Jump to content

Κηφισιά - ΑΕΚΑΡΑ (10η αγ.): 04/11/23, 20:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

44 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πήλιος
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Τσούμπερ
    • Πισάρο
    • Πόνσε
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πήλιος
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

16 minutes ago, fanch21 said:

Το θέμα είναι να επιστρέψει,γιατί και με Μπράιτον επέστρεψε,έπαιξε 2 ματς και έχουμε να τον δούμε από την Λεωφόρο 

Γίνε λίγο αισιόδοξος αδερφέ...

 

μπορεί να βγάλει και κανα ημίχρονο πριν τον ξαναδούμε για ακόμα 30 λεπτά κάπου στο πάσχα του 24

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CHⓇIS said:

Αν του νοθευσαν το ποτό με ρετσίνα κόλα?

Δεν παίζει στη μπουγατσούπολη ρε. Εδώ μπαίνεις κρατητήριο με τέτοιες μίξεις 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DiK said:

Δεν παίζει στη μπουγατσούπολη ρε. Εδώ μπαίνεις κρατητήριο με τέτοιες μίξεις 

Αάσα οκ.νομιζα ότι γ να μπεις κρατητήριο πρέπει ναχ χεις σκοτώσει γ εισιτήριο.μονο τότε.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλα πράττει και βαζει μπλόκο στους μπιγκ.

Στο γήπεδο αυτό υπηρχε σιδηροκατασκευη η οποία ξηλωθηκε και εμειναν τα παλιά τσιμεντα τα οποια  ουδεμια ασφάλεια παρεχουν σε χιλιάδες χοροπηδηχτες.

Ασε που οι οργανωμενοι πανε εκει με τη νοοτροπία οτι ειναι δικό τους γήπεδο και μπαίνουν 10-10..

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω οτι δικαίωμα εισόδου εχουν και όλα τα παιδιά των ακαδημιών του Μικρασιατικου και ισως και αλλων που στεγάζονται στον χώρο. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Να συμπληρώσω οτι δικαίωμα εισόδου εχουν και όλα τα παιδιά των ακαδημιών του Μικρασιατικου και ισως και αλλων που στεγάζονται στον χώρο. 

Πόσο πάει η εγγραφή στο σύλογο? Τι τμήματα έχει? Asking for a friend

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Παλαιά χαζοεβλεπες καμία μπάλα στα βράχια ή στο νεκροταφείο. Αλήθεια ξέρει κανείς αν βλέπεις ακόμα από αυτά τα σημεία ή τα έχουν κλείσει πια;

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bladerunner21 said:

Προπονήθηκε ο Γκαρσία διαβάζω. Πάμε ΑΕΚαρα!

Ο Γκαρσία είχε ξεκινήσει να μπαίνει σταδιακά σε φουλ πρόγραμμα από το τέλος της προηγούμενης εβδομάδας. Μάλιστα, στην προπόνηση της Κυριακής και τελευταία πριν το ματς με τον ΠΑΟΚ, έμεινε έξω μόνο από το τακτικό κομμάτι, καθώς δεν προγραμματιζόταν να μπει ακόμη αποστολή. Σπουδαία επιστροφή στη μηχανή του Αλμέιδα ο Λιβάι…

Από εκεί και πέρα οι παίκτες της ΑΕΚ χθες είχαν ρεπό και το πρωί της Τετάρτης γυμνάστηκαν στα Σπάτα. Κανονικά προπονήθηκε ο Μάνταλος, ο οποίος είχε ένα χτύπημα στο ματς με τον ΠΑΟΚ, ενώ επέστρεψε και ο Κάλανς. Άλλα προβλήματα από τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ δεν προέκυψαν.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, APOSPERITIS_21 said:

Πάντως δάσκαλε , πραγματικά δεν μπορώ να μπω στην ψυχολογία κάποιων ανθρώπων..... 

Είσαι ΑΕΚ  με ακριβά διαρκείας από όσο λέγεται και στο φέρνει η ζωή κάνοντας το χόμπι σου σαν ιδιοκτήτης μιας ομάδας γειτονιάς , να αντιμετωπίσεις την ομάδα της καρδιάς σου .... Πώς γίνεται να κάνεις κορδελακια αδιαφορώντας για το συναίσθημα ;;;

Οι πύλες του ανεκδιήγητου κοινώς!

Χωρίς να αμφισβητώ την πληροφόρηση/εκτίμηση του αιώνιου οπαδού για το θέμα, η προσωπική μου εμπειρία/εντύπωση από τον περσινό εκτός έδρας αγώνα του Κυπελλου στη Ριζούπολη, που είχαμε πάει με τον υιό στην VIP θύρα (με αγορασμένα εισητήρια), και κατά σύμπτωση καθήσαμε διπλα διπλα με την οικογένεια του "αφεντικού", ήταν ότι πέρα από την υποστήριξη της "επένδυσης" και το ίσως δικαιολογημένο γκρίνιασμα σε κάποια ίσως προστατευτικά σφυρίγματα, οι άνθρωποι προσπαθούσαν να κρύψουν την χαρά τους που έπαιζαν έστω κι έτσι γηπεδουχοι με αντίπαλο την ομάδα της καρδιάς τους και ότι ειδικά για τον Πρόεδρο υπήρχε ατελείωτος σεβασμός. Δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες, ήταν και ψιλοσούπα διαδικαστικό το ματσάκι, είχαμε απο την μιά μεριά γκατσι, φερναντεζ (μετά συζύγου/παντόφλας), τσουμπερ αν θυμαμαι καλά και από την άλλη τα θορυβώδη/φανατισμένα πιτσιρίκια της Κ19 της Κηφισιάς και προσπαθούσα να δείξω χαρακτήρα, σε κάποια φάση που ακουγαν κατι μπινελίκια οι δικοι μας παικτες (οι εντός γηπέδου) και δεν κρατήθηκα και ανοιξα κοσμιο διάλογο (μεγάλο μειονεκτημα να πηγαινεις με υιο στο γήπεδο σε τετοιες περιπτωσεις), επενέβει καποιος απο τους προπονητές τους και τους μαζεψε και μετα που τα λεγαμε ήταν του στυλ δεν ξερουν ποιος ειναι ποιος αλλά εγω βεβαια γνωρίζω και μας έχετε σταθεί κλπ.  
Να προσθέσω ότι έιχα σχηματίσει την εντυπωση ότι ο Τετει έδειχνε υπερβαλλοντα ζήλο να πεισει τον Πελάδο να του δώσει ευκαιρία να παιξει στην ομάδα της καρδιας του, μόνο οδηγίες δεν του ζητούσε τι να κανει πιο σωστά σε 2-3 φασεις.

Edited by gxAEK
completeness
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Macross said:

Πόσο πάει η εγγραφή στο σύλογο? Τι τμήματα έχει? Asking for a friend

Το μονο που ξερω ειναι οτι εχει ποδοσφαιρικη ακαδημια και μαλιστα αρκετα δυνατη στην ΕΠΣΑ σε ολο το φασμα ηλικιων..Εγγραφη δεν πληρωνεις , μονο 20-25€ / μηνα εκτος των καλοκαιρινων.

Αν ο φιλος ειναι κοντα στο θεατρο βραχων συνιστω ανεπιφυλακτα Αθηναικο που ημουν και εγω 12 συναπτα ετη.

(i mean my son)

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gxAEK said:

Χωρίς να αμφισβητώ την πληροφόρηση/εκτίμηση του αιώνιου οπαδού για το θέμα, η προσωπική μου εμπειρία/εντύπωση από τον περσινό εκτός έδρας αγώνα του Κυπελλου στη Ριζούπολη, που είχαμε πάει με τον υιό στην VIP θύρα (με αγορασμένα εισητήρια), και κατά σύμπτωση καθήσαμε διπλα διπλα με την οικογένεια του "αφεντικού", ήταν ότι πέρα από την υποστήριξη της "επένδυσης" και το ίσως δικαιολογημένο γκρίνιασμα σε κάποια ίσως προστατευτικά σφυρίγματα, οι άνθρωποι προσπαθούσαν να κρύψουν την χαρά τους που έπαιζαν έστω κι έτσι γηπεδουχοι με αντίπαλο την ομάδα της καρδιάς τους και ότι ειδικά για τον Πρόεδρο υπήρχε ατελείωτος σεβασμός. Δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες, ήταν και ψιλοσούπα διαδικαστικό το ματσάκι, είχαμε απο την μιά μεριά γκατσι, φερναντεζ (μετά συζύγου/παντόφλας), τσουμπερ αν θυμαμαι καλά και από την άλλη τα θορυβώδη/φανατισμένα πιτσιρίκια της Κ19 της Κηφισιάς και προσπαθούσα να δείξω χαρακτήρα, σε κάποια φάση που ακουγαν κατι μπινελίκια οι δικοι μας παικτες (οι εντός γηπέδου) και δεν κρατήθηκα και ανοιξα κοσμιο διάλογο (μεγάλο μειονεκτημα να πηγαινεις με υιο στο γήπεδο σε τετοιες περιπτωσεις), επενέβει καποιος απο τους προπονητές τους και τους μαζεψε και μετα που τα λεγαμε ήταν του στυλ δεν ξερουν ποιος ειναι ποιος αλλά εγω βεβαια γνωρίζω και μας έχετε σταθεί κλπ.  
Να προσθέσω ότι έιχα σχηματίσει την εντυπωση ότι ο Τετει έδειχνε υπερβαλλοντα ζήλο να πεισει τον Πελάδο να του δώσει ευκαιρία να παιξει στην ομάδα της καρδιας του, μόνο οδηγίες δεν του ζητούσε τι να κανει πιο σωστά σε 2-3 φασεις.

Όλα ωραία. Ο Τετει θέλει να παιξει ΑΕΚ λόγω των οπαδών που έχει επαφές αλλά δεν είναι/ήταν ΑΕΚ. Δεν ξέρω τι υποστήριζε αλλά αυτό λεγόταν 

Link to comment
Share on other sites

Σπουδαία νέα: Γύρισε ο Λιβάι Γκαρσία – Προπονήθηκε κανονικά και μπήκε ξανά στη μηχανή του Αλμέιδα

6b6b387db031a8d8ad427f35d3a65dfc_957423.jpg&mw=900&mh=0&co=90

ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ !!!!

ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΣΑΣ !!! (μέχρι τον επόμενο τραυματισμό ή "τραυματισμό")

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 2
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Skepastos said:

Όλα ωραία. Ο Τετει θέλει να παιξει ΑΕΚ λόγω των οπαδών που έχει επαφές αλλά δεν είναι/ήταν ΑΕΚ. Δεν ξέρω τι υποστήριζε αλλά αυτό λεγόταν 

Δεν είναι ΑΕΚ ή δεν ήταν, ο Αντρίκος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μην γιελεστε η κηφισια θα παιξει για να σου κοψει βαθμο με καθε κοστος οποιος ονειρευεται περιπατους ας γυρισει πλευρο, να θυμισω περσι στο κυπελλο στο 1ο ματς ειχαμε φαει 15 τονους κλωτσιες

σε πολεμο πας σε ολα τα ματς 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MITSAKLAS said:

Δεν είναι ΑΕΚ ή δεν ήταν, ο Αντρίκος. 

Έτσι ξέρω και εγω. Νομίζω βαζελος αλλά δεν παίρνω και όρκο 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Έτσι ξέρω και εγω. Νομίζω βαζελος αλλά δεν παίρνω και όρκο 

Ναι, αλλά μην φανταστείς κάτι φανατικό, ούτε καν χλιαρό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20:00 Κηφισιά-ΑΕΚ: Τσαγκαράκης (Σαμοΐλης, Κολλιάκος, 4ος Χρ.Βεργέτης, VAR: Φωτιάς, Δ.Βεργέτης)

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε ρε παιδιά να λύσουμε λίγο τα προβλήματα μας με το αναχρονιστικό ποδόσφαιρο του Αλμειδα, που δεν μπορούμε να αλλάξουμε 3-4η πάσα και θελουμε να πάρουμε και την Κηφισιά με τον Αργεντινό Αλεφαντο…

 

Ταδε εφη Τσορμπατζογλου στο Γκαζετα…

IMG_2606.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ρε Τζορμπατζογλου οτι ο μεγάλος ΠΑΟΚ είναι ο βασιλιάς της θαλάσσης Bismarck και η αναχρονιστική ΑΕΚ είναι τα αρχαϊκα Swordfish που πάνε τόσο αργά που το υπερσύνχρονο σύστημα του ΠΑΟΚ δεν μπορεί να ανιχνεύσει, γιατί είναι φτιαγμένος για μοντέρνο ποδόσφαιρο.

Σε ριξανέ στην προπαγάνδα, και έγινες κομπλέξικος.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×