Jump to content

Σκουλήκι-ΑΕΚ: Κύπελλο, Φ16, 17/01, 19:00, Cosmote TV


stavros 9-11
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

48 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μήτογλου
    • Ρότα
      0
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Πήλιος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πισάρο
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Φαν Βέερτ
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Ρότα
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πήλιος
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Πισάρο
    • Φερνάντες
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0


Recommended Posts

14 minutes ago, Skepastos said:

. Αν εξαιρέσεις τη σακούλα του Σουλειμανοφ μέσα στην περιοχή η ομάδα δεν έφαγε ιδιαίτερη πίεση στη μεριά του.

Πάντως και εκεί αντέδρασε καλά . Πρόλαβε και τράβηξε το πόδι του για να μην κάνει πέναλτι . 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AG21 said:

Πάντως και εκεί αντέδρασε καλά . Πρόλαβε και τράβηξε το πόδι του για να μην κάνει πέναλτι . 

Πρέπει να κόψει τα πίσω βήματα. Θα το βρει αρκεί να μάθει με τρόπο και όχι στου κασίδη το κεφάλι 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά περισσότερο με πείραξε που δεν νικήσαμε τον βάζελο στο πρωτάθλημα παρά ο αποκλεισμός από το κύπελλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλός ο Μητογλου χτες, όντως.

Βέβαια σε μια φάση προς το τέλος βγαίνουν στην αντεπίθεση οι παίκτες του Αρη κι ενώ ο επιθετικός τους ξεκινάει πίσω από τη σέντρα, ο Μητογλου τραβιέται για οφσαιντ.

🤡

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μητογλου πέρυσι και φέτος είναι πολύ τίμιος όσο παίζει. Δεν λέω ότι πρέπει να είναι το βασικό στόπερ αλλά νομίζω έχει κερδίσει το δικαίωμα να μην αγωνιούμε όταν είναι μέσα. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ο μητογλου ειναι υποτιμημενος θεωρω

Οποτε μπαινει ειναι αξιοπρεπης, δινει υψος που εχουμε θεμα, για το υψος του δεν ειναι αργος, εχει δυναμη, κανει "καθαρα" μαρκαρισματα, ενω πιανει και θεση Ελληνα που εχουμε θεμα.

Για βασικος προφανως και οχι αλλα σιγουρα εχει θεση στο ροστερ.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AlexKR21 said:

Ο μητογλου ειναι υποτιμημενος θεωρω

Οποτε μπαινει ειναι αξιοπρεπης, δινει υψος που εχουμε θεμα, για το υψος του δεν ειναι αργος, εχει δυναμη, κανει "καθαρα" μαρκαρισματα, ενω πιανει και θεση Ελληνα που εχουμε θεμα.

Για βασικος προφανως και οχι αλλα σιγουρα εχει θεση στο ροστερ.

Ο Μήτογλου είναι ο ιδανικός τρίτος στόπερ. Όταν μάθει να είναι και ηγέτης και να κατευθύνει την άμυνα (απέτυχε παταγωδώς με το Χρυσοπουλο) τότε θα μπορεί να γίνει και βασικός. Έχει και ύψος και ταχύτητα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπής ο Μητογλου χθες, αν και σε κάποιο σημείο είχε αρχίσει μα χάνει λάδια.
Και γενικά  καλοί οι Μητογλου σε μια ομάδα, αλλά πρωταθλητές βγάζουν οι Βιντα. Καλά θα κάνουμε λοιπόν να ψάξουμε Βιντα 

Επίσης  ο Καλενς δεν είναι τιποτα ιδιαίτερο. Ταχύτητα έχει, αλλά είναι ευπαθής, ενώ έχει κ σκαμπανεβάσματα μέσα στον αγώνα. Χρειαζόμαστε κατι καλύτερο εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

O Mήτογλου είναι πολύ καλός κεντρικός αμυντικός είτε τοποθετείται προς τα δεξιά είτε προς τα αριστερά.

 

Link to comment
Share on other sites

Σκουλήκια κάνατε την πρόκριση της ιστορίας σας ακόμα στα συντριβάνια πέφτετε από χθες.

Ληξις pinned τοπιτς με σκουλήκια .

 Οδεύουμε όλοι στο από πάνω ταμπ για τον εξαιρετικα σημαντικό αγώνα με το παράρτημα του γαύρου Σπανό.

  Σιχάματα της ΕΤΕΚΑ Χαλκηδόνας πουλήσατε τη ψυχή σας στη σοπφλιξ και στον χοντρό. 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Ο Καράμπελας στα αριστερά είναι καλύτερος από τον Μπορμπόκη-Τοροσίδη στα αριστερά. Βαριέμαι να εξηγώ τη γεωμετρία και συμμετρία του χώρου και των κινήσεων, όποιος ξέρει ξέρει, είναι αξίωμα. Κάθε Πήλιος είναι καλύτερος αριστερά εκτός αν μιλάμε για Φιλίπ Λαμ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει γιατί ο Ματίας προτίμησε σε δύο συνεχή παιχνίδια να βάλει τον Ροτα αριστερά κι όχι τον Σιντιμπε.

Ο Σιντιμπε έχει παίξει στην καριέρα του αριστερά. Μάλιστα και πέρσι έπαιξε στην ΑΕΚ κάποια ματς αριστερό μπακ.

Ο Ροτα αμυντικά δεν τα πήγε καλά, ενώ κι επιθετικα δεν βοήθησε καθόλου με ανάποδο πόδι.

Δεν του βγήκε η κίνηση του Ματίας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έλεγε το καλοκαίρι ότι έχει για στοπερ τον Χατζισαφι και τον Μοχαμαντι, τι ψαχνετε τώρα. Με την αμυνα και το τερμα δεν το έχει.

Πάλι καλά φερανε Βιντα και Μουκουντι περυσι μας έφεξε, καλά να είναι τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agelos said:

Δεν έχω καταλάβει γιατί ο Ματίας προτίμησε σε δύο συνεχή παιχνίδια να βάλει τον Ροτα αριστερά κι όχι τον Σιντιμπε.

Ο Σιντιμπε έχει παίξει στην καριέρα του αριστερά. Μάλιστα και πέρσι έπαιξε στην ΑΕΚ κάποια ματς αριστερό μπακ.

Ο Ροτα αμυντικά δεν τα πήγε καλά, ενώ κι επιθετικα δεν βοήθησε καθόλου με ανάποδο πόδι.

Δεν του βγήκε η κίνηση του Ματίας.

Γιατι ο Σιντιμπε χωρις τον Αμραμπατ μπροστα του και τον Βιντα διπλα του θα εκτεθει πολυ πολυ περισσοτερο απο τον Ρότα 

Εβαλε αυτόν που εμπιστευεται περισσότερο απο τους δύο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2024 at 9:56 PM, Tsosmi said:

Νίκη Βόλου αν περάσει

Ποιός γέλασε @Atlas21?

 

Παίξε το σπίτι σου στη πραγματική ομάδα όλης της Μαγνησίας!

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Tsosmi said:

Ποιός γέλασε @Atlas21?

 

Παίξε το σπίτι σου στη πραγματική ομάδα όλης της Μαγνησίας!

Πάω να παρκάρω εκεί ότι έμεινε από το Γκαρσία πρώτος σκόρερ

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Atlas21 said:

Πάω να παρκάρω εκεί ότι έμεινε από το Γκαρσία πρώτος σκόρερ

Νταξ ,θα μπορούσε να'ναι και Πόνσε πρώτος σκόρερ...

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ματίας μάλλον προτιμά τον Σιντιμπε από τον Ρότα στα δύσκολα ματς γιατί στα αμυντικά στημένα όλοι ψάχνουν την κομπίνα πάνω στο Ρότα. Ντιναμο, ζελας, Ρούλης είναι μερικοί από αυτους και αν ψάξω θα βρω και άλλους. Λόγω υψους και εκτοπίσματος ο Γάλλος είναι βοήθεια στις στατικες φάσεις πίσω. Εγώ αυτό πιστεύω προσωπικά 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, agelos said:

Και μου γράφει ο Μπλουζ να του αναφέρω συγκεκριμένα παιχνίδια στα οποια έδωσε ασίστ.

Σορυ ρε φίλε, αλλά δεν βλέπω όλα τα ματς του γαυρου, ούτε κρατάω αναλυτικό αρχείο για τους παίκτες του. ΑΕΚ είμαι και διαμορφώνω άποψη για τους αντιπάλους από τα παιχνίδια τα οποία βλέπω, πχ ντέρμπι.

Ρε συ ούτε εγώ βλέπω παιχνίδια των άλλων αν δεν παίζουν με εμάς, εκτός αν δω πχ ότι χάνουνε 0-3 στο 80' από καμιά Λαμία και με τρώει να δω πως θα λήξει (τυπικά 4-3 όσες φορές το έχω κάνει). Αλλά επειδή ο άλλος στον οποίο απαντάς φαίνεται να βλέπει και τους άλλους και μας μεταφέρει πράγματα που δεν βλέπουμε εμείς (υποκειμενικές απόψεις για αυτά, έστω), εννοείται ότι δικαιούσαι και πάλι να διαφωνείς και να κάνεις κουβέντα για παίχτη που εσύ είδες σε δύο ματς και ο άλλος σε δεκαπέντε, αλλά μην του βάζεις και χαχανούληδες σε αυτά που γράφει. Πέτα του κάνα μπινελίκι ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×