Jump to content

βάζελος - ΑΕΚΑΡΑ (5η αγ.): 25/09/23, 21:00, Cosmote 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

90 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Μήτογλου
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πισάρο
      0
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πισάρο
      0
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Νέο θρίαμβος της ΑΕΚ: Μετά το Μπράιτον ήρθε και η νίκη μέσα στη Λεωφόρο. Το πλάνο και ο τρόπος σκέψης του Αλμέιδα δεν αλλάζει και στην πράξη... Ο προπονητής σοβαρός, ήρεμος και μετρημένος στη συνέντευξη Τύπου ανέλυσε τη νίκη επί του Παναθηναϊκού και μίλησε για την ομάδα και όσα περιμένει απ' αυτή στο μέλλον. 

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Αλμέιδα στη συνέντευξη Τύπου:

Για το δύσκολο πρόγραμμα των τριών αγώνων και το μυστικό της επιτυχίας: "Είναι ένα σύνολο πραγμάτων. Είναι η δουλειά που κάνουμε συνολικά εμείς και φυσικά οι παίκτες. Έχουμε ακόμα πολλά δύσκολα παιχνίδια μπροστά μας".

Για το αν τον εκπλήσσουν οι παίκτες του με το πρέσινγκ τέτοια εποχή: "Όχι δεν εκπλήσσομαι, θα μου προκαλούσε έκπληξη εάν δεν το έκαναν αυτό. Γιατί από την πρώτη μέρα δουλεύουμε σε τομείς που έχουν να κάνουν με την κατοχή και την πίεση. Κάθε παιχνίδι και κάθε αντίπαλος είναι διαφορετικός. Υπάρχει πολύ μελέτη σε σχέση με τον κάθε αντίπαλο και για την ώρα βαίνουν καλά. Αυτό που προσπαθώ να κάνω είναι να μιλάω με τους ποδοσφαιριστές για να μην συμβιβαστούν με αυτό που συμβαίνει, θέλω να πάμε για παραπάνω. Είναι ο καλύτερος ανταγωνισμός σε μία ομάδα, ο προπονητής να απαιτεί από τους παίκτες.

Σε αυτά τα τρία παιχνίδια τα πράγματα πήγαν καλά και καταλαβαίνω απόλυτα ότι εάν είχαμε παίξει με αυτόν τον τρόπο και δεν έρχονταν τα αποτελέσματα θα μιλούσαμε από διαφορετική βάση. Δεν θα άλλαζα τον τρόπο της δουλειάς και της σκέψης μου, ούτε την όρεξη που έχω να δουλεύω. Βλέπω κάθε μέρα διαφορετικά. Σήμερα τελειώνει θετικά για πολλούς λόγους, αλλά δεν υπάρχει χρόνος να το γιορτάσουμε γιατί σε λίγες μέρες είναι το επόμενο παιχνίδι".

Για την μεταγραφή του Κάλενς και τον τραυματισμό του: "Μπορώ να πω ότι τον γνωρίζω. Όταν ήμουν εγώ στις ΗΠΑ ο Κάλενς έπαιζε σε μία πολύ καλή ομάδα. Το σύστημα που έπαιζαν εκεί ήταν παρόμοιο με το δικό μας. Είχε πάρα πολύ και καλή διάθεση και όρεξη για να έρθει όταν τον κάλεσα.

Σίγουρα θα μου άρεσε να μπορούσα να τον προπονήσω λίγο παραπάνω πριν το ματς αυτό. Είναι λογικό να μην είναι απόλυτα έτοιμος. Άλλος προπονητής, άλλο μέρος άλλοι συμπαίκτες. Τα λεπτά συμμετοχής που είχε θα τον βοηθήσουν. Όσον αφορά στο πρόβλημά του είχε κράμπες. Είναι φυσιολογικό για τον ρυθμό που παίζουμε εμείς. Χρειάζεται χρόνο προσαρμογής. Κάθε φορά που κάνει ένας παίκτης το ντεμπούτο του και η ομάδα κερδίζει εγώ είμαι χαρούμενος".

Για το αν βοηθάει η κατάκτηση του νταμπλ: "Δεν πιστεύω ότι αυτό επηρεάζει. Σίγουρα το νταμπλ θα μείνει στο μυαλό τούς όμως έμεινε στην ιστορία της ομάδας. Θεωρώ πως το νταμπλ αφήνει μία αίσθηση ότι ανήκεις κάπου και είσαι μέλος ενός συνόλου.

Έπειτα όλοι έχουν διαφορετικές νοοτροπίες. Το μόνο που θέλει ο ποδοσφαιριστής είναι να είσαι ειλικρινής απέναντί του και να του δείχνεις εμπιστοσύνη όταν κάνεις λάθη. Αυτό εμένα μου συνέβη όταν ήμουν παίκτης και κανείς προπονητής δεν μου έλεγε να το διασκεδάσω όταν παίζω ένα ντέρμπι.

Εγώ λέω πάντα στους παίκτες να το διασκεδάζουν γιατί τα τηλέφωνα τελειώνουν γρήγορα. Όταν σταματήσεις να παίζεις παύει το τηλέφωνο να χτυπάει. Στο ποδόσφαιρο μένει ένα πράγμα. Προφανώς οι νίκες. Έπειτα είναι το ανθρώπινο μέρος, που είναι και το σημαντικό. Αυτό που μπορούμε να αφήσουμε εμείς με το περασμά μας από το ποδόσφαιρο. Όταν εγώ σταμάτησα, σταμάτησε να χτυπάει το τηλέφωνο. Όσο έπαιζα ήμουν όμορφος, ψηλός και με γαλάζια μάτια, όπως βλέπετε αυτό δεν ισχύει".

Για τον Σιμάνσκι και τη θέση του στόπερ: "Θεωρώ πως ο Σιμάνσκι είναι ένας παίκτης που μπορεί να παίξει σε δύο και τρεις θέσεις. Ο Σιμάνσκι κλήθηκε να παίξει εκεί και τα πήγε καλά. Όταν το αμυντικό χαφ παίζει ως στόπερ έχει περισσότερο χρόνο να δώσει λύσεις και περισσότερο χρόνο για να δράσει. Σε ένα ντέρμπι που είχε ένταση τα πήγε αρκετά καλά στο ένας εναντίον ενός, ακόμη και στο πέναλτι που ήταν πεναλντάρα".

Εάν τα τελευταία αποτελέσματα είναι η απάντηση: "Εγώ βλέπω την κάθε μέρα ξεχωριστά. Τώρα επίσης αντιλαμβάνομαι το ότι το να επαναλάβεις κάτι παρόμοιο με πέρυσι είναι δύσκολο. Γι' αυτό έγινε 3 φορές στα 100 χρόνια. Εγώ θέλω να είμαστε ανταγωνιστικοί, να δείχνουμε πρωταγωνιστές και να προσπαθούμε πάντα να είμαστε τέτοιοι στον αγωνιστικό χώρο και να δουλεύουμε με ταπεινότητα. Από τον Γενάρη μέχρι το τέλος της σεζόν έχουμε 30 ματς. Πρέπει να πάμε παιχνίδι με το παιχνίδι".

Για τις αποφάσεις του διαιτητή: "Προτιμώ να μην μιλήσω. Μετά θα βγαίνω αύριο παντού ότι μίλησα άσχημα για τον διαιτητή. Καλύτερα να μείνει απλώς ότι η ΑΕΚ κέρδισε 2-1".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tanilas said:

Επειδή τείνω να το ξεχνάω όλη την ώρα:
Πολύ τίμιος ο Στάνκοβιτς στα τελευταία παιχνίδια

Και σημερα επαιξε αρκετά και εκτός εστίας. Ωραίος 

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Να πουμε εδω οτι ο Πινεδα βλεπει ζελα και δαιμονιζεται. 3ο γκολ  εναντιον τους 

Εκτός και από τα γκολ, κάνει και γιγάντιες εμφανίσεις εναντίον τους, ειδικά σήμερα και στα playoffs, ήταν παντού στο γήπεδο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στη συγκομιδή σαπουνιών από τα πατώματα στις αδερφούλες σας... αντε και στα δικά σας με το καλό! 😘

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 3 ΒΑΘΜΟΥΣ...ΑΡΚΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΚΩΛΙΑΣΑΜΕ ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ 4 ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΑ ΘΡΑΣΥΔΕΙΛΑ ΦΑΣΙΣΤΑΚΙΑ ΤΗΣ 13... 💦💦💦

1695676462635.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεψατε σημερα η πήρατε ρεπο;;;

 

ΜΑΤΤΙΑΣ ΣΑΓΑΠΩ ΡΕ ΚΑΒΛΙΑΡΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΑΝΑΣΚΕΛΑ 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ηταν "Σαστισμενοι" γι αυτο ισοφαριστηκαν 🥲

Ήταν μια απάνθρωπη φάση.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, bladerunner21 said:

Ήταν μια απάνθρωπη φάση.

Απανθρωπος Τζουμπερ δεν περιμενε να ξεσαστισουν.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Απανθρωπος Τζουμπερ δεν περιμενε να ξεσαστισουν.

Τελείωσαν τα δικεφαλάκια. Απανθρωπιά παντού.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ ο Τσουμπερ το παιδι εχει εντελως φατσα Βέρμαχτ (δεν υπονοώ κατι φυσικα), παιζει και να νευριαζει βλέποντας καζανοκεφαλους Σλάβους και χοντροκωληδες αλβανοβαζελους να μοστραρονται για ναζιστες οποτε τους ξεκωλιαζει ενστικτωδως.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bladerunner21 said:

Τελείωσαν τα δικεφαλάκια. Απανθρωπιά παντού.

Την μια περσι, δεν περιμένουμε να ξετρομαξει ο Μπρινιολι, την αλλη φετος δεν περιμένουμε να ξεσαστισουν, ελεος πια... Ποσο απανθρωποι;

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Κλίκα μάνταλου επίσημα και ο Πισαρος.

 

Κρίμα κρίμα, Αλμέιδα έχεις χάσει τα αποδυτήρια. 

Πόσο πιο χαμηλά θα πέσουμε? Η παγκόσμια αρμάδα του Αλαφούζου θα περάσει από πάνω μας στο κοντινό μέλλον μόλις σταματήσουν να είναι σαστισμένοι.

 

Μαύρες μέρες μπροστά μας.

 

Screenshot_2023-09-26-01-22-34-830-edit_com.instagram.android.jpg

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ποτσαρο ειναι περιπτωση τυπου "ειμαι παιχταρας γενικα, ΟΚ στα παπαρια σας βεβαια, ας σας γαμησω λιγακι".

Link to comment
Share on other sites

Εγω γελαω με τους και καλα αηδιασμενους απο το πανό βαζελους που ομως σημειώνουν πως εχει πολυ δρομο ακομα το πρωταθλημα 🤡

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stylianopoulos said:

Στάνκος

Ρότα Κάλλενς Μήτογλου Μοχαμάντι

Γαλανόπουλος Πινεδα Ελίασον Γκάτσι 

Τζούμπερ 

Λιβάι

Οι βάζελοι θα χουν σίγουρα βρωμικο ρεπερτόριο για Μιχάλη και ακουγεται και πανί για Χρόνη 

Σιχαμένοι δεν έχουν ιερό και όσιο οι πστηδες χειρότεροι και απτους γαύρους 

 Διπλό σήμερα ειναι μισό πρωτάθλημα. Τελειώνεις τον έναν.

Το πανί που έμαθε η ΠΑΕ και τελικά δεν ανέβηκε σήμερα έγραφε ..

Σκοτώσατε τον Μιχάλη σκοτώσατε τον Χρόνη εσείς δεν είστε οπαδοί ειστε δολοφονοι.

 

Ψώφος κακός. 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Sad 4
Link to comment
Share on other sites

Πινέδαρος από τα παλιά, βλέπει τριφύλλι και φτιάχνεται

Τσουμπεραρος  φτιαγμένος για τα μεγάλα ματς

Λιβάι άπιαστος, άμα είχε και το τελείωμα θα έφευγε για 50 μύρια 

Πισαρο πολύ τεχνίτης, θέλει να μπει στο σύστημα της ομάδας να παίζει πιο γρήγορα αλλά άνοιξε το παιχνίδι μόλις μπήκε

Γιονσον σκύλος μόλις μπήκε, Σκανδιναβος με ταπεραμεντο Ναπολιτανου

 

Ματίας ευχαριστούμε που βρέθηκες στον δρόμο μας.

 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή σερί εμφάνιση, πολύ καλύτερη από οσο περίμενα, τους πατήσαμε. Ευχαριστούμε παιχταρά Αλμεϊδα, ευχαριστούμε ΑΕΚάρα!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Ηταν "Σαστισμενοι" γι αυτο ισοφαριστηκαν 🥲

Τη μία η φωτοβολίδα που αποσυντόνισε τον κακόμοιρο Μπρινιόλι και τώρα το φάουλ που δεν δόθηκε...μα πόσο απάνθρωπο να χάνεις έτσι.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

Kanenas de pshfise Kallens pou sto debuto tou, ektos edras derby, htan gamhsteros e

Γάμησε! Όταν επανέλθουν όλοι και με φορμαρισμένα τα χαφ, η αμυντική λειτουργία θα είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×