Jump to content

Ροστερ 2023-2024


AG21
 Share

Recommended Posts

9 minutes ago, mporat said:

Αξίζει την ανανέωση.

Τον έχω κράξει άπειρες φορές, αλλά συμφωνώ.

Εχει βελτιώσει πολύ το παιχνίδι του με τα πόδια, βγαίνει πιο συχνά εκτός περιοχής καθαρίζοντας φάσεις, εμπνέει εμπιστοσύνη στους συμπαίκτες του.

Θα έφερνα ένα ισάξιο για να υπάρχει ανταγωνισμός.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, agelos said:

Τον έχω κράξει άπειρες φορές, αλλά συμφωνώ.

Εχει βελτιώσει πολύ το παιχνίδι του με τα πόδια, βγαίνει πιο συχνά εκτός περιοχής καθαρίζοντας φάσεις, εμπνέει εμπιστοσύνη στους συμπαίκτες του.

Θα έφερνα ένα ισάξιο για να υπάρχει ανταγωνισμός.

Μα κι εμείς στην κερκίδα νιώθουμε πλέον ασφάλεια νομίζω με τον Στανκοβιτς. Δεν έχουμε άγχος κάθε φορά που πάει πάνω του η μπάλα. Οπωσδήποτε χρειάζεται ισάξιος ή και καλύτερος για να έχουμε 2 καλούς.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agelos said:

Τον έχω κράξει άπειρες φορές, αλλά συμφωνώ.

Εχει βελτιώσει πολύ το παιχνίδι του με τα πόδια, βγαίνει πιο συχνά εκτός περιοχής καθαρίζοντας φάσεις, εμπνέει εμπιστοσύνη στους συμπαίκτες του.

Θα έφερνα ένα ισάξιο για να υπάρχει ανταγωνισμός.

Στην ΑΕΚ του Αλμέιδα, οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, δουλευουν και μοχθούν. Δεν σημαινει οτι όλα βελτιώνονται, καποιοι δεν εχουν καν τα φόντα οκ, αλλα απο δουλεια όλοι ρίχνουν.

Εκτός ίσως του κλόουν που τραγουδάει Ξυλουρη

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Geologos said:

 

Εκτός ίσως του κλόουν που τραγουδάει Ξυλουρη

Ο συγκεκριμένος μοιάζει να έχει μείνει στην εποχή οακα και μπακακηδων που "δεν χρειάζονταν να αποδείξουν τιποτα".Εδώ μέχρι και ο Μανταλος έχει καταλάβει το ρόλο του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Ο συγκεκριμένος μοιάζει να έχει μείνει στην εποχή οακα και μπακακηδων που "δεν χρειάζονταν να αποδείξουν τιποτα".Εδώ μέχρι και ο Μανταλος έχει καταλάβει το ρόλο του.

Να φροντίσει η παε να τον στείλει το καλοκαίρι να φέρει κάνα σοβαρό τέρμα γιατί τα γκολ που πνίγει κοστίζουν εκατομμυρια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, agelos said:

Τον έχω κράξει άπειρες φορές, αλλά συμφωνώ.

Εχει βελτιώσει πολύ το παιχνίδι του με τα πόδια, βγαίνει πιο συχνά εκτός περιοχής καθαρίζοντας φάσεις, εμπνέει εμπιστοσύνη στους συμπαίκτες του.

Θα έφερνα ένα ισάξιο για να υπάρχει ανταγωνισμός.

Έρχεται ο Μπρινιόλης υποτίθεται, αλλά και πάλι θα άρχιζα με Στάνκοβιτς βασικό του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα ότι του Μπρινιόλι του είπανε μαφιόζικα βρες κ υπέγραψε αλλού, όχι ΑΕΚ. Δεν καταλαβαίνω πώς θεωρείτε ότι θα κάτσει να του καίνε τα Κόνα το ένα πίσω απ τ άλλο, και μάλλον γι αυτό αν ανανεώσει κι ο Αυστριακός απορροφητήρας, φάση πάει ο άλλος λάκισε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικό να μην ανακοινώνεται η συμφωνία του γιατί δε συμφέρει κανέναν.

Ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά γιατί το καλοκαίρι είναι πολύ πιθανό να βρεθούμε με 4-5 απο τη βασική 11δα εκτός και να πρέπει να πάρουμε μεγάλο ρίσκο με νέους παίκτες σε κομβικές θέσεις..

Ειναι νωρίς ακόμα για τέτοιες κουβέντες αλλά όσο περισότεροι "δοκιμασμένοι" έρθουν τόσο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

2024-02-20-204734518.png

 

Στα xGoals περιλαμβάνει και τα πέναλτι, δίχως αυτά είναι γύρω στο 46.76

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχες κάποια συμβόλαια που έμπαιναν στο προτελευταίο χρόνο και τα ανανεωσες με επιτυχία 

Γκαρσία , Μήτογλου 

Φαίνεται ότι γίνεται κουβέντα

Στάνκοβιτς 

Αλλά δεν είναι οι μόνοι . Έχει ακόμα ένα χρόνο συμβόλαιο ο Ταουμπερ που είναι βασικός παίκτης της ομάδας και δεν το συζητάει ρωτάει κάνεις . 

φυσικά έχει και ο Ραντονια αλλά κανείς δεν ασχολείται 

Link to comment
Share on other sites

Ποιους αλλους πελατες εχει ο εκπρόσωπος του Τσούμπερ να δουμε αν θα φέρουμε κανεναν δικο του οταν θα μιλαμε για την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμέιδα κρατάει τον Χατζισαφί στην ΑΕΚ
Νέο συμβόλαιο στον Ιρανό αμυντικό αναμένεται να προσφέρει η ΑΕΚ, αφού ο Ματίας Αλμέιδα εκτιμά πολύ την παρουσία του εντός και εκτός γηπέδου.

«Έχει πιθανότητες να συνεχίσει στην ΑΕΚ». Αυτά ήταν τα λόγια του Ματίας Αλμέιδα για τον Εχσάν Χατζισαφί, ο οποίος αγωνίστηκε μετά από αρκετό καιρό με τα κιτρινόμαυρα.
Μάλιστα, ο Αργεντινός τεχνικός χρησιμοποίησε για περισσότερο από μισή ώρα ως κεντρικό αμυντικό τον Ιρανό, δίνοντας πλέον μία άλλη προοπτική στις επιλογές του.
Ο «Πελάδο», όπως είναι γνωστό, εκτιμά πολύ τον διεθνή άσο και πέρυσι τέτοια περίοδο εκείνος ήταν που εισηγήθηκε την παραμονή του στην ομάδα.
Κάτι αντίστοιχο φαίνεται πως θα συμβεί και φέτος, με τον 34χρονο παίκτη να παίρνει πλέον ευκαιρίες και ως στόπερ, και όχι μόνο ως αριστερό μπακ που πλέον υπάρχει ο ανεβασμένος Σταύρος Πήλιος.
Όπως γράφει η Ώρα των Σπορ, είναι αρκετά πιθανό λόγω και του Αλμέιδα, ο Χατζισαφί να υπογράψει νέο μονοετές συμβόλαιο με τον «Δικέφαλο», παραμένοντας στην ομάδα και να συνεχίζει να υπολογίζεται ως σημαντική μονάδα στα πλάνα του προπονητή του, είτε για το κέντρο της άμυνας είτε για το αριστερό άκρο.

Link to comment
Share on other sites

Για 3ο αριστερο μπακ οκ

Για βασικο θα θελα κατι καλυτερο, κυριως επειδη σκεφτομαι τις απαιτησεις στην Ευρωπη, ενω αξιζει να στηριχθει και ο Πηλιος απο το μικρο δειγμα που μας εχει δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Tα δύσκολα για την ΑΕΚ ήταν πέρσυ με τον Λιβάι και τον Πινέδα και τα έφερε σε πέρας με απόλυτη επιτυχία.

τώρα ποιός Αραούχο, ποιός Άμραμπατ και ποιός Χατζησαφί... όλοι αυτοί επιλογή της ΑΕΚ αν θα μείνουν ή όχι...

Το μεγάλο στοίχημα είναι να ανανεώσει πρόωρα και το Μουκουντί που θα μπεί σε χρονιά συμβολαίου και να είμαστε ήσυχοι πίσω...

Θέμα θα προκύψει αν απαιτήσει να φύγει ο Γκατσίνοβιτς... 

Επίσης με λούζει κρύος ιδρώτας στη σκέψη οτί μπορεί να έχω τον καραγκιόζη το Στάνκοβιτς βασικό και του χρόνου... άξιοι της μοίρας τους αν στην ομάδα το βλέπουν έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε δεν διώχνει εύκολα δεν περνει εύκολα παίκτες ..

Εγω απλά σκέφτομαι ότι εκτός την 24αδα βασικών πρέπει να δουλέψουν να έχουν και μια 11αδα από πίσω Πηλιους ειδικά τώρα που βγάζει προοπτική αυτή η επιλογή για νεαρους ταλαντούχους παίκτες . 

Παίκτες δλδ που να προπονουνται με την Α αλλά να ξεκινήσουν να περνούν παιχνίδια με τη Β και εν καιρό να περνούν παιχνίδια και στην Α . 

Win win για 

Πρώτη ομάδα που έχει το δυνατό γκρουπ αλλά και παίκτες να έρχονται στην ανάγκη 

Δεύτερη ομάδα που θα δίνει χρόνο σε ταλαντούχους παίκτες και θα τους εξελίσσει για τη πρώτη 

Παίκτες που υπό κανονικές συνθήκες δεν θα είχαν τη προοπτική της μεγάλης ομάδας . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω αυτό είναι και το σωστό σκεπτικό. Κανείς προπονητής δεν θέλει να δουλεύει με μεγάλο ρόστερ και υπάρχει λόγος. Αν οι βασικοί παίκτες της Β (κάποιοι έστω) μπορούν να καλύψουν όταν παραστεί ανάγκη τα κενά που προκύπτουν, είτε για να πάρει ανάσες κάποιος που έχει "σκάσει", είτε σε μια ξαφνική αναποδιά της τελευταίας στιγμής τα πράγματα είναι σε μάλλον σωστό δρόμο. Και αυτό σιγά-σιγά φαίνεται να υλοποιείται. Το πρώτο ζητούμενο δεν είναι να "βγει ο Ζίνι νέος Γκαρσία" αλλά να σου καλύψει με σχετική επάρκεια μια θέση όταν δεν θα έχεις ή θα πρέπει να ξεκουράσεις Γκαρσία, Τσούμπερ, Ουχο κλπ. Αν σου "βγεί" φυσικά τόσο το καλύτερο.

Μπορεί το (κοφτερό 🤓 ποδοσφαιρικό 🤪🤪) μάτι μου να λαθεύει, αλλά από την στιγμή που στην Β καθιερώθηκε (επιτέλους) ένα βασικό αγωνιστικό σχήμα, έχουμε να κάνουμε με μια "άλλη" ομάδα.  "Ντέλια" δεν έχουμε, αλλά εκτός από τους υπό δοκιμή ξένους βλέπω και κάποια παιδιά τα οποία (απροσδόκητα ίσως) παλεύουν τα παιγνίδια σαν "σκυλιά" και ίσως δώσουν μια "ανάσα" στην Α αν και όταν ο Αλμέυδα κρίνει ότι υπάρχει ανάγκη. Αν βέβαια π.χ. περιμένουμε ένας Χ Ραντόνια να μπεί και να μας εντυπωσιάσει στα λίγα λεπτά που παίζει στην Α, στο 99% των περιπτώσεων τζάμπα περιμένουμε. Η χρησιμότητά του είναι να μην αναγκαστεί ο Πινέδα να "καεί" σε όλο το παιγνίδι σαν δεξί μπακ, όταν μπορεί να προσφέρει περισσότερα σε άλλο ρόλο.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Πω εχω προθεσμια να γράψω κατι  τι να γράψω όμως?

Ας γράψω κατι για το οποιο δεν έχω ιδέα και ας χρησιμοποιήσω την φαντασία μου. Θα βάλω μέσα και νουμερα να μοιαζω έγκυρος.

Αρναούτογλου, Βαγγέλης.

Link to comment
Share on other sites

Ας έχουμε υπόψη πως 20/6 με 15/7 έχει Κοπα Αμερικα με το Μεξικό και τον Πινεδα να αγωνίζονται. Οπότε στα πρώτα ευρωπαϊκά ματς δεν προβλέπεται να έχουμε τον Ορμπελιν.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Ας έχουμε υπόψη πως 20/6 με 15/7 έχει Κοπα Αμερικα με το Μεξικό και τον Πινεδα να αγωνίζονται. Οπότε στα πρώτα ευρωπαϊκά ματς δεν προβλέπεται να έχουμε τον Ορμπελιν.

Να παει να γαμηθει το κοπα αμερικα, θα τον κρατησουμε εδω αλυσοδεμενο να μας περασει τα προκριματικα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mporat said:

Ας έχουμε υπόψη πως 20/6 με 15/7 έχει Κοπα Αμερικα με το Μεξικό και τον Πινεδα να αγωνίζονται. Οπότε στα πρώτα ευρωπαϊκά ματς δεν προβλέπεται να έχουμε τον Ορμπελιν.

14/7 τελειώνει και το euro 

Link to comment
Share on other sites

Η στιγμη που μαθαινεις για την γκολαρα του Πινεδα απο μεξικανο συναδελφο

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×