Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Όσοι δυσαρεστείτε με τον μεταγραφικό σχεδιασμό της ομάδας, δεν μπορώ να καταλάβω τι πανικός σας πιάνει;

 

Λες και κατεβαίνουμε με Οικονόμου Λαμπρόπουλο δίδυμο κάνετε και για μπακ απ ο Σβάρνας. Τον έχετε περάσει για χαζό τον Αλμέιδα; Τον χειμώνα λέγαμε για Αρ. Μπακ και είπε ότι δεν χρειαζόμαστε ενίσχυση. Τα αποτελέσματα αυτής της επιλογής είναι γνωστά...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανιδης αυτη τη στιγμη χτυπαει το κεφαλι του στον τοιχο που το καλοκαιρι του '20 τσιγκουνευτηκε 1,5-2 εκατομμυρια για να παρει το 100% του Λιβαι.

Ελπιζω τουλαχιστον το παθημα να εγινε μαθημα.

 

Αγωνιστικα τουλαχιστον μας βγαινει σε καλο, θελω πολυ να κρατησουμε ΟΛΟΥΣ τους παικτες του κορμου μας για να μετρηθουμε στην Ευρωπη φετος. Ειναι ευκαιρια να δουμε τι ψαρια πιανουμε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει το υπογραμμισμενο κομμάτι?

Ακόμα και με ανανέωση, θα υπέθετα ότι οι ισραηλινοί συνεχίζουν να διατηρούν το αρχικό ποσοστό, σωστά?

Screenshot_20230719_131500_edit_12948194500107.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το αγχός. Εγώ το μόνο άγχος που έχω είναι αν θα βρούμε πάλι την Ρεαλ στο δρόμο μας να την ισιώσουμε ή θα την βγάλουμε πάλι με τίποτα τριτοδεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ο κεντρικός αμυντικός, βασικός εν δυνάμει, θα έπρεπε να είναι εδώ χτες.

Γνωρίζουμε την ανάγκη από το τέλος της περσινής σεζόν. Θέμα οικονομικό δεν υπάρχει. Προεργασία φαντάζομαι είχε γίνει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δυσαρέσκεια δεν υπάρχει απλά κοινή λογική. Και δεν είναι νορμαλ να βγάζεις τα 2/3 της χρονιάς με 1 αριστερό μπακ στα 32 του. Απλά πίστεψε ότι ο Μοχαμαντί θα ήταν έτοιμος για τα playoff. Αλλιώς θα είχε φέρει παίκτη πιστεύω.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Loco 21 said:

Αν είναι αυτό ανέκδοτο του Κιαερ τι ήταν; 

του πετζελα ειναι μεγαλυτερο κατα πολυ, ενεργεια παγκοσμιος πρωταθλητης βασικος στην 6η ομαδα Ισπανιας σε φουλ παραγωγγικη ακομα ηλικια και με συμβολαιο μεχρι το 2025 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, η Ένωση δημοσιοποίησε πως απέρριψε πρόταση +20 εκατ. ευρώ για τον περυσινό αρχισκόρερ της. Σύμφωνα με πληροφορίες του SPORT24 η ομάδα που την κατέθεσε ήταν ακριβώς η Λανς.

Το ύψος της έφτασε τα 22 εκατ. ευρώ συμπεριλαμβανόμενων και των διάφορων μπόνους, χωρίς – και πρέπει να τονιστεί αυτό – να έχει γίνει άλλη πρότερη προσφορά στην ΑΕΚ. Αυτή ήταν η πρώτη των «λανσουά», απορρίφθηκε μιας και στην Ένωση έχουν ξεκαθαρίσει πως δεν τίθεται θέμα πώλησης Γκαρσία και πως παρά τα δυσθεώρητα ύψη που έχουν φτάσει πλέον οι προσφορές, βασικό μέλημα του συλλόγου είναι η επέκταση του συμβολαίου του 25χρονου επιθετικού.

Μένει να δούμε αρχικά αν επανέλθει η Λανς, με δεύτερη, ακόμη μεγαλύτερη πρόταση. Το σίγουρο είναι πως ακόμη έχει χρονικό περιθώριο για να αποκτήσει τον διάδοχο του Οπέντα, μιας και οι υποχρεώσεις της ξεκινάνε μέσα Αυγούστου, φυσικά έχει και το ρευστό (μόνο από την πώληση του Βέλγου εισέπραξε, μαζί με τα μπόνους 50 εκατ. ευρώ).

Και επίσης, μένει να αποσαφηνιστεί και η στάση του Γκαρσία σε αυτόν τον… χορό των εκατομμυρίων και τι θέλει ο ίδιος να κάνει, απαντώντας πλέον και στη διακηρυγμένη πρόθεση της Ενωσης να επεκτείνει και να αναπροσαρμόσει οικονομικά το συμβόλαιό του.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agelos said:

Ο κεντρικός αμυντικός, βασικός εν δυνάμει, θα έπρεπε να είναι εδώ χτες.

Γνωρίζουμε την ανάγκη από το τέλος της περσινής σεζόν. Θέμα οικονομικό δεν υπάρχει. Προεργασία φαντάζομαι είχε γίνει.

γιατι τωρα που δεν ειναι τι αλλαζει και να ηταν δεν θα επαιζε βασικος σιγουρα 

το χθες δεν υπαρχει ποτε ξανα στην ιστορια της η ΑΕΚ δεν ειχε συμπληρωσει το ροστερ 20/07 που να χτυπαμε εμεις τον κωλο μας κατω 

πραγματικα απορω που υπαρχει εστω και η παραμικρη βιασυνη

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, agelos said:

Τι σημαίνει το υπογραμμισμενο κομμάτι?

Ακόμα και με ανανέωση, θα υπέθετα ότι οι ισραηλινοί συνεχίζουν να διατηρούν το αρχικό ποσοστό, σωστά?

Screenshot_20230719_131500_edit_12948194500107.jpg

Αν ανανεώσει αλλάζουν οι όροι για το 40% που πρέπει να πάρουν οι Ισραηλινοί. Είχε γίνει κάτι παρόμοιο με Μπάρκα για να πουληθεί μετά στην Σέλτικ και ο Ατρόμητος πήρε 0€

Link to comment
Share on other sites

Δώστου 1,2 ετήσια για να μείνει μέχρι το επόμενο καλοκαίρι, τα οποία με νταμπλ γίνονται 1,5 και με προκρίσεις στην Ευρώπη γίνονται 1,7.

Αν του κάνεις νέο τετραετές, του λες ότι το 2ο χρόνο θα παίρνει 1,3, τον 3ο χρόνο 1,4 και τον 4ο χρόνο 1,5, με αντίστοιχα πλούσια μπόνους για τίτλους και ευρωπαϊκές διακρίσεις.

Να υπογράψει και μετά να πάει όπου θέλει/θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agent HAF said:

Αν ανανεώσει αλλάζουν οι όροι για το 40% που πρέπει να πάρουν οι Ισραηλινοί. Είχε γίνει κάτι παρόμοιο με Μπάρκα για να πουληθεί μετά στην Σέλτικ και ο Ατρόμητος πήρε 0€

δεν νομιζω να ισχυει αυτο, η μπειταρ εχει 40% των δικαιωματων του οχι 40% ποσοστο μεταπωλησης ο ατρομητος τοτε ειχε ποσοστο μεταπωλησης. Οσα χρονια ο λιβαι θα ειναι στην ΑΕΚ η μπειταρ θα εχει 40% απο τα δικαιωματα του, ειτε θα παει η ΑΕΚ και θα τα αγορασει και θα εχει το 100% ειτε οταν πουλησει μπορει να πουλησει το 60% και να μην δωσει φραγκο στην μπειταρ η θα διαπραγματευτει το 100% και θα δωσει το 40% στους εβραιους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, amd said:

γιατι τωρα που δεν ειναι τι αλλαζει και να ηταν δεν θα επαιζε βασικος σιγουρα 

το χθες δεν υπαρχει ποτε ξανα στην ιστορια της η ΑΕΚ δεν ειχε συμπληρωσει το ροστερ 20/07 που να χτυπαμε εμεις τον κωλο μας κατω 

πραγματικα απορω που υπαρχει εστω και η παραμικρη βιασυνη

Ελπιζω μόνο για χ, ψ λόγους να μην χρειαστεί να παίξουμε με Μητογλου και χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο, παρόλο που δεν "υπήρχε ανάγκη" για άλλο αμυντικό.

Δεν χρειάζεται να λέμε ότι όλα είναι καλώς καμωμένα, γιατί απλά δεν είναι. Σίγουρα όχι στο θέμα αυτό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

δεν νομιζω να ισχυει αυτο, η μπειταρ εχει 40% των δικαιωματων του οχι 40% ποσοστο μεταπωλησης ο ατρομητος τοτε ειχε ποσοστο μεταπωλησης. Οσα χρονια ο λιβαι θα ειναι στην ΑΕΚ η μπειταρ θα εχει 40% απο τα δικαιωματα του, ειτε θα παει η ΑΕΚ και θα τα αγορασει και θα εχει το 100% ειτε οταν πουλησει μπορει να πουλησει το 60% και να μην δωσει φραγκο στην μπειταρ η θα διαπραγματευτει το 100% και θα δωσει το 40% στους εβραιους.

Και για να αγοράσεις το 40% δεν θα δώσεις 1,5. Λογικά θα δώσεις το 40% μιας αποτίμησης που θα συμφωνήσετε σε διαπραγμάτευση. Αν τον αποτιμάμε πάνω απο 20 εκατομμύρια, τότε πρέπει να δώσουμε πάνω από 8 εκατομμύρια για να τον κάνουμε 100% δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Ελπιζω μόνο για χ, ψ λόγους να μην χρειαστεί να παίξουμε με Μητογλου και χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο, παρόλο που δεν "υπήρχε ανάγκη" για άλλο αμυντικό.

Δεν χρειάζεται να λέμε ότι όλα είναι καλώς καμωμένα, γιατί απλά δεν είναι. Σίγουρα όχι στο θέμα αυτό.

γιατι περσι δεν επαιξε ο μητογλου σε 15 ματς ? αλλαξε κατι στην ΑΕΚ τοτε δεν νομιζω, ισα ισα που στα περισσοτερα απο αυτα τα ματς ο μητογλου ηταν πολυ καλος και δεν ηταν μονο χαβαλε ματς, αυτη η ανασφαλεια  ενω εχουμε δει τι κανανε οι ιδιοι περσι με ξεπερναει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, agelos said:

Ο κεντρικός αμυντικός, βασικός εν δυνάμει, θα έπρεπε να είναι εδώ χτες.

Γνωρίζουμε την ανάγκη από το τέλος της περσινής σεζόν. Θέμα οικονομικό δεν υπάρχει. Προεργασία φαντάζομαι είχε γίνει.

Εγω καταλαβαινω οτι εγιναν προτασεις σε αρκετους παικτες υψηλου επιπεδου αλλα φαγαμε χυλοπιτες.

Μετα ειχαμε 2 επιλογες η να κλεισουμε καποιον που ηταν αρκετα κατω στις επιλογες μας για να μαστε καλυμμενοι αριθμητικα ειτε να περιμενουμε τον Αυγουστο που προκυπτουν ευκαιριες για να δουμε αν θα μπορεσουμε να φερουμε παικτη του επιπεδου που ειχαμε στοχευσει εξαρχης.

Απ οτι φαινεται θα κανουμε το 2ο και απο τη στιγμη που δεν ειμαστε και γυμνοι στη θεση εγω το καταλαβαινω και μπορω να πω οτι προσωπικα συμφωνω

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

οσο ασχολουνται οι γαλλοι ο λιβαι ειναι στο χερι μας . αν λεω αν σκασουν πρεμιερ η γερμανοι προβλεπω κας ουτ τιγρη . και με το δικιο του

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν σκάσουν από Πρέμιερ λογικά θα δώσουν κ τα λεφτά που θέλει η ΑΕΚ οπότε μετά όντως δεν μπορείς να κάνεις κ πολλά.

Link to comment
Share on other sites

«….Εγώ δεν θέλω να σε πουλήσω. Θέλω να σε χαρώ. Να σε χαρεί η ΑΕΚ. Θέλω να σε ξεζουμίσω….» 
😁😁

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, billy21 said:

Αν σκάσουν από Πρέμιερ λογικά θα δώσουν κ τα λεφτά που θέλει η ΑΕΚ οπότε μετά όντως δεν μπορείς να κάνεις κ πολλά.

ισχυει .  θα πιεσει και ο παιχτης ομως σιγουρα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πως δεν έχουν σκάσει πετροδολαρα που είναι και της μόδας τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Νέο μέλος εδώ, κατάφερα να εγγραφώ μετά από σαράντα κύματα και άλλες τρεις αποτυχημένες απόπειρες στο παρελθόν!

Κάνω το πρώτο μου ποστ σ' αυτό το τόπικ γιατί προφανώς από τις 25 Μάη και μετά το διαβάζω ανελλειπώς (αυτό και το τούνελ της χαμάς). Πριν πω και γω τις σκέψεις μου για τα μεταγραφικά, θέλω να ρωτήσω: ισχύει τελικά ο περιορισμός του ενός Έλληνα υποχρεωτικά στην 11αδα για το πρωτάθλημα; Εδώ το χα πρωτοδιαβάσει αλλά δεν έχω καταλάβει αν πέρασε αυτό ή ήταν απλά μια πρόταση. Ρωτάω προφανώς γιατί θέλω να θίξω αρχικά το ζήτημα με την κωδική ονομασία "Κώνος των γκολποστ"

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, krokosmios said:

Καλησπέρα παίδες!

Νέο μέλος εδώ, κατάφερα να εγγραφώ μετά από σαράντα κύματα και άλλες τρεις αποτυχημένες απόπειρες στο παρελθόν!

Κάνω το πρώτο μου ποστ σ' αυτό το τόπικ γιατί προφανώς από τις 25 Μάη και μετά το διαβάζω ανελλειπώς (αυτό και το τούνελ της χαμάς). Πριν πω και γω τις σκέψεις μου για τα μεταγραφικά, θέλω να ρωτήσω: ισχύει τελικά ο περιορισμός του ενός Έλληνα υποχρεωτικά στην 11αδα για το πρωτάθλημα; Εδώ το χα πρωτοδιαβάσει αλλά δεν έχω καταλάβει αν πέρασε αυτό ή ήταν απλά μια πρόταση. Ρωτάω προφανώς γιατί θέλω να θίξω αρχικά το ζήτημα με την κωδική ονομασία "Κώνος των γκολποστ"

καλωηρθες οχι δεν εχει γινει κανονισμος αλλα τυπικα δεν εχει συνεδριασει ακομα η λιγκα γι αυτο το θεμα, παντως μεχρι τωρα δεν εχει περασει επισημα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ελπιζω οτι δεν ειναι χαζος ο λιβαι. 
Αφου θα μεινεις που θα μεινεις εναν χρονο (μαλλον) ανανέωσε να βγαλεις 2-3 φορες τα χρηματα που θα εβγαζες.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, amd said:

καλωηρθες οχι δεν εχει γινει κανονισμος αλλα τυπικα δεν εχει συνεδριασει ακομα η λιγκα γι αυτο το θεμα, παντως μεχρι τωρα δεν εχει περασει επισημα 

Οκ, πάντως αν δεν περάσει εν τέλει για μένα θα είναι έγκλημα να μείνει ως βασικός μας κήπερ ο Αθανασιάδης. Σ' όλες τις άλλες θέσεις και με τις προσθήκες που ακούγονται είμαι ευχαριστημένος, αλλά στο τέρμα νιώθω ότι έχουμε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×