Jump to content

Brighton & Hove Albion FC - ΑΕΚΑΡΑ (Europa League, 1η αγ.) 21/09/23, 22:00, Cosmote 6


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

94 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Σιμάνσκι
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Μοχαμάντι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Σιμάνσκι
      0
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μοχαμάντι
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

12 minutes ago, makisg said:

Αυτό που όποτε βλέπω να παίζει ο Μήτογλου, αρχίζω και σκέφτομαι τι καλός που ήταν ο Σβάρνας,  ο Οικονόμου κτλ. 

ΟΧΙ!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, makisg said:

Αυτό που όποτε βλέπω να παίζει ο Μήτογλου, αρχίζω και σκέφτομαι τι καλός που ήταν ο Σβάρνας, ο Βράνιες, ο Τσόσιτς, ο Οικονόμου κτλ. το παθαίνετε και εσείς ή μόνο εγώ;;;

Πλάκα, πλάκα, ρε παιδιά αν είχαμε τώρα έναν καμικάζι κεντρικό αμυντικό με τη ταχύτητα και την εκρηκτικότητα του Βράνιες πιστεύω ότι θα είχαμε γλιτώσει μερικά από τα φετινά γκολάκια που φάγαμε. Θα είχαμε βέβαια "κερδίσει" και μερικές έξτρα καρτούλες αλλά ΟΚ χαλάλι....Θα σακάτευε ο σκύλος τουλάχιστον κάνα-δύο παιΧταράδες των γλαρώνΕ πριν αποβληθεί από το ματς. Win-win...δηλαδή

Περσι ο Μητογλου οποτε επαιξε ηταν εξαιρετικος εν τω μεταξυ.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, makisg said:

Αυτό που όποτε βλέπω να παίζει ο Μήτογλου, αρχίζω και σκέφτομαι τι καλός που ήταν ο Σβάρνας, ο Βράνιες, ο Τσόσιτς, ο Οικονόμου κτλ. το παθαίνετε και εσείς ή μόνο εγώ;;;

4 ονοματα, απειρα καντηλια, εκατονταδες χαπια. Ποτε ξανα.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, makisg said:

Αυτό που όποτε βλέπω να παίζει ο Μήτογλου, αρχίζω και σκέφτομαι τι καλός που ήταν ο Σβάρνας, ο Βράνιες, ο Τσόσιτς, ο Οικονόμου κτλ. το παθαίνετε και εσείς ή μόνο εγώ;;;

Πλάκα, πλάκα, ρε παιδιά αν είχαμε τώρα έναν καμικάζι κεντρικό αμυντικό με τη ταχύτητα και την εκρηκτικότητα του Βράνιες πιστεύω ότι θα είχαμε γλιτώσει μερικά από τα φετινά γκολάκια που φάγαμε. Θα είχαμε βέβαια "κερδίσει" και μερικές έξτρα καρτούλες αλλά ΟΚ χαλάλι....Θα σακάτευε ο σκύλος τουλάχιστον κάνα-δύο παιΧταράδες των γλαρώνΕ πριν αποβληθεί από το ματς. Win-win...δηλαδή

Δεν έχει σχέση η 3αδα των τσουρουκάδων που αναφέρεις με τον Βράνιες..

Μιλάμε για ταλέντο επιπέδου πρέμιερ ή καλής Ιταλικής ομάδας που έχει σκατά στο κεφάλι και δεν αξιοποίησε τις δυνατότητες του, σε σημείο που κάνει ακόμα και το Λιβάγια να δείχνει πχιο μετρημένος!!!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kami said:

που κάνει ακόμα και το Λιβάγια να δείχνει πχιο μετρημένος

Τα παιδιά αυτά ήταν δεν ήταν ποδοσφαιριστές, αλλά τρελοί καλλιτέχνες. Ξεχνάει άραγε κανείς την απόπειρα να κερδίσουν τον Χρυσό Φοίνικα στις Κάννες τρέχοντας ο ένας ξεβρακωτος στη Γλυφάδα κι ο άλλος να κινηματογραφεί λίγες μέρες μετά το ματς της χρονιάς στην Τούμπα;

 

 

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Μη σας γυρίζει το μάτι ρε παιδιά με τα ονόματα που ανέφερα...τρολάρω! 😄 Ο Σίμος είναι σαφέστατα καλύτερος από όλα τα ταγάρια που πέρασαν τόσα χρόνια. Αυτό που εννοούσα είναι ότι ανησυχώ όποτε παίζει άμυνα γιατί νιώθω υποσυνείδητα μια ανασφάλεια που μοιάζει με αυτή που είχα όταν παίζαμε με την άμυνα της προ-Αλμέιδα εποχής.

Για τον Βράνιες το έθεσες ολόσωστα @Kamiμπράβο!!!

Επίσης παραθέτω και ένα βιντεάκι για να θυμηθούμε τη σπουδαία προσφορά του Ούρος 🤡 όταν έπαιζε σε αγώνα τσουλού, έχουμε φάει 2, πάνε οι άλλοι για να εκτελέσουν κόρνερ και αποφασίζει ότι είναι η κατάλληλη στιγμή να πάει και να κάνει αυτό:

https://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/xoult-tsosits/3564664

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι κ ο Μήτογλου κανένας βράχος. Χαμηλά ανύπαρκτος κ στις πάσες του κίνδυνος θάνατος. Τεταρτο πέμπτο στόπερ, που τώρα είναι δευτερο τρίτο κ ελπίζω να βγει ο Κάλενς κ να γίνει τριτοτέταρτο. Το νας πας στο Μπράιτον με βασικό αυτόν είναι εφιάλτης, αλλά όπως γράφει κ ο Στάυρος είναι έτοιμος να κάνει το step up. Τεσπά ιδού η Ρόδος ιδού κ το πήδημα. Μακάρι το παιδί να κάνει καλό παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο θέμα του νήματος. Σε τι ποσοστό οι ομάδες της Πρέμιερ διώχνουν την μπάλα μακριά από την περιοχή τους με βολέ/μακρινή μπαλιά (και, κατ' επέκταση, η σημασία του να έχεις τερματοφύλακα καλό με την μπάλα στα πόδια). Με άλλα λόγια, είναι μια ένδειξη για το build up της εκάστοτε ομάδας. Πχ η Σίτυ ελευθερώνεται με μακρινή μπαλιά στο ~30%. Άρα 100-30=70% πάει σε build up, δηλαδή 7 στις 10 επιθέσεις της. Δείτε την Μπράιτον -πρώτη στη λίστα.

IMG_9425.thumb.jpeg.e11fb328c7b1715914ecf059b143605c.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yossarian said:

Επιστροφή στο θέμα του νήματος. Σε τι ποσοστό οι ομάδες της Πρέμιερ διώχνουν την μπάλα μακριά από την περιοχή τους με βολέ/μακρινή μπαλιά (και, κατ' επέκταση, η σημασία του να έχεις τερματοφύλακα καλό με την μπάλα στα πόδια). Με άλλα λόγια, είναι μια ένδειξη για το build up της εκάστοτε ομάδας. Πχ η Σίτυ ελευθερώνεται με μακρινή μπαλιά στο ~30%. Άρα 100-30=70% πάει σε build up, δηλαδή 7 στις 10 επιθέσεις της. Δείτε την Μπράιτον -πρώτη στη λίστα.

IMG_9425.thumb.jpeg.e11fb328c7b1715914ecf059b143605c.jpeg

Ναι, και από το highlight με τις 30 πάσες πριν το γκολ στη Γιουνάιτεντ το βλέπεις αυτό. Build-up και passing game από άλλο πλανήτη. Αν παίξουμε σφιχτά, κόβοντας το passing game τους ίσως μπορέσουμε να κάνουμε κάτι καλό. Αλλά θα μας βγει η γλώσσα στο 35...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Ναι, και από το highlight με τις 30 πάσες πριν το γκολ στη Γιουνάιτεντ το βλέπεις αυτό. Build-up και passing game από άλλο πλανήτη. Αν παίξουμε σφιχτά, κόβοντας το passing game τους ίσως μπορέσουμε να κάνουμε κάτι καλό. Αλλά θα μας βγει η γλώσσα στο 35...

Ο Πελάδο είπε ότι το έχει μελετήσει.. Ας περιμένουμε να δουμε τι έχει ετοιμάσει!

Πάντως βλέπω ότι μας υποτιμούν λίγο (σε αυτούς το χ δινει 6 και το 2πλό 11)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makisg said:

Αυτό που όποτε βλέπω να παίζει ο Μήτογλου, αρχίζω και σκέφτομαι τι καλός που ήταν ο Σβάρνας, ο Βράνιες, ο Τσόσιτς, ο Οικονόμου κτλ. το παθαίνετε και εσείς ή μόνο εγώ;;;

Πλάκα, πλάκα, ρε παιδιά αν είχαμε τώρα έναν καμικάζι κεντρικό αμυντικό με τη ταχύτητα και την εκρηκτικότητα του Βράνιες πιστεύω ότι θα είχαμε γλιτώσει μερικά από τα φετινά γκολάκια που φάγαμε. Θα είχαμε βέβαια "κερδίσει" και μερικές έξτρα καρτούλες αλλά ΟΚ χαλάλι....Θα σακάτευε ο σκύλος τουλάχιστον κάνα-δύο παιΧταράδες των γλαρώνΕ πριν αποβληθεί από το ματς. Win-win...δηλαδή

1. Oχι, ο Μάκης είναι μια χαρά σε σχέση με όλα τα ταγάρια.

2. Δεν μας συμφέρει να σπάσουμε τα καλάμια τους. Αυτό που μας συμφέρει είναι να περάσει κάποιος, εν προκειμένω η Μπραϊτον αέρα από πάνω από τους άλλους δυο έτσι ώστε να καταφέρουμε στα μεταξύ μας να τους βάλουμε από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kami said:

Ο Πελάδο είπε ότι το έχει μελετήσει.. Ας περιμένουμε να δουμε τι έχει ετοιμάσει!

Πάντως βλέπω ότι μας υποτιμούν λίγο (σε αυτούς το χ δινει 6 και το 2πλό 11)

Δικαίως μας υποτιμούν. Είναι καλύτεροι.

Αλλά με τον Αλμέιδα να μην κλείνει την ΑΕΚ στην άμυνα ΠΟΤΕ είμαστε ανυπόμονοι για το τι ωραίο παιχνίδι που θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Για να ελαφρυνουμε το κλιμα, στο μυαλο μου οποτε γινεται τετοια υποτιμηση και λογος για τριαροτεσσαρες, μεγαλωνει η ελπιδα οτι κατι μπορει να γινει. Στην τελικη, αυτα τα σερι καπου σταματανε. Ποσα ματς εχουμε δει που ομαδαρες κανουν 20-30 τελικες (βλεπε ΑΕΚ) και δε βαζουν γκολ, ορισμενες φορες το τρωνε κιολας.

Εχουμε προπονητη, μου αρκει. Χαζος δεν ειναι για να διασυρθει. Τωρα αμα φαμε 3 γκολαρες με θεαματικο ποδοσφαιρο, μαγκια τους και χαρα τους.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Σέρτζιο11 said:

4 ονοματα, απειρα καντηλια, εκατονταδες χαπια. Ποτε ξανα.

Για τον Βράνιες? Παίζει να ναι από τους καλύτερους αμυντικούς στην ιστορία μας

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, goku21 said:

Παίζει να ναι από τους καλύτερους αμυντικούς στην ιστορία μας

Μεγάλη υπερβολή, ακόμα και κεντρικούς αμυντικούς να έλεγες. Ήδη έχω δύο καλύτερους τώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, SpiRos said:

Μεγάλη υπερβολή, ακόμα και κεντρικούς αμυντικούς να έλεγες. Ήδη έχω δύο καλύτερους τώρα.

Ε όταν λέω από τους καλυτερους εννοώ ξέρω γω μέσα στην δεκαδα . 

Μαζί με τον Τσιγκρίνσκι έχουν το καλυτερο παθητικό όλων των εποχών στο πρωταθλημα . Δεν είναι τυχαίο. 

Από αυτόυς που έχω δει εγώ στην ΑΕΚ. Είναι ο δευτερος καλυτερος μετά τον Τσιγκρίνσκι. Βάζω περιπου από το 07 και μετά. Χωρίς υπερβολή το λέω. Και μιλάω για την κατάσταση που βρέθηκαν όταν ήταν στην ΑΕΚ φυσικά. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goku21 said:

Ε όταν λέω από τους καλυτερους εννοώ ξέρω γω μέσα στην δεκαδα . 

Μαζί με τον Τσιγκρίνσκι έχουν το καλυτερο παθητικό όλων των εποχών στο πρωταθλημα . Δεν είναι τυχαίο. 

Από αυτόυς που έχω δει εγώ στην ΑΕΚ. Είναι ο δευτερος καλυτερος μετά τον Τσιγκρίνσκι. Βάζω περιπου από το 07 και μετά. Χωρίς υπερβολή το λέω. Και μιλάω για την κατάσταση που βρέθηκαν όταν ήταν στην ΑΕΚ φυσικά. 

Ok, άλλο μετά το 07 και άλλο στην ιστορία της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goku21 said:

Για τον Βράνιες? Παίζει να ναι από τους καλύτερους αμυντικούς στην ιστορία μας

εγω εχω προλαβει Μανωλα Στελιο , Γκαμαρα , Μαιστοροβιτς και Βιντα εσχατως

 

Μανι - Μανι 4 καλυτεροι απο το Βοζνιο ταγαρι

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μουκουντι με ιωση λεει 

 

 δικαιωθηκαν οσοι πονταραν οτι θα τραυματιστουν τα βασικα σεντερ μπακ

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

τι διαολο ρε πουστη μου

 

ολοι οι σαββατογενημεννοι γκαντεμοσαυροι σε μας εχουν μαζευτει?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×