Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

10 minutes ago, AlexKR21 said:

Μονο και μονο με το "γυρνας πισω" κοβεται.

Φτανει πια με τις επιστροφες στην ΑΕΚ. Παμε παρακατω

Άμα δεν τον γυρισουμε αλλά επιστρέψει μόνος του δεν πιάνει ομως. έτσι;

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, BillR21 said:

Νομίζω είναι κάπου τεχνικός διευθυντής αλλά με επιφύλαξη το λέω.

Κάτσε να μπει ο Μπιλαρας που κρατά αρχείο για όποιον έχει περάσει απ' την ΑΕΚ κ ονειρεύεται να έρθει η ώρα της επιστροφής του.

Manuel "Manolo" Jiménez Jiménez (Spanish pronunciation: [maˈnolo xiˈmeneθ]; born 26 January 1964) is a Spanish former professional footballer who played as a left-back, and an advisor for Paraguayan Primera División club Cerro Porteño.[1]

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, felman said:

Apo to' consultant 'borei na katalavei kaneis....

Είναι ακριβώς πάνω απο το ¨διατηρεί ταβέρνα στην γενέτειρα του"

Link to comment
Share on other sites

Τραγιάσκας:

Για τον Σέρχιο Αραούχο: "Ο Αραούχο είναι ιδιαίτερη περίπτωση, γιατί τελειώνει το συμβόλαιό του, πρώτα απ' όλα. Υπάρχει το +1, αλλά αυτά δεν παίζουν μεγάλο ρόλο γιατί ο Αραούχο κι η ΑΕΚ θα προτιμούσαν να γίνει μια επέκταση συνεργασίας. Έχει γίνει η κουβέντα μεταξύ τους. Ξέρει τι του δίνει η ΑΕΚ και δεν είναι άσχημα τα χρήματα, είναι κοντά σε αυτά που του δίνει τώρα. Στο 1.000.000€, λίγο πάνω, λίγο κάτω. Πάντως είναι ένα πολύ καλό συμβόλαιο. Για διετία ή τριετία, η ΑΕΚ τού αφήνει την επιλογή. Η κόρη του είναι στη Λας Πάλμας. Αν γυρίσει, θα γυρίσει για τη Λας Πάλμας, για να είναι κοντά με το παιδί του. Εγώ θα πω ότι πάντα ο Αραούχο πάντα πατάει σε δύο βάρκες σε όλη του την καριέρα στην Ευρώπη. Έχει πει επίσης ότι τελειώνοντας το ποδόσφαιρο, θα ζήσει στην Ισπανία. Είναι το σπίτι του εκεί. Είναι ξεκάθαρα τι θέλει και ποιες είναι οι προτεραιότητές του. Η βάση του είναι η Λας Πάλμας. Τον θέλει η Λας Πάλμας πίσω; Δεν το ξέρω αυτό. Θα του δώσουν τα χρήματα που θέλει; Είναι μια υπόθεση που μπορεί να κλείσει αύριο το πρωί, μπορεί όμως να κλείσει και σε πέντε μήνες".

Για τον Δημήτρη Γιαννούλη: "Πάντα στα δικά της δεδομένα είναι μια περίπτωση που κοιτάει. Τον κοιτούσε και το καλοκαίρι, που ήταν ανέφικτο τότε. Δεν το αποκλείω. Είναι ένας από αυτούς. Η ΑΕΚ θέλει τους διεθνείς. Τον Χατζηδιάκο, πχ, τον ήθελε δύο σερί καλοκαίρια. Τον Αλεξανδρόπουλο είχε κοιτάξει, τον Μαυροπάνο παλαιότερα. Το έχει ψάξει με πολλούς. Θεωρώ πως ναι, αν υπάρχει πρόσφορο έδαφος, μπορεί να γίνει. Με τα χρήματα που παίρνει στη Νόριτς, δεν μπορεί να έρθει στην ΑΕΚ. Στο 1.900.000€ ετησίως; Δε νομίζω".

Για τον Τάσο Μπακασέτα: "Η πόρτα είναι πάντοτε ανοιχτή. Ο Μπακασέτας είναι ελεύθερος. Η δική μου πληροφορία είναι ότι το παιδί συζητάει με τη Λάτσιο, δεν ξέρω αν το έχει πει άλλος ή έχει γραφτεί. Υπάρχει εκεί μια πόρτα. Θέλει να πάει στην Ιταλία να παίξει, είναι το πρωτάθλημα που νομίζω πως του ταιριάζει περισσότερο. Νομίζω πως αυτό κοιτάει, ως προτεραιότητα. Τώρα, αν φτάσουμε στο καλοκαίρι, δεν μείνει ο Αραούχο (το βάζω πολύ στην κουβέντα). Και Αραούχο, και Τσούμπερ και Μπακασέτα δεν ταιριάζει. Δεν γίνεται να βολευτούν όλοι. Αν λοιπόν ο Αραούχο δεν μείνει κι ο Μπακασέτας θέλει να γυρίσει... Με τα λεφτά που είπα, γιατί υπάρχει ένα ταβάνι στο 1.2 - 1.3 εκατομμύρια ευρώ. Δεν μπορεί ξαφνικά να πάρει κάποιος 2 εκατομμύρια στην ΑΕΚ".

Για τον Δημήτρη Κουρμπέλη: "Ακούστηκε πολύ το καλοκαίρι. Ο Αλμέιδα δεν τρελαινόταν λόγω χαρακτηριστικών. Ο Κουρμπέλης, αυτή την στιγμή, δεν είναι ο παίκτης που θέλει, αγωνιστικά. Ούτε ρεπορταζιακά μού προκύπτει κάπως. Καταρχάς, πρέπει να μείνει κι ελεύθερος".

Link to comment
Share on other sites

Ο αραουχο θα παει να ζησει στο λας παλμας, εχει κορη στην Ισπανια, η εδρα του ειναι η Ισπανια, την αγαπαει την Ισπανια μπλαμπλαμπλα

ΕΝΑ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΒΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕΣ

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα ο Μπακασετας 5 χρόνια με τη Λάτσιο μιλάει. Ινσαιντερ ο Τραγιασκας οχι αστεια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η συζήτηση για Γιαννιώτες και Μπάρκες είναι αστεία, η μόνη λογική στο να διώξεις τον Αθανασιάδη ως 2ο που κατ' ανάγκη πρέπει να ναι έλληνας είναι άμα φέρεις έναν εξελίξιμο κάτω των 22

Μοναδική τέτοια περίπτωση που μου ρχεται είναι ο Μανδάς, αλλά κι αυτός πάει πέταξε πλέον

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, krokosmios said:

Επειδή η συζήτηση για Γιαννιώτες και Μπάρκες είναι αστεία, η μόνη λογική στο να διώξεις τον Αθανασιάδη ως 2ο που κατ' ανάγκη πρέπει να ναι έλληνας είναι άμα φέρεις έναν εξελίξιμο κάτω των 22

Μοναδική τέτοια περίπτωση που μου ρχεται είναι ο Μανδάς, αλλά κι αυτός πάει πέταξε πλέον

Συμφωνω, οποτε παμε να παρουμε το next greek thing, οπως και να λεγεται αυτος.

Μεχρι τότε απλα αντι να χουμε τον παπαρα τον αθανασιαδη που θελει και να παιζει γιατι μια φορα στο μπερναμπέου, ας φερουμε καναν Τσιντώτα πίσω που ναι και συμπαθητικος τύπος, να χαρει και ο @Skepastosπου φαγωθηκε να γραψουμε επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Geologos said:

Συμφωνω, οποτε παμε να παρουμε το next greek thing, οπως και να λεγεται αυτος.

Μεχρι τότε απλα αντι να χουμε τον παπαρα τον αθανασιαδη που θελει και να παιζει γιατι μια φορα στο μπερναμπέου, ας φερουμε καναν Τσιντώτα πίσω που ναι και συμπαθητικος τύπος, να χαρει και ο @Skepastosπου φαγωθηκε να γραψουμε επιστροφή.

Γαμηθηκατε ρε νακιαμου 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε αλάνια εδώ που τα λέμε τι ωραία θα ήταν να γύρναγε ο Μπογε στην ΑΕΚ (για να σας δω τώρα κουφαλιτσες)

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Τσιντώτας μου είναι πιο συμπαθης μορφη. Θα ειναι και πιο συμπαθης για την τσέπη του Μελ.

Πηγαινε εκει με τον Σεραφειδη, με κατι παλαιμαχους, βοηθησε και σε κατι αλλο που δεν θυμαμαι αλλα το χε πει ο @Stylianopoulos. Νομι,ω καλη παρουσια στα γυρω γυρω, στο αγωνιστικο ολοι οι ελληνες πλην Μπαρκα ειναι κινδυνος θανατος. Και σιγα τον μπαρκα τον Μπουφον

1 hour ago, krokosmios said:

και γιατί όχι τον Ανέστη που είναι και πεναλτάκιας?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Συμφωνω, οποτε παμε να παρουμε το next greek thing, οπως και να λεγεται αυτος.

Μεχρι τότε απλα αντι να χουμε τον παπαρα τον αθανασιαδη που θελει και να παιζει γιατι μια φορα στο μπερναμπέου, ας φερουμε καναν Τσιντώτα πίσω που ναι και συμπαθητικος τύπος, να χαρει και ο @Skepastosπου φαγωθηκε να γραψουμε επιστροφή.

Σαν άνθρωπος έχει ακουστεί πράγματι ότι έχει κάνει πολύ ωραία πράγματα, αλλά για κάποιον λόγο πάντα μου βγαζε πολύ ένα δημοσιουπαλληλικό στυλ, δηλαδή «οκ» παίζει στην ΑΕΚ, μια χαρά τον δέσαμε τον γαιδαρό μας. Δεν θυμάμαι αν είχε γραφτεί κάποια inside πληροφορία ή αν απλά μου το βγάζει εμένα το συγκεκριμένο ο Τσιντώντας.

Γενικά καλώς ή κακώς εγώ τον έχω κατηγορία Μάνταλου, Μπακάκη κτλπ

Θα ταν απ' τις χειρότερες περιπτώσεις να παιχτεί επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θυμήθηκα, πάντα τον θεωρούσα λίγο και μέτριο αλλά εκεί που πραγματικά τον σιχάθηκα ήταν όταν έδειχνε στον κόσμο τον Μάνταλο επειδή έβαλε γκολ και έστειλε το ματς στην παράταση με κάποια Βέλεζ

 

Οπότε για μένα η φάση είναι ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ξεκάθαρα...

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να παίζει η πληροφορία για Γιαννούλη.

Μπακασετα δεν χρειάζεται η ομάδα.

Για το ανέκδοτο τον Κουρμπελη, γελάω.

Σερχιο δεν πιστεύω ότι θα μείνει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Αραουχο πιστεύω ότι θα μείνει κάνα δυο χρόνια ακόμα. Μια χαρά λεφτά θα βγάλει, βασιλιάς είναι εδώ και πάει Ισπανία όποτε θέλει για επίσκεψη. Εκεί τι να πάει να κάνει σε μια ντεκαβλέ ομάδα, αν τον πάρει δηλαδή κιόλας. Σούπερ πάει φέτος η Λας Παλμας, τι να τον κάνει τον Αραουχο; 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, agelos said:

Μακάρι να παίζει η πληροφορία για Γιαννούλη.

Μπακασετα δεν χρειάζεται η ομάδα.

Για το ανέκδοτο τον Κουρμπελη, γελάω.

Σερχιο δεν πιστεύω ότι θα μείνει.

Mακάρι να ισχύει για γιαννούλη έλληνας και καλύπτει τα θέλω σου για αριστερά.Έχει ακουστεί οτι είναι και ΑΕΚ.Πιστεύω θα μείνει ο αραούχο.Όσους για τους άλλους δυο δεν τους χρειαζόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Μπακασέτα τον θέλουμε για το καλοκαίρι, δεν καταλαβαίνω βέβαια το γιατί.

Κουρμπέλη τον θέλουμε τώρα αν μείνει ελεύθερος, μια χαρά του κάνει του Αλμέιδα και ας λέει ότι θέλει ο Αρναούτογλου.

Γιαννούλης δεν προκύπτει από κάπου, ειδικά με τα λεφτά που παίρνει και στην Αγγλία.

Πολύ σημαντική θα είναι και η θέση του φορ, μπορεί ο Λιβάι να μην είναι μαζί μας το Γενάρη....Και ο Πόνσε του προέδρου, για την ώρα δεν.....

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Κουρμπελης μείνει ελεύθερος πιστεύω θα καταλήξει στο βαζελο γιατί μπορεί να παιξει και στόπερ εκ περιτροπής με Αραο

Για φορ αν φύγει ο Λιβαι ας κάνει ρελάνς με Μπακαμπου 

Link to comment
Share on other sites

Σερχιο θα ανανεώσει γιά άλλα 2 χρόνια. Ειναι αρχηγός της μόνης ομάδας στην οποία ταίριαξε. Δεν θα φύγει για το άγνωστο, έχει γυαλίσει πάγκους και ξέρει..

Μπακασέτας ΑΕΚάρας και παιχταράς. Αμα τον θέλει ο Πελάδο, θα έρθει.

Γενικά όλοι οι Ελληνες ευπρόσδεκτοι και γιατί τους χρειάζεσαι να βοηθήσουν τους home grown που πρέπει να φτιάξειςς και γιατί δεν μπορείς να κρατήσεις την ιστορία της ομάδας με ξένους, είναι σπάνιοι οι Αραούχο σε αυτόν τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, 1989 generation said:

Μπακασέτα τον θέλουμε για το καλοκαίρι, δεν καταλαβαίνω βέβαια το γιατί.

Κουρμπέλη τον θέλουμε τώρα αν μείνει ελεύθερος, μια χαρά του κάνει του Αλμέιδα και ας λέει ότι θέλει ο Αρναούτογλου.

Γιαννούλης δεν προκύπτει από κάπου, ειδικά με τα λεφτά που παίρνει και στην Αγγλία.

Πολύ σημαντική θα είναι και η θέση του φορ, μπορεί ο Λιβάι να μην είναι μαζί μας το Γενάρη....Και ο Πόνσε του προέδρου, για την ώρα δεν.....

Μας έκανες την καρδιά περιβόλι βραδιάτικα...

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AlexKR21 said:

Βασικά θυμήθηκα, πάντα τον θεωρούσα λίγο και μέτριο αλλά εκεί που πραγματικά τον σιχάθηκα ήταν όταν έδειχνε στον κόσμο τον Μάνταλο επειδή έβαλε γκολ και έστειλε το ματς στην παράταση με κάποια Βέλεζ

 

Οπότε για μένα η φάση είναι ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ξεκάθαρα...

Το χα ξεχασει αυτο.

Αντε γαμησου παιδακι indeed.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×