Jump to content

Brighton & Hove Albion FC - ΑΕΚΑΡΑ (Europa League, 1η αγ.) 21/09/23, 22:00, Cosmote 6


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

94 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Σιμάνσκι
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Μοχαμάντι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Σιμάνσκι
      0
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μοχαμάντι
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, Vagos21 said:

Σιμανσκι σε κάθε κόψιμο έβγαζε ένταση, φώναζε, καυλωνε. Τρελα απόψε παρόλο το λάθος 

Εγω mvp θεωρω τον Γκαρσια. Χωρις αυτον μεσα θα χάναμε. Ελειψε τρομερα τον προηγούμενο μήνα. Λιγο πιο κάτω ο Αμραμπατ. Μανταλος ο Χατζισαφι.

Link to comment
Share on other sites

Το τετ-α-τετ που έπιασε ο Στανκοβιτσ και όλοι νομίζαμε πως ήταν offside πολύ underrated απόκρουση πρέπει να ήταν και στο 2-2, μας έσωσε 

ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ, όλοι παίκτες, άμυνα, κέντρο, επίθεση απίστευτοι και πάνω απόλα ΤΟ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΜΑ ΑΛΜΕΥΔΑ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Abraham21r said:

Πατέρα, σήμερα που έχεις την γιορτή σου, σε ευχαριστώ που μικρό παιδάκι με οδήγησες στης Φιλαδέλφειας τα μέρη.

Αυτό που ζήσαμε, δεν περιγράφεται.

 

ΖΗΤΩ Η Α.Ε.Κ 

Πώς τους πετσοκοψες έτσι Αβραμη μου;

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επαινέσω τον Σιμάνσκι οπωσδήποτε. Στο πρώτο του 6μηνο στην ομάδα είχα πει ότι ο παίχτης δεν μπορεί σε μεγάλα ματς. Από τότε, με αποκορύφωμα το σημερινό δείχνει ότι μια χαρά μπορεί. Είμαι σίγουρος ότι δούλεψε πολύ, τον βοήθησε και ο Αλμέιδα. Και φυσικά άλλο να παίζεις στην ομάδα τουρλουμπούκι που ήρθε και άλλο στην νταμπλούχο με άλλους συμπαίκτες και προπονητή. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Το αρνητικό της βραδιάς οι 8 κίτρινες κάρτες. Βέβαια έχει χάσει και λίγο την σημασία του πλέον ποιος λείπει, ποιος παίζει. :)

Καλά το γαμησε ο κόρακας γενικά ήταν λιγος 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Καλά το γαμησε ο κόρακας γενικά ήταν λιγος 

Ναι, ήταν κακός διαιτητής. 

Το αρνητικό δεν το είπα ότι κάναμε εμείς κάποιο λάθος, απλά είναι κάτι που μπορεί να μας δυσκολέψει στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SpiRos said:

Το αρνητικό της βραδιάς οι 8 κίτρινες κάρτες. Βέβαια έχει χάσει και λίγο την σημασία του πλέον ποιος λείπει, ποιος παίζει. :)

Εκεί προς το τέλος έβγαλε και σε εμένα κάρτα που τον έβριζα από τον καναπέ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Ναι, ήταν κακός διαιτητής. 

Το αρνητικό δεν το είπα ότι κάναμε εμείς κάποιο λάθος, απλά είναι κάτι που μπορεί να μας δυσκολέψει στην πορεία.

Ναι, συμπληρωματικά το εγραψα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εγω mvp θεωρω τον Γκαρσια. Χωρις αυτον μεσα θα χάναμε. Ελειψε τρομερα τον προηγούμενο μήνα. Λιγο πιο κάτω ο Αμραμπατ. Μανταλος ο Χατζισαφι.

Δυσκολεύομαι για mvp απόψε. Στέκομαι πάντως στο Αμραμπατ, που σε τέτοια ηλικία βγάζει τέτοιο παιχνίδι, με ένταση, δύναμη αλλά κ μυαλό. Μαζί με Γκαρσια μιλάμε για κορμια που δεν μασάνε ανεξάρτητου αντιπάλου. 
Επισης για Ελιασον θέλω να πω κάτι, γιατί συνεχώς αναφέρω ότι δεν έχει φτάσει ούτε στο 50% πριν τον τραυματισμό. Είναι ο μοναδικός που θα δώσει την πασα εκεί με τέτοια ψυχραιμία χωρίς να σκεφτεί πρώτα το τελείωμα. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

ΕμΒιΠι όλοι αλλά για να περάσει η ψήφος, Στάνκοβιτς.

Ματίας, αριστουργηματικό κοουτσαρισμα.

Δεν υστέρησε κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Αραβούργημα Ματίας ήταν το σημερινό, κόντρα στον πιο hyped κοουτς του πλανήτη αυτή τη στιγμή.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτεί κανείς πως μέχρι πέρσι κάναμε αγώνα να πείσουμε τον @nikos να βάλει το "ΚΑΝΕΝΑΣ" σαν επιλογή.... άντε να βρεις υστερήσαντα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Agent HAF said:

Η ΑΕΚ ΔΕΝ χάνει ΠΟΤΕ 21 Σεπτεμβρίου!! 

21 Σεπτεμβρη εχω γενεθλια οποτε δεν προκειται να χασουμε ΠΟΤΕ

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο "Pelado" στη συνέντευξη Τύπου:

Για το ότι χθες είχε πει ότι η ΑΕΚ θα ερχόταν εδώ για τη νίκη και ότι το πίστευε τόσο πολύ: «Εγώ πιστεύω πολύ στη δουλειά που κάνουμε κάθε μέρα. Πάντα σέβομαι τους αντιπάλους και τους αξιολογώ. Είχα εμπιστοσύνη και δουλέψαμε απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα για να καταφέρουμε να φύγουμε με τη νίκη. Δουλέψαμε σαν ομάδα και αυτό με κάνει πιο πολύ ευτυχισμένο».

 

Για τη νοοτροπία του νικητή που έχει περάσει στην ΑΕΚ απέναντι στην πιο φορμαρισμένη ομάδα της Ευρώπης: «Εμείς δουλεύουμε μαζί ένα χρόνο και δύο μήνες. Ήρθαμε εδώ για να παίξουμε το παιχνίδι που συνήθως κάνουμε. Ο αντίπαλος κάποιες στιγμές μας υποχρέωσε να κάνουμε διαφορετικό παιχνίδι. Αλλά αυτή την ομάδα τη χαρακτηρίζει το μαχητικό πνεύμα. Την περσινή σεζόν κατακτήσαμε το πρωτάθλημα και το κύπελλο. Δουλεύουμε για ένα ποδόσφαιρο που βασίζεται στην ομαδική δουλειά. Εγώ ζω τη ζωή μου όπως προπονώ. Οπότε μου αρέσει να σέβομαι τον κόσμο και μου αρέσει να μας σέβονται. Αυτό που ψάχναμε είναι να ήμασταν σεβαστοί στην Ευρώπη και χρειαζόμασταν να πάρουμε ένα αποτέλεσμα όπως αυτό. Χθες ήταν δύο δημοσιογράφοι εδώ που όταν είπα ότι ήρθαμε να νικήσουμε, ένας χαμογέλασε. Σήμερα αυτός δεν είναι εδώ. Προφανώς δεν μας αρέσει να μας υποτιμά κανένας. Γνωρίζαμε το μεγαλείο αυτής της ομάδας. Μπόρεσα και να το πω και στον προπονητή τους, παίζει ένα φανταστικό ποδόσφαιρο. Εμείς σταθήκαμε στο ύψος».

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

21 Σεπτεμβρη εχω γενεθλια οποτε δεν προκειται να χασουμε ΠΟΤΕ

Χρόνια πολλά ρε παιχτούρα!

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Μας τρελανες κι αποψε ΑΕΚΑΡΑ μου! Κανεις δεν κοιμαται, μεγαλη χαρά, μεγαλη περηφάνια.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Janjanin said:

Και να σκεφτεί κανείς πως μέχρι πέρσι κάναμε αγώνα να πείσουμε τον @nikos να βάλει το "ΚΑΝΕΝΑΣ" σαν επιλογή.... άντε να βρεις υστερήσαντα σήμερα.

😆Ο,τι πει ο λαός γίνεται.

Και για την ονομασία Μάνταλος εγώ διαφώνησα φετος, αλλά ψήφισε ο λαός να παραμενει.

Link to comment
Share on other sites

Οι βαζελοι στο μεταξυ δεν θα ησυχάσουν απο εμας. Να χουν κανει μεγάλη νίκη, να χουν αρχισει τα PANATHINAIKOS, να στρώνονται να απολαύσουν διασυρμο της ΑΕΚ και να καταλήγουν να πανηγυρίζουν τα γκολ ισοφάρισης των Άγγλων. Πουστοβαζελια θα γαμηθειτε και φετος. Στο τελος, να ποναει περισσοτερο. Είχατε και τερματοφυλακα Στιλ. Σημαδιακο.

  • Δικεφαλάκι 8
  • Hahaha 6
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×