Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

14 hours ago, 1989 generation said:

Το Σιώπη προσπαθούμε να πάρουμε.......Λύση ανάγκης.....

Οχι Χουανγκ;

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, JOSS said:

Πάντως γιατί ο Γιαννούλης ας πούμε σας φαίνεται πιο δελεαστικός από Σιώπη  ;

Θέση, προσόντα, ηλικία, ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, amd said:

σε κανενα πλανητη δεν ειναι 6αρι ο χουανγκ δεν μπορει να παιξει 6αρι 

Λες και πλέον υπάρχουν θέσεις και νούμερα στο σύγχρονο ποδόσφαιρο. Αν είναι μπαλαδορος ο παίχτης και έχει αντοχή, κόβει, πασάρει, πατάει περιοχή, σκοράρει. Υπάρχουν τα παλαιάς κοπής καδρόνια, οι "ή ο παίχτης ή η μπάλα" αλλά πλέον ένας μπαλαδορος, ειδικά στο κέντρο δεν έχει ταμπέλα. Τεμπελακος να μην είναι και τα κάνει όλα εφόσον το κατέχει το τόπι 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Λες και πλέον υπάρχουν θέσεις και νούμερα στο σύγχρονο ποδόσφαιρο. Αν είναι μπαλαδορος ο παίχτης και έχει αντοχή, κόβει, πασάρει, πατάει περιοχή, σκοράρει. Υπάρχουν τα παλαιάς κοπής καδρόνια, οι "ή ο παίχτης ή η μπάλα" αλλά πλέον ένας μπαλαδορος, ειδικά στο κέντρο δεν έχει ταμπέλα. Τεμπελακος να μην είναι και τα κάνει όλα εφόσον το κατέχει το τόπι 

τι λες βρε ψοφιμι που δεν υπαρχουν θεσεις αμα ειναι να βαλουμε τον πονσε 6αρι και τον γκαρσια φορ να λυσουμε το προβλημα μας, το 6αρι εχει αλλα στοιχεια απο το 8αρι, δεν εχει παιξει ποτε ο αλμειδα συστημα με 2 8αρια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

τι λες βρε ψοφιμι που δεν υπαρχουν θεσεις αμα ειναι να βαλουμε τον πονσε 6αρι και τον γκαρσια φορ να λυσουμε το προβλημα μας, το 6αρι εχει αλλα στοιχεια απο το 8αρι, δεν εχει παιξει ποτε ο αλμειδα συστημα με 2 8αρια 

Όταν παίζει όμως ο Πινεδα που είναι μπαλαδορος δεξί μπακ στον τελικό με ΠΑΟΚ και τους καταπίνει δε σε είδα να έχεις παραξενιές! Γιατί; γιατί είναι παιχταράς και μπορεί 

Έχει παίξει με δύο 6αρια και πονούσαν τα μάτια μας. Ας παίζει με Γιονσον / Πινεδα / Ιμπεομ 

Ο Ιμπεομ μια χαρά μάρκαρε στο κέντρο από όσο θυμάμαι στα ματς του γαυρου. 

Link to comment
Share on other sites

Το καζαμπουμπου σαιτ το συντηρει το θέμα και υποννοεί οτι είναι χαφ αλλά όχι αμυντικό χαφ....

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιμπεομ μια χαρα στεκεται ως 6 στο κεντρο μας 

Link to comment
Share on other sites

ο χουανγκ δεν μπορει να παιξει 6 πουθενα στο ευρωπαικο ποδοσφαιρο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης @amdο Γκαρσία με τα προσόντα του έγινε φορ. Ο Γκατσινοβιτς όταν πρωτοεπαιξε αριστερά στη λεωφόρο με τον καμπακοφ μας φάνηκε περίεργο, αλλά καθιερώθηκε εκεί και ήταν εκ των κορυφαίων πέρσι. Δε μιλάμε για υπερβολές να βάλω τον αμυντικό επίθεση η τον επιθετικό τερματοφυλακα. Σου λέω για τη θέση του κέντρου. Αν ο άλλος είναι παιχταράς είναι εξαροοχταροδεκαρο. Να στο ξαναγράψω; 

ΕΞΑΡΟΟΧΤΑΡΟΔΕΚΑΡΟ

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καθομαι και σου εξηγω τωρα οτι το 6αρι οπως και ο τερματοφυλακας ειναι μοναδικες θεσεις δεν γινεται να βαλεις 6αρι καποιον που δεν εχει παιξει και δεν εχει το μενταλιτι να καλυψει τους χωρους 

ο χουανγκ εχει παιξει αμυντικος μεσος σε συστημα με 2 6αρια που ο ενας ειναι καθαρος κοφτης και ο αλλος παιζει box to box στην ουσια 

επαιξε περσι μια φορα απεναντι σε εμας με 2 6αρια αλλα διπλα του ειχε τον εμβιλα και ουσιαστικα επαιζε τον ρολο του 8αριου 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Hades said:

Επίσης @amdο Γκαρσία με τα προσόντα του έγινε φορ. Ο Γκατσινοβιτς όταν πρωτοεπαιξε αριστερά στη λεωφόρο με τον καμπακοφ μας φάνηκε περίεργο, αλλά καθιερώθηκε εκεί και ήταν εκ των κορυφαίων πέρσι. Δε μιλάμε για υπερβολές να βάλω τον αμυντικό επίθεση η τον επιθετικό τερματοφυλακα. Σου λέω για τη θέση του κέντρου. Αν ο άλλος είναι παιχταράς είναι εξαροοχταροδεκαρο. Να στο ξαναγράψω; 

ΕΞΑΡΟΟΧΤΑΡΟΔΕΚΑΡΟ

 

Η βασική θέση του Γκατσινοβιτσ είναι εξτρέμ. 

Παρακάτω απόσπασμα συνέντευξης του.

Για τα προβλήματα που αντιμετώπισε στην Μπουντεσλίγκα: «Για να είμαι ειλικρινής το μεγαλύτερη πρόβλημα στη θητεία μου στη Γερμανία ήταν η αλλαγή θέσης. Πάντα έπαιζα σε διαφορετικές θέσεις, ποτέ σε μια σταθερά. Όπως είπα, το σύστημα με τρεις πίσω δεν είναι το αγαπημένο μου γιατί έτσι δεν μπορώ να παίξω στο αριστερό άκρο.

Μπορώ να το κάνω όμως τώρα εδώ, γι’ αυτό αποφάσισα να έρθω στην ΑΕΚ. Εδώ μπορώ να παίζω στη θέση μου και από το αριστερό άκρο να συγκλίνω στο κέντρο. Είχα πάει στην Γερμανία ως αριστερό εξτρέμ, αυτό ήξερα στη Σερβία. Επειδή όμως σχεδόν πάντα παίζαμε με τρία στόπερ, συχνά έπαιξα οχτάρι, δεκάρι ή εξάρι. Συνέχεια διαφορετικές θέσεις και έτσι ήταν πολύ δύσκολο να έχω σταθερά καλή απόδοση».

Πηγή: https://www.ertsports.gr/super-league/gkatsinovits-meno-stin-athina-prepei-na-paroyme-oposdipote-to-protathlima/

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Η βασική θέση του Γκατσινοβιτσ είναι εξτρέμ. 

Παρακάτω απόσπασμα συνέντευξης του.

Για τα προβλήματα που αντιμετώπισε στην Μπουντεσλίγκα: «Για να είμαι ειλικρινής το μεγαλύτερη πρόβλημα στη θητεία μου στη Γερμανία ήταν η αλλαγή θέσης. Πάντα έπαιζα σε διαφορετικές θέσεις, ποτέ σε μια σταθερά. Όπως είπα, το σύστημα με τρεις πίσω δεν είναι το αγαπημένο μου γιατί έτσι δεν μπορώ να παίξω στο αριστερό άκρο.

Μπορώ να το κάνω όμως τώρα εδώ, γι’ αυτό αποφάσισα να έρθω στην ΑΕΚ. Εδώ μπορώ να παίζω στη θέση μου και από το αριστερό άκρο να συγκλίνω στο κέντρο. Είχα πάει στην Γερμανία ως αριστερό εξτρέμ, αυτό ήξερα στη Σερβία. Επειδή όμως σχεδόν πάντα παίζαμε με τρία στόπερ, συχνά έπαιξα οχτάρι, δεκάρι ή εξάρι. Συνέχεια διαφορετικές θέσεις και έτσι ήταν πολύ δύσκολο να έχω σταθερά καλή απόδοση».

Πηγή: https://www.ertsports.gr/super-league/gkatsinovits-meno-stin-athina-prepei-na-paroyme-oposdipote-to-protathlima/

πριν ερθει ομως στον βαζελο και επειδη δε βλεπαμε Χοφενχαιμ η την ομαδα που επαιζε ο Γκατσινοβιτς, τον μαθαμε ως χαφ και οταν τον αποκτησαμε πιστευω θεωρησαμε ολοι οτι θα αγωνιζεται στο κεντρο. 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να το πω ομορφα και ωραια 

θα δωσει η ΑΕΚ 5Μ να παριε τον χουανγκ και θα παει να παιξει με την Μπραιτον τον Αγιαξ και την Μαρσειγ με κεντρο τπυς χουανγκ - πινεδα ? η θα αφησει ενα απο τα 2 πιο ακριβα περουσιακα της στοιχεια εκτος 11αδας ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα γεννήσουμε πάλι μέχρι να μάθουμε ποιός. Δεν θεωρώ υπάρχει θέμα χουαγκ. Δεν ξέρω πως αναπτύχθηκε αλλά 5Μ έδωσαν το καλοκαίρι οι Σέρβοι. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

πριν ερθει ομως στον βαζελο και επειδη δε βλεπαμε Χοφενχαιμ η την ομαδα που επαιζε ο Γκατσινοβιτς, τον μαθαμε ως χαφ και οταν τον αποκτησαμε πιστευω θεωρησαμε ολοι οτι θα αγωνιζεται στο κεντρο. 

δηλαδη τον γκατσινοβιτς τον ειδαμε στα 10 παιχνιδια με τον βαζελο ? δεν τον ξεραμε πιο πριν ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

δηλαδη τον γκατσινοβιτς τον ειδαμε στα 10 παιχνιδια με τον βαζελο ? δεν τον ξεραμε πιο πριν ?

εγω προσωπικα ουτε που τον ηξερα τον παιχτη πριν τον φερει ο βαζελος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

εγω προσωπικα ουτε που τον ηξερα τον παιχτη πριν τον φερει ο βαζελος. 

ευχαριστω που επιβεβαιωνεις οτι εισαι μυρωδιας 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Πινέδα μπορεί να παίξει αριστερά, μπορεί να παίξει 6, μπορεί να παίξει 10, μπορεί να παίξει δεξί μπακ

Αν ο Χουάνγκ παίζει μόνο 8 δε μας χαλάει, ο καταλύτης είναι ο Ορμπελίν σε κάθε περίπτωση και άνετα μπορούν να χωρέσουν και οι δυο στην εντεκάδα (αν έρθει ο Χουάνγκ πάντως καλύτερα να ξεκουραστεί λίγο ο Πινέδα)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ο Χουανγκ παίζει με την Κορέα, άρα χλωμος για Τούμπα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κετσε:

Η ομάδα έχει εντοπίσει παίκτες, έχει ξεχωρίσει στόχους και έχει κάνει προεργασία. Το αν θα πάρει όμως χάφ μέχρι τις 31 Ιανουαρίου έχει τις ίδιες πιθανότητες με το να πάρει δεξί μπακ ή all around επιθετικό. Αν μπορέσει δηλαδή τώρα να ξεκλειδώσει μια περίπτωση παίκτη που θέλει ούτως ή άλλως για την επόμενη σεζόν θα το κάνει. Παίκτη για 10 ματς θα έπαιρνε μόνο αν έχανε και τους δυο τερματοφύλακες μαζί. Και για αυτό δεν είμαι και… σίγουρος.

 

Link to comment
Share on other sites

Το ενωση συνεχιζει να αναπαραγει οτι θα παρουμε χαφ που θα κανει τη διαφορα, και μαλιστα οτι δουλευεται καιρο η κινηση.

Συγγνωμη αλλα αυτη η περιγραφη δεν μου κολλαει με τον Σιωπη.

Βγειτε ρε μαλακες υπευθυνα και δωστε κατι στον κοσμο, ψαχνουμε ολη μερα σα τα πρεζακια μια πληροφορηση!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sergio11 said:

Το ενωση συνεχιζει να αναπαραγει οτι θα παρουμε χαφ που θα κανει τη διαφορα, και μαλιστα οτι δουλευεται καιρο η κινηση.

Συγγνωμη αλλα αυτη η περιγραφη δεν μου κολλαει με τον Σιωπη.

Βγειτε ρε μαλακες υπευθυνα και δωστε κατι στον κοσμο, ψαχνουμε ολη μερα σα τα πρεζακια μια πληροφορηση!

απο ποιον δλδ ζητας να σου πει τι? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

απο ποιον δλδ ζητας να σου πει τι? 

Απο τα δηθεν ρεπορταζ που κανουν οι υπαλληλοι.

Βγαινει ο Τσακιρης και λεει χαφ.

Βγαινει ο Κετσε και λεει ιδιες πιθανοτητες χαφ με μπακ.

Να χαμε να λεγαμε.

Γι αυτο μυριζει παπατζα, βγαινουν και λενε απλα για να πουνε. Ολα για τα κλικ.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, amd said:

δηλαδη να το πω ομορφα και ωραια 

θα δωσει η ΑΕΚ 5Μ να παριε τον χουανγκ και θα παει να παιξει με την Μπραιτον τον Αγιαξ και την Μαρσειγ με κεντρο τπυς χουανγκ - πινεδα ? η θα αφησει ενα απο τα 2 πιο ακριβα περουσιακα της στοιχεια εκτος 11αδας ?

Ο Πινεδα θα παιξει δεξι μπακ 😁

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

ακόμη και να προσπαθήσουμε να παρουμε χουαγκ ή τον άλλο τον παιχταρά που είχαμε γραψει εδώ μέσα, θα σημαίνει και ότι δεν κάνουμε τσιγκουνιές και ότι κυττάμε για αναβάθμιση και σοβαρή ενίσχυση πάντως... 
Ας πάρουμε κάποιον τώρα για όλες τις στραβές που έχουμε πάθει φέτος, να ζεσταθεί κιάλλο το ματσάκι με την ... Κηφισιά που έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×