Jump to content

Brighton & Hove Albion FC - ΑΕΚΑΡΑ (Europa League, 1η αγ.) 21/09/23, 22:00, Cosmote 6


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

94 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Σιμάνσκι
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Μοχαμάντι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Σιμάνσκι
      0
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μοχαμάντι
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, agelos said:

Από την άλλη βέβαια, η ομάδα δεν μάσησε, είχε πίστη κσι ψυχολογία και νίκησε, αλλά καλό θα είναι να μην χρειάζεται να σκοράρουμε τρία γκολ για να παίρνουμε τη νίκη.

Γιατί ρε; Που είναι το κακό; 😁

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Γιατί ρε; Που είναι το κακό; 😁

Τπτ μωρέ, κάτι φιλαράκια από το χωριό, δεν τα ξες, κόντεψαν να πάθουν ανακοπή χτες.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, yiannis_21 said:

Το ξαναείπα, θα γίνω κουραστικός. Η χθεσινή νίκη μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί επική. Όχι γιατί κερδίσαμε μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες. Αυτό συμβαίνει. Κερδίσαμε την Μπράιτον με το ποδόσφαιρό μας.

Στο 100' υπάρχουν 6 ποδοσφαιριστές της ομάδας μας στο δικό τους μισό να πρεσάρουν ασταμάτητα. Μιλάμε για αδιανόητα πράματα. 

Για μένα ο κορυφάιος ήταν ο Γιόνσον. Ο Σιμάνσκι είναι φοβερός αλλά δεν έχει την γρήγορη πρώτη πάσα και σκέψη του Γιόνσον. Αυτό ελευθέρωσε και τον Πινέδα χτες. Αλλά ο Γιόνσον ήταν παντού, από κλέψιμό του προήλθε το τρίτο γκολ και έδωσε τρελές βοήθειες στα άκρα και ιδιαίτερα στον Σιντιμπέ. 

Και εννοείται ότι είναι Σκανδιναβός με Μεσογειακό ταπεραμέντο. Απόλαυση.

Ειναι απιστευτα γαματος ο Γιονσον, τρομερος παικτης, τρομερό παθος, τρεχει παντου και παιζει ομορφα και σωστά, βγάζει και μερακλιδικα την γλώσσα έξω όταν σημαδευει για σουτ ή για τακλιν

Και φαινεται και γαμω τα ατομα και για αποδυτήρια, πολύ καλη προσθήκη απο πέρσι και κακως λιγότερο αναγνωρισμένη

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

@MITSAKLASοχι δεν ήταν για σένα συγκεκριμένα, δεν έχω στον μυαλό μου κάποιον συγκεκριμένα, αλλιώς κάνω κουοτ.

Αυτά που γραφεις παντως ειναι ένα ποτ πουρί αρνητικών σχολίων, ενώ υπαρχει αντίστοιχο διπλασιου όγκου θετικών σχολίων  (παντου, γιατι δεν αναφέρεσαι μονο για εδώ).
Ισως έχετε επηρεαστεί τελευταια και απο καποιους ξύπνιους που γκρίνιαζαν στο γήπεδο.


Πιστη στο προτζεκτ υπαρχει, τουλαχιστον εδώ,  αυτό εγραψα.
 

Αλλά κάποιοι νομιζω εγώ το έχουν παει στο άλλο άκρο και γίνονται αστυνομια άποψης.

Δεν ξερω γιατί και δεν θα ασχοληθώ παραπανω, μέχρι εδώ αντέχω να ασχοληθώ στην τελική,  παντως μετά από νικη που θύμισε επιτυχίες  70s βγαινουν κάποιοι με κωλοδαχτυλα να την πουν στους οχτρους οι οποιοι την ίδια ώρα έκαναν επισης κωλοτούμπες από την χαρα τους, ε, δεν θα παει καλά για το συγκεκριμένο ηλεκτρονικό καφενείο η φάση και φοβαμαι ότι σιγά σιγά θα αρχισουν και τα ignore.  Γιατί να γίνει αυτό;

Μιλάω για εδώ μέσα που είμαστε 50 άτομα τώρα, για όλον τον οργανισμο δεν γίνεται να βγάλουμε άκρη, ούτε να κάνουμε κάτι.

 

υγ. 1 με αφορμή το post σου εγραψα τα υπόλοιπα, όχι για σένα 


υγ. 2 προς ολους

είναι μερα χαράς και αρκετά μας χαλασε η βραδυα χθες εδώ μέσα, δεν θέλω ειλικρινα να το συνεχίσω, ας κάνει ο καθενας ο,τι καταλαβαίνει 

έτσι ακριβώς, η αστυνομία forum μας έδιωξε κι απ' το κομ, και δεν περίμενα να βρω κι εδώ τα ίδια. Βγήκε ο άλλος χθες μόλις σφύριξε ο διαιτητής κι άρχισε να προκαλεί τους εχθρούς να γράψουν κάτι, οτιδήποτε για να τους απαντήσει κατάλληλα...οπότε ignore και πάλι ignore, αν θέλω να μαλώνω έχω την γυναίκα μου...

Link to comment
Share on other sites

Γιονσον ρεμάλι, πρέπει να έχει μετακομίσει, δεν τον βλέπω πια.

Αντ'αυτου σκάνε στην παιδική χαρά κάτι Χουανκαρ και Καρβαλιο. Βρε ουστ.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Μην ενθουσιαζεστε στις νικες.

Μην απογοητευστε στις ηττες.

ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗ.

Τα υπολοιπα αφηστε στον Ματιας.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Γιονσον ρεμάλι, πρέπει να έχει μετακομίσει, δεν τον βλέπω πια.

Αντ'αυτου σκάνε στην παιδική χαρά κάτι Χουανκαρ και Καρβαλιο. Βρε ουστ.

Καταδικάζω

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Johnny21 said:

έτσι ακριβώς, η αστυνομία forum μας έδιωξε κι απ' το κομ, και δεν περίμενα να βρω κι εδώ τα ίδια. Βγήκε ο άλλος χθες μόλις σφύριξε ο διαιτητής κι άρχισε να προκαλεί τους εχθρούς να γράψουν κάτι, οτιδήποτε για να τους απαντήσει κατάλληλα...οπότε ignore και πάλι ignore, αν θέλω να μαλώνω έχω την γυναίκα μου...

Υπερβολές 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Johnny21 said:

έτσι ακριβώς, η αστυνομία forum μας έδιωξε κι απ' το κομ, και δεν περίμενα να βρω κι εδώ τα ίδια. Βγήκε ο άλλος χθες μόλις σφύριξε ο διαιτητής κι άρχισε να προκαλεί τους εχθρούς να γράψουν κάτι, οτιδήποτε για να τους απαντήσει κατάλληλα...οπότε ignore και πάλι ignore, αν θέλω να μαλώνω έχω την γυναίκα μου...

Καλύτερα μάλωσε εδώ παρά με τη γυναίκα σου, νόμος. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Sad 1
  • Hahaha 7
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Οι από εκεί να καταλάβετε λίγο ότι οι από εδώ είμαστε πλέον και κάμποσο αλμευδόσκυλα πέρα από ΑΕΚ. Κατά τα άλλα Ειρήνη υμίν. ΑΕΚαρα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

 

ο υιος μου πηρε το βαπτισμα της ΑΕΚ χθες ρε… Τετοια στιγμη να δεις πρωτη φορα ΑΕΚ… η μοιρα ηταν τετοια😁

Να τον βάλεις στο ΚΜ να ζητάει χαφ σε κάθε μεταγραφική περίοδο. 😁

Ωραίος ρε φίλε, για αυτά αξίζει όλη η φάση.

  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ρε μαλακα χαρά, πιο Ζεστόκωλος βόρειος απο τον Γιονσον δεν υπάρχει.

Inb4 @Νονόςαπαντάει με φώτο απο το αρχείο του να δειχνει Φράνσον να επιδήδετε σε θερμό χαβαλε και να γελάει.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

δε σ πετυχα, σκαναρα αλλα μπα

αργησα βεβαια, οσοι ηρθαν οδικως κ απο λονδινο, ειχε ατυχημα στον μ25 κ φαγαμε ηττα μιαμιση ωρα σημειωτον σχεδον

πηρα το τελευταιο μπας για μεσα, 🤣

ρε τι καβλα ηταν αυτη χθες, φολα ερωτευμενοι με την ΑΕΚαρα, κ τωρα πως να παμε αμστερνταμ μετα απο κατιβτετοια

ο υιος μου πηρε το βαπτισμα της ΑΕΚ χθες ρε… Τετοια στιγμη να δεις πρωτη φορα ΑΕΚ… η μοιρα ηταν τετοια😁

Σου αξιζε και σενα να δεις αυτη την ΑΕΚ απο κοντα.

Ηταν δικαιο εγινε πραξη.

Ελα και στο ΝΑΟ τωρα να τελειωνουμε.

Να χαιρεσαι το γιο σου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TheNarrator said:

δε σ πετυχα, σκαναρα αλλα μπα

αργησα βεβαια, οσοι ηρθαν οδικως κ απο λονδινο, ειχε ατυχημα στον μ25 κ φαγαμε ηττα μιαμιση ωρα σημειωτον σχεδον

πηρα το τελευταιο μπας για μεσα, 🤣

ρε τι καβλα ηταν αυτη χθες, φολα ερωτευμενοι με την ΑΕΚαρα, κ τωρα πως να παμε αμστερνταμ μετα απο κατιβτετοια

ο υιος μου πηρε το βαπτισμα της ΑΕΚ χθες ρε… Τετοια στιγμη να δεις πρωτη φορα ΑΕΚ… η μοιρα ηταν τετοια😁

Τα ΧΑΦ μας πως τα είδες χτες 😁?

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Να τον βάλεις στο ΚΜ να ζητάει χαφ σε κάθε μεταγραφική περίοδο. 😁

Ωραίος ρε φίλε, για αυτά αξίζει όλη η φάση.

Στο 2ο γκολ ενώ όλοι πάνε προς το πλαι για να πανηγυρισουν με τον Γκατς, ο ψυχακιας πάει μπροστά στο πέταλο.

Στο τέλος του παιχνιδιού, είναι και πάλι ο πιο εκδηλωτικος.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Geologos said:

Κοιτα ρε μαλακα χαρά, πιο Ζεστόκωλος βόρειος απο τον Γιονσον δεν υπάρχει.

Inb4 @Νονόςαπαντάει με φώτο απο το αρχείο του να δειχνει Φράνσον να επιδήδετε σε θερμό χαβαλε και να γελάει.

Αυτό ακριβώς. Σε κάνει να απορεις πως ξέφυγε τόσο αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Περί αστυνομίας που γράφτηκε παραπάνω (παρότι σπάνια απαντάω γιατί σπάνια αντέχω να διαβάσω εκεί που ξέρω ότι θα υπάρχει γκρίνια και υπερβολή): κάποιοι από εμάς έχουμε ως βασικό φόβο για την πορεία της ομάδας την εσωστρέφεια και υπάρχει συνειδητή πρόθεση να μην επιτραπεί. Μπορεί αυτό να γίνεται ατσαλα ή να φαίνεται προκλητικό αλλά τα ποστ του mporat π.χ. με βρίσκουν σύμφωνο για αυτόν τον λόγο: να "πονέσουν"/ενοχλήσουν τώρα μπας και την επόμενη φορά που κάτι πάει στραβά να μειωθεί η γκρίνια και μαζί της η πιθανότητα να κάψει την χρόνια (ή ακόμα χειρότερα το project) ο ίδιος ο κόσμος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Ο Μελ είχε κατέβει μετά την Αντβέρπ στα αποδυτήρια και τον είχε αγκαλιάσει όπως στις επιτυχίες. 

Ο Στυλ έχει γράψει ότι ο Ματίας είναι έντονα συναισθηματικός άνθρωπος και αυτά του δίνουν δύναμη. 

Θα τους ξαναγαμήσει όλους. 

Χθες πάντως μετά το παιχνίδι ξαναέλαμψε το πρόσωπό του.

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×