Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Κοιτά καβλα να κατσει να γράψει μετα από 10 χρόνια και τραγούδι για την ομάδα ο Ενσαλίβα που εκατσε λίγο στην ομάδα και δεν ακούμπησε ιδιαιτερα

Και θα χεις σε 10 χρόνια τον Γιακουμάκη ας πούμε να λέει ότι στην ΑΕΚ αδικήθηκε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στον μεγάλο Τονι Σαβέβσκι, μια από τις ιστορικές σημαίες της ΑΕΚ που κλείνει σήμερα τα 57.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Χρόνια πολλά στον μεγάλο Τονι Σαβέβσκι, μια από τις ιστορικές σημαίες της ΑΕΚ που κλείνει σήμερα τα 57.

Ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΤΟΝΙ!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θετικος σε κορονα ο Μπογε. Ας μην εφευγε απο μας...

Περαστικα στο παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπαίνει εδώ. Μιλάμε για μπαγλαμά που θεωρήσαμε σωστό να τον ξαναφέρουμε φετος:

 

Σύμφωνα με βοσνιακά Μέσα, «ο Ογκνιεν Βράνιες συνελήφθη χθες το βράδυ μετά από καβγά του με τον Ντούσαν Κομλιένοβιτς, τον γιο του πρώην τεχνικού διευθυντής της RUGIP», αναφέρει το MojaBanjaluka.info χωρίς να έχει επιβεβαιωθεί η είδηση από επίσημα χείλη.

Σύμφωνα λοιπόν με την ανεπίσημη ενημέρωση, οι Βόνσιοι αναφέρουν: « Ο καβγάς ξέσπασε σε ένα εστιατόριο επειδή ο Βράνιες πετούσε διάφορα πράγματα στην κοπέλα που ήταν μαζί με τον Κομλιένοβιτς. Εκείνος αντέδρασε και ο Βράνιες τον πλησίασε και τον χτύπησε. Μάλιστα σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες του έσπασε και δόντι».

Στη συνέχεια, όπως αναφέρουν οι πηγές των Βόσνιων, έφτασε η Αστυνομία και συνέλαβε τον Βράνιες. Οι κατηγορίες με τις οποίες συνελήφθη είναι η διατάραξη της κοινής ησυχίας σε κεντρικό σημείο βοσνιακής πόλης.

Η μοναδική επίσημη θέση που έχει πάρει ως τώρα η τοπική αστυνομία είναι ότι δυο άνδρες συνελήφθησαν μετά τις 03:00 τα χαράματα στην περιοχή όπου βρισκόταν ο Βράνιες για λόγους διατάραξης της κοινής ησυχίας. Χωρίς να διευκρινίζει για ποιους πρόκειται. Ωστόσο, η πληθώρα των τοπικών μέσων αναφέρουν ως δεδομένη την ανάμειξη του πρώην παίκτη της ΑΕΚ στο περιστατικό.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Είπαμε, το παιδί έχει σημαία μια κιλότα. Τη χαιρετάει το πρωί, τη χαιρετάει το βράδυ. Ό,τι μαλακία έχει κάνει ως τώρα είναι για μια κιλότα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι απ' αυτούς που γίνονται τρελοί κάγκουρες έως επιθετικοί όταν σουρώνουν. ?

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ τα χειρότερα τα κάνει κάφε φορά που φεύγει. Είναι σα να έχει καταλάβει ότι οι μόνοι που του έδειξαν ποτέ κάποιου είδους σεβασμό είναι η (οπαδική) ΑΕΚ και γι'αυτό εδώ ντρέπεται να κάνει τα χειρότερα, αλλά μόλις φεύγει πάει και ανοίγει το κουτάκι (μπαούλο στην περίπτωση του) με τις μαλακίες.

Όχι ότι είναι κύριος εδώ, αλλά συγκριτικά αν το δει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός ο Μπακασέτας. Στην ΑΕΚ έπαιζε και σε λάθος θέση.

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο (για την λαθος θέση) διαβάζαμε κατα καιρούς ότι δεν ξέραμε εμεις, ήξεραν οι προπονητες καλύτερα. Γελοιότητες.

Τεσπα παίκτης περίπου  επιπέδου Μάνταλου για μένα, με εμφανώς πιο συμπαθή χαρακτήρα, χωρίς τοσους σοβαρους τραυματισμούς  και μεγαλύτερη σοβαροτητα, η διαφορετική πορεία τους στην ΑΕΚ οφείλεται 100% στην διοίκηση και σε κανέναν άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Συνέντευξη Γκέντσογλου στο σπορτ24, διαβάζεται, παραθέτω highlight:

 

"

Φεύγοντας από την ΑΕΚ, βγήκα πως εγώ ήμουν ο κακός της υπόθεσης. Εκείνοι που ήταν στην ομάδα τότε, γνωρίζουν καλά τι έγινε και τι δεν έγινε. Πέρασα πάρα πολύ δύσκολα, έχασα πάρα πολλά λεφτά, τα οποία δεν μου περίσσευαν προφανώς. Όμως, σίγουρα, το οικονομικό κομμάτι ήταν το τελευταίο.

Για να φύγω από την ΑΕΚ τον Δεκέμβριο του 2011, έγιναν πάρα πολλά πράγματα. Ένα απ' τα λάθη που είχα κάνει τότε ήταν πως, παρότι δεν είχα χρήματα, είχα πάρει ένα πολύ ακριβό αμάξι από τον Χρήστο Πατσατζόγλου, το οποίο δεν είχα πληρώσει. Μου το είχε δώσει ο Χρήστος και μου είχε πει ότι θα του δίνω τις δόσεις όποτε έχω τη δυνατότητα. Στην Ελλάδα, όταν είδαν ένα παιδί 18-19 χρονών, να έχει ένα ακριβό αμάξι, δεν τους κάθισε καλά. Που δεν είχα Ferrari ή Lamborghini, αλλά μια BMW.

Τότε, προπονητής ήταν ο Κωστένογλου, με τον οποίο είχα διαρκώς τριβές πάνω σ' αυτό το κομμάτι. Δηλαδή, μπαίναμε στα αποδυτήρια, με κοιτούσε στα μάτια και έλεγε 'ορισμένοι νομίζετε ότι είστε παίκτες της Ρεάλ και της Μπαρτσελόνα. Έχετε έπαρση'. Δεν ξέρω αν τα έκανε επίτηδες ή αν απλά του έβγαιναν. Με στοχοποιούσε και εμένα με επηρέαζε πάρα πολύ αυτή η κατάσταση. Διότι δεν έπαιζα και παράλληλα ήμουν απλήρωτος.

Το ένα έφερε το άλλο. Κάποια στιγμή μαλώσαμε. Κι η αλήθεια είναι πως το περιστατικό είναι αστείο. Φωνάζει εμένα και τον Μανωλά και μας λέει πως θα καθαρίσουμε τα παπούτσια του Δέλλα και του Καφέ. Του απαντάω ότι δεν έχω να καθαρίσω κανενός τα παπούτσια. Όχι επειδή είχα έπαρση. Αν ερχόταν ο Καφές και μου έλεγε 'θέλω να μου τα καθαρίσεις', θα το έκανα.

Όμως, ο Κωστένογλου ήρθε ως προπονητής να μου πει τι; Ότι αν καθαρίσω τα παπούτσια του Καφέ, του Δέλλα ή οποιουδήποτε, θα τον σέβομαι περισσότερο; Τα παιδιά γνώριζαν πόσο τους σεβόμουν. Κι όλα αυτά γιατί; Επειδή είχα BMW αυτοκίνητο; Μετά απ' αυτό το σκηνικό, τέθηκα εκτός πλάνων και είχε έρθει η στιγμή να φύγω".

"

Tραγωδίας Κωστένογλου, θα γινόταν καλός ΕΠΟΠ.

 

https://www.sport24.gr/Columns/longform/o-savvas-gkentsogloy-sto-sport24-gr-exw-sixathei-olo-to-susthma.5723773.html?utm_source=Contra&utm_medium=BestofNetwork_HP&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos3

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν πήγα να βάλω γιατί είναι μια ειλικρινή συνέντευξη όχι μόνο στο κομμάτι του πάτερ αλλα και σε άλλα . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, greg_voo said:

Συνέντευξη Γκέντσογλου στο σπορτ24, διαβάζεται, παραθέτω highlight:

 

"

Φεύγοντας από την ΑΕΚ, βγήκα πως εγώ ήμουν ο κακός της υπόθεσης. Εκείνοι που ήταν στην ομάδα τότε, γνωρίζουν καλά τι έγινε και τι δεν έγινε. Πέρασα πάρα πολύ δύσκολα, έχασα πάρα πολλά λεφτά, τα οποία δεν μου περίσσευαν προφανώς. Όμως, σίγουρα, το οικονομικό κομμάτι ήταν το τελευταίο.

Για να φύγω από την ΑΕΚ τον Δεκέμβριο του 2011, έγιναν πάρα πολλά πράγματα. Ένα απ' τα λάθη που είχα κάνει τότε ήταν πως, παρότι δεν είχα χρήματα, είχα πάρει ένα πολύ ακριβό αμάξι από τον Χρήστο Πατσατζόγλου, το οποίο δεν είχα πληρώσει. Μου το είχε δώσει ο Χρήστος και μου είχε πει ότι θα του δίνω τις δόσεις όποτε έχω τη δυνατότητα. Στην Ελλάδα, όταν είδαν ένα παιδί 18-19 χρονών, να έχει ένα ακριβό αμάξι, δεν τους κάθισε καλά. Που δεν είχα Ferrari ή Lamborghini, αλλά μια BMW.

Τότε, προπονητής ήταν ο Κωστένογλου, με τον οποίο είχα διαρκώς τριβές πάνω σ' αυτό το κομμάτι. Δηλαδή, μπαίναμε στα αποδυτήρια, με κοιτούσε στα μάτια και έλεγε 'ορισμένοι νομίζετε ότι είστε παίκτες της Ρεάλ και της Μπαρτσελόνα. Έχετε έπαρση'. Δεν ξέρω αν τα έκανε επίτηδες ή αν απλά του έβγαιναν. Με στοχοποιούσε και εμένα με επηρέαζε πάρα πολύ αυτή η κατάσταση. Διότι δεν έπαιζα και παράλληλα ήμουν απλήρωτος.

Το ένα έφερε το άλλο. Κάποια στιγμή μαλώσαμε. Κι η αλήθεια είναι πως το περιστατικό είναι αστείο. Φωνάζει εμένα και τον Μανωλά και μας λέει πως θα καθαρίσουμε τα παπούτσια του Δέλλα και του Καφέ. Του απαντάω ότι δεν έχω να καθαρίσω κανενός τα παπούτσια. Όχι επειδή είχα έπαρση. Αν ερχόταν ο Καφές και μου έλεγε 'θέλω να μου τα καθαρίσεις', θα το έκανα.

Όμως, ο Κωστένογλου ήρθε ως προπονητής να μου πει τι; Ότι αν καθαρίσω τα παπούτσια του Καφέ, του Δέλλα ή οποιουδήποτε, θα τον σέβομαι περισσότερο; Τα παιδιά γνώριζαν πόσο τους σεβόμουν. Κι όλα αυτά γιατί; Επειδή είχα BMW αυτοκίνητο; Μετά απ' αυτό το σκηνικό, τέθηκα εκτός πλάνων και είχε έρθει η στιγμή να φύγω".

"

 

 

https://www.sport24.gr/Columns/longform/o-savvas-gkentsogloy-sto-sport24-gr-exw-sixathei-olo-to-susthma.5723773.html?utm_source=Contra&utm_medium=BestofNetwork_HP&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos3

ΘΑ CEBECTE...…….

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×