανα λάθος. Γενικά προσπαθώ να απομονώνω τις καλές και κακές στιγμές.

-Επ’ ευκαιρία που είπες επόμενο βήμα. Η επόμενη ημέρα, που θα σε βρει;

Κατά πάσα πιθανότητα στο εξωτερικό. Αν πάνε καλά τα πράγματα, δεν θα είμαι στην Ελλάδα. Δεν ήθελα να μείνω εδώ. Το έλεγα από καιρό και στα παιδιά, τους συμπαίκτες μου, που συζητάω πως θέλω να κάνω ένα βήμα στην καριέρα μου. Να ζήσω κάτι διαφορετικό. Τις εμπειρίες που λέγαμε πριν. Πιστεύω πως θα βελτιωθώ σαν άνθρωπος και σαν ποδοσφαιριστής. Θέλω να αποκομίσω εμπειρίες. Ημουν και 5 χρόνια στην ΑΕΚ και ο σεβασμός κερδίζεται. Θέλω να τους δείξω τον σεβασμό μου και δεν ήθελα να συνεχίσω, τουλάχιστον επί του παρόντος, στην Ελλάδα.

 

Λόγω των συνθηκών που υπήρξαν, που έφυγα άσχημα και να πάω κάπου αλλού. Πολλοί θα το παρουσίαζαν διαφορετικά, ας μην κρυβόμασταν. Θα έλεγαν π.χ. ΄να σας πούλησε, ήρθε σε εμάς’. Υπό αυτές τις συνθήκες και εφόσον μου δίνεται αυτή η δυνατότητα, το καλύτερο θα είναι να συνεχίσω στο εξωτερικό. Είναι δύσκολο επειδή έμεινα 6 μήνες εκτός, αλλά πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν στεναχωρήθηκε κανένας που έφυγε άλλα γενικά ήταν τίμιος παίκτης με βάση προσπάθεια/αξία/κόστος όπως ο μπάκας . Όντως είχε κλείσει ο κύκλος του αφού δεν είχε τπτ άλλο να προσφέρει . 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AG21 said:

Εντάξει δεν στεναχωρήθηκε κανένας που έφυγε άλλα γενικά ήταν τίμιος παίκτης με βάση προσπάθεια/αξία/κόστος όπως ο μπάκας . Όντως είχε κλείσει ο κύκλος του αφού δεν είχε τπτ άλλο να προσφέρει . 

 

Aυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση βεβαια. Βασικος θα επαιζε αν ειχε μεινει και θα ηταν ξεκαθαρα το πιο αξιοπιστο σου μπακ

Link to comment
Share on other sites

Οι καλύτερες στιγμές του στην ΑΕΚ ( Κυρίως όταν σήκωνε τα χέρια και έβγαινε μπροστά ) και φυσικά το παιχνίδι με την σέλτικ που ήταν το καλύτερο του στην ΑΕΚ όταν οι άλλοι είχαν κλ@σει . 

levadiakos.jpg

Kominis-goal-1-e1520853152155.jpg

labropoulos.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Υπάρχει μια παρανόηση εδώ πέρα ο Λαμπρόπουλος δεν έπεσε θύμα κάποιας σπείρας συνωμοσιολόγων που τον έβγαλε πράκτορα του γαύρου.Για να μην τρελαθούμε δηλαδή υπάρχουν οι κωλοδηλώσεις που έκανε στον ημιτελικό με το γαύρο που εκθείαζε το Καραισκάκι και άλλα τέτοια μπαρμπούτσαλα. Αυτός φταίει που τον έλεγαν γαύρο.

 

Link to comment
Share on other sites

@AG21 ναι την είχα διαβάσει Νίκο, οκ δεν μας είπε ότι έγινε ΑΕΚτζής, είπε ότι δέθηκε με την ομάδα, λογικό. Anyway, καλή του επιτυχία, δεν θα μου λείψει.

Link to comment
Share on other sites

Μπογε δεν υπολογιζεται λεει απο Τορινο.

Επισης Τουμπακοβιτς οδευει προς εθνικη Σερβιας.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μαλακία που δεν τον παίρνουμε αυτόν τον πάίκτη. Έπαιξε μέτρια σε μας αλλα δεν έκανε προετοιμασία του βγήκε τραυματισμός από την αρχή είχε έναν τριμαλακα για προπονητή και πάίζει να μην του μιλούσε και κανεις πλην πονσε, κατα Μαγον αν θυμάμαι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπογε με σωστή προετοιμασία και υγιής είναι σούπερ προσθήκη. Μας ξέρει τον ξέρουμε, αν δείξουμε ότι τον υπολογίζουμε σοβαρά και ο ίδιος θα αποδώσει τα μέγιστα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Geologos said:

Μεγάλη μαλακία που δεν τον παίρνουμε αυτόν τον πάίκτη. Έπαιξε μέτρια σε μας αλλα δεν έκανε προετοιμασία του βγήκε τραυματισμός από την αρχή είχε έναν τριμαλακα για προπονητή και πάίζει να μην του μιλούσε και κανεις πλην πονσε, κατα Μαγον αν θυμάμαι

Το καημενο το παιδι. Δεν του μιλουσαν. Κι επαιξε μετρια (αθλιος ηταν βασικα). Να δωσουμε και μια ευκαιρια στο Γιαννιωτα τοτε

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sepultura21 said:

Το καημενο το παιδι. Δεν του μιλουσαν. Κι επαιξε μετρια (αθλιος ηταν βασικα). Να δωσουμε και μια ευκαιρια στο Γιαννιωτα τοτε

Οχι να δώσουμε 10 μύρια για τον Hazard των φτωχών aka Mateo Garcia που μάγεψε το αυστηρό κοινό του Κλεάνθης Βικελίδης

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το πώς κρίνει το φετινό ισοζύγιο του μπογιέ και από τις τις αναλαμπές που ειχε . Ακραίο επιθετικό που παίζει και στην επίθεση ,με δύναμη , υψος ,βισορροπία στο παιχνιδι του,  με τεχνική και ντρίμπλα και επιθετικότητα αξίζει στο ποδοσφαιρικό χρηματιστήριο . 

Το μόνο μείον για μένα είναι ότι δεν είχε το 1vs1 όπως το θέλαμε και περιμέναμε .

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Geologos said:

Οχι να δώσουμε 10 μύρια για τον Hazard των φτωχών aka Mateo Garcia που μάγεψε το αυστηρό κοινό του Κλεάνθης Βικελίδης

Αν δεν εισαι γκομενα ή μανατζερ του δεν δικαιολογειται τετοια λυσσα και τετοιο υφος. Χαλαρωσε

Α, ναι, ο Μπογιε δεν ειναι ακραιος επιθετικος, κι αναθεμα κι αν ξερει τι ειναι. Να δωσουμε 600+ χιλιαρικα λοιπον σε παιχτη που περσι εκανε 1 (ενα) ματς ολη της σεζον ,επειδη το ΚΜ διακρινει ποτεντιαλ

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sepultura21 said:

Αν δεν εισαι γκομενα ή μανατζερ του

Προφανές κατάλοιπο της πατριαρχίας ότι δεν μπορεις να φανταστείς ότι είναι πιθανό να ισχύουν και τα δυο ταυτόχρονα. Λολ.

Ποια λύσσα μωρέ, απλά ο παίκτης έκανε κακή χρονιά, κατω από κακιστες συνθήκες. Ο προπονητής δεν θέλει ακραίους κατά το ρεπορτάζ αλλα κατα συνθήκη ακραιους, ενώ όσο ο Λιβάγια μπορει να μπει κορυφή, άλλο τόσο θα πω εγώ έχει τη δυνατότητα να μπει ο Μπογες.

Νομίζω ότι 1.5 μύριο και 5 6 κατοστάρικα τον χρόνο αξίζουν σαν επενδυση. Αν έίχε γίνει στοιχειώδης δουλεια όλη τη χρονιά, θα μπορούσες να τον φέρεις με τέτοια οικονομικα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

Στηριζω και εγω Μπογε αλλα μονο σε περιπτωση να αποκτηθει ελευθερος με ενα 500ρακι σαν upgrade του Μανταλου τον οποιο θα αφησουμε ελευθερο.Μην ξεχναμε και τον τραυματισμο που εβγαλε,υπαρχει θεμα.

Καπου εδω νιωθω την αναγκη να αναφερθω και στον Πατιτο ο οποιος ειχε πολυ μεγαλυτερο ταλεντο απο τον Μπογιε αλλα τον αφησαμε να φυγει,καπου τον πηρε το ματι μου σε ενα χωριο της Πορτογαλιας,παιζει ακομα ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Στηριζω και εγω Μπογε αλλα μονο σε περιπτωση να αποκτηθει ελευθερος με ενα 500ρακι σαν upgrade του Μανταλου τον οποιο θα αφησουμε ελευθερο.Μην ξεχναμε και τον τραυματισμο που εβγαλε,υπαρχει θεμα.

Καπου εδω νιωθω την αναγκη να αναφερθω και στον Πατιτο ο οποιος ειχε πολυ μεγαλυτερο ταλεντο απο τον Μπογιε αλλα τον αφησαμε να φυγει,καπου τον πηρε το ματι μου σε ενα χωριο της Πορτογαλιας,παιζει ακομα ποδοσφαιρο.

Εδώ αφήσαμε το Βάργκας να φύγει, παίκτη με προσωπικότητα που είχε και το 1 με 1.....Για Μπογέ δεν ξέρω, δεν έδειξε κάτι, βασικά δεν καταλάβαμε ούτε πού παίζει και μάλλον ούτε αυτός ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×