Jump to content

Ισολογισμος - που ανηκει το γηπεδο?


Snafu
 Share

Recommended Posts

Αντιγραφω σχολιο απο τον αδερφο Τζορτζ Β στο Ενωση, γιατι επρεπε να ειναι πρωτο θεμα παντου και δε το ειδα αλλου. Απο οτι φαινεται ο Αθανασιαδης δεν ειναι το χειροτερο μας προβλημα. 

 

 Δημοσιεύτηκε ο ισολογισμός 2022/23 και η ΠΑΕ ΑΕΚ (που μας έγραφαν ότι δεκάδες εκατομμύρια θα εισρεύσουν στα ταμεία της με το νέο Γήπεδο), είχε ζημιές 4.003.895 Ευρώ!

2. Στον Ισολογισμό αυτό υπάρχουν "Μακροπρόθεσμες Υποχρεώσεις Μίσθωσης" 35.437.365 Ευρώ. Τι υπο-χρεώσεις της ΠΑΕ ΑΕΚ είναι αυτές κύριε Πρόεδρε? Η ΠΑΕ είναι μισθωτής του Γηπέδου και έχει να αποπληρώσει 35+εκατομμύρια? Σε ποιόν και σε τι βάθος χρόνου?

3. Μία οφειλή της ΠΑΕ ΑΕΚ στην Μάνα ΑΕΚ ύψους 37.497.902 Ευρώ, από που προκύπτει και τι αφορά κύριε Πρόεδρε?

4. Η αύξηση των Συνολικών Υποχρεώσεων της ΠΑΕ ΑΕΚ κατά ~ 53εκ Ευρώ (!!!) από 43.961.262 Ευρώ σε 96.953.845 Ευρώ μέσα σε μόλις ένα έτος, δεν είναι υπερβολική κύριε Πρόεδρε?

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brom21 said:

Δε θελω να πιστεψω οτι ισχυουν αυτα.

Ναι αλλα εκει ειναι, δημοσιο εγγραφο. Μην περιμενουμε απο αρδ φυσικα, αλλα εμεις δε μπορουμε να θαψουμε το κεφαλι μας στην αμμο. Αυτο ειναι το #1 θεμα αυτη τη στιγμη κατα την αποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν τα πράματα είναι όσο απλά φαίνονται, μέχρι να ξεκαθαριστεί κάπως το τοπίο και να δωθούν επίσημες απαντήσεις τι και πως... Φοβάμαι οτι αυτό το τοπικ πρέπει να καρφιτσωθει πάνω πάνω.. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zahos said:

Δυστυχώς αν τα πράματα είναι όσο απλά φαίνονται, μέχρι να ξεκαθαριστεί κάπως το τοπίο και να δωθούν επίσημες απαντήσεις τι και πως... Φοβάμαι οτι αυτό το τοπικ πρέπει να καρφιτσωθει πάνω πάνω.. 

Ναι το ειδα τη Δευτερα το σχολιο και μοθ χαλασε ολη την εβδομαδα προσωπικα. Ελαχιστα σχολια πανω σε αυτο στο σαιτ, προσωπικα θα το ποσταρω οπου βρω για λιγο καιρο γιατι ΠΡΕΠΕΙ να απαντηθει. Μπραβο στο μαγκα που εψαξε ισολογισμους, πρεπει καθε χρονο να τους ανεβαζουμε εδω και να το καρφιτσωνουμε αποψη μου. Τα ακριβα εισητηρια που πηρα περυσι δε με πειραξαν υπο την προυποθεση οτι πηγαιναν τα χρηματα μου στην ομαδα, προσωπικα δε ξαναδινω λ εφτα στην ομαδα αν αυτο δεν απαντηθει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Snafu said:

Ναι το ειδα τη Δευτερα το σχολιο και μοθ χαλασε ολη την εβδομαδα προσωπικα. Ελαχιστα σχολια πανω σε αυτο στο σαιτ, προσωπικα θα το ποσταρω οπου βρω για λιγο καιρο γιατι ΠΡΕΠΕΙ να απαντηθει. Μπραβο στο μαγκα που εψαξε ισολογισμους, πρεπει καθε χρονο να τους ανεβαζουμε εδω και να το καρφιτσωνουμε αποψη μου. Τα ακριβα εισητηρια που πηρα περυσι δε με πειραξαν υπο την προυποθεση οτι πηγαιναν τα χρηματα μου στην ομαδα, προσωπικα δε ξαναδινω λ εφτα στην ομαδα αν αυτο δεν απαντηθει.

Πολυ καλα έκανες και το ανέβασες, δν ειδα τπτ πουθενά παρόμοιο και μου φαίνεται πολυυυ τρομακτικό και φυσικά πολύ σημαντικό. Όσοι εντος κμ θέλουν, γνωρίζουν, μπορούν κλπ ας το ψάξουν και ας μας το αναπτύξουν.

Πρέπει να δωθούν απαντήσεις χθες. Εεε και φυσικά απο επίσημα χείλη προφανώς εννοώ κ.κ. της ΠΑΕ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακολουθώ με μεγάλη προσοχή, έχει μεγαλύτερη σημασία η κουβέντα κ το ατομικό ψάξιμο απ την ερμηνεία στα νούμερα η οποία σε κάποια κομμάτια είναι σχετικά απλή. Αλλά πρώτα η κουβέντα κ το ατομικό ενδιαφέρον. Και φυσικά οι απόψεις ή οι ερμηνίες-σε δεύτερο βαθμό-

Link to comment
Share on other sites

Να σας πώ κάτι . Εγώ δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό που γράφεται ίσα ίσα η ΠΑΕ δικαίως θα δίνει ενοίκιο για το γήπεδο που ανοίκει στην ερασιτεχνική .

Το αντίθετο θα με ενοχλούσε δλδ να είχε το γήπεδο τσάμπα και η έρα να φυτοζωούσε . Το θέμα είναι τι κάνει η ΕΡΑ τα εξασφαλισμένα γήπεδα γιατι ξέρουμε τι έγινε στο βόλλευ και αλλού.

Αυτό το ποσό πρέπει να ειναι σε βάθος δεκαετιών .

Βρήκα τον ισολογισμό και μερικά στοιχεία και γενικά τα βλέπω τα νούμερα μια χαρά .

Τα δάνεια σχεδόν εξαφανίστηκαν ( έχει μείνει ένα 1εκ που πρέπει να πληρώθηκε ) , τα έσοδα ανέβηκαν , τα έξοδα μειώθηκαν κτλ κτλ 

Μερικά κουτάκια και ολόκληρο ρο αρχείο. 

 

 

ScreenHunter 581.png

ScreenHunter 580.png

ScreenHunter 579.png

ScreenHunter 578.png

ScreenHunter 577.png

ScreenHunter 576.png

ScreenHunter 575.png

ScreenHunter 574.png

aek_2022-2023.pdf

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλεις να διαβάσεις τους ισολογισμούς της ΑΕΚ πρεπει να διαβάσεις συνολικά 

ΠΑΕ ( Αγωνιστικό μόνο )-> Ιδιοκτησία DIKEFALOS HOLDING > 80%

ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΑΕΚ - ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ( Εμπορικό + ακαδημίες + δίκτυο ) - Ιδιοκτησία DIKEFALOS HOLDING 100%

ΜΕΣΟΓΑΙΑ Α.Ε. ( Προπονητικό Σπάτα ) -> Ιδιοκτησία ZARDOMA HOLDINGS CO. LTD , BOTREXO HOLDINS CO. LTD 90+10%

Υπάρχει φυσικά και η 

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Α.Ε. που δεν έχει ληθεί και ανοίκει σε ΠΑΕ ΚΤΗΤΩΡ και σε όσους έβαλαν λεφτα σε ΑΜΚ και έχει σχέση με την ερα ( εκεί κολλάει ίσως τα χρήματα που χρωστάει η ΠΑΕ σε ΕΡΑ και ισως αποπληρώνει το γήπεδο ) 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λίγο αλλά είναι σίγουρο ότι ο Κετσε, ο Μιαου και ο Τσακίρης θα το ξεκαθαρίσουν ρωτώντας ευθέως τον Μελισσανιδη στην επόμενη συνέντευξη που θα παραχωρήσει. 

  • Hahaha 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GiorgosR21 said:

Έχουμε κάτι νεότερο σχετικά με την υπόθεση του ισολογισμού;

Σαν τι ? Νομίζω ότι ο ισολογισμός είναι ξεκάθαρος για πολλά θέματα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ωραίο τόπικ. Να δώσουμε κ εμείς καμιά παράσταση. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον λοιπον 40 εκατ εσοδα οπως ειπε ο κυριος διοικητης οπου τα 30 εχουν τσεπωθει ή θα τσεπωθουν επειδη δεν μπορεις να φερεις ουτε ενα σοβαρο παιχτη (αλλα ουτε και λεφτα για σοβαρο σκαουτινγκ δινεις), τοτε να αναμενουμε διαρκειας με τιμες ΟΑΚΑ για του χρονου και πλαφων τα 20.000. Εισιτηρια στα πεταλα στα 15 ευρω και στο κεντρο μαξ 60. Τι, οχι;

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×