Jump to content

Poll: μεταγραφές Ιανουαρίου 2024


nikos
 Share

2 θέσεις που καιγόμαστε άμεσα για μεταγραφές   

84 members have voted

  1. 1. Θέσεις που καιγόμαστε (διαλέξτε 2)

    • Τερματοφύλακας
    • Δεξιός μπακ
    • Αριστερός μπακ
    • Στόπερ
    • Αμυντικός χαφ
    • Κεντρικός χαφ
    • Δεξιός μεσοεπιθετικός
    • Αριστερός μεσοεπιθετικός
    • Δεκάρι / Δεύτερος επιθετικός
    • Σέντερ φορ
    • Δεν είναι απαραίτητο να πάρουμε κανέναν


Recommended Posts

2 minutes ago, theo said:

απο 32 κατεβηκαμε στα 30

οποιος ειναι γεννημενος πριν απ το 2000 πουλο

Δηλαδή πρέπει είτε το ένα άκρο είτε το άλλο;

Τι λογική έχει να ανανεώνεις μεγάλους σε ηλικία παίκτες οι οποίοι έχουν ταβανιάσει εδώ και καιρό;  Ούτε πρόκειται να τους πουλήσεις ούτε πρόκειται να σου δώσουν κάτι καινούργιο.  Η μόνη λογική είναι ότι είναι ήδη φθηνοί και θα είναι φθηνότεροι στην επόμενη τους ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kami said:

Δεν ξέρεις πως είναι στα αποδυτήρια οι παίκτες. Ο Μάνταλος απολαμβάνει τον σεβασμό των συναδέλφων του εξακριβωμένα. Ειναι πιθανό οτι το ίδιο ισχύει και για τον Σιντιμπέ.

Το αν αρέσει κάποιος παίκτης στους οπαδούς είναι άσχετο με τις σχέσεις συναδέλφων στα αποδυτήρια.

Δεν ειναι θεμα αρεσκειας οπαδων. Ειναι θεμα αποδοσης αποκλειστικα. Για Μανταλο οκ, το ακουω οτι μπορει στα αποδυτηρια να ειναι ενωτικος παρολο που στα μισα ματς ειναι Μανταλος. Σιντιμπε, Χατζισαφι δεν μπορει να εχει σημασια ποσο ενωτικος εισαι στα αποδυτηρια οταν επανελλημενως εισαι τραγικος στον αγωνιστικο χωρο. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GiorgosR21 said:

Δηλαδή πρέπει είτε το ένα άκρο είτε το άλλο;

Τι λογική έχει να ανανεώνεις μεγάλους σε ηλικία παίκτες οι οποίοι έχουν ταβανιάσει εδώ και καιρό;  Ούτε πρόκειται να τους πουλήσεις ούτε πρόκειται να σου δώσουν κάτι καινούργιο.  Η μόνη λογική είναι ότι είναι ήδη φθηνοί και θα είναι φθηνότεροι στην επόμενη τους ανανέωση.

και ποιος αποφασιζει οτι επειδη ταβανιασε δεν μπορει να ειναι χρησιμος ή απαραιτητος στην ομαδα? τι εννοεις ακριβως να σου δωσουν κατι καινουργιο ? καινουργια κολπακια ?

θα μου απαντησεις για τον βιντα?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, theo said:

και ποιος αποφασιζει οτι επειδη ταβανιασε δεν μπορει να ειναι χρησιμος ή απαραιτητος στην ομαδα? τι εννοεις ακριβως να σου δωσουν κατι καινουργιο ? καινουργια κολπακια ?

θα μου απαντησεις για τον βιντα?

Ο Βίντα για εμένα σωστά ανανέωσε. Αλλά αν θες να κυριαρχήσεις στην ευρώπη ο Βίντα είναι κάποια χρονάκια πίσω. Θυμήσου το ματς με τον άγιαξ στην Αγιά Σοφιά.

Τον Βίντα τον κρατάς και φέρνεις έναν πραγματικά ελπιδοφόρο νεαρό σέντερ μπακ να του μάθει την θέση. Όχι λαμαρανογεμπόες

Επίσης πέρα από τον βίντα οι μόνοι μεγάλοι που αξίζουν να ανανεώσουν είναι ο γιόνσον και ο τσούμπερ.

Όσο για το ποιος αποφασίζει θα έπρεπε να το κάνει ένας τεχνικός διευθυντής που έχει κάκαλα και όχι να οι yes sir που έχουμε σε αυτά τα πόστα. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε οκ διαφωνουμε, αλλα σταματησα εκει στο να κυριαρχησεις στην ευρωπη, σιγα μην παρουμε και 3 τσαμπιονς λιγκ σερι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GiorgosR21 said:

Δηλαδή πρέπει είτε το ένα άκρο είτε το άλλο;

Τι λογική έχει να ανανεώνεις μεγάλους σε ηλικία παίκτες οι οποίοι έχουν ταβανιάσει εδώ και καιρό;  Ούτε πρόκειται να τους πουλήσεις ούτε πρόκειται να σου δώσουν κάτι καινούργιο.  Η μόνη λογική είναι ότι είναι ήδη φθηνοί και θα είναι φθηνότεροι στην επόμενη τους ανανέωση.

Δεν παίζει μπάλα το μέλλον φίλε.. Στον πρωταθλητισμό μετράει η εμπειρία, μετράει που έχεις ξαναβρεθεί σε αυτή τη θέση και που έχεις ξανακερδίσει αυτό που κυνηγάς. Ο Αραούχο έπαιξε στην Τούμπα το 18, οι Μανταλος + Γαλανόπουλος ήταν μέλη αυτής της ομάδας. Ο Βίντα έχει κάνει πρωταθλητισμό 15 χρόνια. Δεν δοκιμάζουν τις ικανότητες τους, ξέρουν ότι είναι πρωταθλητές.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GiorgosR21 said:

Ο Βίντα για εμένα σωστά ανανέωσε. Αλλά αν θες να κυριαρχήσεις στην ευρώπη ο Βίντα είναι κάποια χρονάκια πίσω. Θυμήσου το ματς με τον άγιαξ στην Αγιά Σοφιά.

Τον Βίντα τον κρατάς και φέρνεις έναν πραγματικά ελπιδοφόρο νεαρό σέντερ μπακ να του μάθει την θέση. Όχι λαμαρανογεμπόες

Επίσης πέρα από τον βίντα οι μόνοι μεγάλοι που αξίζουν να ανανεώσουν είναι ο γιόνσον και ο τσούμπερ.

Όσο για το ποιος αποφασίζει θα έπρεπε να το κάνει ένας τεχνικός διευθυντής που έχει κάκαλα και όχι να οι yes sir που έχουμε σε αυτά τα πόστα. 

δηλαδη εσυ ξερεις τι εχουμε σε αυτην την θεση? γιατι εγω απο τον Κονε και τον Κουχαρσκι ειμαι υπερευχαριστημενος στο πως διαχειριζονται ολα τα θεματα των μεταγραφων - ανανεωσεων 

αδερφε δεν ξερω σε ποιον πλανητη ζεις αλλα παιχτης 31 χρονων πλεον θεωρειται ακομα στο prime του επισης ειναι σιγουρο οτι η ΑΕΚ για να εχει καλη παρουσια στην Ευρωπη θελει αλλους 5 βιντες 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, theo said:

ρε φιλε οκ διαφωνουμε, αλλα σταματησα εκει στο να κυριαρχησεις στην ευρωπη, σιγα μην παρουμε και 3 τσαμπιονς λιγκ σερι

Για να κερδίσουμε αυτόν τον άγιαξ δηλαδή φέτος έπρεπε να έχουμε πάρει 3 τσαμπιονς λιγκ σερι η να έχουμε κάνει τα απολύτως ποδοσφαιρικά απαραίτητα το καλοκαίρι; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

δηλαδη εσυ ξερεις τι εχουμε σε αυτην την θεση? γιατι εγω απο τον Κονε και τον Κουχαρσκι ειμαι υπερευχαριστημενος στο πως διαχειριζονται ολα τα θεματα των μεταγραφων - ανανεωσεων 

αδερφε δεν ξερω σε ποιον πλανητη ζεις αλλα παιχτης 31 χρονων πλεον θεωρειται ακομα στο prime του επισης ειναι σιγουρο οτι η ΑΕΚ για να εχει καλη παρουσια στην Ευρωπη θελει αλλους 5 βιντες 

Θα προτιμούσα 5 πινέδες

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GiorgosR21 said:


Όσο για το ποιος αποφασίζει θα έπρεπε να το κάνει ένας τεχνικός διευθυντής που έχει κάκαλα και όχι να οι yes sir που έχουμε σε αυτά τα πόστα. 

🤣😂🙃 Αυτό σου το post δείχνει πόσο απαραίτητη είναι η εμπειρία 😆😅

Θες να πάει κάποιος στο μαγαζί του τίγρη και να κάνει κουμάντο 😹😹

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GiorgosR21 said:

Θα προτιμούσα 5 πινέδες

και εγω θα προτιμουσα να ειμαι στο μπαλι με 5 ξανθιες αλλα ειμαι στην Παιανια και περιμενω εναν μαλακα πακιστανο να κανουμε remote session 

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Η διοικηση παντως εχει δειξει οτι οχι 5 πινεδες, οχι 5 βιντες αλλα ουτε 5 Τσουμπερ δε μπορει να φερει.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

και εγω θα προτιμουσα να ειμαι στο μπαλι με 5 ξανθιες αλλα ειμαι στην Παιανια και περιμενω εναν μαλακα πακιστανο να κανουμε remote session 

Μάλιστα. Δεν πειράζει ας λιβανίζουμε τον χατζισαφί και τον καράφλα μέχρι τα 40. Τα έσοδα έξοδα να είναι καλά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brom21 said:

Η διοικηση παντως εχει δειξει οτι οχι 5 πινεδες, οχι 5 βιντες αλλα ουτε 5 Τσουμπερ δε μπορει να φερει.

τελευταια φορα που κοιταξα και πινεδα και βιντα και τσουμπερ εχει εδω το μαγαζι 

 

1 minute ago, GiorgosR21 said:

Μάλιστα. Δεν πειράζει ας λιβανίζουμε τον χατζισαφί και τον καράφλα μέχρι τα 40. Τα έσοδα έξοδα να είναι καλά

δεν ξερω τι λιβανιζεις εσυ χρονιαρες μερες εγω δεν λιβανιζω κανεναν απλα σου απανταω σε αυτα που λες που για μενα ειναι λιγο κωμικα γιατι λες γενικοτητες που δεν ισχυουν πουθενα στον πλανητη  και δεν στριβει και το ρημαδι το τζετ δεξια να παει μια απο Γιαννενα που παιζει η ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

τελευταια φορα που κοιταξα και πινεδα και βιντα και τσουμπερ εχει εδω το μαγαζι 

Και Πινεδα και Βιντα και Τσουμπερ εχει εδω το μαγαζι, οι οποιοι ηρθαν σε διαστημα 3ων μεταγραφικων περιοδων. 

Σε διαστημα 1 μεταγραφικης περιοδου τωρα, θες 4 Τσουμπερ. Λογικα ειναι εφικτο...

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

τελευταια φορα που κοιταξα και πινεδα και βιντα και τσουμπερ εχει εδω το μαγαζι 

 

δεν ξερω τι λιβανιζεις εσυ χρονιαρες μερες εγω δεν λιβανιζω κανεναν απλα σου απανταω σε αυτα που λες που για μενα ειναι λιγο κωμικα γιατι λες γενικοτητες που δεν ισχυουν πουθενα στον πλανητη  και δεν στριβει και το ρημαδι το τζετ δεξια να παει μια απο Γιαννενα που παιζει η ΑΕΚ

Με τις τιμές των διαρκείας θα έπρεπε να έχουμε τουλάχιστον έναν πινέδα σε κάθε γραμμή.

Αν υπήχαν και θα είχες περάσει ευρώπη, και θα είχες περισσότερα έσοδα από φανέλες, χορηγίες και τηλεοπτικά.

Έτσι λειτουργεί το σύγχρονο ποδόσφαιρο. Αλλά όταν είσαι κολλημένος στο 90 έχεις αθανασιάδη, μάνταλο και γαλανόπουλο σχεδόν βασικούς επειδή είναι δικά σου παιδιά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GiorgosR21 said:

Με τις τιμές των διαρκείας θα έπρεπε να έχουμε τουλάχιστον έναν πινέδα σε κάθε γραμμή.

Αν υπήχαν και θα είχες περάσει ευρώπη, και θα είχες περισσότερα έσοδα από φανέλες, χορηγίες και τηλεοπτικά.

Έτσι λειτουργεί το σύγχρονο ποδόσφαιρο. Αλλά όταν είσαι κολλημένος στο 90 έχεις αθανασιάδη, μάνταλο και γαλανόπουλο σχεδόν βασικούς επειδή είναι δικά σου παιδιά. 

2 πινεδες σε καθε γραμμη εχω αλλα επειδη το παραμυθι στο μυαλο σου λεει αλλα δεν μπορεις να αντιληφθεις οτι σε εναν ομιλο οριακο η ομαδα με το χαμηλοτερο μπατζετ παντα εχει το μεγαλυτερο χαντικαπ.

στο δικο σου μυαλο ο αγιαξ που μονο τα φορ του αξιζουν οσο ολη η ΑΕΚ ειναι μια ομαδα του κωλου που θεωρειται αποτυχια οτι δεν την περασες 

ο αγιαξ μπροστα σου εχει 15 πινεδες ατομικα σαν μοναδες 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brom21 said:

Και Πινεδα και Βιντα και Τσουμπερ εχει εδω το μαγαζι, οι οποιοι ηρθαν σε διαστημα 3ων μεταγραφικων περιοδων. 

Σε διαστημα 1 μεταγραφικης περιοδου τωρα, θες 4 Τσουμπερ. Λογικα ειναι εφικτο...

το 4 τσουμπερ οτι λες εσυ εγω λεω οτι θελω 3 βασικους παιχτες να ειναι καλυτεροι απο αυτους που εχω σημερα σαν βασικους 

και γιονσον να μου βγουν και ελιασον εγω μια χαρα ευχαριστημενος ειμαι η ΑΕΚ μπροστα θα παει 

Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, GiorgosR21 said:

Θα προτιμούσα 5 πινέδες

13 minutes ago, amd said:

και εγω θα προτιμουσα να ειμαι στο μπαλι με 5 ξανθιες αλλα ειμαι στην Παιανια και περιμενω εναν μαλακα πακιστανο να κανουμε remote session 

 

2 minutes ago, amd said:

2 πινεδες σε καθε γραμμη εχω 

Όταν είπα εγώ ότι θέλω 5 πινέδες μου απάντησες ειρωνικά. Και τώρα λες ότι τους έχουμε ήδη τους 5 . Καταλαβαίνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GiorgosR21 said:

 

 

Όταν είπα εγώ ότι θέλω 5 πινέδες μου απάντησες ειρωνικά. Και τώρα λες ότι τους έχουμε ήδη τους 5 . Καταλαβαίνω κάτι λάθος;

 

οκ να γραψουμε γραμμα στον αγιο βασιλη.

η ΑΕΚ φετος ειχε ενα αποτα καλυτερα ροστερ στην ιστορια της πρεπει να το βελτιωσει (.&-) το να λεμε φερε 5 πινεδες 6 τσουμπερ και 2-3 πατατες με τυρακι απο πανω ειναι επιθυμιες ε σου εξεφρασα και εγω την επιθυμια μου οσο πιθανον ειναι η δικη σου να πραγματοποιηθει τοσο ειναι και η δικη μου.

οσον αφορα το 2ο κομματι ειναι οτι η ΑΕΚ εχει μια χαρα παιχτες προφανως μπορει να εχει και καλυτερους σε 2-3 θεσεις αυτην την στιγμη αυτο κοιτανε πως θα το κανουνε καλυτερο.

ολα τα αλλα περι εσοδων εξοδων ειναι ανουσια για μενα διοτι και να τα αναλυσω δεν εχουν καμια αξια ο καθενας απο την κοιλια του οτι σκατα θελει θα πει 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα η ομαδα να δειξει ικανη να φερει 4 παιχτες που θα μπορουν να παιξουν πανω απο το 80% των παιχνιδιων σε μια χρονια. Με μια λεξη: ΑΘΛΗΤΕΣ.

Τι να τον κανεις τον καθε Αραουχο-Γκαρσια που τον θεωρεις κομβικοτατο και θα παιζει στα μισα ματς;

Ο μονος παιχτης που ειναι βαρομετρο και ειναι σχεδον παντα διαθεσιμος, ειναι ο Πινεδα. Αντε και ο Βιντα, που ομως μεγαλωνει. Ε, η ομαδα θελει αλλους 2-3 τετοιους. Και να τους πλαισιωνουν τουλαχιστον παιχτες επιπεδου Γιονσον.

 

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε για το θέμα του τερματοφύλακα. Η ΑΕΚ για το καλοκαίρι έχει στον προγραμματισμό να πάρει έναν τερματοφύλακα. Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι αυτή την περίοδο. Δεν είναι εύκολο μία ομάδα να αφήσει τώρα να φύγει ο τερματοφύλακας της. Παρότι η λογική λέει ότι θα έπρεπε να έχει από τώρα τερματοφύλακα η ΑΕΚ, δεν φαίνεται να υπάρχει κίνηση τώρα. Στήριξη στον Αθανασιάδη δηλαδή τώρα και βλέπουμε το καλοκαίρι. 

Κυβερνητικός λέει στήριξη στον Γιώργαρο. Λευκή πετσέτα θα πω εγώ

Link to comment
Share on other sites

2 τερματοφυλακας θέλει η ΑΕΚ το καλοκαίρι. Ο Αυστριακός είναι πανμετριος κ γυάλινος.

Σοβαρά τώρα, συζητάτε την ανανέωση Βιντα, ο οποίος είναι το καλυτερο μπακ που είχε ποτε η ομάς?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, amd said:

Στο γενικο σχολιο απαντησα και ειπα τι κοιτανε στην αγορα βαση αυτα που κυκλοφορουν στην πιατσα

εσυ και εγω μπορουμε να εχουμε την αποψη μας 

για μενα ο καλενς ειναι λιρα εκατο και δεν θελω 5ο στοπερ ας ανεβει ο γιεμποα που φαινεται ελπιοδοφορος για 5ος

αριστερο μπακ αυτη ειναι η αποφαση σημερα που μιλαμε να μεινει χατζισαφι να ερθει ενας βασικος καλος να μοιραστει ο ιρανος τα ματς με τον πηλιο

στα χαφ δεν θα γινει προσθηκη με το υπαρχουν πλανο ισως ερθει ενα 8αρι αλλα οχι 6αρι με την καμια 

δεξια σου εξηγησα οτι θα περιμενουν να δουν τον φερναντεζ πριν παρθει αποφαση για οτιδηποτε με την λογικη οτι θα εχει ελιασον φερναντεζ και δεν αποκλειω να ξαναμεινει ο αμραμπατ

αριστερα υπαρχει κενο και θα ερθει παιχτης ασχετως τι θα γινει με τον γκατσινοβιτς 

ο πισαρο θα περασει πισω απο το φορ ακομα και αν φυγει ο αραουχο που βλεπω δυσκολο να φευγει

επιθετικους δεν θα κανεις τιποτα αν δεν πουληθει ο γκαρσια 100% 

Είναι γελοίο να μην παρεις χαφ όταν στον παγκο είσαι κυριολεκτικά μόνο με Μάνταλο - Γαλανό.

Ο δανεικος Καλένς που ακριβώς φάνηκε λιρα εκατό?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sepultura21 said:

Είναι γελοίο να μην παρεις χαφ όταν στον παγκο είσαι κυριολεκτικά μόνο με Μάνταλο - Γαλανό.

Ο δανεικος Καλένς που ακριβώς φάνηκε λιρα εκατό?

σε οσα ματς επαιξε ειναι αλανθαστος 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×