Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Και τελικά να φανταστω δεν θα πάρουμε κανέναν ?άλλες ομάδες εκτός από τα μουνόπανα των Κροατών δεν υπάρχουν ?

Link to comment
Share on other sites

Ας φέρουν τον Χουάνγκ άμα δίνουν τόσα όσα λένε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

Και τελικά να φανταστω δεν θα πάρουμε κανέναν ?άλλες ομάδες εκτός από τα μουνόπανα των Κροατών δεν υπάρχουν ?

Υπαρχουν και ομαδες με φιλογαυρικα αισθηματα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καποτε για το αγράμματο που σηκωσε το κωλοχερο τα κανες πουτάνα και σωστα, και το μαλακιστηρι δεν ξαναλερωσε την φανέλα μας.

Τώρα αναλογικα παντα που χεις νεκρό μέσα στο σπιτι σου απο χέρι ναζι, με συνεργατες ναζελους, καλυψη απο κυβέρνηση και μπάτσους (που ρωτάνε κιολας που ειναι ο Μιχαλης σας στην Τριπολη), κανεις ουσιαστικά μόκο τοσο καιρο.

Είναι επειδη εχεις αλλαξει? Είναι επειδη στον τίγρη όλοι σούζα? Είναι ότι αλλαξανε εποχες? Είναι επειδη παει καλα η ποδοσφαιρικη ομαδα? Είναι επειδη στα αρχίδια σου? Δεν ξερω ακριβώς.

Γραφω σβήνω για να μη γράψω τιποτα πιο βαρύ αλλα αυτή η μουγγα δεν μου χει κατσει καθόλου καλα. Το σημερινο ειναξ απλά σικουελ ολων των προηγούμενων

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dali 21R said:

Η μεγαλύτερη ντροπή είναι αυτή ακριβώς φίλε. Άσχετα με τα πόστα που λες , είναι η Ελληνική νοοτροπία που αντικατοπτρίζεται στο σημερινό γεγονός.

Μπροστά στη νίκη, στο πρωτάθλημα, στα λεφτά, στην επιτυχία κ.ο.κ δε σεβόμαστε τίποτα και δεν υπολογίζουμε τίποτα. Είναι θλιβερό και με πιάνει μεγαλύτερη απόγνωση γνωρίζοντας οτι δεν αντιμετωπίζεται..

Απόλυτο δίκιο έχεις αδερφέ κι εσύ και ο @krokosmiosπου μου απάντησε πιο πάνω. (δεν έχω άλλα ριαξιο ) Όαση για μενα οι φωνές σαν τις δικές σας αυτή τη μαύρη μέρα .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω και τους μεν και τους δε. Εννοείται θα ήθελα τον παίχτη στην ομάδα, αλλά όταν βλέπω τόσους συνοπαδους να αντιδρούν, κάνω πίσω γιατί κάπου πρέπει να συμβιβαστουμε. Η Ένωση για να επιτευχθεί, προϋποθέτει υποχωρήσεις από κάποιους κάθε φορά. Στεναχωριεμαι πολύ γιατί όλοι την ίδια ομάδα αγαπάμε και σπάνια κάνει ο ένας το βήμα να καταλάβει τον άλλον όταν η σκέψη έχει θολωσει. Οπότε ναι, τον ήθελα τον παίχτη αλλά εύχομαι η ΠΑΕ να έκανε πίσω από τη στιγμή που υπήρξαν αντιδράσεις. Δεν χωράει άλλη διχονοια ρε πουστηδες, νισαφι πια.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Στην τελική εμένα με νοιάζει που στέκομαι εγώ ως ΑΕΚτζης και όχι που στέκεται η ΑΕΚ σε σχέση με μένα

Κι εγώ ως ΑΕΚτζης (μεταξύ άλλων πραγμάτων προφανώς, οκ) θεωρώ καθήκον μου να είμαι ενάντια σε συνδιαλλαγές με τους δολοφόνους του Μιχάλη.

Και προσωπικά δε με αφορά αν ο Λιούμπισιτς ή ο κάθε Λιούμπισιτς στον προσωπικό του χρόνο φοράει στολή των ΣΣ και διαβάζει τον Αγών μου, αλλά οι πράξεις μετράνε και ζυγίζονται. Και μόνο που σκέφτομαι ότι λόγω της ισχύς των βββ στη διοίκηση της ντιναμό υπάρχει περίπτωση να κάθισε στέλεχος της παε ΑΕΚ στο ίδιο τραπέζι με το ΦΥΣΙΚΟ ΔΟΛΟΦΟΝΟ του Μιχάλη με πιάνει ΦΡΙΚΗ

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Η Παε το καλοκαίρι έβγαλε ανακοίνωση για την Ντιναμό και τώρα πάει και διαπραγματεύεται μαζί της .ντροπή είναι .

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι αντίθετος σε συναλλαγή με την συγκεκριμένη ομάδα και δεν θα ήθελα να γίνει η μεταγραφή, ο παίκτης βέβαια δεν φταίει σε κάτι.
Προφανώς και αυτό το είπε και ο Τσάρλυ που ακούω τώρα και δεν έχει λόγο να καλμάρει αντιδράσεις, η μεταγραφή χαλάει επειδή υπάρχουν αντιδράσεις εκεί.
Όμως, αναδεικνύεται για πολλοστή φορά το μεγάλο ζήτημα που δεν λύθηκε ούτε επί Αλμέιδα, ειδικά όταν από το 2021 τα ποσά έχουν ανέβει αρκετά.

Υπάρχει δυσπραγία σε θέματα επιλογής παικτών εκ τμήματος μεταγραφών. 
Εξηγούμαι, ολες οι μεταγραφές στην εποχή Αλμέιδα ή και αρκετές κρούσεις που δεν προχώρησαν σε κάτι ουσιαστικό, έγιναν ως εξής:
α) Ποδοσφαιριστές που είχε ή τους ήξερε ο προπονητής( Κάλενς, Πινέδα, Πισάρο,...
β) Ποδοσφαιριστής που ήσαν στην ελληνική αγορά(Φαν Βεερτ, Φερνάντες, Γκατσίνοβιτς, Πόνσε...) ή γνωστοί στην ομάδα
γ) Ποδοσφαιριστές από μία παλαιότερη λίστα(Μουκουντί,...)

Ακόμα και ο σημερινός μεταγραφικός μας στόχος, προέκυψε επειδή έπαιξε ως αντίπαλος μας. 

Ουδεμία άλλη επιλογή, από όσες έρχονταν Ελλάδα με τις παραδοχές της ΑΕΚ, δεν έπειθε τον προπονητή. Εν ολίγοις, αν δεν τον ξέρει καλά ο Αλμέιδα, δεν παίζει ήδη στην Ελλάδα ή δεν είναι αντίπαλος της ΑΕΚ σε κάποιο παιχνίδι, παίκτης δεν βρίσκεται.

Τον παίκτη τον ζήτησε ο προπονητής και η ΑΕΚ επιχείρησε να δώσει ένα σεβαστό ποσό να τον αποκτήσει. Αν υπήρχε ένας αντίστοιχος παίκτης στην λίστα Κονέ-Κουχάρσκι, με παρόμοια χρήματα, τότε θα είχε γίνει για εκείνον η κίνηση, αλλά δεν υπήρχε.

Έτσι, αν δεν αλλάξει κάτι και το καλοκαίρι, οι 5-6 προσθήκες που θα γίνουν λόγω και αποδεσμεύσεων και αναβάθμισης, ίσως να μη γίνουν. Αφού σκέφτομαι να μείνουν καλύτερα όσοι είναι, γιατί αν φύγουν μέχρι και αν βρεθεί αντικαταστάτης θα υπάρξει ζήτημα.
Μπορεί να αδικώ τους Κουχάρσκι-Κονέ, αλλά έτσι δείχνει η κατάσταση, μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που έφτασε πάντως το πραγμα αντικειμενικά και άσχετα με το τι θέλει ο καθένας μας, το σενάριο του να μην έρθει ο παίχτης είναι το χειρότερο για την ομάδα. 
 

Πρωτον δεν θα σβησει ούτως η άλλως το ζήτημα της διαπραγμάτευσης με τους ναζί, δεύτερον δεν θα προλάβεις και δεν θα φερεις άλλον παίχτη όποτε θα υπάρξουν αντιδράσεις και τρίτον για όσους δεν είχαν πρόβλημα και θα ήθελαν τον παίχτη η ΠΑΕ είναι ανίκανη, δεν δίνει λεφτά κλπ κλπ κλπ

Θα έπρεπε το θέμα να ζυγιστεί καλύτερα με βάσει το χειρότερο σενάριο γιατί φαίνεται ότι χάνεις την πλειοψηφία του κόσμου για διαφορετικούς λόγους. Αν ήθελες να κανεις την κίνηση θα έπρεπε να την είχες τελειώσει πριν διαρρεύσει. 
 

Δυστυχως όχι μόνο δεν θα κάνουμε μεταγραφή αλλά θα δημιουργηθεί και ένα άρρωστο περιβάλλον γύρω από την ομάδα. Εμένα αυτό με ενοχλεί πιο πολύ από όλα 

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

γιατι πρεπει να φερουν τον Χουανγκ¨?

Γιατι δεν φερνουν ενα γαμημενο ανθρωπο να φτιαξει ενα τημ, κ να τσεκαρει την γαμημενη Αργεντινη/Βραζιλια/Μεξικο/Ουρουγουαη?

Γιατι πρεπει να τα δωσουμε στους κωλοσερβους στους κροατες, στα ναζιδια, στους πρωην γαυροβαζελομπαουκ , τι σκατα, μονο ΚΤΕΛ τους πληρωνει τους "σκαουτ" ?

 

Ε ας φέρουν τον κανένα. Τώρα να μιλάμε και λίγο πατώντας στη γη…Αυτά τα δεδομένα υπάρχουν, 2 παίχτες ακούστηκαν. Θες καλώς θές κακώς. Ε ας φέρουν τον έναν

Link to comment
Share on other sites

Γκρινια για τις μεταγραφές υπήρχε. Δικαιολογημένα. 
σημερα το απογείωσαν όμως κάνοντας τα πάντα λάθος. Μα τα πάντα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Δυστυχως όχι μόνο δεν θα κάνουμε μεταγραφή αλλά θα δημιουργηθεί και ένα άρρωστο περιβάλλον γύρω από την ομάδα. Εμένα αυτό με ενοχλεί πιο πολύ από όλα 

Δε νομίζω ότι υπάρχει τέτοιος κίνδυνος. Η μεταγραφή απ' ο,τι λένε δεν θα γίνει, αύριο το θέμα θα έχει φύγει από την επικαιρότητα. Επίσης στον δημόσιο λόγο δεν έγινε κάτι, 20 μαλακες εδώ μέσα έχουμε χαλαστεί. Οι λοιποί χαλαστηκαν μόνο γιατί δεν ήρθε ο παίχτης. Μετά θα ξεκινήσουν τα ντέρμπι, η ομάδα θα πάει καλά, συνεπώς είμαι αισιόδοξος ότι το άρρωστο κλίμα δεν θα έλθει, θα το αποφύγουμε.

Αντιθέτως, αν ο παίχτης ερχόταν, μόνο και μόνο από την στοχευμένη τοξικότητα με την οποία θα σε χτυπούσαν οι αντίπαλοι σου, μπορεί και να γινοσουν πουτανα στο τέλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δώσει ο τίγρης 3+ μύρια γιανα πάρει αναπληρωματικο την Ντιναμό. Το πολύ καλά μύριο να ήθελε να δωσει

Link to comment
Share on other sites

Κατι να γινει να σωθουν καποια προσχηματα, δεν παλευεται αυτο το ξεφτιλικι! Κ με το κατι να γινει δεν εννοω μεταγραφη! Εννοω απολυση οσων μπηκαν σ αυτη τη διαπραγματευση. Παιξτο ανηξερος γερο κ στειλτους ολους, οχι για την αποτυχια της μεταγραφης, αλλα για την επιδιωξη της. Διαφορετικα πουλο, παρατα τα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Δε νομίζω ότι υπάρχει τέτοιος κίνδυνος. Η μεταγραφή απ' ο,τι λένε δεν θα γίνει, αύριο το θέμα θα έχει φύγει από την επικαιρότητα. Επίσης στον δημόσιο λόγο δεν έγινε κάτι, 20 μαλακες εδώ μέσα έχουμε χαλαστεί. Οι λοιποί χαλαστηκαν μόνο γιατί δεν ήρθε ο παίχτης. Μετά θα ξεκινήσουν τα ντέρμπι, η ομάδα θα πάει καλά, συνεπώς είμαι αισιόδοξος ότι το άρρωστο κλίμα δεν θα έλθει, θα το αποφύγουμε.

Αντιθέτως, αν ο παίχτης ερχόταν, μόνο και μόνο από την στοχευμένη τοξικότητα με την οποία θα σε χτυπούσαν οι αντίπαλοι σου, μπορεί και να γινοσουν πουτανα στο τέλος.

Για να δούμε…

Link to comment
Share on other sites

Το κακο εχει ηδη γινει, τιποτα δε θα αλλαξει απο δω και στο εξης ειτε ο παιχτης ερθει ειτε οχι.

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κ αλλιως αχρηστοι ειναι οπως λεει κ ο @Bluesman. Τους διωχνεις με αφορμη αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο σενάριο, για μένα,  θα ήταν να γίνει η μεταγραφή. 

Το αμέσως χειρότερο να  συζητάμε με  τους δολοφόνους του Μιχάλη, να τους δίνουμε όσα θέλουν και αυτοί να μας φτύνουν και να μας λένε ΄ότι μόνο σε μας δεν τον δίνουν.     

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι υπερβολές ρε φίλε, δε μιλάμε καν για διοίκηση φιλική στους βββ, η βββ έχει πλέον την πλειοψηφία στο διοικητικό συμβούλιο της παε τους

και το ότι διάλεξαν να φυγαδέψουν 9-10 συγκεκρίμενα άτομα δείχνει αφενός ότι μέσα στα άτομα αυτά ήτανε πιθανότατα ο δολοφόνος κι αφετέρου ότι τα άτομα αυτά ήταν υψηλόβαθμα στις τάξεις τους

αυτό που είπα παραπάνω για το φυσικό δολοφόνο είναι ρεαλιστικό σενάριο

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mporat said:

Εγώ καταλαβαίνω και τους μεν και τους δε. Εννοείται θα ήθελα τον παίχτη στην ομάδα, αλλά όταν βλέπω τόσους συνοπαδους να αντιδρούν, κάνω πίσω γιατί κάπου πρέπει να συμβιβαστουμε. Η Ένωση για να επιτευχθεί, προϋποθέτει υποχωρήσεις από κάποιους κάθε φορά. Στεναχωριεμαι πολύ γιατί όλοι την ίδια ομάδα αγαπάμε και σπάνια κάνει ο ένας το βήμα να καταλάβει τον άλλον όταν η σκέψη έχει θολωσει. Οπότε ναι, τον ήθελα τον παίχτη αλλά εύχομαι η ΠΑΕ να έκανε πίσω από τη στιγμή που υπήρξαν αντιδράσεις. Δεν χωράει άλλη διχονοια ρε πουστηδες, νισαφι πια.

Σωστά όλα αδερφέ, μια παρατήρηση μόνο. Η δική μας η ΠΑΕ δεν έκανε πίσω, για την ακρίβεια ούτε ενδιαφέρθηκε για τις αντιδράσεις. Ίσα - ίσα κάνοντας μια γύρα στο διαδίκτυο υπήρχε ενθουσιασμός. Άκυρο έφαγες από τους ναζί. Δεν έπρεπε ποτέ να καθίσεις στο ίδιο τραπέζι με αυτά τα σιχαματα. Κατά τα άλλα ναι, Ενωσις! Πάμε να τους πηδηξουμε! 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαύρη σελίδα για την ΑΕΚ η σημερινή. Σε όλα τα επίπεδα. Το που μπορεί να πήγαιναν αυτά τα λεφτά καλύτερα που δεν θα το μάθουμε ποτέ. Θα χρηματοδοτούσαν δικαστήρια; Φιλικά με άλλες ομάδες με παρόμοια πιστεύω; Η ΑΕΚ οφείλει να κάνει βήματα για να συνδεθεί με τον κόσμο της, όχι το αντίθετο.

Ο παίχτης δεν φταίει. Να πω παιχταρας; Να το πω λοιπόν. Δεν προκάλεσε ούτε αυτός ούτε οι συμπαίκτες του στο ματς. Ως ελεύθερος, ναι, ας ερχόταν. Ως αναβαπτισμενος σε άλλη ομάδα επίσης. Είναι όμως αδιανόητο να δώσεις λεφτά σε αυτούς. Αδιανόητο. Τρία εκατομμύρια ή ένα ευρώ, είναι το ίδιο. Ούτε νερό δεν τους δίνεις.

Μόνο η ΑΕΚ μπορεί να πάθει αυτανάφλεξη, ημαρτον αυτό το πράγμα. Χίλιες φορές η χθεσινή καυλαντα για το αν θα έρθει κάποιος, παρά το σημερινό. Δεν χωνεύεται.

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×