Jump to content

Πρόταση χρηματοδότησης αντρικού βόλλεϋ


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Να πώ και να κλείσω με 2-3 πράγματα 

1. Τα έσοδα κατευθύνονται ΚΥΡΙΩΣ στο χάντμπολ που είναι η ναυαρχίδα της ερασιτεχνικής . Είναι επιλογή καλώς η κακός  . 

2. Το βόλλευ αντρών θέλει γερό πορτοφόλι 

3. Δεν υπάρχει ΑΕΚτζής που να βάλει χρήματα για ένα τμήμα που έχει την αδιαφορία του κόσμου 

και να πώ μια ιστορία  

Όταν έγινε η γνωριμία του Γλυφαδιώτης Παπαδημητρίου με το ΧΧ και θέλησε να τον αξιοποιήσει στην ΕΡΑ του είπαν να πάρει το βόλλευ αντρών και αφού το κοίταξε είπε ότι θέλω να βοηθήσω αλλα το πορτοφόλι μου είναι μέχρι βόλλευ γυναικών και όπως το πήρε τελικά και έφερε επιτυχίες κτλ Για εμάς φαίνεται πλούσιος αλλα στην ουσία δεν είναι τόσο οσο να πετάει ετήσια το ποσό που θέλει το βόλλευ αντρών . 

 

10 minutes ago, bladerunner21 said:

Όταν δημοσιευτούν οι ισολογισμοί θα δούμε αν λέει αλήθεια για τα ποσά. Γιατί είναι τα διαρκείας, είναι κ οι σουίτες πχ που επιμελώς ο Αλέξιου δεν αναφέρει. Είναι κ άλλα, αλλά μιας κ το διέλυσαν το τμήμα θα κάνουμε υπομονή να δούμε τις δημοσιεύσεις. Αν το ποδόσφαιρο το τρέχει η ΠΑΕ, το βόλει γυναικών κ τα χάντμπολ ο Παπασταμάτης τότε με πάνω από 1Μ που υπολογίζω πρόχειρα κ πολύ χονδρικα ότι παίρνει κάθε χρόνο απ την ΠΑΕ-ΑΝ τα παίρνει- θα μπορούσε να το σώσει το τμήμα. Θα δημοσιευτούν οι ισολογισμοί κ θα μάθουμε, όπως είπα πλέον το τμήμα το διέλυσαν πλέον οπότε υπάρχει παλετος χρόνος. 

Μιλάει για 10% των ΚΑΘΑΡΩΝ εσοδων ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ αρα ουσιαστικά δεν μιλάμε για το 10% έπι των ποσών αλλα για ενα αρκετά μικρότερο . Οι σουίτες δεν είναι διαρκείας . Αποκλείω ακόμα και να φτάνει το 1εκ αυτό το ποσό ενώ ίσως θα το πέρνουν και με καθυστέρηση η θα γίνεται και κανένας συμψιφισμός . τπτ δεν αποκλείεται . 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσέκαρα ότι δημοσιέυτηκαν τα οικονομικά στοιχεία. Ίσως να μην είναι τα τελικά. Αλλά με μια γρήγορη ματιά 2-3 στοιχέια έχουν τρομερό ενδιαφέρον. 

Link to comment
Share on other sites

Ορμώμενος από την κουβέντα πάντως έχω να πω ότι αν σκεφτείς ότι  τα "κουμάντα" του ερασιτεχνικού αθλητισμού στη χώρα είναι ο Αλεξίου,ο Κουντούρης κι ο Μαλακατές ,ζωή σε λόγου μας...

Link to comment
Share on other sites

Το βόλλεϋ είναι το τρίτο άθλημα σε δημοτικότητα και έχει και αρκετά ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Δεν γίνεται να μην έχει βόλλεϋ η ΑΕΚ.

@AG21είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Δεν έχουμε ομάδα και ονειρεύεσαι γήπεδα, τα οποία σε τελική ανάλυση δεν θα γίνουν και ποτέ και το ξέρεις και το ξέρουμε όλοι.

Επίσης, το νήμα έχει να κάνει με το ανδρικό βόλλεϋ, μην το μπλέκετε με παιδάκια, διαπαιδαγώγηση και τέτοια. Αυτά είναι άλλες ιστορίες. Εδώ μιλάμε για το τμήμα βόλλεϋ της ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stavros 9-11 said:

Το βόλλεϋ είναι το τρίτο άθλημα σε δημοτικότητα και έχει και αρκετά ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Δεν γίνεται να μην έχει βόλλεϋ η ΑΕΚ.

@AG21είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Δεν έχουμε ομάδα και ονειρεύεσαι γήπεδα, τα οποία σε τελική ανάλυση δεν θα γίνουν και ποτέ και το ξέρεις και το ξέρουμε όλοι.

Επίσης, το νήμα έχει να κάνει με το ανδρικό βόλλεϋ, μην το μπλέκετε με παιδάκια, διαπαιδαγώγηση και τέτοια. Αυτά είναι άλλες ιστορίες. Εδώ μιλάμε για το τμήμα βόλλεϋ της ΑΕΚ 

Συμφωνώ σε όλα αλλα ποιος θα πληρώνει για να έχει η ΑΕΚ βόλλευ ? 

Αυτό ειναι το θέμα . Αν δεν βρεθούν χρήματα ή χρηματοδότης δεν πρόκειται να κουνηθεί φύλλο στο βόλλευ αντρών . 

Εναλλακτικά να πάρουμε τα χρήματα απο το χάντμπολ ? Με αβέβαιο αποτέλεσμα φυσικά . 

Αυτά με τους έρανουν ξέρουμε τι κατάλληξη έχουν ...

Ειδικά για το βόλλευ που θέμα ειναι να βρεθούν 1000 άτομα και πολλά λέω να δώσουν απο 5 ευρώ .

Θέλει μόνιμα έσοδα ή μόνιμο χρηματοδότη . 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Συμφωνώ σε όλα αλλα ποιος θα πληρώνει για να έχει η ΑΕΚ βόλλευ ? 

Αυτό ειναι το θέμα . 

Θα τα πάρουμε τα χρήματα απο το χάντμπολ ? 

Αυτά με τους έρανουν ξέρουμε τι κατάλληξη έχουν ... 

Ξέρουμε τι κατάληξη έχουν γιατί ο,τι προσπάθεια έχει γίνει στο παρελθόν ήταν για τον πουτσο καβαλα. Επίσης η ορίτζιναλ είναι απειροελάχιστο μέγεθος ποσοτικά και ποιοτικά για να αναλάβει κάτι τέτοιο. Άσε που πλέον δεν ενδιαφέρεται για τέτοια πράγματα έτσι κι αλλιώς.

Αν κάνεις προσπάθεια σαν να ζεις στο 2023 και σύμφωνα με τους κανόνες του σύγχρονου μάρκετινγκ, εγώ λέω ότι μια χαρά θα πάει.

Στη Νέα Φιλαδέλφεια από πέρυσι γίνεται κοσμογονία. Αν είμαστε τόσο για τον πουτσο που δεν μπορούμε να το εκμεταλλευτούμε όλο αυτό, τι να πω 

Link to comment
Share on other sites

Α και να έχετε λίγο ανοιχτά τα μυαλά σας. Ήρθαμε σε μαζική επαφή με τους Μασσαλους και αντί να κοιτάξουμε να μάθουμε 5 πράγματα από την οργάνωση τους, που θα ήταν πολύ χρήσιμα σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις, περιορίσαμε τη φάση στα κασκόλ και τις ανταλλαγές μπλούζας. Για τον πουτσο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Ξέρουμε τι κατάληξη έχουν γιατί ο,τι προσπάθεια έχει γίνει στο παρελθόν ήταν για τον πουτσο καβαλα. Επίσης η ορίτζιναλ είναι απειροελάχιστο μέγεθος ποσοτικά και ποιοτικά για να αναλάβει κάτι τέτοιο. Άσε που πλέον δεν ενδιαφέρεται για τέτοια πράγματα έτσι κι αλλιώς.

Αν κάνεις προσπάθεια σαν να ζεις στο 2023 και σύμφωνα με τους κανόνες του σύγχρονου μάρκετινγκ, εγώ λέω ότι μια χαρά θα πάει.

Στη Νέα Φιλαδέλφεια από πέρυσι γίνεται κοσμογονία. Αν είμαστε τόσο για τον πουτσο που δεν μπορούμε να το εκμεταλλευτούμε όλο αυτό, τι να πω 

και ποιος θα τι κάνει τη προσπάθεια αυτή . Εμείς ? Η ΠΑΕ ? Για πιο λόγο ? 

Το απλό ρε συ Σταύρο . Πόσοι αγαπούν το βόλλευ στην ΑΕΚ . Είναι 100 -200 - 500 παραπάνω δεν είναι .

Και πώς να το αγαπήσεις κάτι που δεν θα σου δώσει ποτέ χαρά . 

Πόσα θα βάλουν αυτοί . Ένα σουβλάκι ? δύο σουβλάκια ? Είναι λύση αυτή ? Μόνιμη ? 

Ούτε εγώ το αγαπάω το βόλλευ που πήγαινα παλιά συστηματικά λόγο κλάμπ μόνο το χάντμπολ μου αρέσει .  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Α και να έχετε λίγο ανοιχτά τα μυαλά σας. Ήρθαμε σε μαζική επαφή με τους Μασσαλους και αντί να κοιτάξουμε να μάθουμε 5 πράγματα από την οργάνωση τους, που θα ήταν πολύ χρήσιμα σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις, περιορίσαμε τη φάση στα κασκόλ και τις ανταλλαγές μπλούζας. Για τον πουτσο 

Ε καλά απ' την οργάνωση των Μασσαλων θα μπορούσαμε να πάρουμε ιδέες εδώ και χρόνια,αλλά μάλλον δε θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για της εγκαταστάσεις 

Ο γαύρος έχει το Μελίνα μερκούρη όλα σχεδόν τα τμήματα μαζί δίπλα στην εθνική και στο πυρίνα τους 

Ο Βάζελος παίζει στη λεωφόρο και του φιάχνουν γήπεδο στο βοτανικό όλα μαζί

Ο Μπαοκ έχει το παλε όλα μαζί 

Εμείς αλήθεια που παίζουμε ?  

Ας κάνουν ενα 5ετές πλάνο που στο τέλος θα έχει την ΑΕΚ να επιβιώνει στη πρώτη κατηγορία . 

Link to comment
Share on other sites

@stavros 9-11 Προσπαθείς να κάνεις άτομα σαν εμένα να νιώσουν για το Βόλλευ και εγώ έχω πάει και σε δεκάδες αγώνες στο βόλλευ στο Ηράκλειο και αλλού και πέρναγα και καλά εχοντας ζήσει τις καλύτερες οπαδικές μου κερκίδες με ΧΧ και με άλλους . Αν ειναι δύσκολο να με κάνεις να νιώσω εγώ φαντάσου πόσο δύσκολο ειναι να νιώσει ο μέσος ΑΕΚτζής . Πώς θα με κάνεις να νιώσω με ενα μύνημα στα μάτριξ στην Άγια Σοφιά . Άντε το χειροκρότημα θα μου πάρεις ίσως και ενα sms . 

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν εχεις γηπεδο μιλαμε για τσιγγανους 

απο το κοντος στο ολυμπιακο χωριο στην νεα ερυθραια στον βυρωνα και καλη καρδια 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΣΑΠ είχε συμφωνήσει το καλοκαίρι πως αν βρίσκαμε 250.000€ θα ήμασταν οκ.

Άρα περίπου εκεί κυμαίνεται το χρέος.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

@stavros 9-11 Προσπαθείς να κάνεις άτομα σαν εμένα να νιώσουν για το Βόλλευ και εγώ έχω πάει και σε δεκάδες αγώνες στο βόλλευ στο Ηράκλειο και αλλού και πέρναγα και καλά εχοντας ζήσει τις καλύτερες οπαδικές μου κερκίδες με ΧΧ και με άλλους . Αν ειναι δύσκολο να με κάνεις να νιώσω εγώ φαντάσου πόσο δύσκολο ειναι να νιώσει ο μέσος ΑΕΚτζής . Πώς θα με κάνεις να νιώσω με ενα μύνημα στα μάτριξ στην Άγια Σοφιά . Άντε το χειροκρότημα θα μου πάρεις ίσως και ενα sms . 

Τρόποι να σου τα πάρω (ως ΑΕΚ πάντα) υπάρχουν πολλοί.

Αλλά δεν έχεις καταλάβει τι λέω και μου μιλάς για εράνους λες και ζούμε σε εποχές ΧΧ.

Το σκεπτικό μου είναι τόσο απλό όσο ακούγεται. Κυριακή παρά Κυριακή και Πέμπτη παρά Πέμπτη στη Νέα Φιλαδέλφεια έχει κόσμο.

Κυριακή παρά Κυριακή και Πέμπτη παρά Πέμπτη, υπάρχει κόσμος που βγάζει ΛΕΦΤΑ. Ο άλλος ψήνει σουβλάκια και γεμίζει κουβάδες με τις εισπράξεις. Τα μαγαζιά κάνουν τζίρους που εικάζω ότι αν τους ξέραμε θα τρομάζαμε. Διακινούνται πολλές χιλιάδες ευρώ κατά μ.ο. 4 φορές το μήνα. Και όλα αυτά με αφορμή την ΑΕΚ, αλλά όχι για την ΑΕΚ. Διακινούνται για μπύρες, καφέδες και φαγητά. Ο μόνος που δεν βγάζει λεφτά απ' όλο αυτό ξέρεις ποιος είναι; Το σωματείο ΑΕΚ. Δεν έχουν στήσει ούτε μια μπουτίκ στα γραφεία τους που είναι δίπλα στο γήπεδο για να είναι ανοιχτή τις μέρες που παίζει η ΑΕΚ. Διακινείται πολύ χρήμα και η ΑΕΚ σε όλο αυτό είναι απούσα.

Δεν χρειάζεται ιδιαίτερη εξυπνάδα, ούτε να είναι κάποιος μύστης των οικονομικών για να αντιληφθεί τι λέω. Δεν έχουμε γήπεδα, αλλά κι αυτό που γίνεται στη ΝΦ στους αγώνες δεν το έχει καμία άλλη ομάδα. Σε πολύ πολύ μικρότερο βαθμό το έχει ο παοκ που το γήπεδο του είναι σε τέτοιο μέρος που σηκώνει τέτοιες καταστάσεις, αλλά και πάλι καμία σχέση η Τούμπα με τη ΝΦ ως προς την τοποθεσία των γηπέδων. Κι ο άρης το ΄χει μέσα στην πόλη, αλλά μιλάμε για νάνους, δεν έχουν κόσμο αυτοί. Ούτε οι βαζέλες το έχουν, ούτε θα το έχουν στον Βοτανικό, ούτε οι γαύροι.

Έχεις μια πολιτεία να καταναλώνει σωρηδόν όταν παίζει η ΑΕΚ και δεν έχει σκεφτεί κανένας ότι δικαιούται και το σωματείο κάτι απ' όλο αυτό. Βρες έναν τρόπο, να λειτουργήσεις ένα και δύο καταστήματα στην περιοχή. Απλά πούλα μπύρες, δεν χρειάζεται να ανοίξεις εστιατόριο. Στήσε πάγκους με βαρέλια περιμετρικά του γηπέδου και πούλα μπύρες σε πλαστικό ποτήρι. Στήσε περίπτερα με merch της ερασιτεχνικής όπως γίνεται στις συναυλίες. Κάνε κάτι όμως. Ο άλλος που δε νιώθει, δεν τον νοιάζει αν τα χρήματά του πάνε στο βόλλεϋ, το μόνο που θέλει είναι κρύα μπύρα σε καλή τιμή εκείνη την ώρα ή να αγοράσει ένα μπλουζάκι, ένα καπέλο, κάτι για το παιδί του κλπ. Δεν χρειάζεται καν να κάνεις κατήχηση στον κόσμο και να τον πρήζεις με τα βόλλεϋ.

Άσε που και σε αυτό λάθος είσαι. Δεν ζούμε στο 2011, ο κόσμος της ομάδας έχει έρθει ήδη πιο κοντά στην ομάδα του. Επίσης σημείο αναφοράς δεν είναι κανένας μας. Εγώ δεν μιλάω με βάση τα δικά μου συναισθήματα, μιλάω προσπαθώντας να ψυχολογήσω τη μεγάλη μάζα που γεμίζει κάθε φορά την Αγιά Σοφιά. Ε δεν είναι και γαύροι κιόλας, αν τους αντιμετωπίσεις έτσι είσαι εκτός τόπου και χρόνου, ξανα. Ναι συμφωνώ, αν βγάλεις μπροστά τους οργανωμένους σου που δεν τους συμπαθεί και δεν συμπαθούν και οι ίδιοι άνθρωπο πέρα από τους φίλους τους, η κατάληξη θα είναι φιάσκο. Αν πας να μιλήσεις στον κόσμο για καθήκον, θα φας μια μούντζα και δικαίως. Αλλά έχεις 30 χιλιάδες κόσμου κάθε φορά εκεί, οι περισσότεροι εκ των οποίων αφήνουν τουλάχιστον 5 ευρώ κάθε φορά που έρχονται σε πράγματα άσχετα με ΑΕΚ. Και κυρίως: Έρχονται με καλή διάθεση

Κάποια από αυτά τα 5ευρα ας τα εισπράττει η ΑΕΚ, δεν είναι καμία επιστήμη 

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες αλλά μιλάμε για άλλη εντελώς ερασιτεχνική που θα γίνει επαγγελματική. Εγώ συμφωνώ φουλ αλλά δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι γιατί υπάρχει και το θέμα με το ώφελος  της κατεδάφισης του παλιού γήπεδο ( δεν ξέρω πολλά ) και χρωστάει σε αρκετό κόσμο μέχρι και σε πρώην εργαζόμενους της . 

Τέλος πάντων θα μπορούσε να το κάνει αυτό που λες και υπάρχουν χώροι γύρο από το γήπεδο ακόμα κι τα νυν γραφεία τους . 

Αυτό ναι είναι αύξηση εσόδων . Αυτό έχει ανάγκη να αύξηση τα έσοδα της με διάφορους τρόπους . 

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που λέει ο Σταύρος έχει νομίζω νόημα αλλά θέλει οργάνωση που δεν φαίνεται επουδενί να έχουμε.

Αν επικοινωνούσε σωστά κάτι τέτοιο η ΠΑΕ, θα βρισκόταν πολύς κόσμος που θα συμμετείχε σε αυτό ακόμα και αν δεν είχε ιδέα από βόλευ. Δηλαδή, στην ιδέα του sms , εγώ θα έστελνα επιτόπου ενίσχυση, ακόμα και αν δεν έχω πατήσει ποτέ σε αγώνα βόλευ, και ακόμα και αν το πιο πιθανό είναι να μην πατήσω ούτε στο μέλλον. Θα σωζόταν το τμήμα από κάτι τέτοιο; Ίσως και όχι, τα ποσά είναι μεγάλα.

Ως προς την λειτουργία της ερεσιτεχνικής, φαίνεται ότι δεν υπάρχει κανένας επαγγελματισμός και αξιοποίηση της δυναμικής που δίνει το γήπεδο.

Μια φορά όλη και ολη έχω μπει στα γραφεία τους, επί κόβιντ που είχα παραγγείλει κάτι μάσκες και είχα πάει να τις πάρω από εκεί.

Ε δεν λειτουργούν επουδενί εμπορικά, δεν είχαν καθόλου βολικές ώρες, θυμάμαι ότι τους πήρα τηλέφωνο για να μου ανοίξουν την πόρτα κάτω που ήταν κλειδωνένη για παραλαβή.

Πάνω είχαν παντού  κούτες στοιβαγμένες, ένα μπάχαλο γενικώς.

Από κάτω ακριβώς από εκεί που είναι τα γραφεία της ερασιτεχνικής απέναντι από το γήπεδο, ένα ισόγειο με τζαμαρία είναι χρόνια τώρα άδειο. Αν μπορούσαν να πάρουν  αυτό και να κάνουν τη τζαμαρία βιτρίνα και να πουλάνε μπλούζες πριν τους αγώνες ο κόσμος θα πηγαίνει πατητός, όπως πηγαίνει και στην μπουτίκ.

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του επαγγελματισμού της ερασιτεχνικής (αντίφαση) ΑΕΚ που τίθεται ανωτέρω, θα μπορούσε να δικαιολογηθεί όλα αυτά τα χρόνια που δεν υπήρχε σάλιο, γήπεδο, βασικά δεν υπήρχε τίποτα.

Πλέον δεν δικαιολογείται, η ΑΕΚ πρέπει να λειτουργήσει σύμφωνα με τη νέα εποχή στην οποία μπήκε ο οργανισμός ΑΕΚ από πέρυσι. Και η νέα αυτή εποχή σου δίνει όλα τα φόντα να είσαι ωραίος. Δεν μιλάω για γήπεδα και άλλα τέτοια ανεφάρμοστα, αλλά να είσαι ωραίος ρε μαν. Να έχεις τα τμήματα σου νοικοκυρεμενα, να μπαίνουν λεφτά στα ταμεία σου, να αναπτύσσεις όλο και περισσότερο την εμπορική σου δραστηριότητα.

Μόνο θέληση χρειάζεται στην παρούσα φάση. Και αν όλο αυτό τηρηθεί για χρόνια, τότε η ίδια η ΑΕΚ θα μιλάει από θέση μεγαλύτερης ισχύος για το θέμα της χρήσης δημοτικών γηπέδων για τα τμήματα της.

Είμαστε άστεγοι, είμαστε γύφτοι νομάδες, αλλά είμαστε και λουμπεναριό του κερατά. Δεν μπορείς να έχεις μεγαλύτερες προσδοκίες από αυτό όταν η διοίκηση της ΑΕΚ ζει στο 1988

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καταλάβουμε κάτι. Ο οργανισμός ΑΕΚ, από το 2013 και μετά έχει παραδώσει τα κλειδιά στο Δημήτρη Μελισσανίδη. Αυτός ελέγχει την ΠΑΕ, και φυσικά και την ερασιτεχνική. Στα όσα πρόλαβα να διαβάσω από όσα έχετε γράψει προηγουμένως, θα κάνω κάποιες επισημάνσεις.

1. Το γήπεδο και τα πέριξ έχουν σαν στόχο όλα τα λεφτά να πηγαίνουν στην ΠΑΕ και τις διάφορες θυγατρικές. Η ερασιτεχνική είναι εκτός πλάνου, απλά υπάρχει επειδή η άδεια του γηπέδου έπρεπε να βγει στο όνομά της, αλλιώς θα την είχαν λουκετάρει.

2. Ο Μελισσανίδης δεν ενδιαφέρεται με οτιδήποτε άλλο πλην ποδοσφαίρου. Και κυρίως με τις εγκαταστάσεις και τα μουσεία. Του ζητήθηκε να βοηθήσει το βόλει να κατέβει κανονικά, λόγω και των 100 χρόνων του συλλόγου, και ούτε που ασχολήθηκε. Μπορεί και να έχει και δίκιο. Βέβαια, κάπου βαρέθηκα να ακούω τα τσιτάτα για τις προσφυγιές και τις μνήμες με τα μουσεία του, και την ίδια στιγμή να διαβάζω πριν από κάθε παιχνίδι το εξευτελιστικό "μην φέρνετε παιδιά χωρίς εισιτήριο, δε θα μπουν και θα ταλαιπωήσετε και τους γύρω σας"...Πρέπει να είμαστε η μοναδική ΠΑΕ που δεν αφήνει να μπουν παιδιά μικρής ηλικίας χωρίς εισιτήριο...Και πώς θα αγαπήσουν την ομάδα τα πιτσιρίκια όταν πρόσβαση έχουν μόνο αυτά για τα οποία αντέχει η τσέπη του μπαμπά?

3. Μην ελπίζετε στον Παπασταμάτη. Είναι συγκεκριμένων δυνατοτήτων, μια μίξη χάντμπολ με γυναικείο βόλει και μεχρι εκεί. Άντε να δώσει και κάνα χαρτζιλίκι σε κάνα ράγκμπι.

4. Αλεξίου ως γνωστόν δεν υπάρχει αυτόφωτος. Δικηγόρος είναι ο άνθρωπος, δεν είχε καμιά σχέση με την ΑΕΚ, μπήκε για να κάνει τη δουλειά που δε θα έκανε άλλος. Οπότε δεν τον νοιάζει να αναπτυχθεί και να οργανωθεί το σωματείο, που και να τον ένοιαζε δε θα τον άφηνε ο Μελισσανίδης.

5. Ο ΑΕΚτζής πλέον έχει γαβροποιηθεί σε μεγάλο βαθμό, όπως και όλοι οι οπαδοί των μεγάλων ομάδων στην Ελλάδα. Δεν τον νοιάζει κάτι παραπάνω από τη νίκη και το πρωτάθλημα. Ποιό βόλει και ποιό 2ευρω να δώσουν. Εδώ λέμε σε πολλούς να έρθουν σε αγώνες διαφόρων τμημάτων όταν έχουμε περισσευούμενο εισιτήριο και δεν έρχονται, δεν τους νοιάζει καν και δεν τους απασχολεί αν θα κλείσει το τμήμα.

6. Η R μας τελείωσε το 2013, ίσως και πιο πριν. Άλλες οι προτεραιότητές της, όχι να σώζει τμήματα του συλλόγου.

 

Αυτά ισχύουν αυτή τη στιγμή και θα ισχύουν όσο είναι στην ομάδα ο Μελισσανίδης. Δεν τον κατηγορώ που δεν ενδιαφέρεται για κάτι άλλο, ο άνθρωπος πάντα με το ποδόσφαιρο έμπλεκε, με Ιωνικό πρώτα και εμάς στη συνέχεια. Α, έπαιζε και μπάσκετ στο σχολείο, γι αυτό και στην ΚΑΕ έχει βοηθήσει κάποιες φορές...Με βόλει, ξιφομαχίες και σκάκια δεν ασχολείται...Αν έρθει κάνας άλλος και θελήσει να οργανωθεί και το σύνολο του συλλόγου, όχι μόνο η ΠΑΕ, βλέπουμε...

  • Δικεφαλάκι 7
  • Sad 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα νομίζω πάει παραπέρα γιατί για φέτος απ ότι κατάλαβα θα μπορούσε να μαζευτεί το ποσό. Του χρόνου όμως τι γίνεται; Ξανά 300.000€;

Αν πάει καλά θα χρειαστεί 500.000€ πιο μετά! Δηλαδή πόσα θα βάζουν όσοι ήταν να βάζουν. Που στην τελική δεν ενδιαφέρονται για το βόλεϋ και ίσως γενικά για τα υπόλοιπα τμήματα πλην ποδοσφαίρου.

Μόνο αν βρεθεί κάποιος να το αναλάβει αποκλειστικά όπως ο Παπασταματης.

Ή αν γίνει μια κίνηση από κόσμο ανεξάρτητη απ την παε, λαϊκή βάση πείτε το ή όπως θέλετε, που θα χρηματοδοτεί το τμήμα με διάφορες μεθόδους.

Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το είπε ακριβώς το ίδιο και ο ΧΧ που έχει στηρίξει διαχρονικά το τμήμα όσο κανένας άλλος .

Link to comment
Share on other sites

Αν πούμε ότι υπάρχουν δύο χιλιάδες ΑΕΚτζήδες με μεσαία ή μεγάλα εισοδήματα, ένα 2% από δαύτους θα αρκούσε και χωρίς να έχουν οικονομική αιμορραγία. 

Εν ολίγοις, λεφτάς στην ΑΕΚ δεν  υπάρχει, ακόμα και αυτοί που έδωσαν κάποια, στην πρώτη μεγάλη επένδυση με Σκόκους κλπ, ένα χρόνο μετά ήθελαν break even. Σαν να έδινε ο Μαρινάκης ένα χρόνο πολλά χρήματα όπως έκανε το 2010 και μετά να κήρυττε λιτότητα.

Στην πραγματικότητα ο Μελισσανίδης, ο Αγγελόπουλος στο μπάσκετ και στην ερασιτεχνική Παπασταμάτης και όσοι βάζουν λεφτά π.χ. στο πόλο, είναι το μέγιστο για την άσκηση στιβαρής διοίκησης, για την πραγματικότητα της ΑΕΚ την τελευταία 20ετια.

Και ας αφήσουμε το ποδόσφαιρο που έχει και πολλά έσοδα, αν φύγουν οι άλλοι δύο και για τον Αγγελόπουλο έχω ασκήσει δριμύτατη κριτική, τα τμήματα μάλλον θα διαλύσουν, ιδίως η ΚΑΕ.

Να βάλει ο κόσμος χρήματα με άμεσο τρόπο, το sms, αλλά αν δεν δημιουργηθεί μία ομάδα χρηματοδότησης από εύρωστους επιχειρηματίες, έστω μεσαίου βεληνεκούς, δεν θα γίνουν πολλά, παρά τις μεγάλες εισροές χρημάτων από την ΠΑΕ ΑΕΚ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×