Jump to content

Ajax - ΑΕΚΑΡΑ (Europa League, 6η αγ.): 14/12/23, 22:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Πισάρο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Πισάρο
    • Γιόνσον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχω γράψει την γνώμη μου για 3 θέματα 

- το καλοκαίρι έπρεπε να ενισχυθεις σε 2-3 θεσεις ακόμα τουλαχιστον. Έστω με οικονομικους αν ήταν οικονομικό το θέμα.

- ο κοουτς επαιζε λαθος στην Ευρώπη, υπερβολικα μπροστά σε μέτρα στο γήπεδο 

- δεν γίνεται να λειπουν σε κάθε ματς 5-6-7 βασικοι, ημιβασικοι. Απλά δεν γίνεται. Κάτι θα φταίει κι αυτό που φταίει δεν διορθώνεται. Δεν γίνεται ομως με τοσες απουσιες, τι να την κάνω την ένταση;

 

 

Παμε παρακάτω, Ελλάδα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

1. Όπως λένε η Ευρώπη σου βγάζει στη φορα τις αδυναμίες. Εμείς επιλέγουμε να παίζουμε χωρίς τερματοφύλακα . Χάσαμε από την Μαρσειγ και σήμερα λόγω αυτού .

2. Η ομάδα έπαιξε 10 λεπτά μπάλα σήμερα.

3. Γκαρσια 5 κιλά πάνω και σκιά του εαυτού του

4. Χωρίς Πινεδα Γκατσινοβιτς Γιονσον Αραουχο χεσε μέσα οκ

5. Μεγάλος Βιντα  

ο Γκαρσία για τον ρυθμό που έχει τους τελευταίους 5 μήνες, μια χαρά έπαιξε, έβαλε και γκολ

Link to comment
Share on other sites

Ούτε για κλόουν δεν κάνει ο... κλόουν. Ξεκινήστε το ψάξιμο για σοβαρό τερματοφύλακα. Είτε τώρα έιτε το καλοκαίρι. 

Η ομάδα σήμερα έκανε ότι μπορούσε καθώς κατέβηκε λειψή. Πάμε για το νταμπλ.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bladerunner21 said:

Ούτε για κλόουν δεν κάνει ο... κλόουν. Ξεκινήστε το ψάξιμο για σοβαρό τερματοφύλακα. Είτε τώρα έιτε το καλοκαίρι. 

Η ομάδα σήμερα έκανε ότι μπορούσε καθώς κατέβηκε λειψή. Πάμε για το νταμπλ.

 

Ποιο καλοκαιρι;

Εδω θα χαθει το πρωταθλημα αν δε γινει αλλαγη τωρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Leon21 said:

ο τύπος έχει "πιάσει 3 τετατετ" και έχει κάνει 2 μαλακιες που φάγαμε γκολ

Ο απορροφητηρας έπαιξε 96 λεπτά. Η πρώτη και η τελευταία του επέμβαση ήταν εξαιρετικές, ανάμεσα σε αυτές τις δυο, ήταν καρμανιόλα,

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brom21 said:

Πρεπει να παρθουν αναποδες σημερα και οχι μονο για το "Τερμα".

Η ομαδα θελει 4-5 μεταγραφες.

Όχι ρε ήμασταν μαλακές όσοι λέγαμε ότι για Ελλάδα η ομάδα είναι κομπλέ αλλά για Ευρώπη δεν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Leon21 said:

ο Γκαρσία για τον ρυθμό που έχει τους τελευταίους 5 μήνες, μια χαρά έπαιξε, έβαλε και γκολ

Σχετικά βαρυς, χωρίς έκρηξη φάνηκε σήμερα.

Λογικό μετά από τόσο μεγάλη απουσία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Χάσαμε και την μοναδικη ευκαιρία να κατακτησουμε το κονφερενς σπίτι μας

 

Υπαρχουν και χειροτερα. Οπως το να ερθει αλλη ελληνικη ομαδα εδω μεσα ή η Ντιναμο και ο Αγιαξ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σείς τι περιμένατε δλδ; Πνιγεί γκολ στο 5 που γαμαει την ψυχολογία σε οποιαδήποτε ομάδα. Μετά ανεβαίνεις βρίσκεις γκολ, πιέζεις για το 1-2 κ ξανά από μλκ με νεις πίσω.  Στο δεύτερο πατάς καλύτερα , πιέζεις, και τρως πάλι πνίξιμο. Λιβαι έχει κλασει απο το 30, άλλο χάφ έτοιμο δεν έχεις, εξτρέμ άλλο δεν έχεις, επιθετικό άλλο δεν έχεις. Έγινε Ροντέο το παιχνίδι, ανοίχτηκες, κ φάνηκαν όλα μαύρα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Σχετικά βαρυς, χωρίς έκρηξη φάνηκε σήμερα.

Λογικό μετά από τόσο μεγάλη απουσία.

συμφωνώ αλλά λογικό είναι, τον περίμενα σε χειρότερη κατάσταση εγώ. 

Η ομάδα τον χρειάζεται σε καλή φόρμα άμεσα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Νομίζω παίξαμε λίγο καλύτερα αποψε απ ότι όταν είχαμε παιξει με την Βιτεσε, λίγο όμως.

Νομιζω πως κάπου εδώ φαίνεται ότι τοσα χρονια κοροϊδεύουμε τους εαυτούς μας και παραμένουμε χωριο. Και θα παραμένουμε για οσο καθε χρονο την επομενη 20ετια θα διαβαζουμε για "το επος του Μπραιτον".

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Έχω γράψει την γνώμη μου για 3 θέματα 

- το καλοκαίρι έπρεπε να ενισχυθεις σε 2-3 θεσεις ακόμα τουλαχιστον. Έστω με οικονομικους αν ήταν οικονομικό το θέμα.

- ο κοουτς επαιζε λαθος στην Ευρώπη, υπερβολικα μπροστά σε μέτρα στο γήπεδο 

- δεν γίνεται να λειπουν σε κάθε ματς 5-6-7 βασικοι, ημιβασικοι. Απλά δεν γίνεται. Κάτι θα φταίει κι αυτό που φταίει δεν διορθώνεται. Δεν γίνεται ομως με τοσες απουσιες, τι να την κάνω την ένταση;

 

 

Παμε παρακάτω, Ελλάδα πλέον.

Διαφωνώ μόνο στο πρώτο πόιντ, η ομάδα αν ήταν να κάνει μεταγραφές έπρεπε να ήταν πραγματικά upgrade και όχι Πιζάρο.

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο μας ειλικρινά κακό παιχνίδι Ευρώπη. Το λάθος ήταν που δεν πήραμε τα παιχνίδια που μας άξιζαν. Σήμερα δεν παίξαμε μπαλα.

Αθανασιάδης τραγικότατα γκολ, κυρίως το πρώτο. Έτσι όπως ειμασταν μπροστά σήμερα, δεν ειμασταν για να φάμε πάνω από ένα γκολ. Το τετ-α-τετ δεδομένου το πόσα βγάλανε ένα θα έμπενε ακόμα και από ένα γελοίο φορ όπως ο Ακπομ.

Πολλοί κάναν κακό ματς σήμερα, με την εξαίρεση ίσως του Μάνταλου. Έζησα να το δω και αυτο. Προχωράμε.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, blanco21 said:

Σοβαρός οργανισμός δεν δίνει ευκαιρίες σε ακατάλληλους. 

Καλα στο τερμα ειδικα, την εχουν πατησει κατα καιρους σοβαρότατα κλαμπς. Το θεμα με εμας ειναι πως 30 χρονια τωρα, θεωρούμε την θεση αυτη (οπως και των πλάγιων μπακ) αναγκαίο κακο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις φάει τέτοια γκολ μέχρι το 3-1 δεν δικαιούται κανείς να λέει ότι έβγαλε μερικά μετά.

Θέλω να δω επί Αλμέιδα δραστικές αποφάσεις. Δηλαδή μετά ΚΑΙ την σημερινή εμφάνιση εξαφανίζεται από το ρόστερ. Ας παίξει το παιδί της Κ19 μου είναι αδιάφορο.

Η πρόκριση δεν χάθηκε στην φάση του Γιονσον, ούτε από τα πολλά πέναλτι αλλά από τους τερματοφύλακες. 3 γκολ καρμπον από κόρνερ κεφαλιές γκολ και το κρέμασμα του Στάνκοβιτς στην Μαρσέιγ.

Ξέρω ότι τα δώσαμε όλα αλλά αυτήν την στιγμή έχω μεγάλη πικρία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agelos said:

Χάσαμε και την μοναδικη ευκαιρία να κατακτησουμε το κονφερενς σπίτι μας

 

Ναι λογικα με Αθανασιάδη κάτω απο τα δοκαρια για εκει πηγαίναμε 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Περα απο τις μαλακιες του Αθανασιαδη που πρεπει να τελειωσει με την 1η ευκαιρια απο την ΑΕΚ, σημερα δεν παιξαμε σαν ομαδα.

Ο καθενας για την παρτη του. Και αυτο ειναι ανησυχητικο και σοκαριστικο γιατι 1η φορα συνεβη επι Αλμειδα.

Εχω πολλα νευρα σημερα, η εμφανιση και η νοοτροπια μας ηταν απο την προ Αλμειδα εποχη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να σταθώ λίγο ατην εκπληκτική εμφάνιση Μοχαμαντι. Νταξει ήταν κρύος το παιδί αλλά πιστεύω μπορούσε να τα κάνει ακόμα πιο χαλια 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα θέλει ανανέωση. Θέλει πνευμονια και δύναμη. Δεν πας πουθενά στην Ευρώπη με Χατζισαφι, Μανταλο, Τσουμπερ (ναι τι να κάνουμε), Αμραμπατ κι όλη τη γερουσια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Ο Πιζάρο πέρα από κωλοτριψιμο τι άλλο θεωρητικά ξέρει να κάνει;

Βόλτες στην Γλυφαδα

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×