Jump to content

Πρόταση χρηματοδότησης αντρικού βόλλεϋ


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Με αφορμή το ποστ του @Stylianopoulosγια το ότι η ΑΕΚ παίζει μπάσκετ και οι "ρεπόρτερ" της (ανεπαγγελτα κοπρόσκυλα που περιμένουν το non paper του Καραλή με κάτω του μετρίου ικανότητες στον γραπτό και τον προφορικό λόγο) παίζουν... Κλατενμπεργκ, εξοργίστηκα ενθυμούμενος ότι το τμήμα διαλύθηκε και δεν έπεσε ούτε μια τουφεκιά.

Η ΑΕΚ πάλι στα παπάρια της, ένας θεός ξέρει τι μαδομουνι γίνεται μέσα στο σωματείο. 20 ευρώ η κάρτα φίλου με τα συνδεσμιακά διαρκείας, να ρέει το παραδακι και που πηγαίνει να μην ξέρουμε.

Το μυαλό των οργανωμένων μας πάλι, φτάνει μόνο μέχρι το να βάλουμε το σημαιάκι και να το σηκώσουμε στο fb. Κι αυτό στις καλές περιπτώσεις... Γιατί κατά τα άλλα τα Kosovo is albania είναι πιο σημαντικά.

Λοιπόν εγώ θα το αφήσω εδώ, όχι ότι θα ενδιαφερθεί και κανείς, αλλά τουλάχιστον λίγο το μυαλό μου το ταλαιπώρησα, σε αντίθεση με οποιονδήποτε από τους παραπάνω που είναι απλά στ' αρχιδια τους.

Αρχικά δεν ξέρουμε πόσο είναι τα χρέη, αλλά ας υποθέσουμε ότι είναι πολλά. Επίσης είναι βέβαιο ότι δεν χρειάζεται να τα πληρώσεις όλα. Αν έχεις ένα καλό κεφάλαιο, οι διακανονισμοί θα γίνουν ακόμα και με τα μισά λεφτά. Έτσι κι αλλιώς χαμένα τα έχουν όσοι έχουν λαμβάνειν.

Η πρόταση είναι, σε κάθε αγώνα στην Αγιά Σοφιά, λίγο πριν την έναρξη να κάνει και κάτι χρήσιμο ο βλάκας ο Ευλογητός. Μαζί με ένα μήνυμα στα Μάτριξ, να παρακινήσει τον κόσμο να στείλει σμσ με χρέωση 2 ευρώ, τα κέρδη του οποίου θα πηγαίνουν στα χρέη του βόλλεϋ.

Ας προσλάβουν κανέναν από αυτούς τους επιστήμονες της ψυχολογίας της μάζας πως λέγονται. Όχι καζαντζιδισμοι. Ενθουσιασμός και αγάπη για την ΑΕΚ. Κάθε Κυριακή σμσ. Του πουστη, δεν μπορώ να φανταστώ πως θα γίνει να μη φύγουν με αυτή τη διαδικασία 60-70 χιλιάδες σμσ όλη τη χρονιά. Δεν ξέρω αν φτάνουν, μάλλον όχι, αλλά είναι μια καλή βάση. Τουλάχιστον σε σύγκριση με το τίποτα που έχει προταθεί μέχρι σήμερα.

ΥΓ: Κατανοώ ότι μετά από τόσα χρόνια είχαμε ανάγκη να χαρούμε με το ποδόσφαιρο, που σε τελική ανάλυση είναι το βαρόμετρο. Δεν γίνεται όμως να μην έχουμε βόλλεϋ, είναι ντροπή 

 

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ενδιαφέρον και από κανέναν εντός και εκτός ερασιτεχνικής να σωθεί το ιστορικό τμήμα αυτό της μάνας ΑΕΚ. 

Το μεγαλύτερο πλήγμα νομίζω δεν είναι ούτε το ότι κανένας επιφανής ΑΕΚτζης δε βρέθηκε να βοηθήσει ,ούτε πως ο Μελ δε θα βοηθούσε ποτέ  αλλά αυτό που πονάει είναι η αδιαφορία του οπαδικου κινήματος απέναντι σ'αυτο το έγκλημα. Εδώ συνειδητοποιείς ότι οπαδικά πλέον περιορίζεσαι στα κουμάντα για τα εισιτήρια,τις νύχτες, τις πόρτες και πάπαλα.

Βέβαια οι δικοί μας γνώστες που έχουν -λάθος-παραμεινει στη μάνα ΑΕΚ το έλεγαν από την πρώτη στιγμή που ανεβήκαμε την άνοιξη πέρσι  ότι αφήστε να δούμε αν θα πληρώσει ο Αλεξίου τους διακανονισμούς ,μην πανηγυρίζετε ακόμα είναι 50-50 αν θα παίξουμε, δύσκολα θα δεχθεί να δώσει 400 χιλιάρικα που ναι το άνοιγμα , αλλά δεν το πιστεύαμε.

 Η ΑΕΚ της καρδιάς έπεσε πάλι και μάλιστα στο τοπικό,οι ακαδημίες διαλύθηκαν ,δεν ακούστηκε κιχ από την Original21 και όλοι απλά και ωραία προσπέρασαν με ένα απλό "δε βαριέσαι" 

 ΥΓ.Πηγαινοντας στον Κτησιφώντα Παιανίας χτίστηκαν φιλίες ,στην Κομοτηνή κουμπαριές και για τη νύχτα στον Εθνικο Αλεξανδρούπολης γράφθηκαν σελίδες στο εφημεRιδάκι.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Sad 6
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς προτάσεις χρηματοδότησης από φιλάθλους δεν νομίζω ότι δουλεύουν στην Ελλάδα. Δεν δούλεψαν σε εμάς όταν ήταν το διακύβευμα το ποδόσφαιρο και μπήκε μπροστά ο Θωμάς (θυμάστε την φόρμα για τα 20αρικα που αν δεν κάνω λάθος μάζεψε 100 χιλιάρικα; ), σιγά μην δουλέψουν σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση.

Μακάρι να βρεθεί κάποια λύση αλλά είμαι απαισιόδοξος στο να είναι αυτή που περιγράφεις (χωρίς βέβαια να έχω και κάποια εναλλακτική να προτείνω).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, firebird said:

Δυστυχώς προτάσεις χρηματοδότησης από φιλάθλους δεν νομίζω ότι δουλεύουν στην Ελλάδα.

Όλα μάρκετινγκ είναι. Αν το κάνεις με τη λογική του κουμπαρά στέλνοντας τον κόσμο σε κλαμπ της ορίτζιναλ να δώσει ο,τι θέλει, δεν θα μαζέψεις ούτε χίλια ευρώ. Αυτές οι εποχές πέθαναν οριστικά.

Νομίζω ότι οι προϋποθέσεις για να πετύχει κάτι τέτοιο είναι 3.

- Να μην απαιτείται χρόνος για τον κόσμο. Γι' αυτό απέτυχε η λογική του μέλους στην ερασιτεχνική και θα αποτύχει οτιδήποτε άλλο απαιτήσει ενασχόληση πάνω από ένα λεπτό. Όταν ζητάς χρήματα από τον άλλο χωρίς να του παρέχεις αντάλλαγμα, είναι βασικό το να μη τον ταλαιπωρήσεις. Αν τον βάλεις να κάνει κάπου λογαριασμό, να δώσει mail, να γίνει επαληθευση και μετά να γίνει κατάθεση χρημάτων κλπ ή ακόμα χειρότερα αν είναι να τον στείλεις σε φυσικό σημείο να πληρώσει, το 90% όσων μπουν στη διαδικασία θα την αφήσουν κάπου στη μέση. Άμεση διαδικασία, όπως ενα sms.

- Το ποσό να είναι αμελητέο. 2 ευρώ παραπάνω στον λογαριασμό κινητής δεν είναι τίποτα. Με τόση ακρίβεια που υπάρχει, με 2 ευρώ πλέον δεν αγοράζεις τίποτα στην Ελλάδα. Ούτε θα χρειαστεί να λογοδοτήσει για τον οικογενειακό προϋπολογισμό κάποιος.

- Βοήθεια από την ΠΑΕ. Αν αυτό το πράγμα δεν το σπρώξει η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν θα πάει πουθενά. Ιδίως στο γήπεδο, πριν αρχίσουν οι 11αδες και τα freed from desire, μια ανακοίνωση, ένα βίντεο στις οθόνες, 2 λόγια από τον ευλογητό, σκοτάδι από τον Γιωργάκη στα decks και όλοι κινητό στο χέρι για sms. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά δεν χωράει στο μυαλό μου ότι ο Μελισσανίδης θα αρνηθεί κάτι τέτοιο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δούλευε μια προσπάθεια από κόσμο, με διάφορες οικονομικές ενισχύσεις. Όπως συνδρομές, πάρτυ - μπαρ - συναυλίες, t-shirt κλπ. Δηλαδή κάποιοι τρόποι πού στηρίζαμε τα club μας τόσα χρόνια. Μπορεί με πανελλήνια εμβέλεια να καταφέρει να μαζευτεί ένα ποσό ώστε να συμμετέχουμε σε κάποια κατηγορία και με διακανονισμό να εξοφληθεί όλο το χρέος σε κάποια χρόνια.

Ίσως και μέσα από το φόρουμ ή γενικά ιντερνετικες δράσεις;

Για μένα ο κόσμος είναι η μοναδική λύση όπου μπορεί να σωθεί το τμήμα, όπως αποδείχθηκε και στο παρελθόν απ το 2009 ως το 2013. Πιο άνετο κι εύκολο είναι να έρθει ένας λεφτάς αλλά δεν ισχύει πάντα για τα ερασιτεχνικά τμήματα. Μοναδική εξαίρεση το χάντμπολ και το βόλεϋ γυναικών παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανίδης έχει δειξει το τρόπο . Φτιάχνει υποδομές εγκαταστάσεις και μετά χτίζεις πάνω σε αυτές ομάδες . Δίνεις όραμα προοπτική . Φυσικά ο άλλος μπορούσε να τα κάνει ενώ η ερασιτεχνική δύσκολα . 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, stavros 9-11 said:

Όλα μάρκετινγκ είναι. Αν το κάνεις με τη λογική του κουμπαρά στέλνοντας τον κόσμο σε κλαμπ της ορίτζιναλ να δώσει ο,τι θέλει, δεν θα μαζέψεις ούτε χίλια ευρώ. Αυτές οι εποχές πέθαναν οριστικά.

Νομίζω ότι οι προϋποθέσεις για να πετύχει κάτι τέτοιο είναι 3.

- Να μην απαιτείται χρόνος για τον κόσμο. Γι' αυτό απέτυχε η λογική του μέλους στην ερασιτεχνική και θα αποτύχει οτιδήποτε άλλο απαιτήσει ενασχόληση πάνω από ένα λεπτό. Όταν ζητάς χρήματα από τον άλλο χωρίς να του παρέχεις αντάλλαγμα, είναι βασικό το να μη τον ταλαιπωρήσεις. Αν τον βάλεις να κάνει κάπου λογαριασμό, να δώσει mail, να γίνει επαληθευση και μετά να γίνει κατάθεση χρημάτων κλπ ή ακόμα χειρότερα αν είναι να τον στείλεις σε φυσικό σημείο να πληρώσει, το 90% όσων μπουν στη διαδικασία θα την αφήσουν κάπου στη μέση. Άμεση διαδικασία, όπως ενα sms.

- Το ποσό να είναι αμελητέο. 2 ευρώ παραπάνω στον λογαριασμό κινητής δεν είναι τίποτα. Με τόση ακρίβεια που υπάρχει, με 2 ευρώ πλέον δεν αγοράζεις τίποτα στην Ελλάδα. Ούτε θα χρειαστεί να λογοδοτήσει για τον οικογενειακό προϋπολογισμό κάποιος.

- Βοήθεια από την ΠΑΕ. Αν αυτό το πράγμα δεν το σπρώξει η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν θα πάει πουθενά. Ιδίως στο γήπεδο, πριν αρχίσουν οι 11αδες και τα freed from desire, μια ανακοίνωση, ένα βίντεο στις οθόνες, 2 λόγια από τον ευλογητό, σκοτάδι από τον Γιωργάκη στα decks και όλοι κινητό στο χέρι για sms. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά δεν χωράει στο μυαλό μου ότι ο Μελισσανίδης θα αρνηθεί κάτι τέτοιο

Συμφωνώ.

Μόνη ένσταση η συμμετοχή της παε που ως τώρα βλέπουμε ότι δεν ενδιαφέρεται, οπότε σιγά μην παίξει σε ματριξ ή γενικά κάτι στο γήπεδο για άλλο τμήμα.

Πιο πολύ υπολογίζω διάφορα σημεία πχ πάγκοι πριν το ποδόσφαιρο στη ΝΦ ή τη βυζαντινή γωνιά που κάνει διάφορες δράσεις για την ΑΕΚ παρά την παε και τις τακτικές της.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Navas said:

Μπορεί με πανελλήνια εμβέλεια να καταφέρει να μαζευτεί ένα ποσό ώστε να συμμετέχουμε σε κάποια κατηγορία και με διακανονισμό να εξοφληθεί όλο το χρέος σε κάποια χρόνια.

Έλα ρε συ, μεταξύ μας τώρα. Αν το κάνουμε έτσι, θα δώσουμε 1-2 δόσεις (αφού διακανονισουμε για χιλιοστή φορά) και μετά θα το παρατήσουμε. Έχει γίνει 15 φορές αυτή η διαδικασία με την ίδια ακριβώς κατάληξη.

Εφόσον δεν παίζει μαλακας να τα πληρώσει, πρέπει να μαζευτεί ένα γερό κεφάλαιο. Αν ο Δασκαλος λέει ότι τα χρέη είναι 400 χιλιάρικα, πρέπει να βρεις τα μισά. Αν βρεις τα μισα, μέχρι που εξοφλείς τους πάντες εφάπαξ. Έτσι κι αλλιώς χαμένα τα έχουν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Navas said:

Συμφωνώ.

Μόνη ένσταση η συμμετοχή της παε που ως τώρα βλέπουμε ότι δεν ενδιαφέρεται, οπότε σιγά μην παίξει σε ματριξ ή γενικά κάτι στο γήπεδο για άλλο τμήμα.

Πιο πολύ υπολογίζω διάφορα σημεία πχ πάγκοι πριν το ποδόσφαιρο στη ΝΦ ή τη βυζαντινή γωνιά που κάνει διάφορες δράσεις για την ΑΕΚ παρά την παε και τις τακτικές της.

Απλώς ελπίζω ότι από τη στιγμή που στην ΠΑΕ θα κοστίσει 1' ανακοινώσεων στο γήπεδο και 5-10 ποστ στα σοσιαλ και κανένα ευρώ, ε του πουστη. Δεν ονειροβατώ ότι θα κάνει ο Τίγρης την αρχή στέλνοντας συμβολικά το πρώτο σμσ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Έλα ρε συ, μεταξύ μας τώρα. Αν το κάνουμε έτσι, θα δώσουμε 1-2 δόσεις (αφού διακανονισουμε για χιλιοστή φορά) και μετά θα το παρατήσουμε. Έχει γίνει 15 φορές αυτή η διαδικασία με την ίδια ακριβώς κατάληξη.

Εφόσον δεν παίζει μαλακας να τα πληρώσει, πρέπει να μαζευτεί ένα γερό κεφάλαιο. Αν ο Δασκαλος λέει ότι τα χρέη είναι 400 χιλιάρικα, πρέπει να βρεις τα μισά. Αν βρεις τα μισα, μέχρι που εξοφλείς τους πάντες εφάπαξ. Έτσι κι αλλιώς χαμένα τα έχουν 

Κοίτα, αυτό είναι μια δική μου αίσθηση ειδικά τώρα με το νέο γήπεδο. Επί οακα ούτε θα το συζητούσα. Και όλο αυτό επειδή είδαμε ξανά στη ΝΦ πρόσωπα που τα είχαμε ξεχάσει. Άνθρωποι που περίμεναν το γήπεδο ώστε να αποκτήσει ξανά κίνητρο η ΑΕΚτζηδικη ταυτότητα τους. Πού πηγαίνουν συνεχώς γήπεδο και όχι μόνο για ματς. Αυτό το timing λέω να εκμεταλλευτουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Navas said:

Κοίτα, αυτό είναι μια δική μου αίσθηση ειδικά τώρα με το νέο γήπεδο. Επί οακα ούτε θα το συζητούσα. Και όλο αυτό επειδή είδαμε ξανά στη ΝΦ πρόσωπα που τα είχαμε ξεχάσει. Άνθρωποι που περίμεναν το γήπεδο ώστε να αποκτήσει ξανά κίνητρο η ΑΕΚτζηδικη ταυτότητα τους. Πού πηγαίνουν συνεχώς γήπεδο και όχι μόνο για ματς. Αυτό το timing λέω να εκμεταλλευτουμε.

Αυτό το έχω επισημάνει με άλλα λόγια κι εγώ κατά καιρούς και συμφωνώ. Όμως το ποσό είναι μεγάλο, δεν ψάχνεις 20-30 χιλιάρικα. Αυτό φυσικά μπορεί να είναι συμπληρωματικό. Χωρίς την ΠΑΕ ομως, δυστυχώς δεν βγαίνει 

Link to comment
Share on other sites

Και το μετά ομως ποιο ειναι? Αν δηλαδη πες μαζευει ο κοσμος με υο 2ευρω 170 και βαζουν κανα 2 μεγάλα πορτοφόλια κανα 50αρικο και κλεινεις ολα τα χρέη με συμβιβασμους.

Και εχεις καθαρο τμήμα απο χρέη.

Το μετά ποιο ειναι? Πως θα γινει να μην ξανασυσσωρευθει χρεος, που οπως εδειξε η πραγματικοτητα, είναι αδύνατο να το αντιμετωπίσει το τμήμα?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αυτό το έχω επισημάνει με άλλα λόγια κι εγώ κατά καιρούς και συμφωνώ. Όμως το ποσό είναι μεγάλο, δεν ψάχνεις 20-30 χιλιάρικα. Αυτό φυσικά μπορεί να είναι συμπληρωματικό. Χωρίς την ΠΑΕ ομως, δυστυχώς δεν βγαίνει 

Αν το κάνουμε σε βάθος χρόνου πχ 2 χρόνια ίσως γίνει κάτι.

Τίποτα δεν είναι σίγουρο αλλά τουλάχιστον θα μπορούμε να πούμε ότι προσπαθήσαμε κάτι και τελικά δεν τα καταφέραμε. Προτιμότερο από την αδράνεια. Στην τελική ας γίνει ακόμα ένα club ιδιοκτητο με το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Και το μετά ομως ποιο ειναι? Αν δηλαδη πες μαζευει ο κοσμος με υο 2ευρω 170 και βαζουν κανα 2 μεγάλα πορτοφόλια κανα 50αρικο και κλεινεις ολα τα χρέη με συμβιβασμους.

Και εχεις καθαρο τμήμα απο χρέη.

Το μετά ποιο ειναι? Πως θα γινει να μην ξανασυσσωρευθει χρεος, που οπως εδειξε η πραγματικοτητα, είναι αδύνατο να το αντιμετωπίσει το τμήμα?

Σε αυτό μετά μπαίνουμε σε κουβέντες αν θέλουμε να είναι το τμήμα του κόσμου ή στην διοίκηση της ερασιτεχνικής.

Αν είναι στον κόσμο ψάχνεις χορηγίες, συμπαίχτες ίσως με ΔΣ φυσικά ώστε να υπάρχει νομική κάλυψη και πάντα διαφάνεια στα οικονομικά ώστε να ξέρουμε που πατάμε.

Μεγάλη κουβέντα και όμορφη - δημιουργική αν φτάσουμε σε τέτοιο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Geologos said:

Και το μετά ομως ποιο ειναι? Αν δηλαδη πες μαζευει ο κοσμος με υο 2ευρω 170 και βαζουν κανα 2 μεγάλα πορτοφόλια κανα 50αρικο και κλεινεις ολα τα χρέη με συμβιβασμους.

Και εχεις καθαρο τμήμα απο χρέη.

Το μετά ποιο ειναι? Πως θα γινει να μην ξανασυσσωρευθει χρεος, που οπως εδειξε η πραγματικοτητα, είναι αδύνατο να το αντιμετωπίσει το τμήμα?

Εσύ νομίζεις ότι περιπτώσεις όπως του Παπασταμάτη, θα αδιαφορούσαν για το τμήμα αν δεν είχε αυτά τα χρέη;

Από εκεί και πέρα, η ΑΕΚ έχει μπει σε νέα εποχή με το γήπεδο στη ΝΦ. Αν κάνεις κάτι τέτοιο και πετύχει, επί της ουσίας έχεις εκπαιδεύσει τον κόσμο σου να δίνει ένα μικρό ποσό στην ερασιτεχνική. Αυτό δεν χρειάζεται να το παρατήσεις

Link to comment
Share on other sites

Επιπρόσθετα, θα μπορούσε η ερασιτεχνική να βγει παγανια σε όλα τα μαγαζιά και να μοιράζει κάρτες που να διαφημίζουν πχ τα σμσ. Παίρνεις μια μπύρα πριν το ματς, μαζί με τη μπύρα σου δίνουν και μια κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stavros 9-11 said:

Εσύ νομίζεις ότι περιπτώσεις όπως του Παπασταμάτη, θα αδιαφορούσαν για το τμήμα αν δεν είχε αυτά τα χρέη;

Από εκεί και πέρα, η ΑΕΚ έχει μπει σε νέα εποχή με το γήπεδο στη ΝΦ. Αν κάνεις κάτι τέτοιο και πετύχει, επί της ουσίας έχεις εκπαιδεύσει τον κόσμο σου να δίνει ένα μικρό ποσό στην ερασιτεχνική. Αυτό δεν χρειάζεται να το παρατήσεις

Εγω δεν νομίζω τίποτα, απλα ειμαι ασχετος.

Ειδικα σε οικονομικα μεγεθη για βολει.

Δηλαδη αυτά τα χρέη ποσο καιρο εκανες για να δημιουργηθουν? Αν δημιουργήθηκαν σε 20 χρόνια τοτε ΟΚ ολα κομπλέ αμα δημιουργήθηκαν σε 2 τοτε υπάρχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε, έχει πάνω από 10 χρόνια η συζήτηση για τα χρέη του τμήματος, αρκετά περισσότερα βασικά 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

400 γράφει ο Δάσκαλος, αλλά κι εγώ που το είχα δει κάποτε κάπου τόσα τα θυμάμαι. Πρακτικά, παίζει ούτε ο Αλεξίου να μην το γνωρίζει (γιατί δεν θα ασχολήθηκε και ποτέ). Ήθελα να τον πιάσω τις προάλλες στο γυναικείο να τον ρωτήσω, αλλά κάτι έλεγα με τον @Tsakκαι ξεχάστηκα

Link to comment
Share on other sites

πανω απο μισο χαρτι ειναι το χρεος και αρκετα απο αυτα δεν δεχοντουσαν καν δοσεις, και εδω δεν υπαρχει νομος που ουσιαστικα να εξαναγκαζει τον πιστωτη να δεχτει δοσεις, το 400 που λεγανε ητανε για να παει το χρεος ντουκου και να παρει ενα καλο κουρεμα.

Με δοσεις ειναι αρκετα παραπανω 

Link to comment
Share on other sites

Με ισοσκελισμένα έσοδα-έξοδα ίσως να άξιζε να γίνει μια προσπάθεια από τον κόσμο. Με ελλειματικό όμως προϋπολογισμό η "μαύρη τρύπα" δεν κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

σωστη ιδεα με το σμσ σε λαθος συλλογο . 

εφοσον υπαρχουν τμηματα που δεν αποδισουν οικονομικα και παραγουν μονο χρεη ,εφοσον δεν εχεις καν γηπεδο γι αυτα και  τα εισητηρια ειναι 30-50 ε ναι λοιπον λουκετο 

 δεν χρειαζεται να εχουμε ολα τα τμηματα εφοσον δεν υπαρχει πατερουλης . ας κοιταξει να εχει αθλητες του στιβου που ειναι και οντως ερασιτεχνες οι ανθρωποι στα λεφτα που παιρνουν , το βολλευ και το καθε βολλευ εχει μπατζετ 

Link to comment
Share on other sites

Να δώσει το 10% στην ΕΡΑ ο ΑΕΚαρχης να λυθεί το πρόβλημα. Φτάνουν την 2ετία να εξοφληθούν πάνω από 10 βόλει.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×