Jump to content

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

49 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Σιμάνσκι
      7
    • Μήτογλου
      9
    • Πήλιος
      0
    • Γιόνσον
      17
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      5
    • Πισάρο
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      11
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      16
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      23
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Σιντιμπέ
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Πήλιος
      5
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Πισάρο
      21
    • Τσούμπερ
      2
    • Πόνσε
      15
    • Γκατσίνοβιτς
      4
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το αποτέλεσμα δεν είναι να πεθάνεις κιόλας . Καμιά φορά είναι καλύτερα το 0-0 παρά το 1-0 που πας στη ρεβάνς για ισοπαλία και τελικά χάνεις . Το θέμα σήμερα ήταν η εμφάνιση . Το παρακολουθούμε . 

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ισοπαλία σήμερα και νίκη την Κυριακή παρά να γινόταν το αντίθετο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν εχεις παιχτες στο παγκο που μπορουν να σου κανουν τη διαφορα, τοτε ναι, πρωτος στοχος θα ειναι η ξεκουραση των βασικων, με τις οσο δυνατον λιγοτερες επιπτωσεις.

Πισαρο Πονσε δε ξερω τι αλλο πρεπει να κανουν για να καταλαβουμε οτι απλα δε ταιριαζουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα τελικά και είδα λίγο. Με παντόφλες χνουδωτες παίζαμε, παρστηρουσα αυτόν τον Πινεδα το ποσό πολύ πρόσεχε να παίξει τόσο όσο χρειαζόταν για να μην εκτεθουμε.  Όλο το κλίμα που έβγαινε από την ομάδα, έδειχνε πως δε θα σκιστουμε κιόλας γι'αυτο κι έλεγα πως δεν είμαι αισιόδοξος. Ο Τσουμπερ επίσης χαλαρός, αν κι έχω μια εντύπωση πως είναι ντεφορμε τελευταία. Σιμανσκι ο καλύτερος. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, agelos said:

Γκατσινοβιτς τον είδαμε κεντρικά σήμερα. Δεν ήταν καλός ούτε σε αυτή τη θέση. Ειδικα κάποιες επιλογές του, όπως το γέμισμα στον κουεστα προς το τέλος του παιχνιδιού, με προβληματιζουν.

Ακόμα περισσότερο με προβληματίζει ο Πονσε, ο οποίος είναι εκτός κλίματος, με κακιστές Επιλογές.

Ο Σιμανσκι βοηθάει σε ρόλο μπακ, καθώς έχει καλή πρώτη πάσα.

Ο Αθανασιάδης βγάζει το σουτ, αλλά κάνει και δύο καλές κλοουνιες.

Ο Γκατσινοβιτς ενώ δεν είναι κακος τακτικά, φέτος έχει φοβερά άθλιες επιλογές που πιστεύω ότι πηγάζει από το γεγονός ότι ψάχνει πάντα το εξεζητημένο. Το παρατηρούσα πάντα όταν έπαιρνε τη μπάλα και ενώ είχε εύκολη επιλογή δίπλα για 1-2 η στα πλαγια, έψαχνε πάντα τη μπαλιά από τη μύτη της βελόνας. Οκ καλό σαν σκεψη αλλά όταν προσπαθείς μια, δυο, τρεις και δεν σου βγαίνει και μάλιστα το κανεις και με το εξωτερικό και με τακουνάκια και δεν ξέρω και εγώ τι, ε σαλτα και γαμησου 

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Ο Γκατσινοβιτς ενώ δεν είναι κακος τακτικά, φέτος έχει φοβερά άθλιες επιλογές που πιστεύω ότι πηγάζει από το γεγονός ότι ψάχνει πάντα το εξεζητημένο. Το παρατηρούσα πάντα όταν έπαιρνε τη μπάλα και ενώ είχε εύκολη επιλογή δίπλα για 1-2 η στα πλαγια, έψαχνε πάντα τη μπαλιά από τη μύτη της βελόνας. Οκ καλό σαν σκεψη αλλά όταν προσπαθείς μια, δυο, τρεις και δεν σου βγαίνει και μάλιστα το κανεις και με το εξωτερικό και με τακουνάκια και δεν ξέρω και εγώ τι, ε σαλτα και γαμησου 

Την έχει ψωνίσει 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Πιζάρο τουρίστας. Σορτσάκι κ φανελίτσα φοράει, μια παντοφλίτσα του λείπει. Σιντιμπέ για 1 ματς την εβδομάδα παρέα με Κάλενς. Γαλανόπουλος για 1 ματς τον μήνα. 2 Ιρανοί που ήξερες  ότι θα λέιπουν για 1 μήνα τον Γενάρη αριστερά μπακ, ο Πήλιος θα δώσει ότι μπορεί το παλλικάρι αλλα οκ θέλει χρόνο κ έχει ταβάνι, έχεις την μεταγραφή των 6Μ την οποία την βάζεις δεξί μπακ για κάποιους απ τους πιο πίσω λόγους κ δεν έχεις αλλαγή στα χαφ για να ανεβάσεις την ένταση για κάποιους από τους πιο πίσω λόγους. Ευτυχώς ο κλόουν στάθηκε καλά, το ίδιο κ ο Μήτογλου. 

Ειδική μνεία στον Πόνσε. Πρέπει να αποφασίσει τι θέλει κ τι ζητάει απ την καριέρα του. Προσόντα έχει, μπάλα ξέρει, πρέπει να εμφανισθεί σύντομα στο γήπεδο.

Στα θετικα΄η επιστροφή των Αραουχό-Φερνάντες αλλά κ του Γιόνσον.

Την Κυριακή πρέπει η ομάδα να τρώει σίδερα ακόμη κ αν αριστερό μπακ παίξει ο Ραντόνια δεν ξέρω. Αδιάφορο. ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ!

 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Το χειροτερο ματς ΑΕΚ που εχω δει επι Αλμειδα

Me ton Ofh htane xeiroteroi 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον Πονσε πάλι δεν θέλω να τον κρίνω. Μπήκε ο Γκαρσια και με τέτοια ομαδα σήμερα ήταν χειρότερος.

Αλλα Πισαρο και Πηλιος με απογοήτευσαν.

Οκ ο Πισαρο ειπαμε ισως είναι λαθος να παίζει αριστερα, αλλα δεν γίνεται να μην κανει και τίποτα.

Ο δε Πηλιος έδειξε χειρότερος των Ιρανών.

Αποδεικνυεται παντως συνεχως ότι με τις μεταγραφες τα έχουν (ξανα)κανει μαντάρα μετά το καλοκαίρι του 22.

Δεν παίρνουν  τερμα, δεν παίρνουν πλάγιους μπακ, δεν παίρνουν άλλο χαφ, ζυγιζουν και καλά τις επιλογες με αποτέλεσμα να φέρουν τον Κάλενς στα χασομέρια (και χωρίς δικαίωμα Ευρώπης) και τον Πισαρο και τώρα να έχουμε φτάσει 10/1 και να μην έχουν πάρει κανέναν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τη φάση αυτός ο Πιζάρο ? Ας το πάρουμε απόφαση δεν πρόκειται να παίξει μπάλα στην ΑΕΚ αυτός . Βασικά δεν ξέρω αν γενικά μπορεί να παίξει μπάλα σε κανονική ομάδα η μόνο σε καμία ομάδες επιδείξεων για να κάνει κολπακια . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παρηγοριά αυτό, αλλά και οι απαταιώνιοι κακοποιούν το άθλημα σήμερα, μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

 

Αλλα Πισαρο και Πηλιος με απογοήτευσαν.

Οκ ο Πισαρο ειπαμε ισως είναι λαθος να παίζει αριστερα, αλλα δεν γίνεται να μην κανει και τίποτα.

Ο δε Πηλιος έδειξε χειρότερος των Ιρανών.

 

Θα ξαναπώ για την ΑΕΚ Β . Όσοι την βλέπαμε ξέραμε ότι δεν έκανε τη διαφορά ο Πηλιός ούτε στη σούπερ Λίγκα 2 πως θα την κάνει στο μεγαλύτερο επίπεδο και ειδικά απέναντι στον Ρουλη ? Ο Μιται την έκανε όσο έπαιζε πχ και πάλι λέγαμε δεν κάνει για τη πρώτη ομάδα . 

Ο Ραντονια έχει δείξει πιο πολλά από το Πήλιο ο οποίος είναι καλός επιθετικά αλλά όταν βρίσκει χώρους, αν δεν βρει φαίνεται λιγος . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις και τους απαταιωνιους και λες, είμαστε κι εμείς, αλλά είναι και οι άλλοι...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τραγική και η φάση όπου κλέβουμε την μπάλα έξω από την περιοχή και αντι να κάνουμε ευκαιρία καταλήγει ο Πισαρο να πέφτει πάνω σε 3 Αρειανούς 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nedved21 said:

Το χειροτερο ματς ΑΕΚ που εχω δει επι Αλμειδα

Με τον ΟΦΗ ήταν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο πηλιος εοναι σα παιδακι. Πολυ αδυναμος. Δε ξερω αν θα δεσει πιο μετα.

Link to comment
Share on other sites

Αγώνας "καταναγκασμός" που έλεγε και μια ψυχή στο ρέμα της Πικροδάφνης.Επρεπε κατά πως φάνηκε να βγει και βγήκε με τις λιγότερες δυνατές απωλειες. Θέλαμε έστω το μισό με μηδέν αλλά οκ ..ίσως έτσι σε πιο δύσκολο mode επαναληφθεί και το θέαμα με τις γεμάτες απόγνωση σκουλήκια ταράτσες. 

Πιζάρο ανεύρος&σημερα, βαθμός Σαμπράκου.

 Γιονσον , Σιμάνσκι σταθερά κρατάνε τη σημαία της έντασης ψηλά.

 Η ομάδα σήμερα έκανε συντήρηση,αυτή είναι η κατακλείδα& την έγραψα .Να κλειδώσει το τοπιτς.

ΥΓ.Αναγκαστική αλλαγή ο κορακομύτης ο Τζουρισιτς ,δυνατή απώλεια των ναζί ενόψει Κυριακής.

  • Δικεφαλάκι 13
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα σε ενα μικρο διαστημα δεν ηταν κακη. Αλλα πολυ αφελεια μπροστα... 

Τεσπα. Τη κυριακη νικη απτο πτωμα του βαζελου.

Θετικο αραουχο που παρολιγο να το καρφωσει και κοντος που θα βρει σιγουρα γκολ αν παιξει δεξια στους επομενους αγωνες

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα το ματς . Ειδικά αν κερδίσουμε την Κυριακή 

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε βέβαια ότι θα πας να διεκδικήσεις προκριση μεταξύ βαζελας και Χαλκηδόνας με ότι αυτό συνεπάγεται. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιονσον είναι μεγαλη παικτουρα και αδικημένη λόγω Σιμανσκι που επισης παίζει καλά (ΔΥΣΤΥΧΩΣ λόγω μεταγραφικης τσιγκουνιάς δεν έχουν φέρει έναν ΧΑΦ ακόμα, ένα εξαρο-οκταρι να τους πηδάμε όλους μέσα έξω και καθομαστε ακομα και συζηταμε για τον Κώστα τον Γαλανοπουλο). Αποψε που επαιξε από την αρχη και στην φυσική του θέση το ξαναεδειξε ο Δανός.

Για να πω και το ένα από τα 3 θετικά αποψε. Τα αλλά 2 ήταν η επιστροφή (;) Αραουχο και ότι ο Φερνάντες έδειξε οκ.

Για τον Μητογλου τα έχουμε ξαναπεί, μπαίνει από το πουθενά και είναι κορόνα γράμματα αν θα κανει ματσαρα ή αν θα είναι χάλια, ευτυχως σήμερα ήταν η καλη του μερα.

Ο κλόουν στην φαση που έβγαλε πρώτα έδωσε ασίστ γιατί φοβηθηκε να μπλοκάρει. Και αν το έβγαλε ακριβώς δλδ μετά, γιατί ίσα που την άγγιξε μαλλον. Τεσπα δεν υποφέρεται, δεν κρινεται από ένα ή δυο ματς αυτο.

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Μετα την "κυνικη" αλλαγη γιονσον την κυριακη μου αρεσε και η "κυνικη" προσεγγιση σημερα,μακαρι να μπει στο ρεπερτοριο.

Το κυνηγησε οσο επρεπε κατα τη γνωμη μου,ακομα και αν αποκλειστουμε δεν θα τα ριξω στο σημερινο.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιονσον πραγματι ειναι παρα πολυ καλος παικτης. εγω θα ελεγα καλυτερος απο συμανσκι. Με ειχε σπασει περυσι που μανουριασε επειδη τον ειχε κανει αλλαγη στο ματς με βαζελο ο αλμευδα.

Επισης ο συμανσκι ειναι καλος σαν αμυντικος (αλλα απεναντι σε γρηγορους παικτες επιρρεπης σε ατσαλα μαρκαρισματα).

Πρεπει ομως να παραδεχτουμε οτι παιχταραδες δυσκολα θα ερθουν στην ελλαδα αν δεν ειναι ειτε προς τη δυση της καριερας τους ειτε "προβληματικοι". Δηλαδη και 10 εκ να δωσει ο μελισσανιδης (λεμε τωρα), δεν παιζει να ερθει εδω τετοιος παιχτης.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×