Jump to content

Είστε υπέρ ή κατά των Play off ;


stavros 9-11
 Share

Play off  

57 members have voted

  1. 1. Υπέρ ή Κατά



Recommended Posts

Κανονικα θα πρεπε να μην εχει πλειοφ. 12 ομαδες 22 αγωνες. 

Αλλα για να μην εχει μονο 22 αγώνες η χρονια, βανε το κύπελο, βανε ενα λιγκ καπ, βανε μια κουπα καραμπάο, βανε μια κουπα κοινωνικης ασπιδας, βανε και ενα ΣουπερΚύπελο με συμμετεχουσες οτι ομαδες υπαρχουν στην επικρατεια. ΟΛΑ ΝΟΚΑΟΥΤ. 

Παραπανω κούπες, παραπανω επιτυχίες, ματς που μετράνε όλη την χρονιά, περισσότερες πιθανοτητες για διακριση καποιου μικρου, αρα και περισσότερες πιθανοτητες να φτιαξει καποιος μικρος σχετικο λαό.

Βασικα δεν φτιαχνεται ποτε το ποδοσφαιρο, αλλα τουλάχιστον βαλε να χει τζερτζελο το πράγμα 

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει κονόμα το πράμα θα βάλουν και τελικό

Μανάδες Cosmote-Μανάδες Nova

21.45' Κυριακής.

Τι δεν καταλαβαίνουμε ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Navas said:

Μπορείτε όμως να εξηγήσετε γιατί αφού υπάρχουν τόσα θέματα όπως πχ ομάδες δορυφόροι ή χωρίς κόσμο, σε τι βοηθούν τα play off;

Επειδή αντιμετωπίζουμε απευθείας τους βασικούς μας αντιπάλους;

Επειδή έχουμε καλή ομάδα αυτό τον καιρό; Κι αν δεν έχουμε; Χάνεται αυτή η λύση;

Δεν μας πιστόλιασαν στο παρελθόν όταν κάνανε ότι γουστάρανε;

Για εξηγείστε λίγο γιατί δεν καταλαβαίνω αυτό το λογικό άλμα.

θα σου πω πως το βλεπω εγω.

 

στα πλειοφ παιζεις κατευεθειαν με τους ανταγωνιστες σου και οσο πιο πολλοι ειναι μεσα στην κουρσα του πρωταθληματος τοσο το καλυτερο για την αξιοπιστια της διοργανωσης, συνεπως παίζοντας αλλες 6 η 8 φορες με τους αμεσους ανταγωνιστες σου ξεκαθαρα αυτος που θα βγει απο πανω ειναι η καλυτερη ομαδα

δεν εχει σχεση αν εχουμε καλη ομαδα η οχι εχει σχεση με αυτο που εγραψα απο πανω οτι απομονωνοντας τις 6 ομαδες κανεις πιο δικαιη την κατακτηση του πρωταθληματος.

φυσικα και μας πιστολιασαν αλλα αν υπάρχει πιστολι ειναι αδιαφορο αν θα εχει 10 ομαδες 40 ομαδες 4 γυρους η 1 γυρο 

αν το πρωταθλημα παιζεται στο γηπεδο οπως συμβαινει πλεον τα πλειοφ ειναι ενας θεσμος που σου δινει στο τελος μια παραπανω αξιοπιστια

 

το πρωταθλημα 10 ομαδων το ακουω μαρεσει με 4 γυρους πιστευω αν ειχες κεντρικη διαχειριση θα ηταν βιωσιμο αν οι πολιτικοι δεχοντουσαν οτι η πολη τους θα επαιζε Β εθνικη, για να εχεις δυνατο πρωταθλημα 10 ομαδων θα επρεπε να εχεις ενα τουμπανο πρωταθλημα 10 ομαδων β εθνικη.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, amd said:

αν το πρωταθλημα παιζεται στο γηπεδο οπως συμβαινει πλεον τα πλειοφ ειναι ενας θεσμος που σου δινει στο τελος μια παραπανω αξιοπιστια

αυτΟ ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Μπορείτε όμως να εξηγήσετε γιατί αφού υπάρχουν τόσα θέματα όπως πχ ομάδες δορυφόροι ή χωρίς κόσμο, σε τι βοηθούν τα play off;

Επειδή αντιμετωπίζουμε απευθείας τους βασικούς μας αντιπάλους;

Επειδή έχουμε καλή ομάδα αυτό τον καιρό; Κι αν δεν έχουμε; Χάνεται αυτή η λύση;

Δεν μας πιστόλιασαν στο παρελθόν όταν κάνανε ότι γουστάρανε;

Για εξηγείστε λίγο γιατί δεν καταλαβαίνω αυτό το λογικό άλμα.

Το κομμάτι διαιτησία έχει βελτιωθεί πολύ με τους ξένους και το var. Αυτό είναι το 80% της καθαρότητας του πρωταθλήματος. Τα άλλα είναι το 20%

Οποιος μετέχει στο πρωτάθλημα, μετέχει και στις αποφάσεις που παίρνονται για αυτό.  Δεν αρκεί να θες να δωροδοκήσεις, πρέπει να βρείς και πρόθυμους να δωροδοκηθούν..

Δεν ήταν δύσκολο να φτιαχτεί ένα πρωτάθλημα 16 ομάδων που οι 8 είχαν έσοδα κατά 90% απο την τηλεόραση.. Αυτό δημιούργησε μια λίγκα που αδιαφορούσε για τους θεατές, ομάδες που δεν χρειάζεται κάν να έχουν μια λαική βάση. Φετος παίζει στην Αλεξανδρούπολη και του χρόνου στην Πύλο! Αυτή η ομάδα ελέγχεται αποκλειστικά απο αυτόν που διαπραγματεύεται το τηλεοπτικό συμβόλαιο.

Προφανώς τα ίδια ισχύουν και σε άλλες λίγκες σαν τη δική μας πχ η Πορτογαλία έχει big 3 και μετά ομάδες τύπου Λάρισας, αλλά ουσιαστικά όσοι ασχολούνται θεσμικά με το ποδόσφαιρο καθορίζουν και την μακροπρόθεσμη πορεία του. Οσοι λοιπόν ασχολούνται εδώ, δε δείχνουν να το αγαπάνε οπότε όσο λιγότεροι τόσο καλύτερο για το ποδόσφαιρο.

Τα play-off εξαλείφουν την κρισιμότητα και χρησιμότητα αυτών των μικρών. Αυτοί που άνοιγαν τα πόδια στον ένα και σκίζονταν με τον άλλον είναι λιγότεροι αλλά και οι βαθμοί που κόβουν/χαρίζουν εχουν μικρότερη σημασία.

Με play-off  το πρωτάθλημα 2πλασιάζει τα ντέρμπι του και άρα το ποιοτικότερο μέρος του χωρίς να 2πλασιάζει το νταραβέρι των Μπεοκομπότηδων.

Ο σκοπός είναι να κερδίζει η καλύτερη ομάδα. Το πρόβλημα μας παλαιότερα ήταν ότι κέρδιζε μια και οι άλλοι πα-να-γα.

Μην κοιτάτε τις Αγγλίες, εδώ είναι Ελλάδα, ανατολή και είμαστε όλοι αραπάδες.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, amd said:

θα σου πω πως το βλεπω εγω.

 

στα πλειοφ παιζεις κατευεθειαν με τους ανταγωνιστες σου και οσο πιο πολλοι ειναι μεσα στην κουρσα του πρωταθληματος τοσο το καλυτερο για την αξιοπιστια της διοργανωσης, συνεπως παίζοντας αλλες 6 η 8 φορες με τους αμεσους ανταγωνιστες σου ξεκαθαρα αυτος που θα βγει απο πανω ειναι η καλυτερη ομαδα

δεν εχει σχεση αν εχουμε καλη ομαδα η οχι εχει σχεση με αυτο που εγραψα απο πανω οτι απομονωνοντας τις 6 ομαδες κανεις πιο δικαιη την κατακτηση του πρωταθληματος.

φυσικα και μας πιστολιασαν αλλα αν υπάρχει πιστολι ειναι αδιαφορο αν θα εχει 10 ομαδες 40 ομαδες 4 γυρους η 1 γυρο 

αν το πρωταθλημα παιζεται στο γηπεδο οπως συμβαινει πλεον τα πλειοφ ειναι ενας θεσμος που σου δινει στο τελος μια παραπανω αξιοπιστια

 

.

Εδώ θέλω να σταθώ.

Δεν πιστεύω πως θα παίζεται στα ίσα όταν σε ένα ματς θέλουν να σου κάνουν το οτιδήποτε. Από το να αποφασίσει ο Σκουτερης τα μεσάνυχτα ότι θα παίξεις ενάντια σε κόσμο έως να σφυρίζουν οφσάιντ τον Λυμπεροπουλο 1,5 μέτρο πίσω βάζοντας αλλού τη γραμμή του βαρ.

Αν είχαμε άλλη διοίκηση όχι τελείως αδύναμη στυλ Αδαμιδη, αλλά μια που να μην κοντράρει το παρασκήνιο, τίμια ας πούμε, θα είχαμε (όπως συνέβη στο παρελθόν) αρνητική στάση προς τον θεσμό των πλέη οφ γιατί όντως δεν θα προσφερανε καμία κάλυψη. Η δυνατή διοίκηση είναι αυτή που μας δίνει μια κάποια ισονομια. Υπάρχουν παρατράγουδα αλλά είναι τουλάχιστον βελτιωμένη η κατάσταση.

Το πρόβλημα είτε υπάρχουν είτε δεν υπάρχουν πλέη οφ είναι το παρασκήνιο. Εκεί πρέπει να εστιάζουμε. Αν θέλουν να μπαίνουν με πιστόλια ή να κλωτσάνε μπάλες για να διακόπτουν ματς επειδή δεν τους γίνεται το χατήρι είναι το πρόβλημα.

Δεν βοηθάνε τα play off σε αυτό. Μόνο η ισχυρή διοίκηση.

Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ θέλω την τεκμηριωμένη άποψη σας τώρα που μάθαμε και την έκτη ομάδα των po και ενόψει της κλήρωσης τη Δευτέρα. 

Ποιο πρόγραμμα θα βοηθούσε να βγει μεθαύριο για την ομάδα μας και γιατί; 

Βάλτε στην εξίσωση όσοι ασχοληθείτε να απαντήσετε και τα ευρωπαϊκά των δύο γαύρων και τη μετάθεση της 2ης αγωνιστικής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι τα δύσκολα ματς πρέπει να πάνε όσο πιο μακριά γίνεται στο πρόγραμμα. Να ξεκινήσουμε θεωρητικά με τους εύκολους βαθμούς ώστε να φαγωθούν οι άλλοι μεταξύ τους και μετά βλέπουμε τι γίνεται. Γιατί αν τυχόν χάσουμε βαθμούς νωρίς δεν ξέρουμε τι μαγείρεμα θα πέσει από τους απαταιώνιους. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Stylianopoulos said:

Παρακαλώ θέλω την τεκμηριωμένη άποψη σας τώρα που μάθαμε και την έκτη ομάδα των po και ενόψει της κλήρωσης τη Δευτέρα. 

Ποιο πρόγραμμα θα βοηθούσε να βγει μεθαύριο για την ομάδα μας και γιατί; 

Βάλτε στην εξίσωση όσοι ασχοληθείτε να απαντήσετε και τα ευρωπαϊκά των δύο γαύρων και τη μετάθεση της 2ης αγωνιστικής.

Θέλω το περσινό πρόγραμμα του γαύρου στα πλευ οφ.

Και επίσης για του χρόνου θέλω το φετινό τους πρόγραμμα στην κανονική διάρκεια.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι υπέρ των πλέι οφ γιατί:

Α/ΗΑΕΚ είναι η καλύτερη ομάδα ειδικά στα ντέρμπι 

Β/ Αν δεν υπήρχαν τα πλέι οφ πέρα από την γύμνια των άλλων που δεν θα βλέπαμε,τα έσοδα είτε από εισιτήρια είτε από τηλεοπτικά θα ήταν πολύ λιγότερα και επίσης δεν νομίζω να ερχόταν κάποιος σοβαρός παίκτης για 22 ματς μόνο 

Τα ευρωπαϊκά ματς που έχουν οι άλλοι δυο μπορεί να δώσουν ρυθμό στους αντιπάλους αλλά θα αποφέρουν και μεγάλη κούραση και πιο βαθύ ροτεισον…Επίσης διαφωνώ να μεταφερθούν αγωνιστικές 

Τέλος θα ήθελα το πρόγραμμα μας να ήταν 1ο ματς Άρης εντός και 2ο ματς Λαμία εκτός ή το αντίστροφο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα θελα λιγο πολυ το περσινο προγραμμα για τα πλει οφ. 

Να ερθουν οι ζελες 1η αγωνιστικη και να παμε στην ερωτικη θεσσαλονικη την 2η με τις μπουγατσες. 

Με 4 ποντους και πανω τους κοβεις τον αερα και δειχνεις ποιος θα παρει και το φετινο πρωταθλημα.

Με 4 ποντους και λιγοτερο τους αφηνεις να ελπιζουν μεχρι το τελος.

Οσο για τις αναβολες θα προτιμουσα της 2ης αγωνιστικης ξεκαθαρα να μην γινει γιατι σε περιπτωση που περασει ενας απο τους 2 στους 8 το προγραμμα θα παει πολυ πισω. 

Αλλα και για να κανω τον συνηγορο του διαβολου με τυχον αναβολες θα το παρει η καλυτερη ομαδα με το καλυτερο και πιο βαθυ ροστερ που σε αυτην την περιπτωση νομιζω το εχουμε με διαφορα απο τους υπολοιπους.

Υγ.1) Η πιθανη που θα ζητησουν ΑΝ περασουν γνωριζουμε αν ειναι για το ματς που ειναι μεταξυ των 2 ευρωπαικων? Μπορουν να ζητησουν αναβολη για το ματς πριν το 1ο ευρωπαικο? Λιγο που εψαξα να δω τι αναφερει ο ΚΑΠ δεν αναφερει ποιο παιχνιδι η παιχνιδια δικαιουνται αναβολη. 

Υγ.2) Αν ζητησουν αναβολη αναβαλεται ολη η αγωνιστικη η μονο το παιχνιδι το δικο τους? 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω τους γαύρους νότου και βορρά πιο πίσω γιατί θεωρώ ότι ο γαύρος και ο Μάοκ θα ζοριστουν όσο παίζουν Πέμπτη Κυριακή . Ο βαζελος ίσως καλύτερα νωρίς ..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με γαύρο ή βάζελο στην αρχή βοηθούσε τον κόσμο, την εξέδρα μας σε όλα τα θέματα που έχει, να αφυπνιστεί;

Λέω εγώ τώρα...!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο να μην εχουμε νωρις γαυρο και παοκ μαζι. Εναν απο τους 2 οκ, ιδανικα και οι 2 στις τελευταιες αγωνιστικες. Βαλτε μετα τους αλλους 3 οπως θελετε, με οποια σειρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ήθελα βαζελο εντός έδρας  για αρχή γιατί δείχνει να είναι σε κακή κατάσταση και θα ήθελα να τελειώνει το παραμύθι μαζί τους. Επίσης έπαιξε σε άδεια Φιλαδέλφεια και τώρα είναι η ώρα να την αντιμετωπίσει γεμάτη. 

Γαυρο έξω επίσης νωρίς , όσο λιγότερο έχουν δουλέψει με το Μιντιλιμπαρ και όσο λιγότερο έχουν δεθεί μεταξύ τους οι καινούριοι τόσο καλύτερα. 

Παοκια  θα τους ήθελα όταν θα έχουν αρχίσει να ζορίζονται με το Τετάρτη-Κυριακή, ειδικά ο Παοκ θα μείνει μίσος από τραυματισμους και το ίδιο θα γίνει και με τις βαζελες. Προφανώς Λαμία και Άρη ως πιο εύκολα ανάμεσα στα βαρβάτα εκτός έδρας. Τελευταίο ματς εντός για φιέστα,  back to back.

Α, επίσης δεν θέλω να περασει κανεις τους στους 8 πρώτον, γιατί θα μας τα κάνουν αερόστατα σαν του τίγρη για τα 100 χρονιά και δεύτερον γιατί θα μετατεθεί υποχρεωτικά ολη η αγωνιστική και αναγκαστικά θα μπουν ματς Μεγάλη Τετάρτη και  Τετάρτη του Πάσχα που θα λείπω. Αυτά.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, nf28 said:

Τελευταίο ματς εντός για φιέστα,  back to back.

Αυτό κατά πάσα πιθανότητα δεν θα συμβεί γιατί θα ζητήσουμε κλειδάριθμο να παίξουμε εκτός,μήπως και χρειαστεί να παραδώσουμε στην ΟΥΕΦΑ το γήπεδο,οπότε να γλιτώσουμε πιθανή μετακίνηση Ριζούπολη ή ΟΑΚΑ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο ματς εντος με έδρα το Καραισκακη 💦💦💦💦

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

1η αγωνιστική ζέλα , 4η 5η τους δύο γαύρους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα ενα ξεκινημα εκτος εδρας στη τουμπα και μετα βαζελα εντος εδρας εφοσον παρεις αυτα τα δυο ματς τους τελειωνεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν νικήσουμε τον Άρη είμαι κατά. Αν όχι, είμαι υπέρ. Πάντως σοβαρά, αν δεν γινόντουσαν πλει οφ θα έπρεπε να έχουμε πρωτάθλημα 16 ομάδων ενώ πρωτάθλημα με  πλέι οφ ίσως θα ήταν καλύτερα με 12 ομάδες και συνολικά 32 (22+10) αγωνιστικές. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

Τελευταίο ματς εντος με έδρα το Καραισκακη 💦💦💦💦

Να πετάνε μπάλες και να δώσει ρεσιταλ ηθοποίας ο κούγιας!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Stylianopoulos said:

Παρακαλώ θέλω την τεκμηριωμένη άποψη σας τώρα που μάθαμε και την έκτη ομάδα των po και ενόψει της κλήρωσης τη Δευτέρα. 

Ποιο πρόγραμμα θα βοηθούσε να βγει μεθαύριο για την ομάδα μας και γιατί; 

Βάλτε στην εξίσωση όσοι ασχοληθείτε να απαντήσετε και τα ευρωπαϊκά των δύο γαύρων και τη μετάθεση της 2ης αγωνιστικής.

Δύσκολη εξίσωση. Πιστεύω θα ήθελα τους ναζί εναντίον του σκούφου του βορρά στην πρώτη αγωνιστική στο ετοιμόρροπο την λεωφόρου και εμάς να υποδεχτούμε τον γαύρο.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Δύσκολη εξίσωση. Πιστεύω θα ήθελα τους ναζί εναντίον του σκούφου του βορρά στην πρώτη αγωνιστική στο ετοιμόρροπο την λεωφόρου και εμάς να υποδεχτούμε τον γαύρο.  

Ξέχασα την αιτιολόγηση, βρίσκεται στην πίσω σελίδα. Θεωρώ ότι σε οποιοδήποτε αποτέλεσμα μεταξύ των 2 τους πλην ισοπαλίας , ο ένας θα γαμηθεί εσωτερικά. Από την άλλη για εμάς θα είναι μια ευκαιρία να παίξουμε με τον γαύρο επιβαρυμένο και να τον τελειώσουμε. Ιδανικά δηλαδή, να βγάλεις 2 ανταγωνιστές εκτός (ή έστω να τους απομακρύνεις αρκετά) από την πρώτη αγωνιστική. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όποτε ειναι η ΑΕΚ να τελειώσει κάποιον, τελικά του δίνει ανάσα ζωής.

Ελπίζω να αλλάξει αυτό.....μας έχει κοστίσει ιστορικά.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nestoridis21 said:

Όποτε ειναι η ΑΕΚ να τελειώσει κάποιον, τελικά του δίνει ανάσα ζωής.

Ελπίζω να αλλάξει αυτό.....μας έχει κοστίσει ιστορικά.

Περυσι εμεις τελειωσαμε το γαυρο με το 1-3 στο τηγανι αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×