Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ΠΑΟΚ (9η αγ.): 30/10/23, 19:30, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

83 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
    • Μάνταλος
    • Πόνσε
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Μάνταλος
    • Πόνσε
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
    • Πισάρο
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, Mike said:

Οι γεωπόνοι της εξέδρας έκριναν το γρασίδι σήμερα ή πήραν ρεπό;

Εδώ μιλάμε βλέπουμε την καλύτερη ΑΕΚ που έχουμε ζήσει όσοι είναι κάτω των 40-45 και οι άλλοι γκρινιάζουν για την ένταση των προπονήσεων. Ξέρει ο χρήστης ΚΜ καλύτερα από τον Πελαδο, καλό είναι να παίρνει συμβουλές και αυτός ξέρω εγώ..

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Νοστιμότατη μπουγάτσα σήμερα (για να μείνω και στα τελευταία ποστ), χορταστική ΑΕΚΑΡΑ. Χαλάλι τα αεροπλάνα πάνω -κατω, χαλάλι όλα. Στην ΑΕΚ του Ματίας βλέπουμε την ΑΕΚ των ονείρων μας. Στα 100 χρόνια της ομάδας έχουμε συγχρονιστεί όλοι: ομάδα, κόσμος, διοίκηση, όλοι. Είμαστε μαζί, δεν περισσεύει κανείς. Θα θυμόμαστε τον Μιχάλη και θα τα πάρουμε όλα. 

IMG_20231031_010432.thumb.jpg.7acef2097f61edb0666d951c629db442.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στη νότια Μακεδονία και με τους στραβοστομηδες μπουκωμενους η μέρα αναμένεται υπέροχη. Χαλάλι σου ΑΕΚΑΡΑ μου τα χιλιόμετρα και τα ξενύχτια για πάρτη σου!

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mike said:

Οι γεωπόνοι της εξέδρας έκριναν το γρασίδι σήμερα ή πήραν ρεπό;

Δεν είχα σκοπό να γράψω αλλά πάλι κομμάτια έφευγαν. Πρασίνισε οκ αφού το τάραξαν στην ακτινοβολία και για κάνα μήνα θα είναι οκ αλλά μετά πάλι τα ίδια εδώ θα είμαστε . 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Araujo21 said:

Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα, άτομα που παίζουν ποδόσφαιρο, άτομα που παίζουν αμερικανικό ποδόσφαιρο και κείμενο που λέει "HETROPOLIS 95.5 metropolis955 10ώ. <<Στη Σέντρα>> 12:00-14:00 Stoixirian Μετη Με ψυχολογία στα ύψη μετά τη μεγάλη ανατροπή στο Αμπερντίν, μπορεί 0 ΠΑΟΚ να πάρει το διπλό μέσα στην Opap Arena; Ναι 82% Όχι 18%"

Α ρε μπουγάτσες ακόμα δεν καταλάβατε ότι γυρίσαμε στη κανονικότητα.Να λέτε ευχαριστώ οτι δεν αρπάξατε τετράμπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως με λίγη αύξηση θα του περασει του Γκατσινοβιτς. Σέρβος ειναι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, bladerunner21 said:

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!! Καλημέρα!!

 

Όταν καταλαβαίνεις οτι για του Μεξικανούς η Αθήνα ειναι στη Γαλλία .

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Εγω πιστευω πως με λίγη αύξηση θα του περασει του Γκατσινοβιτς. Σέρβος ειναι.

"Σε παω γιατι θελεις αυξηση, να ξερεις ομως πως την λεξη αυξηση εγω την εχω φτιάσει" 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

09:45 και μου τέλειωσαν τα δικεφαλάκια και οι μπόμπες και όλα τα ριάξιονς από την πρωινή ηδονή που μας χαρίζει αυτή η ΑΡΜΑΔΑ του Ματίας μας.

Σεμνά, ταπεινά, ΑΕΚτζήδικα θα τους ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ όλους.

ΑΕΚ ΜΟΥ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Brom21 said:

Προσπαθω απλα να σκεφτω τι θα γινει οταν επιστρεψει ο Αραουχο και κυριως ο Λιβαι. Με αλλαγες Γκατσι ή Τσουμπερ και Πονσε. Βαλε και αυτον το Μανταλο, Πισαρο και Αμραμπατ. Βαλε και οτι 2-3 ματς τωρα βλεπουμε τον καλυτερο Ελιασον που εχουμε δει. Ανυπομονω απλα.

Ξεχασες τον Φερναντες...

Link to comment
Share on other sites

@Νονός + @Stylianopoulos

σας προτεινω να γινει πολ για αλλαγη ονοματος στο βραβειο χειροτερου παικτη...

ή αλλαγη ανευ πολ με δΗμοκρατικΑς δΙαδΙκασιΑς..

 

Link to comment
Share on other sites

η ΑΕΚ αρχιζει να ξεμπουκωνει σε τρεξιματα καλη τυχη στους αλλους 

δυνατη στιγμη το χειροκροτημα στον στανκοβιτς στην αρχη

κατα τα αλλα ακομα μια μερα στην δουλεια επικεντρονωμαστε στο δυσκολο ματς με την κηφισια το Σαββατο

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Δεν είχα σκοπό να γράψω αλλά πάλι κομμάτια έφευγαν. Πρασίνισε οκ αφού το τάραξαν στην ακτινοβολία και για κάνα μήνα θα είναι οκ αλλά μετά πάλι τα ίδια εδώ θα είμαστε . 

Νικ θες να παρεις το βραβειο του γκρινιαρη 🤣

υγ. γεμιστα χωρις κιμα τρωνε κατι ΔΡΟΣΕΡΟΙ 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ότι έπαιξε βίντεο για Στάνκοβιτς. Κίνηση με χαρακτηριστικά πολύ μεγάλης ομάδας αυτό.

Να πούμε επίσης ότι η εξέδρα χθες ήταν καυλωτική. Τα τελευταία 2 χρόνια έχει βελτιωθεί πάρα πολύ η εξέδρα μας και αυτό πιστοποιείται όλο και πιο συχνά.

Νομίζω ότι από δω και μπρος η ομάδα θα μας χαρίζει περισσότερα τέτοια βράδια 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Σημαντική νίκη, με την ΑΕΚ να παίζει πολύ καλό ποδόσφαιρο και να θέτει τον ΠΑΟΚ εκτός αγώνα. Παρά τις απουσίες που είναι συνεχείς, υπήρχε ένταση, φρεσκάδα σωματικά και πνευματικά και επήλθε η νίκη.
Ο ΠΑΟΚ μέχρι τώρα είχε καλές επιδόσεις στο πρωτάθλημα. Και με τον Παναθηναϊκό δέχθηκε φάσεις ή πιέστηκε, εντούτοις εκεί δημιούργησε φάσεις και ήταν εντός αγώνα. 

Η ομάδα παίζει καλύτερα από πέρυσι. Απλώς, αρκετούς τους ξεγελά ότι ανασταλτικά υπάρχουν κάπως μεγαλύτερα κενά σε κάποια παιχνίδια και δημιουργείται η ψευδεπίγραφη αίσθηση του ότι η ΑΕΚ δεν έπαιζε καλά. 
Μόνο με τον ΟΦΗ συνέβη αυτό και από ένα ημίχρονο με Ατρόμητο και Αστέρα Τρίπολης αντίστοιχα. 

Η ΑΕΚ φέτος έχει δεχθεί 9 μεγάλες ευκαιρίες, δηλαδή ευκαιρία που 40 στις 100 φορές θα γίνει γκολ. Τις ίδιες είχε δεχθεί και πέρυσι στο αντίστοιχο χρονικό διάστημα και δίχως ευρωπαϊκούς αγώνες!
Ποια ήταν η διαφορά; Ότι πέρυσι οι αντίπαλοι δεν σκόραραν σε καμία από αυτές, ενώ φέτος αρκετές έχουν γίνει γκολ.  Δηλαδή, η ΑΕΚ είχε μία σχετική ρέντα, στο μόνο σημείο, που φέτος δεν την είχε καθώς θα ήταν δύσκολο να επαναληφθεί.  

Ως προς αυτό το σημείο, δεν υπάρχει διαφορά με πέρυσι. Στις μεγάλες φάσεις των αντιπάλων, τις ίδιες έχουμε δεχθεί. Υπάρχει όμως διαφορά στα xGoals, η ΑΕΚ πέρυσι επέτρεπε σε κάποιους αντιπάλους να βγάλουν μία μεγάλη ευκαιρία αλλά μετά τίποτα, φέτος επιτρέπει και τα ενδιάμεσα, σε ορισμένα παιχνίδια. 

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goku21 said:

Τσοχως σαμπρακος ανέκδοτα. 

 

Έχω θετική γνώμη για Τσόχο αλλά δεν έχω ακούσει τις τελευταίες μεταδόσεις του, λίγο πέτυχα χθες. Επ'αυτού,  σε κάποια φάση λέει ο Σαμπρακος ότι τα xGoals του ΠΑΟΚ είνα 0,06, δηλαδή στις εκατό προσπάθειες θα γίνουν γκολ οι έξι. Ο Τσώχος του λέει ότι μάλλον είναι έξι στις χίλιες, ο Σαμπράκος επιμένει και προφανώς έχει δίκιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ρόστερ δεν είναι για δύο αγώνες την εβδομάδα. Όταν αραιώσουν οι αγώνες θα δούμε περισσότερη περυσινή Α.Ε.Κ.

Συμφωνώ και με χρήστη @nikos περί έντασης προπονήσεων.

ΑΕΚάρα εχθές. Κυριαρχική. Πάω να εκφραστώ στο ΠτΨ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2023 at 11:31 AM, Yossarian said:

Επιστροφή στην Ελλάδα για τα δύο μεγάλα ματς και χαζεύοντας τις εφημερίδες έπεσα πάνω στο κείμενο του Τσάρλι για το ΑΕΚ-παοκ. Έχω δει ότι αρκετά παιδιά εδώ τον διαβάζουν οπότε το βάζω για το pregame.

IMG_20231028_030331_edit_709401882710501.thumb.jpg.c7ba82b68723d705fd3f6103facaffaf.jpg

Πολύ καλή ανάλυση του Τσάρλυ. Στο μόνο που δεν πέτυχε ήταν στην προτελευταία παράγραφο, περί εντάσεων της ΑΕΚ. Λογικό όμως, δεν θα ήταν εύκολο να  περιμένει κάποιος τόσα τρεξίματα όταν έχει προηγηθεί ένα υπεραπαιτητικό παιχνίδι στο οποίο η ΑΕΚ έπαιζε και με δέκα παίκτες για σχεδόν ένα ημίχρονο, ενώ η ομάδα έχει και τόσες απουσίες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ όμορφη στιγμη στο τελος με τον πιτσιρικο με τη φανελα του παοκ. 

 

Μπραβο στον Μανταλο και στον Γαλανοπουλο 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, stavros 9-11 said:

Τώρα είδα ότι έπαιξε βίντεο για Στάνκοβιτς. Κίνηση με χαρακτηριστικά πολύ μεγάλης ομάδας αυτό.

Να πούμε επίσης ότι η εξέδρα χθες ήταν καυλωτική. Τα τελευταία 2 χρόνια έχει βελτιωθεί πάρα πολύ η εξέδρα μας και αυτό πιστοποιείται όλο και πιο συχνά.

Νομίζω ότι από δω και μπρος η ομάδα θα μας χαρίζει περισσότερα τέτοια βράδια 

Μια ένσταση μόνο για χθες.

Κάνουν ένα ωραίο και δύσκολο (λόγω του μαύρου χρώματος) κορεό και το μουσικό χαλί... είναι σύνθημα μπινελίκι για ποακ. 

Πείτε ρε ένα ωραίο, μόνο για ΑΕΚ και από τα λίγο παλιά να πάρει 10 η όλη φάση. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

οι αλλοι θα δωσουν λογαριασμο στο HR γιατι τον γραψανε στα αρχιδια τους?

Δεν σε κατάλαβα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TheNarrator said:

πιο συγκεκριμενα, κλασσικο HR / PR λεει στην ομαδα καντε αυτο, οποιος δε το κανει ε ειναι λιγο μαλακας. Τωρα γιατι παιρνουν αυτοι οι 2 το credit δε ξερω.

Δεν ξερω τοσες λεπτομέρειες ρε συ. 

ΥΓ. Και Ουχο θα πήγαινε 1000%

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×