Jump to content

Πανσερραϊκός - ΑΕΚΑΡΑ (15η αγ.): 21/12/23, 17:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

38 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ζίνι
      0
    • Μήτογλου
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μάνταλος
    • Ζίνι
      0
    • Μήτογλου
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Η νίκη πρέπει να γίνει συνήθεια, εμμονή, δεύτερη φύση. Έχουμε βήματα να κάνουμε πάνω σε αυτό. Καλές οι άξιες εμφανίσεις στην Ευρώπη, αλλά όταν δεν έρχεται η ουσία κάπου χάνεται η αυτοσυγκέντρωση, η πίστη στο αποτέλεσμα, η θέληση χωρίς συμβιβασμό (βλέπε 17/18). Δεν γίνεται επίτηδες, δεν μπαίνει κάποιος στο γήπεδο μπλαζέ επειδή έτσι, είναι αποτέλεσμα πολλών μικρών συνισταμένων και γίνεται ασυναίσθητα. Η αρχή πρέπει να γίνει από τώρα, δεν υπάρχει άλλη οδός προς την επιτυχία, δεν υπάρχει shortcut. Δεν δένει τίποτα πιο πολύ μια ομάδα από τις νίκες. Η πίστη στο πρωτάθλημα είναι δεδομένη, θέλω να δω αντίδραση σε αυτό το ματς και τότε θα είμαι πιο αισιόδοξος. Ο,τι έγινε έγινε, γλύφοντας πληγές δεν πάμε μπροστά. Ξαναχτίζεται αυτό που θέλουμε από λεπτό σε λεπτό, από τάκλιν σε τάκλιν, από σπριντ σε σπριντ. Δεν αμφιβάλλω ότι το ξέρει ο Ματίας, πρέπει να μείνει ήρεμος κι αυτός και να απαιτήσει από την ομάδα την αλλαγή.

ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΖΑΚΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΣΟΜΠΑ...

  • Δικεφαλάκι 18
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Η φιλόξενη γενέτειρά μου είναι έτοιμη να υποδεχτεί την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ του γαλαξία.

Δυστυχώς δεν θα την ΚΙΤΡΙΝΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ όπως τον πρόσφατο Γενάρη.

Δεν πτοούμαστε.

Πάμε για το διπλό, πάμε δυνατά, πάμε ΑΕΚτζήδικα.

ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΑΧΑ, ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ, ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ.

 

 

d3cea0631c8740cd3e67cdba1c02e40c_906835.jpg

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos pinned this topic

Τελικά έχουμε αγέλη ή πρόθυμα πουτανακια; Για να σε δούμε ρε Πελαδο με την κάποτε αγέλη σου τώρα που για πρώτη φορά το κλίμα είναι σκατά, τι ψάρια πιάνεις 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚΑΡΑ μου αλλιώς είχαμε υπολογίσει το μεθαυριανό ματς. Τώρα ο κόσμος εδώ θα περιοριστεί στο ξενοδοχείο όπου αναμένεται χαμούλης. Για να δούμε, θα έρθει κανένας παίκτης απ την πρώτη ομάδα ή θα εχουν απομείνει μόνο ζίνιδες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Τελικά έχουμε αγέλη ή πρόθυμα πουτανακια; Για να σε δούμε ρε Πελαδο με την κάποτε αγέλη σου τώρα που για πρώτη φορά το κλίμα είναι σκατά, τι ψάρια πιάνεις 

Αυτος την εφτιαξε την αγελη απο το χαος που παρελαβε, αυτος θα ξαναφτιαξει τα πραγματα.

Ετσι ειναι τα παντα ρε συ Σταυρο, θα υπαρχουν και σκαμπανεβασματα, το θεμα ειναι οτι ο Πελαδο εχει αποδειξει την αξια του

Link to comment
Share on other sites

Έχει κλείσει και το club της πόλης απ' ότι έμαθα πρόσφατα. Παίζει να έχει χρόνια αλλά δεν το είχα πάρει είδηση.

Πολύ κρίμα για μια πόλη που έχει πάρα πολλούς ΑΕΚτζήδες και ας μοιάζει μπουγατσοκρατούμενη (δεν είναι).

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Navas said:

Έχει κλείσει και το club της πόλης απ' ότι έμαθα πρόσφατα. Παίζει να έχει χρόνια αλλά δεν το είχα πάρει είδηση.

Πολύ κρίμα για μια πόλη που έχει πάρα πολλούς ΑΕΚτζήδες και ας μοιάζει μπουγατσοκρατούμενη (δεν είναι).

 

Έχω περάσει πολύ όμορφα βράδια στο club αυτό. Έχω κοιμηθεί κιόλας εκεί ένα βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι με τον παοκ β θα είναι πολύ δύσκολο από άποψη ότι αυτοί θα σκυλιάσουν και πιστεύω ότι στόχο θα έχουν να μας σπάσουν τα ποδάρια.

Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τι ιατρικό δελτίο υπάρχει.

Χωρίς πινέδα γιόνσον θα υποφέρουμε πάλι. Ο Σιμάνσκι έχει σκάσει. 

Ίσως χρειάζεται μπόλικο ατσάλωμα που λέτε και εσείς για την πέμπτη. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Έχω περάσει πολύ όμορφα βράδια στο club αυτό. Έχω κοιμηθεί κιόλας εκεί ένα βράδυ

Στον όροφο λες ε! Γιατί πιο παλιά στεγαζόταν σε ισόγειο. Πιο underground.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω στα πι+ο του Στυλιανόμπουλου να μπει και πρόβλεψη  για αριθμό τραυματισμένων.

Και όποιος πετυχαίνει έκπληξη, δηλαδη άνω των 9 ή κάτω των 4 σακατεμένων, να παίρνει μπονους επιπλεον βαθμούς.

  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Navas said:

Έχει κλείσει και το club της πόλης απ' ότι έμαθα πρόσφατα. Παίζει να έχει χρόνια αλλά δεν το είχα πάρει είδηση.

Πολύ κρίμα για μια πόλη που έχει πάρα πολλούς ΑΕΚτζήδες και ας μοιάζει μπουγατσοκρατούμενη (δεν είναι).

 

Μία χαρά μπουγατσοκρατούμενη είναι αλλά είμαστε δεύτερη δύναμη καθαρά εδώ. Όταν ήρθε η ομάδα  πέρυσι έγινε χαμός.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρουν και αυτό το αγώνα μάλλον ρίχνουμε λευκή πετσέτα για φέτος όσο νωρίς και να είναι . Δεν γίνεται να πάρεις πρωτάθλημα με το να χάνεις στις έδρες μικρών ομάδων . Δεν γίνεται απλά . 

Link to comment
Share on other sites

Γυρίζει κανένας μπρε ή θα γίνει κλήρωση μεταξύ διαρκείας να κατέβουν μερικοί να μπουν αποστολή για το μπουγιο;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Agent HAF said:

Γυρίζει κανένας μπρε ή θα γίνει κλήρωση μεταξύ διαρκείας να κατέβουν μερικοί να μπουν αποστολή για το μπουγιο;

Εγώ επειδή έχω μπυροκοιλιά μπορώ να μπω τέρμα. Πόσο χειρότερος να είμαι από τον clown;

Link to comment
Share on other sites

Πριν δηλώσω συμμετοχή, πρέπει να μάθω αν ισχύει ακόμα εκείνο το έπος που ψήφισαν για να μας κλέψει το πρωτάθλημα η Λάρισα το 87.

Αν πιαστεί ντοπέ ο παίχτης, τιμωρείται η ομάδα; αν όχι έρχομαι.

ΥΓ: Αν πάω και δεν με βάλει, θα φάει μπουκέτο σοβαρά 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ασμοδαίος said:

Μπορείτε να βλέπετε νηφάλιοι τα παιχνίδια της Αγέλης; Εγώ τσου. 

Εγω προσπαθώ να το παίξω νηφάλιος γιατί στον χώρο τριγυριζει ο μικρός κυρ φωτημο.

Μέσα μου βέβαια πανε οι ευχουλες σύννεφο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό είδα ΑΕΚ νηφάλιος φέτος που τραβολογαω τον γιο μου σε μπάσκετ, χάντμπολ.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ασμοδαίος said:

Μπορείτε να βλέπετε νηφάλιοι τα παιχνίδια της Αγέλης; Εγώ τσου. 

Κοίτα είναι θέμα σε τι φάση είσαι. Πχ εγώ που έχω παιδί μικρό δεν πίνω να βλέπω ΑΕΚ Παναιτωλικός στις 17:00 αλλά πίνω στις 19:00 με τέτοια αποτελέσματα και μεταμορφώνομαι σε μέθυσο.

Σε κάθε περίπτωση ΑΕΚ - αλκοόλ & κατεβατό από χριστουγεννιάτικες ευχές είναι σχέση συζυγική.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω Σέρρες, στο μυαλό μου έρχεται μια νίκη με 2-0 το 1992, 3 αγωνιστικές πριν το τέλος, στο πρώτο από τα 3 σερί που πήραμε, με το γήπεδο κατακίτρινο και μια γκολάρα του Μανωλά νωρίς νωρίς...Επίσης, μια εξάρα που είχαν αρπάξει οι γάβροι του Κοσκωτά από τον ΠΑΟΚ το 1987. Την ίδια μέρα παίζαμε Φιλαδέλφεια και βάλαμε 7 στη Βέροια με 4 γκολ του Νίλσεν, πολύ πανηγυρικό κλίμα.

Ακούω ότι θα είμαστε κουρασμένοι και έχουμε και απουσίες. Δηλαδή οι Σερραίοι, που παίξανε με το γάβρο και καπάκι σε 3 μέρες έχουν εμάς, πόσο πιστεύετε ότι θα αντέξουν να βγάλουν ένταση?? Διπλό και καλά Χριστούγεννα....

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι Σέρρες μου φέρνουν στο μυαλό ένα σουρεαλ ΣΚ τέλη προ-προηγουμενης δεκαετίας, Θεσσαλονίκη τότε. Το Σάββατο το βόλλεϋ έπαιζε στα Μουδανιά στη Χαλκιδική και την Κυριακή το ποδόσφαιρο στις Σέρρες.

Πάμε στο βόλλευ 2 αμάξια από Θεσσαλονίκη, 2 από Βέροια κι ένα από Χαλκίδα. Δεν θυμάμαι αν ήταν ο @Mikeμε τους Χαλκιδέους, πάντως ήταν όλες οι θρυλικές φάτσες της ΑΕΚ απ' τη Χαλκίδα. Στο γυρνα τρώμε φλασια και λέμε πάμε Σέρρες όπως είμαστε, να περάσουμε τη νύχτα εκεί.

Δεν ξέρω τι να πρωτοθυμηθω απ'τις Σέρρες. Κάτι πονεμένους υπνους στο πάτωμα του κλαμπ, τη μπουγάτσα το χάραμα, κάτι κυνηγητά Λου-Μορμον με Πέπερ σπρέι, κάτι χαζοενεδρες για παοκια που έφευγαν για Θεσσαλονίκη γιατί έπαιζαν με τον γαύρο.

Η ομάδα είχε ρίξει πέντε ή κάτι τέτοιο με πρωταγωνιστή θρυλικό ΕνΣαλιβα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×