Jump to content

ΑΕΚ-Βολος: 16η αγ. 03/01, 19:00, Cosmote TV


stavros 9-11
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

62 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Πήλιος
    • Σιμάνσκι
    • Ελίααον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πισάρο
    • Πόνσε
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, Vagos21 said:

Καλύτερα να μην το δούμε λέω εγώ αυτό 

Και δυστυχως η ομάδα το γνωριζει από την αρχη της σεζον  ότι έρχεται αυτο το θέμα τον Γενάρη και δεν στεναχωρήθηκε δευτερολεπτο.

Ουτε γρηγορη μεταγραφή είδαμε, ούτε Πηλιο σε ροτεησον, ούτε δοκιμη με Σιντιμπε πχ.

Καλα εδώ τρόμαξαν να πάρουν στοπερ βέβαια, θα ήμασταν με 2 για 1 μήνα, τι να λέμε.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Για τον Μανταλο ο σπηκερ είπε μετά το ματς ότι συμμάζεψε το κεντρο 😆

Πόσο αβάντα έχει αυτό το παιδί απο τα αρδάκια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Και δυστυχως η ομάδα το γνωριζει από την αρχη της σεζον  ότι έρχεται αυτο το θέμα τον Γενάρη και δεν στεναχωρήθηκε δευτερολεπτο.

Ουτε γρηγορη μεταγραφή είδαμε, ούτε Πηλιο σε ροτεησον, ούτε δοκιμη με Σιντιμπε πχ.

Καλα εδώ τρόμαξαν να πάρουν στοπερ βέβαια, θα ήμασταν με 2 για 1 μήνα, τι να λέμε.

Ελα ρε Σιντιμπε τον εχουμε δει αριστερα. Δεν εχει θεμα. Παιζει οπως δεξια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πηλιος είδαμε ότι έχουμε δει και με τη Β όπως είχαμε δει και τον Ζινι . 

Καλός μπροστά και ειδικά στο 1vs1 που ο Ρότα δεν το έχει πχ αλλά αμυντικά θέματα . Θέλει και άλλο δέσιμο το σώμα του . 

Αύριο θα δούμε Γεμποα Χρυσοπουλο και τους άλλους μικρούς που κάποια στιγμή μπορεί να ανέβουμε και αυτοί . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

MVP Στάνκοβιτς γιατι επιτέλους είδαμε απόκρουση από τέρμα της ΑΕΚ . 

Καλό οκ λόγο αποτελέσματος . 

Γκατσι γιατί έκανε κάτι περίεργα ώρες ώρες  αν και δεν ήταν κακός σήμερα . 

Δεν έβαζε το κορμί του στις διεκδικήσεις κ έκανε αρκετές πάσες απρόσεκτες να το πω έτσι 

Αν θέλει να φύγει στο καλό κ πάμε παρακάτω.

 δεν λέω ότι είναι αδιάφορος αλλά νιώσε ρε πουστη λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pelado Alme said:

Πόσο αβάντα έχει αυτό το παιδί απο τα αρδάκια.

Από όλους, ακόμα και νυν και πρώην συμπαικτες και προπονητες.
 

Μάλλον κάνει καλη παρεα, δεν εξηγείται αλλιώς πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Ok 3άρα ... δεν εχω παραπονο ...

Μμμμμ...εχω 1 ... 

Το στησιμο της ομαδας στα κορνερ που μαζώχνονται 10 παιχτες γυρω-γυρω απο τον Στανκοβιτς...και οι αντιπαλοι ολοι λευτεροι γυρω τους ... ηταν πολυ κακό θέαμα και μαλιστα επαναλαμβανομενο...

Μ'αρεσε ο Πηλιος , αγριμι ταχυ και παμπονηρο με καλες σεντρες ,

δυσκολα τον κοροιδευεις στο 1vs1 ....

θα ανεβει κι αλλο το παλιο/ζάγαρο .

Οταν βαλει γκολ ή ασιστ θα ντονε καμω και αβαταρ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Από όλους, ακόμα και νυν και πρώην συμπαικτες και προπονητες.
 

Μάλλον κάνει καλη παρεα, δεν εξηγείται αλλιώς πλέον. 

Ακόμα τα ίδια λέμε εδώ και χρόνια . Είναι αρχηγός και στα μπουζούκια και στα γύρο γύρο και αυτό μετράει στα αποδυτήρια και όχι μόνο . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Ελα ρε Σιντιμπε τον εχουμε δει αριστερα. Δεν εχει θεμα. Παιζει οπως δεξια 

Φετος; Δεν το θυμαμαι. Όπως και να έχει δεν υπαρχει προετοιμασία για το θέμα. Είναι και η νοοτροπία Αλμειδα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και αυτός στο Τρινιντάντ που είναι στου διαόλου τον κώλο κατάλαβε την διαφορά ενός κώνου με έναν νορμάλ.

 

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Από όλους, ακόμα και νυν και πρώην συμπαικτες και προπονητες.
 

Μάλλον κάνει καλη παρεα, δεν εξηγείται αλλιώς πλέον. 

Συμφωνώ 1000%.Απο δημάτο ντέμη  μέχρι χιμένεθ και πόσους ακόμα.Ξέχασες και τον πρωην φροντιστή αυτός και αν τον αβάνταρε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει έναν καλό από έναν κακο τερματοφύλακα είναι εκτός των άλλων και η ασφαλεια που νιώθει η αμυντική γραμμή σε στιγμες πίεσης. Είναι διαφορετικο να παίζεις 90 λεπτά με τη λογική ότι «αν περάσει κάτι απο εμένα τον ήπιαμε» και άλλο «και μαλακια να κάνω ίσως την σώσει ο άλλος πίσω». Ξέρω θα φανεί αστείο σε πολλούς αλλά το θέμα της τρικυμίας της αμυνας στα προηγούμενα 2 παιχνίδια για μένα ήταν ξεκάθαρα θέμα ψυχολογιας. Εδώ εμεις από τον καναπέ και σε κάθε φάση φωνάζαμε «ωχ το φάγαμε» πριν καν μπει. Με Στάνκοβιτς στα 2 προηγούμενα θα είχαμε +4 βαθμούς. Το πιστεύω ακράδαντα. 

  • Δικεφαλάκι 11
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, AlexKR21 said:

Εγώ δεν είδα τον Γκάτσι αδιάφορο πάντως.

Περισσότερο αγχωμένος και χωρίς καθαρό μυαλό μου φάνηκε

Δεν τον ειδα αδιάφορο αλλα μη ομαδικό 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Ακόμα τα ίδια λέμε εδώ και χρόνια . Είναι αρχηγός και στα μπουζούκια και στα γύρο γύρο και αυτό μετράει στα αποδυτήρια και όχι μόνο . 

Το παιδί τους ξεναγεί στη γλυφάδα και στο κολωνάκι.Τον έχω δει πριν χρόνια βράδυ σαββάτου στη πλατεία αγίας ειρήνης  με πεταυράκη και νομίζω ρόβα να είναι κόκκαλο.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Αυτό που κάνει έναν καλό από έναν κακο τερματοφύλακα είναι εκτός των άλλων και η ασφαλεια που νιώθει η αμυντική γραμμή σε στιγμες πίεσης. Είναι διαφορετικο να παίζεις 90 λεπτά με τη λογική ότι «αν περάσει κάτι απο εμένα τον ήπιαμε» και άλλο «και μαλακια να κάνω ίσως την σώσει ο άλλος πίσω». Ξέρω θα φανεί αστείο σε πολλούς αλλά το θέμα της τρικυμίας της αμυνας στα προηγούμενα 2 παιχνίδια για μένα ήταν ξεκάθαρα θέμα ψυχολογιας. Εδώ εμεις από τον καναπέ και σε κάθε φάση φωνάζαμε «ωχ το φάγαμε» πριν καν μπει. Με Στάνκοβιτς στα 2 προηγούμενα θα είχαμε +4 βαθμούς. Το πιστεύω ακράδαντα. 

Στο τελος με Σέρρες φάνηκε παρα πολύ αυτό που λες, είχαν χεστει ολοι πανω τους χωρις προφανή (σοβαρό) λόγο 

Link to comment
Share on other sites

Θυμιζω οτι με το νέο εξελιγμένο σύστημα by @panos42ολες οι ψηφοι mvp/Μάνταλου μετράνε σε συνολικο ranking αθλητών 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω σωστό να ξεκινήσει ο Πηλιος την Κυριακή. Το δυνατό του σημείο είναι η επίθεση προς το παρον. Θ τον σημαδέψουν και θα έχει θέματα. Ίσως αν βάλει πινεδα μπροστά του για βοήθειες να δουλέψει λίγο καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pelado Alme said:

Το παιδί τους ξεναγεί στη γλυφάδα και στο κολωνάκι.Τον έχω δει πριν χρόνια βράδυ σαββάτου στη πλατεία αγίας ειρήνης  με πεταυράκη και νομίζω ρόβα να είναι κόκκαλο.

Τότε ήταν το βλαχάκι που μόλις ήρθε στην Αθήνα και είδε το φως . Τώρα έχει ανέβει λεβελ και σε Νιμου και στις πόρτες που του ανοίγουν . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα σημερα παιζει να φαγαμε περισσοτερες μεγαλες φασεις αποτι στα 2 προηγουμενα ματς αθροιστικα. Η διαφορα ηταν οτι με Αθανασιαδη φαγαμε 4 και σημερα 0.

Η ομαδα πρεπει να φερει εστω και δανεικο εναν τερματοφυλακα. Κυριολεκτικα αν προκυψει τραυματισμος του Στανκοβιτς, το πρωταθλημα θα χαθει.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το βαρισιο πεναλτυ ήμασταν για πέταμα πλην του γκολ και μας έσωσε ότι δεν είχαμε κλόουν κάτω από τα δοκάρια.

Μετα τα πραγματα πήραν την πορεία τους. Τελος καλό ολα καλά, όπως συμβαίνει σε άπειρα ματς μεγάλων ομάδων με μικρες. Αλλά μπάλα μέχρι εκείνο το σημείο παντως δεν παίξαμε.

Και Ξαναρωταω εγω. Θα ξαναπαιξει ο Αθανασιαδης στην ΑΕΚ; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@nikosΌπως φαίνεται θα ξαναπαιξει ο Αθανασιάδης, αφού ούτε τον διώχνουν ούτε έρχεται άλλος....άλλωστε δύσκολο να βγάλει ο στανκοβιτς 25 σερι ματς. Το θεμα ειναι οτι θα παιζει και στα πλειοφ ο γιωργαρος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις στημένες φάσεις που υπήρχε τρικυμία δεν παίξαμε μπάλα αλλά δεν απειληθήκαμε εκτός των κόρνερ.

Ο πήλιος έδειξε τσαμπουκά αλλά εναντίον του βόλου δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα.

Γκάτσι καλός αλλά του έλειπε η ουσία. Λιβάι δείχνει να παίρνει φωτιά. Στάνκοβιτς μας φαίνεται casillas με τις φυσιολογικές επεμβάσεις που κάνει ένας ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ τερματοφύλακας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AG21 said:

Τότε ήταν το βλαχάκι που μόλις ήρθε στην Αθήνα και είδε το φως . Τώρα έχει ανέβει λεβελ και σε Νιμου και στις πόρτες που του ανοίγουν . 

Τα ξέρω φίλε γιατί τα μαθαίνω απο φίλο μου που μένει  γλυφάδα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×