Jump to content

Προετοιμασία - Φιλικά 2023 back2back


AG21
 Share

Recommended Posts

Πάντως εκτός από στόπερ και φορ, χρειαζόμαστε επειγόντως και τουλάχιστον 1 εξτρέμ γιατί ο Πιζάρο δεν φαίνεται να ναι τέτοιος

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Πάντως εκτός από στόπερ και φορ, χρειαζόμαστε επειγόντως και τουλάχιστον 1 εξτρέμ γιατί ο Πιζάρο δεν φαίνεται να ναι τέτοιος

Ξεκαθαρα δεκαροειδές

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τζόκερ, αγόρι μου, απόλαυσε την θερινή ραστώνη της Ελλαδίτσας και τη χαλαρουΐτα όσο προλαβαίνεις.

Μέχρι να παίξεις πρώτο ματς στην ΑγιαΣοφιά με φουλ κόσμο, να σου ανέβει η αδρεναλίνη στις αμυγδαλές, να δεις τα εφτά μουνιά της πεταλούδας ολοζώντανα μπροστά σου.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε τη δόση μας απόψε.

Δεν χορταινεται αυτή η ομάδα όσο κι αν τη βλέπεις.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα είναι έτοιμη, δεμένη.

Στην Ελλάδα δεν θα έχουμε αντίπαλο (για τη 2η θέση εννοώ).

Ευρώπη ας δούμε την κλήρωση και βλέπουμε.

- Πιζαρο χοντροκωλης, σκαρί Αμραμπατ. Ξέρει μπάλα, αλλά ανέτοιμος - απολύτως λογικό.

- Γεμποα ξέρει μπάλα το παιδί και είναι θηριώδης. Διαμαντάκι? Θα δείξει.

- Λαμαρανα πιο αγουρος.

- Γαλανο δεν με ψήνει. Θέλω χαφ.

- Μοχαμαντι ασίστ. Δεν το συνηθίζει.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πόσο γρήγορα θα καταλάβει ο μεξικάνος πως έχει έρθει σε ομάδα 2 επίπεδα πάνω από τα Μαιάμια

Link to comment
Share on other sites

Επισης βρε παιδι μου θεοδοση κατεβασε επιτελους το δεξι κωλοχερο οταν πας να κανεις ντριπλα. Τι κακο χουνερι ειναι αυτο? 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εν ολιγοις.

Η ομάδα μια χαρα δειχνει, τα νέα παιδιά με potential μπορούν να μπαινουν σιγά σιγά (κυριως Ζίνι-Γεμπόα) , οι παλιοί όπως τους θυμόμαστε, Πισαρο ξέρει μπάλα, θέλει βέβαια χρόνο να καταλάβει και πού παιζει,  αλλά δεν δειχνει για πολλες αμυντικές  επιστροφές στο πλαι, να δούμε πώς μπορεί να τον εκμεταλευτει με τον καλυτερο τροπο ο Ματίας γιατί μπροστά δειχνει να έχει να δωσει.

Link to comment
Share on other sites

Πισαρο καθαρα για 2ος επιθετικος μου κανει γιατι σαν εξτρεμ δεν φαινεται να εχει και επιστροφες. Θα τον στρωσει ο Αλμειδα βεβαια αλλα μεχρι στιγμης ειναι λιγο βαρυς

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Eνα αισχος ηταν ο Πισαρο, ας μην κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας, εκανε κακες πασες 2-3, μια κακη μεταβιβαση, εχασε την μπαλα απο πιεση 3-4 φορες και δεν πιεσε ουτε εκλεψε καμια μπαλα. Οταν επαιξε κεντρικα εβγαλε 2-3 γρηγορες πασες κοντες, αλλα ως εκει. Και αυτο που εχασε ηταν δυσκολο να το βαλεις, παρολαυτα η κινηση και το 1-2 ηταν μια χαρα.

 

Οκ εχει 5 προπονησεις και επαιζε σε αστειο πρωταθλημα, αλλα οτι ηταν κακος ηταν κακος.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nuc1924 said:

Eνα αισχος ηταν ο Πισαρο, ας μην κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας, εκανε κακες πασες 2-3, μια κακη μεταβιβαση, εχασε την μπαλα απο πιεση 3-4 φορες και δεν πιεσε ουτε εκλεψε καμια μπαλα. Οταν επαιξε κεντρικα εβγαλε 2-3 γρηγορες πασες κοντες, αλλα ως εκει. Και αυτο που εχασε ηταν δυσκολο να το βαλεις, παρολαυτα η κινηση και το 1-2 ηταν μια χαρα.

 

Οκ εχει 5 προπονησεις και επαιζε σε αστειο πρωταθλημα, αλλα οτι ηταν κακος ηταν κακος.

Εσύ όταν αλλάζεις δουλειά, σε νέα μάλιστα ήπειρο και μολις μια βδομάδα μετά την άφιξη σου στη νέα ήπειρο, βγάζεις ματια?

Συνήθως μια βδομάδα μετά, είσαι ακόμα με τζετ λαγκ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nuc1924 said:

Eνα αισχος ηταν ο Πισαρο, ας μην κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας, εκανε κακες πασες 2-3, μια κακη μεταβιβαση, εχασε την μπαλα απο πιεση 3-4 φορες και δεν πιεσε ουτε εκλεψε καμια μπαλα. Οταν επαιξε κεντρικα εβγαλε 2-3 γρηγορες πασες κοντες, αλλα ως εκει. Και αυτο που εχασε ηταν δυσκολο να το βαλεις, παρολαυτα η κινηση και το 1-2 ηταν μια χαρα.

 

Οκ εχει 5 προπονησεις και επαιζε σε αστειο πρωταθλημα, αλλα οτι ηταν κακος ηταν κακος.

Υπερβολικός.

Παραλίγο να βάλει 2-3 γκολ οσο επαιξε, έκανε 2-3 ενέργειες που έδειξε ότι το έχει. Ως εκεί μεν, αλλά όχι και αισχος.

Τον Τσουμπερ πώς τον είδες πχ; 

Link to comment
Share on other sites

Πιζάρο στο Μαϊάμι έπαιζε ελεύθερο 10, εδώ με το καλημέρα του έδειξε ότι τον θέλει αριστερά να μοιράζεται με Γκατσινοβιτς και όταν υπάρχει χώρος να παίξει σαν δεύτερος επιθετικός.

Μην γινόμαστε ότι να ναι τώρα. Μια εβδομάδα έχει εδώ και θα χρειαστεί χρόνο, όχι για να μάθει την μπάλα αλλά να μπει σε ρυθμούς Αλμέιδα.

Στα λοιπά όλη η ομάδα βγάζει την σωστή και καλή προετοιμασία που έχει γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει δουλίτσα ακόμη η ομάδα πράγμα λογικό. Το ξεκίνημα δεν ήταν καλό, μετά η ομάδα ανέβηκε. Ο Πισάρο θέλει χρόνο. Ο Άμραμπατ πρέπει να είναι ο μόνος άνθρωπος που αυξάνει την ηλικία του στην ταυτότητα. Νεανίας μέσα στον καύσωνα. Αριστερά βλέπω ότι ο Ζίνι θα είναι επιλογή ροτέισον σίγουρα, μη πω τπτ άλλο. Λιβάι σε έξαλλη κατάσταση, αποφασισμένος να φτάσει η προσφορά στα 30Μ σκοράροντας ακατάπαυστα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Εσύ όταν αλλάζεις δουλειά, σε νέα μάλιστα ήπειρο και μολις μια βδομάδα μετά την άφιξη σου στη νέα ήπειρο, βγάζεις ματια?

Συνήθως μια βδομάδα μετά, είσαι ακόμα με τζετ λαγκ.

Φυσικα και δεν βγαζω ματια, αλλα δεν νομιζω να λενε οι συναδελφοι μου, νταξει τα πηγες μια χαρα ενω ακομα μαθαινω πως δουλευουν και τι συστηματα χρησιμοποιουν.

 

Δεν τον εβγαλα παλτουδια, απλα δεν ειναι ετοιμος να μπει να παιξει ακομα σε αυτην την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ωραίοι εκτος του Λάζαρου που κάνει τα δικά του αλλά τρέχει, Λαμαράνα σήμερα δε μου πολυάρεσε ενώ στο ματς με αντβερπ μου άρεσε πολύ. Μοχαμαντί το πρωί τον έβριζα με έναν συνάδελφο αλλά μου άρεσε παραπάνω απο τις άλλες φορές. 

Στάνκοβιτς καλός , Αθανασιάδης ίσως με έχετε επηρεάσει εδώ μέσα και κάθε φορά που πρέπει να κάνει κάτι αγχώνομαι .

Πουτσάρο σα να είναι φρου φρου και αρώματα , αλλά χαίρω πολύ 1ο ματς στις 5 μέρες που ήρθε είναι. Και ο Λιβάγια όταν είχε έρθει Παλτάγια τον ανεβοκατεβάζαμε και γελάγαμε με την ασχετοσύνη του.

Πολύ ωραίο να βλέπεις οτι και να ξηλώσεις την 11άδα και να βάλεις άλλους 11 το πλάνο είναι ίδιο και απαράλλαχτο. Πίεση μέχρι το κόκκαλο.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nuc1924 said:

Φυσικα και δεν βγαζω ματια, αλλα δεν νομιζω να λενε οι συναδελφοι μου, νταξει τα πηγες μια χαρα ενω ακομα μαθαινω πως δουλευουν και τι συστηματα χρησιμοποιουν.

 

Δεν τον εβγαλα παλτουδια, απλα δεν ειναι ετοιμος να μπει να παιξει ακομα σε αυτην την ομαδα.

Εσύ δλδ περίμενες να είναι έτοιμος για βασικός με μια εβδομάδα στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Το Πουτσαρο νομίζω καθιερώθηκε.

Χαχαχα ισχύει εκτος αν μας βγει μικροκούρτσιτσας στο μέλλον και μείνει στα φρου φρου.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ έλειπαν. Αραούχο, Γκάτσι, Πινέδα, Μάνταλος κ 2-3 μεταγραφές. Απάνθρωπες κατστάσεις προμηνύονται δηλαδή. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×