Jump to content

Τέλος πρώτου γύρου-συμπεράσματα και τέτοια


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Με Φερνάντου είναι το 2001-2-3 ε? Θρυλικές εποχές με Ghost, Κατσαδήμες, Αlpha Digital, Μάκαρο κτλ, ε ρε χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Το ένα, το άλλο ήταν με du$an, τότε που στον πρώτο γύρο έχανες βαθμούς και στον δεύτερο έκανες μόνο νίκες, με Τσλ, Ρεάλ, αποχές και δεν συμμαζεύεται

Link to comment
Share on other sites

κομβικοτερος ολων των παιχτων ο σιμανσκι εχει σπαει ολα τα κοντερ το παιδι ειναι αυτην την στιγμη ανασταλτικα ενα κεντρο μονος του 

  • Δικεφαλάκι 14
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nea makri neo afm said:

Με Φερνάντου είναι το 2001-2-3 ε? Θρυλικές εποχές με Ghost, Κατσαδήμες, Αlpha Digital, Μάκαρο κτλ, ε ρε χρόνια

Μλκ εκείνα τα χρόνια όλη η Βόρεια Ελλάδα ήταν ΑΕΚ. Ζούσαμε όντως απίστευτες εποχές, μιλάμε για σκηνικά που δεν θα τα ξεχάσω ποτέ. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το πως θυμάται καθένας ρομαντικά τα εφηβικά και τα φοιτητικά χρόνια του, αλλά εκείνο το διάστημα η καρδιά της ΑΕΚ όντως χτυπούσε πολύ δυνατά πάνω. Ο Γιώργος που αναφέρεις με τα άλλα παιδιά, είχαν φτιάξει ένα τρομερό οπαδικό δίκτυο σε όλη τη Μακεδονία

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

κομβικοτερος ολων των παιχτων ο σιμανσκι εχει σπαει ολα τα κοντερ το παιδι ειναι αυτην την στιγμη ανασταλτικα ενα κεντρο μονος του 

Με 11 Σιμάνσκι  πας τελικό Τσάμπιονς Λιγκ είτε αφορά μπάλα, είτε δουλειά, είτε ζωή είτε οτιδήποτε. Είμαι για 6, δυναμώνω τόσο πολύ ώστε αποδίδω πάντα 7.5.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, stavros 9-11 said:

Μλκ εκείνα τα χρόνια όλη η Βόρεια Ελλάδα ήταν ΑΕΚ. Ζούσαμε όντως απίστευτες εποχές, μιλάμε για σκηνικά που δεν θα τα ξεχάσω ποτέ. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το πως θυμάται καθένας ρομαντικά τα εφηβικά και τα φοιτητικά χρόνια του, αλλά εκείνο το διάστημα η καρδιά της ΑΕΚ όντως χτυπούσε πολύ δυνατά πάνω. Ο Γιώργος που αναφέρεις με τα άλλα παιδιά, είχαν φτιάξει ένα τρομερό οπαδικό δίκτυο σε όλη τη Μακεδονία

Είναι πολλά μαζί, σίγουρα η εφηβική-φοιτητική ζωή και μάλιστα πριν την κατάθλιψη των μνημονίων, το ότι επιτρέπονταν οι εκδρομές με επικεφαλής κιόλας τον έναν από τους 2-3 σημαντικότερους αρχηγούς οργανωμένων , που θα περάσουν ποτέ και χωρίς να παρεξηγούμαστε δεν είχε γίνει η ανάμειξη ακόμα Αλβανών στο οπαδικό κίνημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, stavros 9-11 said:

2001-2002, 2002-2003 ήσουν και στις 2 περιπτώσεις.

2004-2005, 2005-2006 με λίγη καλή διάθεση ήσουν και στις 2.

Δεν υπάρχει κατάκτηση βέβαια, αλλά είναι 2 περιπτώσεις που για 2 συνεχόμενες χρονιές ήσουν μέσα ως το τέλος

 

Αυτό του 2002 ανήκει σε ξεχωριστή κατηγορία μαζί με του 1998, δεν τα έχασες, τα αντάλλαξε η διοίκηση με κάτι πιο σημαντικό (για αυτή)

Link to comment
Share on other sites

Ακρως θετικο οτι η ομαδα ειναι ΜΟΝΟ στο -1. Με θυμαμαι μεσα στη σεζον να λεω οτι αμα τερματισουμε το χειμωνα το πολυ στο -4, ειμαστε φαβορι. 

Ακρως αρνητικο οι τραυματισμοι. Η λογικη λεει οτι με τα πιο αραια παιχνιδια στο 2ο γυρο, δε θα εχουμε τοσους. Αλλα και παλι, ειναι αμαρτια ο μεγαλυτερος αντιπαλος μας να ειναι οι τραυματισμοι μας. 

Πισαρο Πονσε, ναι δεν εχουν βοηθησει οσο θα επρεπε, αλλα ουτε και εχουν παιξει οσο θα επρεπε για να τους αξιολογησουμε οπως πρεπει. 

Πρωταθλημα μπορει να παρουμε και χωρις να κανουμε μεταγραφες, αλλα ειναι κριμα να μην φερεις σε αυτην την ομαδα ενα αριστερο μπακ και ενα 6αρο-8αρι επιπεδου τουλαχιστον Γιονσον. 

Να δουμε και τον Φερναντες που θα δωσει λυσεις. Και καλο θα ηταν να δουμε τι παιζει με Γκατσινοβιτς, γιατι μαζι με τον Ιρανο (που εχει βελτιωθει στα τελευταια ματς) ειναι απο τους χειροτερους φετος, και με διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης, αρνητικοτατο οτι εχουμε τη 4η επιθεση στο πρωταθλημα. Οσον αφορα τον ανταγωνισμο περισσοτερο, γιατι στα γκολ υπερ ειμαστε σχεδον τα ιδια.

Θυμομαστε περσι που την αντιστοιχη 4η επιθεση την ειχε ο βαζελος. Και λεγαμε οτι, και ας εχεις τη καλυτερη αμυνα, δε γινεται να παρεις το πρωταθλημα με τη 4η καλυτερη επιθεση. Αυτο πρεπει να το βελτιωσουμε οπως και δηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά (αγωνιστικά πάντα) του 1ου γύρου, ο αποκλεισμός απο την Antwerp, η ήττα με κάτω τα χέρια από τον ΟΦΗ και η προφανής έλλειψη πίεσης (και ταχύτητας αλλά κυρίως πίεσης) με τις ταυτόχρονες απουσίες Araujo, Garcia και Jonsson. 

Συνολικά, συνεκτιμώντας όλα τα στραβά που μας έχουν τύχει, θετικό αγωνιστικά πρόσημο.
Η χρονιά κλείνει με μιά εβδομάδα κρίσιμη και ξαναρχίζει με μια εβδομάδα φωτιά.

Όλα καλά θα πάνε. 

Link to comment
Share on other sites

Άψογος πρώτος γύρος για την ομάδα μας, δεν το συζητάμε καν

 

Για την δική σας δεν έχω άποψη

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλη υπόθεση ότι μια χρόνια που ξεκίνησε με τη δολοφονία του Μιχάλη κατάφερε ο σύλλογος , ο κόσμος , η διοίκηση να την κρατήσουν και να την φέρουν σταδιακά στα επίπεδα της περσινής κάβλας. Επίσης η ΑΕΚ συνολικά, σε ποδόσφαιρο, σε προσέλευση, σε ενότητα, σε γήπεδο δεν βλέπει κανέναν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά. 

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, JOSS said:

Είναι μεγάλη υπόθεση ότι μια χρόνια που ξεκίνησε με τη δολοφονία του Μιχάλη κατάφερε ο σύλλογος , ο κόσμος , η διοίκηση να την κρατήσουν και να την φέρουν σταδιακά στα επίπεδα της περσινής κάβλας. Επίσης η ΑΕΚ συνολικά, σε ποδόσφαιρο, σε προσέλευση, σε ενότητα, σε γήπεδο δεν βλέπει κανέναν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά. 

Συμφωνώ. Η σεζόν ξεκίνησε τραγικά, γαμησε ψυχολογίες, προγραμματισμους, σχέδια. Μπορούσε να τα καταστρέψει όλα. Θαύμα που είμαστε εδώ τώρα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Όλα πάνε μια χαρά πλην δύο σημείων.

1. Οι τραυματισμοί.

2. Ο ντεφορμε Γκατσινοβιτς.

Αν φορμαριστει ο Σέρβος ο γάμος θα σχολάσει εύκολα κι έρχεται και ο κοντός...

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Να πούμε  στα θετικά και το ότι παρόλο που ακόμα δεν έχουμε το εύκολο γκολ, φαίνεται ότι η ομάδα κατάφερε να βελτιώσει την αμυντική της λειτουργία και πλέον δεν μας βάζει γκολ ο κάθε πικραμένος όπως γινόταν στην έναρξη της σεζόν.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Με καλύψατε γενικά. 
 

Εχω τις ενστασεις μου για την διαχείριση του θεματος Ευρώπη, αλλά η συγκομιδή είναι μια χαρα.

Αν μειωθούν οι αμέτρητες απουσιες που έχουμε, πραγμα λογικο με την αραίωση των παιχνιδιών, θα ειμαστε παρα πολύ καλά. Λιγο να εξεταστούν μονο από την ομάδα, ώστε να είμαστε προετοιμασμενοι, και οι απουσιες του Γενάρη. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αναλογιστείτε και κάτι ακόμα.

Η μόνη ομάδα που δεν έχει πιάσει το ταβάνι της σε διάρκεια είναι η ΑΕΚ.

Παίζουμε τόσο, όσο κάποιες φορές για να βγει η σεζόν.

Τις 4-5 φορές που έπιασες το νέο σου φετινό ταβάνι, έκλαψε η μάνα του Πελέ.

Τέλος αυτή η ομάδα πλέον δεν είναι κάποιος άγνωστος Χ και δεν έχει το πλεονέκτημα του περσινού αιφνιδιασμού κι αυτό την κάνει ακόμα ικανοτερη.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pappous said:

Έχουν αρχίσει πάλι τις μ@@@@ς.🤡 Όταν τα βλέπω φουρκίζομαι και μου βγαίνει αντίδραση (φαντάζομαι και άλλοι ομοίως). Δεν το έχουν σε τίποτα να μας κάνουν πάλι άνω-κάτω. Είναι άδικο και για τον ίδιο τον παίκτη ο οποίος είναι σαφώς ένα επίπεδο επάνω από ότι ήταν παλαιότερα και προσπαθεί. Αλλά ρε φίλε δεν είναι ηρωικό κατόρθωμα να εκτελέσει σωστά ένα κόρνερ.

Άντε, για χάρη σου, να "ξεθολώσω" μια φράση ακόμη ....

artiman3.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Επίσης αναλογιστείτε και κάτι ακόμα.

Η μόνη ομάδα που δεν έχει πιάσει το ταβάνι της σε διάρκεια είναι η ΑΕΚ.

Παίζουμε τόσο, όσο κάποιες φορές για να βγει η σεζόν.

Τις 4-5 φορές που έπιασες το νέο σου φετινό ταβάνι, έκλαψε η μάνα του Πελέ.

Τέλος αυτή η ομάδα πλέον δεν είναι κάποιος άγνωστος Χ και δεν έχει το πλεονέκτημα του περσινού αιφνιδιασμού κι αυτό την κάνει ακόμα ικανοτερη.

ακριβως. τοσο οσο χρειαζεται παιζουν λογω ευρωπης.

ειλικρινα δε βλεπω πως στα πλειοφς οι ανταγωνιστες θα καταφερουν να μας κοψουν βαθμους...

Link to comment
Share on other sites

Αν μου έλεγε κανείς στην αρχή της σεζόν πως 17 απο τους 21 παίκτες μου θα βγάλουν κάποιου είδους τραυματισμό αλλά θα είμαι στο -1, πειστικότατος στα ντέρμπυ και θα έχω το Κόνφερανς στα πόδια μου θα το αγόραζα ασυζητιτή. Είναι άθλος αυτό που έχει κάνει η ομάδα, κάθε ματς άλλος άσσος από το μανίκι.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα παράπονο από την ομάδα. 2 αγκάθια έχω μόνο σαν πίκρα. Τις Σέρρες και την Κηφισιά. 4 ποντακια τελείως τσάμπα και βερεσέ. Επίσης περίμενα (κακώς) λιγότερους τραυματισμούς φέτος υπό την έννοια ότι το κορμί θα είχε συνηθίσει. Δεν υπολόγιζα όμως στις Εθνικές το καλοκαίρι και τα πολύ δύσκολα παιχνίδια που μας έκατσαν σε Ευρώπη (ούτε ένα χωριό). 
 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×