Jump to content

Ροστερ 2023-2024


AG21
 Share

Recommended Posts

19 minutes ago, SlobodanNugatinovic said:

Όπως είπε και ο Προσινέτσκι,είναι ένας παίκτης στο στυλ του Μπρόζοβιτς.

Εγώ περιμένω ένα ακούραστο και πολύ φιλότιμο box to box 8άρι,όχι με την ποιότητα και την τεχνική του Πινέδα βέβαια.

Φαίνεται πολύ έξυπνος παίκτης,που βλέπει γήπεδο αλλά θεωρώ ότι το κύριο μειονέκτημα του είναι ότι είναι σχετικά αδύναμος στις προσωπικές μονομαχίες.

Θα κάνει μύες, όπως όλοι τους εδώ.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, SlobodanNugatinovic said:

Εγώ περιμένω ένα ακούραστο και πολύ φιλότιμο box to box 8άρι,όχι με την ποιότητα και την τεχνική του Πινέδα βέβαια.

Θεωρώ ότι έχει καλύτερη τεχνική απο τον Πινέδα αλλά είναι χειρότερος στα σουτ και στο κουβαλημα της μπάλας.

Γενικά έχει το προφίλ ενός ανθρώπου που συμπληρώνει κάθε κενό μέσα στο παιχνίδι. Δηλαδή δίνει στήριγμα σε όποιον κλείνεται. Κάνει συνεχώς κινήσεις δημιουργώντας τους χώρους για τους υπόλοιπους. Βοηθάει στην πίεση. Βοηθάει στο να περάσει η μπάλα κάθετα απο το κέντρο και να επιταχυνθεί η ταχύτητα της ομάδας με μια επαφή.

Αλλά δεν νομίζω ότι θα είναι ο άνθρωπος που θα περνάει η μπάλα συνέχεια από τα πόδια του, θα την κρατάει και θα κάνει τρίπλες. Απ'όσο έχω δει είναι πολύ έξυπνος και επηρεάζει το παιχνίδι με τις λιγότερες δυνατές επαφές.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Atlas21 said:

Θα κάνει μύες, όπως όλοι τους εδώ.

Αυτό δε ξέρω αν έχει αναφερθεί στο φόρουμ ξανά αλλά επί Αλμέιδα είναι κάτι το οποίο συμβαίνει σε τρομερό βαθμό .

Πχ ο κύριος παρακάτω στο πρώτο καλοκαίρι με Αλμέιδα και στο δεύτερο καλοκαίρι.

Η διαφορά του είναι τρομερή ... 

Όπως και ο ραντονια προχθές εξίσου μεγάλη ανάπτυξη .

Τους λιώνει ο πελαδο .

Screenshot_2024-02-01-18-53-07-680-edit_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2024-02-01-18-52-37-045-edit_com.instagram.android.jpg

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Θεωρώ ότι έχει καλύτερη τεχνική απο τον Πινέδα αλλά είναι χειρότερος στα σουτ και στο κουβαλημα της μπάλας.

Γενικά έχει το προφίλ ενός ανθρώπου που συμπληρώνει κάθε κενό μέσα στο παιχνίδι. Δηλαδή δίνει στήριγμα σε όποιον κλείνεται. Κάνει συνεχώς κινήσεις δημιουργώντας τους χώρους για τους υπόλοιπους. Βοηθάει στην πίεση. Βοηθάει στο να περάσει η μπάλα κάθετα απο το κέντρο και να επιταχυνθεί η ταχύτητα της ομάδας με μια επαφή.

Αλλά δεν νομίζω ότι θα είναι ο άνθρωπος που θα περνάει η μπάλα συνέχεια από τα πόδια του, θα την κρατάει και θα κάνει τρίπλες. Απ'όσο έχω δει είναι πολύ έξυπνος και επηρεάζει το παιχνίδι με τις λιγότερες δυνατές επαφές.

Απο ότι έχω δεί βλέπει γήπεδο καλύτερα απο τον Πινέδα. Πιθανώς να μην βγάζει την μεγάλη κάθετη, αλλά την μπαλιά τρύπα στα 10μ νομίζω πως την έχει

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DimiKVA said:

Αυτό δε ξέρω αν έχει αναφερθεί στο φόρουμ ξανά αλλά επί Αλμέιδα είναι κάτι το οποίο συμβαίνει σε τρομερό βαθμό .

Πχ ο κύριος παρακάτω στο πρώτο καλοκαίρι με Αλμέιδα και στο δεύτερο καλοκαίρι.

Η διαφορά του είναι τρομερή ... 

Όπως και ο ραντονια προχθές εξίσου μεγάλη ανάπτυξη .

Τους λιώνει ο πελαδο .

Screenshot_2024-02-01-18-53-07-680-edit_com.instagram.android.jpg

 

Όχι ρε παίρνουν 'βιταμινες' και γίνονται έτσι. Το ξέρουν όλοι αυτό. Ο Μήτσος από Λεωφόρο, ο Τάκης από το Πέραμα, και ο Ντίνος από Σαλονίκη μου το έχουν πει επανειλημμένα.

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Agent HAF said:

Όχι ρε παίρνουν 'βιταμινες' και γίνονται έτσι. Το ξέρουν όλοι αυτό. Ο Μήτσος από Λεωφόρο, ο Τάκης από το Πέραμα, και ο Ντίνος από Σαλονίκη μου το έχουν πει επανειλημμένα.

Βιταμίνουλες σαν αυτές που έπαιρνε , τυχαια , ο Ρόντινει του γαύρου που στα προκριματικά έτρεχε σαν το άλογο και τώρα πατάει τον κώλο του .

Θα έλεγε κάποιος κακοπροαίρετος .

Εγώ παίρνω απόσταση απο αυτό .

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βάλατε τώρα παίχτη που θα έλεγε κανείς ότι έχει το οικογενειακό know how. Τίμιος Σίμος.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Τελος και ο Ζινι απο Κοπα Αφρικα. Εχασε 1-0 απο Νιγηρια, επαιξε ολο το 2ο ημιχρονο και ειχε ευκαιρια να ισοφαρισει αλλα πετυχε το δοκαρι απο καλη θεση.

Γενικα πολυ χαμηλης ποιοτητας τουρνουα και ομαδες για να μπορεις να κρινεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κατσαπλιάς Ιάπωνας έκανε πέναλτι στην τελευταία φάση 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφει και ο Χατζισαφι, αφου καταφεραν να αποκλειστουν απο το Καταρ

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, thodoris19 said:

Επιστρεφει και ο Χατζισαφι, αφου καταφεραν να αποκλειστουν απο το Καταρ

Περασαν την Γιαπωνια και την πάτησαν από το Καταρ ; Ε καλά να πάθουν 

Link to comment
Share on other sites

Στους 3 χειροτερους του γηπεδου ηταν σημερα, επαιξε μονο 1ο ημιχρονο και εγινε αλλαγη.

Επιστρεφει αυριο, προπονειται Παρασκευη Σαββατο και παιζει Κυριακη;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Ασμοδαίος said:

IMG_0349.jpeg

Βαλε μια ζακετουλα ρε Πινεδα, θα κρυωσεις και θα εχουμε αλλα. Μα καλα η αλλη δεν του λεει τιποτα;

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, thodoris19 said:

Βαλε μια ζακετουλα ρε Πινεδα, θα κρυωσεις και θα εχουμε αλλα. Μα καλα η αλλη δεν του λεει τιποτα;

Πρακτικά το job description του Δημήτρη Ναλιτζή, ή του Παναγιώτη Κονέ, ή του Μπρούνο Άλβεζ.

Αμφότεροι το έχουν φορτώσει στον Ρόα βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, thodoris19 said:

Βαλε μια ζακετουλα ρε Πινεδα, θα κρυωσεις και θα εχουμε αλλα. Μα καλα η αλλη δεν του λεει τιποτα;

Νεολαία ρε βραζει το αίμα τους και τα βλέπω και το γιο μου που έχει τσακωθεί με τα μπουφάν και ετσι ήταν εχθές όλη μέρα ..Δεν είναι σαν εμάς που θέλουμε μια γούνα για να βγούμε έξω με 15 βαθμούς . 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AG21 said:

Νεολαία ρε και τα βλέπω και το γιο μου που έχει τσακωθεί με τα μπουφάν . Δεν είναι σαν εμάς που θέλουμε μια γούνα για να βγούμε έξω με 15 βαθμούς . 

Αυτό με θερμοκρασίες και κρύα στην Ελλάδα μου θυμίζει πάντα την ιστορία στην Πράγα, όταν είχαμε παίξει λίγο πιο εκεί στο Μπόλεσλαβ το 2007.
Τελευταίο ματς του ομίλου του Γιουρόπα, έχει μπει Δεκέμβρης μήνας, θερμοκρασία γύρω στο 0 στην Τσεχία.
Συναντάω @Mikeτο μεσημέρι του αγώνα, μεταξύ άλλων και τα παιδιά που είχαν ανεβεί από Κρήτη (Θέμης... όπως και Σπύρος ΝΦ... γάμησέ τα) και βλέπω να το έχουν δαγκώσει με το κρύο, μπουφάν, διλπά πουλόβερ, σκούφοι, γάντια, κασκόλ, μπρρρρ τι κρύο και δε συμμαζεύεται (ο mike πρέπει να ήταν χαλαρός, σίγουρα βοήθησαν οι σχετικές τεκίλες) κι εγώ να είμαι με ένα μπουφάν κι αυτό μισάνοιχτο συνηθισμένος γαρ, θεωρώντας εντελώς ήπια τα καιρικά φαινόμενα για Δεκέμβριο μήνα. :D 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Από τότε ο Λιβάι έχει αγωνιστεί σε εννέα παιχνίδια πρωταθλήματος και σε όλα έχει γκολ ή ασίστ, με συνολικό απολογισμό 11 γκολ και δύο ασίστ σε 661 λεπτά: ο φορ της Ένωσης έχει συμμετοχή σε γκολ κάθε 50 λεπτά.

Φουλ για πρώτος σκόρερ σε μόλις 764 λεπτά

Η εκκίνηση της σεζόν δεν ήταν καλή, ταλαιπωρήθηκε από αρκετούς τραυματισμούς, όμως με αυτό το σερί ανέβηκε δεύτερος και έβαλε πλώρη για τη δεύτερη θέση.

Και αυτό το πέτυχε γιατί για δεύτερη σεζόν συνεχίζει να λειτουργεί ως "φουνταριστός" κάτι που φαίνεται και στο γράφημα της Opta Stats/Perform με τις τελικές και τα Expected Goals του.

Οι τελικές και τα Expected Goals του Λιβάι Γκαρσία

Ο Γκαρσία έφτασε τα 11 γκολ (δύο εξ αυτών με πέναλτι), έχοντας συνολικά στη σεζόν 39 τελικές προσπάθειες σε 11 παιχνίδια μέχρι τώρα και έχει ένα γκολ λιγότερο από τον πρώτο σκόρερ Λορέν Μορόν.

Η λίστα των σκόρερ στη Stoiximan Super League

Το φοβερο είναι πως ο Λιβάι έχει φτάσει τα 11 σε μόλις 764 λεπτά. Γεγονός εξωφρενικό αν σκεφτεί κανείς ότι ο Μορόν έχει παίξει χίλια λεπτά περισσότερα (1.764), ο Καρλίτος έχει παίξει 1.586 λεπτά, ο Μιριτέλο 1.1481 και ο Ελ Κααμπί 1.112.

Η "αξία" των τελικών προσπαθειών του χωρίς να συνυπολογίζονται τα πέναλτι είναι 5.81 xGoals, έχοντας πετύχει εννιά γκολ. Ο μέσος όρος των τελικών προσπαθειών του είναι 0.15 xGoals.

Με την Κηφισιά βρήκε τις περισσότερες τελικές από κάθε άλλο ματς, είχε συνολικά δέκα (η μια ήταν η εκτέλεση πέναλτι) και η "αξία" των υπόλοιπων εννέα τελικών του ήταν 1.1 xGoals, τη δεύτερη καλύτερη επίδοση μετά το παιχνίδι με τον Αστέρα στην OPAP Arena.

Τέλος στην κουβέντα

Η ΑΕΚ φέτος αντιμετώπισε μεγάλο πρόβλημα με το σκοράρισμα στην αρχή της σεζόν, όμως μετά από έναν αριθμό αγώνων το "επούλωσε" με τον Λιβάι Γκαρσία να έχει το μεγαλύτερο μερίδιο σε αυτό, καθώς έχει βρει για τα καλά τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Και μάλλον βάζει και τέλος στην κουβέντα "καλός παίκτης, αλλά δεν είναι σκόρερ"

https://www.sport24.gr/football/o-livai-gkarsia-kanei-plaka-paei-gia-protos-skorer-ki-echei-paixei-ta-misa-lepta-apo-toys-antipaloys-toy.10269626.html

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×