Jump to content

Σκώληξ - ΑΕΚ 26η Αγ. 03/03 19:30 NS Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου   

61 members have voted

  1. 1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      1
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      14
    • Άμραμπατ
      10
    • Λιούμπισιτς
      23
    • Ελίασον
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Πόνσε
      3
    • Πισάρο
      0
    • Πινέδα
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      8
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      20
    • Κακό
      37
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      10
    • Ρότα
      1
    • Βίντα
      1
    • Κάλενς
      13
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ελίασον
      1
    • Μάνταλος
      7
    • Πόνσε
      0
    • Πισάρο
      21
    • Πινέδα
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Αραούχο
      5
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1


Recommended Posts

Αυτή τη στιγμή και το γράφω ξεκάθαρα και κρατήστε και αν δε γίνει κρεμάστε μου κουδούνια, Νο1 φαβορί είναι ο γαύρος, δυνατό φαβορί ο βου και ελαφρύ αουτσάιντερ η ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Leon21 said:

Αγωνιστικά είμαστε ανώτεροι όλων. Κανένας δεν παίζει καλύτερα από εμάς. 

Αν το χάσουμε θα είναι από λάθη και αμυντικές βλακείες όπως και σήμερα 

Γενικα τα λαθη ειναι μερος του ποδοσφαιρου.

ΑΝ και οι αντιπαλοι δεν κανουν λαθη (που εμεις σε αυτα παταμε με το τροπο παιχνιδιου μας), τοτε παλι θα το χασουμε.

Γενικα, δεν υπαρχει αυτο το δε βλεπουμε κανεναν, οταν φετος σε 6 ντερμπι εχεις παρει 1 και στα υπολοιπα εισαι πολυ κατω των περιστασεων.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ έπεξε μπαλάρα. Πονάει να μην παίρνει αυτό που της αξίζει. Ο Κάλενς έκανε ματς επιπέδου Τζαβέλλα 2022 και κάποιες αλλαγές ήταν άστοχες (Αραούχο - Πονσε), όμως η ΑΕΚ χάνει τους βαθμούς από γκίνια. Αψυχολογόγητη η αντίδραση του Βίντα προφανώς, η γκίνια είναι οτί φέτος όποτε κάνουμε λάθος οτί το πληρώνουμε ενώ πέρσυ μας αγάπαγε και λίγο ο Θεός.

Κάτι για μεγαλύτερες ξεφτίλες στην ιστορία της ΑΕΚ που διαβάζω, εντάξει καταλαβάινω είναι ψηλά οι παλμοί, όμως να μπει κάπου ένα όριο.

Πιστέψτε την ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Καλα εχουμε υποβιβαστεί κιολας, σιγα ξερω γω που χαμε μαθει στα μπακ του μπακ πρωταθληματα.

Κάποιοι είχαμε μάθει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brom21 said:

Γενικα τα λαθη ειναι μερος του ποδοσφαιρου.

ΑΝ και οι αντιπαλοι δεν κανουν λαθη (που εμεις σε αυτα παταμε με το τροπο παιχνιδιου μας), τοτε παλι θα το χασουμε.

Γενικα, δεν υπαρχει αυτο το δε βλεπουμε κανεναν, οταν φετος σε 6 ντερμπι εχεις παρει 1 και στα υπολοιπα εισαι πολυ κατω των περιστασεων.

3 νίκες, 3 ισοπαλίες σε ντερμπι φέτος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Εβαλες στο παιχνιδι τον γαυρο

Απετυχες να τελειωσεις τον βαζελο

Για 100στη φορα φετος προηγεισαι και στο γυριζουνε

Χαρισες την 1η θεση και το ψυχολογικο μπουσταρισμα στον ΠΑΟΚ παιζοντας με μια ομαδα που κατεβηκε με το μυαλο της στο ματς της Τεταρτης

Δεν ειναι ολα τελεια στην ομαδα και ειναι πολλα τα δειγματα. Εχουμε τον καλυτερο προπονητη, τη μεγαλυτερη ποιοτητα και το μεγαλυτερο βαθος παγκου αλλα ταυτοχρονα εχουμε κακη νοοτροπια, προβληματικη ανασταλτικη λειτουργια, συνεχεις και πολλες απουσιες και υπαρχουν θεσεις που φωναζουν οτι χρειαζεσαι αναβαθμιση (πχ ακραια μπακ).

Δεν ειναι κακο να τραβηχτουν και τιποτα αυτακια, με την ομαδα που εχουμε επρεπε ηδη να χουμε μια καλη διαφορα απο τον 2ο οχι να μας περνα ο παοκ...

Δεν τα λέγαμε ότι όταν η ΑΕΚΑΡΑ είναι να τελειώσει κάποιον ή κάποιους, τους δίνει ανάσες ζωής?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

το μεγαλυτερο βαθος παγκου

Αυτο προσωπικα εγω δε το βλεπω παντως.

Εχεις και τους περισσοτερους γυαλινους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Leon21 said:

3 νίκες, 3 ισοπαλίες σε ντερμπι φέτος 

Εννοω 2024 μαζι με τα 2 στο κυπελλο με Αρη που σε 3 ματς εχεις αποτυχει να τον κερδισεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Αυτή τη στιγμή και το γράφω ξεκάθαρα και κρατήστε και αν δε γίνει κρεμάστε μου κουδούνια, Νο1 φαβορί είναι ο γαύρος, δυνατό φαβορί ο βου και ελαφρύ αουτσάιντερ η ΑΕΚ.

Άμα παίξουμε πρώτο παιχνίδι με γαύρο κ χάσουμε 3-4 θα βγούμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brom21 said:

Εννοω 2024 μαζι με τα 2 στο κυπελλο με Αρη που σε 3 ματς εχεις αποτυχει να τον κερδισεις.

ισχύει, έχεις δίκιο 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

η μεγαλυτερη ποιοτητα και το μεγαλυτερο βαθος παγκου

Σίγουρα πάντως εξτρέμ δεν έχουμε. Πέρα από άμραμπατ και ελίασον δεν υπάρχει εξτρέμ που θα μας βοηθήσει στα po 

Link to comment
Share on other sites

Από τη μέση και πίσω, τώρα που λείπει ο Μουκουντί, (και κανείς δεν ξέρει πότε θα γυρίσει και σε τι κατάσταση...) προσδιορίζεσαι ως: ο Βίντα κι ένα τσούρμο από μπουρδέλα με προεξέχοντα τον Στανκοβιτς...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία συνιστώ και υπομονή για την κλήρωση. Τώρα ξεκινάει το πρωτάθλημα.  

Link to comment
Share on other sites

Το «παραρτημα» πάντως σήμερα δεν ήταν και πολύ αδιάφορο. Για να δούμε τι θα δούμε. Μεσοεπιθετικά είμασταν καλοί, παρά την ανυπαρξία του Μάνταλου. Χάσαμε μεγάλες ευκαιρίες. Ο λιουμπι μου άρεσε πολύ σήμερα, πολύ αεράτος και κινητικός. Αμυντικά έχουμε θεματάκια, χατζησαφις βαρύς, ρότα λίγος, και μεσοαμυντικα δεν βοήθησαν αρκετά. Ο Περουβιανός είχε  θεματάκια καθώς είχε και χώρο μεγάλο να καλύψει και οι αντίπαλοι έπαιζαν συνέχεια πάνω του. Απορώ γιατί μπαίνει ο Τσινο αφού και δεν μπορεί και δεν δείχνει καν να έχει το πάθος. Πισαρο έπαιξε ένα 10λεπτο μετά κοιμόταν όρθιος. 
Κατα την ταπεινή μου γνώμη το ματσάκι σήμερα το έφερε Χ ο Πελαδο. Θα έχει και αυτός τις κακές του μέρες. 
 Μεγάλη απογοήτευση σήμερα, πάμε για θρίλερ στα playoffs.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Atlas21 said:

 

Κάτι για μεγαλύτερες ξεφτίλες στην ιστορία της ΑΕΚ που διαβάζω, εντάξει καταλαβάινω είναι ψηλά οι παλμοί, όμως να μπει κάπου ένα όριο.

 

Εγώ το έγραψα, τελείως χαλαρός και δεν απαιτώ από κανέναν να το ενστερνιστεί ή να το πάρει στα σοβαρά.

Όμως είναι και παραμένει η ακλόνητη άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Ψυχραιμία συνιστώ και υπομονή για την κλήρωση. Τώρα ξεκινάει το πρωτάθλημα.  

Οταν μας πεσει κανα καραισκακη 1η αγωνιστικη θα καταλαβουμε ποση ζημια εκανε το αποψινο...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Άμα παίξουμε πρώτο παιχνίδι με γαύρο κ χάσουμε 3-4 θα βγούμε 

Δεν είναι ο γαύρος μόνο.

Ο γαύρος απλά θα παίξει το παιχνίδι της 10ετιας του μαζί μας.

Ποιον θα κοντραρεις με αυτή την εικόνα, νοοτροπία, τραγική ποιότητα σε κομβικές θέσεις;

Link to comment
Share on other sites

Στον 1.5 χρόνο Αλμέιδα η σημερινή ήταν η πιο ντροπιαστική εμφάνιση από όλους.

5η φορά μετά από Κηφισιά, Αγρίνιο, Σέρρες, Τούμπα και απόψε που ισοφαρίζεσαι στο 90+

Αυτό πρέπει να είναι παγκόσμιο ρεκόρ. Είμαι σοκαρισμένος, όχι απλά σκασμενος.

Για καλένς έχω εκφέρει άποψη. Είναι δεν είναι φάουλ πας και κυνηγάς τον παίκτη εκεί όπως έκανες και στην Τούμπα. Και τα δύο φάουλ έγραψαν ισοπαλίες.

Το ξενερωμα δεν περιγράφεται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικα, η καλη σε ντερμπι ΑΕΚ (αλλα ενδεχομενως και γενικα) που δε βλεπει κανεναν, εχει να εμφανιστει απο 30/11 και το 2-0 με Βου. 3 ολοκληρους μηνες.

Δε ξερω τι κανει καποιους απο εσας να πιστευουν οτι θα την δουμε τωρα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Οταν μας πεσει κανα καραισκακη 1η αγωνιστικη θα καταλαβουμε ποση ζημια εκανε το αποψινο...

Κι όταν μας έρθει η Λαμία τη 2η αγωνιστική και πάει ο γαυρος στην Τούμπα τι θα λέμε; 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως μένοντας πιστός στα του δασκάλου όντως πιστεύω θα πάρουμε 12 βαθμούς στα 4 απο τα 10 ματς με Άρη και λαμια ενώ οι άλλοι 3 (οι εξής 2 γαυροι) όχι, οπότε όλα θα παιχτούν στα ντέρμπι όπως θα παίζονταν ούτως ή άλλως. Μια χαρά είμαστε οσο και αν πονάει ξανα το σημερινό όπως ήρθε. Αντί για +1 μπαίνουμε με -1... Οκ στην τελική κρατήσαμε το περσινό γούρι να μπούμε 2οι στα πλέι οφ πάλι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antiviosis21 said:

Απορώ πως προκύπτει αυτή η σιγουριά. Θέλω να το δω και εγώ έτσι αισιόδοξα αλλά με τέτοια άμυνα και γενική νοοτροπία της ομάδας δεν βλέπω πως απλά θα περάσεις παοκ γαυρο και βαζελο από πάνω την στιγμή που ο άρης με το μυαλό στο κύπελλο σου βάζει 3 γκολ

Προκυπτει κυριως γιατι εχουμε καλυτερη ομαδα μακραν απο τους υπολοιπους. Σαφως εκ του αποτελεσματος δεν φαινεται. Φυσικα απαραδεκτο που εχασες την πρωτια (και μαζι την προβλεψη που ειχα κανει στην αρχη της σεζον οτι θα τερματισουμε πρωτοι στην κανονικη διαρκεια).

Τουτων λεχθεντων, ο αλμευδα πρεπει καπως να νιωσει διοτι ο μονος τροπος να το χασεις ειναι να συνεχισει να κανει πως δεν βλεπει οτι η αποδοση ορισμενων παικτων δεν ειναι αρκετη για να παιζουν πανω απο 10λεπτα.

Για μενα, οσο και να θελω να το αποφυγω, μοναδικος υπευθυνος της τρικυμιας των αλλαγων ειναι ο αλμευδα. Αυτος ειναι και ο μονος που μπορει να το διορθωσει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εγώ το έγραψα, τελείως χαλαρός και δεν απαιτώ από κανέναν να το ενστερνιστεί ή να το πάρει στα σοβαρά.

Όμως είναι και παραμένει η ακλόνητη άποψη μου.

δηλαδη η πεσαδα τι ειναι ρε αδερφε?

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάθηκε τίποτα. Είμαι τρομερό οι ΑΕΚτζηδες να τα κάνουμε όλα τόσο τραγικά. Αντικειμενικότατα, δεν υπάρχει κάποια αντίπαλη ομάδα φέτος που να παίζει καλύτερη μπάλα από εμάς. Το πρωτάθλημα θα παρθεί, πέρυσι πριν τα πλει οφ (και στη διάρκεια τους) τα ίδια ακουγότανε, ότι θα το πάρει ο ζελας, ότι δεν έχουμε ομάδα, ότι οι παίχτες κοιμούνται.

η ΑΕΚΑΡΑ φέτος θα μας βγάλει όλους ψεύτες για δεύτερη σερί χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×