Jump to content

Σκώληξ - ΑΕΚ 26η Αγ. 03/03 19:30 NS Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου   

61 members have voted

  1. 1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      1
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      14
    • Άμραμπατ
      10
    • Λιούμπισιτς
      23
    • Ελίασον
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Πόνσε
      3
    • Πισάρο
      0
    • Πινέδα
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      8
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      20
    • Κακό
      37
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      10
    • Ρότα
      1
    • Βίντα
      1
    • Κάλενς
      13
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ελίασον
      1
    • Μάνταλος
      7
    • Πόνσε
      0
    • Πισάρο
      21
    • Πινέδα
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Αραούχο
      5
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1


Recommended Posts

4 minutes ago, Bluesman said:

Τέλος, θεωρώ ευεργετικό το αποτέλεσμα, διότι μία νίκη θα υπνώτιζε λίγο στο ότι και καλά έγινε σωστή διαχείριση. Π.χ., δεν είναι ανάγκη να μπαίνει ο Αραούχο συνέχεια αφού ούτε ρυθμό βρίσκει ούτε βοηθάει, το παιδί έχει θέμα με το γόνατο. Επίσης, ο Κάλενς παίζει συνέχεια, λογικό να μη κάνει δύο καλά παιχνίδια. Μπορεί να παίξει και ο Μήτογλου. Ο Αλμέιδα πάντως στην συνέντευξη τύπου, διαπίστωσε ζητήματα, θεωρώ δε ότι έτσι θα αυξηθεί η συγκέντρωση της ΑΕΚ ενόψει των επόμενων αγώνων.

Το θέμα είναι ότι δεν είναι το πρώτο καμπανάκι για φέτος. Και καμπανάκι ήταν και το ματς με τα γιάννενα αλλά στο αμέσως επόμενο δεν φάνηκε να υπήρχε μεγαλύτερη συγκέντρωση

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sapitis said:

Ότι ποιος τη γαμαει όλη τη σεζόν στα playoff θα παίξουμε..

Είναι λάθος όλο το σκεπτικό όπως επικοινωνειται και από την ΠΑΕ και από τους Αλμέιδα/παίκτες και σε όσο κόσμο το πιστεύει.

Από τη στιγμή που κουβαλάς τη βαθμολογία σου και δεν πας σε κλάσματα όπως γινόταν στα παλιά πλευ οφ ή δεν έχεις ειδική βαθμολογία μεταξύ των συμμετεχόντων, όλο το σκεπτικό είναι λάθος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Atlas21 said:

1.5 o Αρης, 2.5 εμεις. Αν βγάλεις τα πεναλ 0.7 - 1.7.

Ο Καίσαρης μέσα στην εβδομάδα θα κάνει ανάλυση για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, αλλά και για τα παιχνίδια έναντι των ομάδων των  πλέι οφ. Θα έχει ενδιαφέρον, αλλά μέχρι πρότινος είχε πει ότι η ΑΕΚ έχει τις καλύτερες επιδόσεις, απλώς όχι με τόση διαφορά όσο πέρυσι. Λογικό τόσο για τους τραυματισμούς που προανέφερα, όσο και διότι κάποιοι βελτιώθηκαν. Πάντως, η εικόνα της ΑΕΚ δεν είναι κακή. Όλοι θέλουμε 36 νίκες, αλλά να βλέπουμε και ποδόσφαιρο. Ε, σήμερα κάτι κάποιες αλλαγές, κάποια στιγμιαία λάθη, δεν έφεραν τη νίκη. Το οποίο όμως ίσως και υπνώτιζε έναντι ορισμένων επιλογών.

Να τονίσουμε δε ότι ο Πόνσε τελικά δίνει μεγάλη βοήθεια. Ήμουν από εκείνους που είχαν πει ότι με τον Ατρόμητο έπρεπε να παίξει βασικός, για να αποδώσει ο Αργεντιμός η λύση δεν ήταν να μείνει στον πάγκο όπως έγραφε ο Κέτσε, ούτε να κατακριθεί όπως γραφόταν εδώ μέσα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως αποτελέσματος, δεν την πιστευω καθόλου την ομάδα. Αμυντικά είναι τελείως ασοβαρη και δυστυχώς θα δουμε κηδείες στα πλει οφ. Το τελευταίο που θελα να δω είναι να το παρει ο πουστογαυρος. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bluesman said:

Ο Καίσαρης μέσα στην εβδομάδα θα κάνει ανάλυση για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, αλλά και για τα παιχνίδια έναντι των ομάδων των  πλέι οφ. Θα έχει ενδιαφέρον, αλλά μέχρι πρότινος είχε πει ότι η ΑΕΚ έχει τις καλύτερες επιδόσεις, απλώς όχι με τόση διαφορά όσο πέρυσι. Λογικό τόσο για τους τραυματισμούς που προανέφερα, όσο και διότι κάποιοι βελτιώθηκαν. Πάντως, η εικόνα της ΑΕΚ δεν είναι κακή. Όλοι θέλουμε 36 νίκες, αλλά να βλέπουμε και ποδόσφαιρο. Ε, σήμερα κάτι κάποιες αλλαγές, κάποια στιγμιαία λάθη, δεν έφεραν τη νίκη. Το οποίο όμως ίσως και υπνώτιζε έναντι ορισμένων επιλογών.

Να τονίσουμε δε ότι ο Πόνσε τελικά δίνει μεγάλη βοήθεια. Ήμουν από εκείνους που είχαν πει ότι με τον Ατρόμητο έπρεπε να παίξει βασικός, για να αποδώσει ο Αργεντιμός η λύση δεν ήταν να μείνει στον πάγκο όπως έγραφε ο Κέτσε, ούτε να κατακριθεί όπως γραφόταν εδώ μέσα.

 

1 πραργμα περιμένω να δω. Το PPDA. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που στον πρώτο γύρο μας πέρασε ο βάζελος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Atlas21 said:

1 πραργμα περιμένω να δω. Το PPDA. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που στον πρώτο γύρο μας πέρασε ο βάζελος.

Πριν λίγες μέρες έγραψε ο Γεωργίου ότι είμαστε πρώτοι

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antiviosis21 said:

Το θέμα είναι ότι δεν είναι το πρώτο καμπανάκι για φέτος. Και καμπανάκι ήταν και το ματς με τα γιάννενα αλλά στο αμέσως επόμενο δεν φάνηκε να υπήρχε μεγαλύτερη συγκέντρωση

 

Για πρώτη φορά όμως, ο Αλμέιδα δήλωσε τα παρακάτω:

Για το παθητικό των 5 γκολ στα δυο τελευταία ματς;

 

«Πάντα με απασχολούν τα χαρακτηριστικά των γκολ που δεχόμαστε. Αν υπάρχουν γκολ που προέρχονται από δικά μας λάθη φυσικά και με απασχολούν. Αυτό μπορείς να το δουλέψεις, όμως αυτός που φταίει είμαι εγώ γιατί αν δεν δουλεύεται τότε πάει να πει ότι το λάθος είναι δικό μου».

Για το αν η ομάδα έχει πρόβλημα στη διαχείριση στο σκορ;

«Σήμερα νομίζω ότι είχαμε πρόβλημα στη διαχείριση στο σκορ. Μετά από το 3-2 σήμερα κάναμε τρεις αλλαγές και δεν καταφέραμε να κάνουμε τρεις πάσες συνεχόμενες. Δώσαμε τη δυνατότητα σε μια ομάδα που μέσα από τα φάουλ που κέρδισε, να μας ασκήσει πίεση».

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ του μαλακα του Καρυπιδη τι του τα δωσαμε τα 800 χιλιαρικα το καλοκαιρι;

Ο Χρυσοπουλος δεν επαιξε, ο Παλμα δεν ηρθε, στο Κυπελλο αποκλειστηκαμε, στο πρωταθλημα μας γκρεμισαν απο την κορυφη...

Δεν τα δινες σε μενα ρε μλκ τιγρη, περισσοτερο τοπο θα πιαναν...

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MITSAKLAS said:

Είναι λάθος όλο το σκεπτικό όπως επικοινωνειται και από την ΠΑΕ και από τους Αλμέιδα/παίκτες και σε όσο κόσμο το πιστεύει.

Από τη στιγμή που κουβαλάς τη βαθμολογία σου και δεν πας σε κλάσματα όπως γινόταν στα παλιά πλευ οφ ή δεν έχεις ειδική βαθμολογία μεταξύ των συμμετεχόντων, όλο το σκεπτικό είναι λάθος.

Καλά εννοείται ότι είναι λάθος για πολλούς λόγους.

Όντως αν το χάσουμε δεν θα πω εκείνο το ματς στο 95 με το σκουλήκι..θα πω να κέρδιζαν στα πλέι οφ το ματς που θα κλειδώσει ότι χάσαμε τη κούπα.Αλλα δεν είναι λογική να τρέχεις όλο το πρωτάθλημα ότι σε φάση δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο να φορτσαρουμε εκεί.

Δηλαδή εύκολα δίνουν πιο πολύ βάση (διοικησεις-προπονητες-παιχτες) στη συνολική βαθμολογία των μεταξύ ματς και την εικόνα των αγώνων παρά στο αν θα μπεις +1+2 ή -2.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Πριν λίγες μέρες έγραψε ο Γεωργίου ότι είμαστε πρώτοι

 

3 minutes ago, Atlas21 said:

1 πραργμα περιμένω να δω. Το PPDA. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που στον πρώτο γύρο μας πέρασε ο βάζελος.

 

Eίμαστε πρώτοι με σχετική διαφορά, στο Wyscout, εκεί αναφέρεται και ο Γεωργίου. Η OPTA τα λέει αντίθετα. Πάντως, αν εξαιρέσουμε τα xGoals που το πρώτο τα υπερεκτιμά λίγο, στα υπόλοιπα πλην του PPDA, συγκλίνουν. Προφανώς, το πρες της ΑΕΚ έχει μειωθεί, αλλά δεν νομίζω ότι ο Παναθηναϊκός και ιδίως του Γιοβάνοβιτς είχε φτάσει στα περυσινά επίπεδα της ΑΕΚ. Εδώ το Wyscout μου φαίνεται πιο έγκυρο, αλλά μέσα στην εβδομάδα θα δούμε περισσότερα και από τις δύο πλατφόρμες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bluesman said:

Για πρώτη φορά όμως, ο Αλμέιδα δήλωσε τα παρακάτω:

Για το παθητικό των 5 γκολ στα δυο τελευταία ματς;

 

«Πάντα με απασχολούν τα χαρακτηριστικά των γκολ που δεχόμαστε. Αν υπάρχουν γκολ που προέρχονται από δικά μας λάθη φυσικά και με απασχολούν. Αυτό μπορείς να το δουλέψεις, όμως αυτός που φταίει είμαι εγώ γιατί αν δεν δουλεύεται τότε πάει να πει ότι το λάθος είναι δικό μου».

Για το αν η ομάδα έχει πρόβλημα στη διαχείριση στο σκορ;

«Σήμερα νομίζω ότι είχαμε πρόβλημα στη διαχείριση στο σκορ. Μετά από το 3-2 σήμερα κάναμε τρεις αλλαγές και δεν καταφέραμε να κάνουμε τρεις πάσες συνεχόμενες. Δώσαμε τη δυνατότητα σε μια ομάδα που μέσα από τα φάουλ που κέρδισε, να μας ασκήσει πίεση».

Στο 90% των παιχνιδιών φέτος οι αλλαγές χάλασαν την ομάδα.

Όχι απόψε.

Από το παιχνίδι με τον Ατρόμητο στον πρώτο γύρο έχει ξεκινήσει αυτή η ιστορία.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πάρε 4 βαθμούς στα μεταξύ μας με γαύρο κ σήκωσε το στα μούτρα τους 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Πάρε 4 βαθμούς στα μεταξύ μας με γαύρο κ σήκωσε το στα μούτρα τους 

Εδώ πρέπει δυστυχώς να θυμηθούμε ότι έχουμε να κερδίσουμε εντός έδρας τους σιχαμένους για το πρωτάθλημα από το 3 2 με μανόλο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sapitis said:

 

Δηλαδή εύκολα δίνουν πιο πολύ βάση (διοικησεις-προπονητες-παιχτες) στη συνολική βαθμολογία των μεταξύ ματς και την εικόνα των αγώνων παρά στο αν θα μπεις +1+2 ή -2.

Ναι αλλά τη βάση να δώσεις σε παιχνίδια που έγιναν Σεπτεμβριο και Οκτωβριο.

Εδώ δεν είναι αντιπροσωπευτικά παιχνίδια πριν ένα μήνα.

Το μόνο που είναι αληθές είναι η ισοβαθμίες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Στο 90% των παιχνιδιών φέτος οι αλλαγές χάλασαν την ομάδα.

Όχι απόψε.

Από το παιχνίδι με τον Ατρόμητο στον πρώτο γύρο έχει ξεκινήσει αυτή η ιστορία.

οι αλλαγές σου συνήθως είναι ανέτοιμοι, επιστροφές από τραυματισμούς, ή χαμένα στοιχήματα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antiviosis21 said:

Εδώ πρέπει δυστυχώς να θυμηθούμε ότι έχουμε να κερδίσουμε εντός έδρας τους σιχαμένους για το πρωτάθλημα από το 3 2 με μανόλο

Ας τους πηδήξουμε φέτος 

Link to comment
Share on other sites

Ο παγκος φετος τη διαφορα την εχει κανει μονο στο προηγουμενο ματς με ΠΑΣ. Σε κανενα αλλο.

Τις περισσοτερες φορες, μας εχει χειροτερεψει, και ΕΙΔΙΚΑ στα ντερμπι.

Link to comment
Share on other sites

Πονάει πολύ στις στημένες φάσεις η ομάδα. Τούμπα και Χαριλάου έχασε δύο τρίποντα έτσι... Πες μια φορά θα δεχτείς και εσύ γκολ στις καθυστερήσεις, αλλά έτσι χάθηκαν τέσσερις σημαντικοί βαθμοί 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΛΑΖΑΡΟΣ ΡΟΤΑ – 7

 

Καλό ματς έκανε ο Ρότα στην επιστροφή του στην αγωνιστική δράση. Ήταν σταθερός αμυντικά και είχε σημαντική συνεισφορά και στην επίθεση. Μάλιστα για εκατοστά θα μπορούσε να έχει γίνει ο ήρωας της ΑΕΚ. Είχε λείψει από την ομάδα.

 

🤡🤡🤡🤡

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Να πούμε και τις αρνητικές πρωτιές; Μαζί με βαζελο έχεις χάσει βαθμούς στα περισσότερα παιχνίδια, δεν έχεις κερδίσει 9, άρα έχεις και τις λιγότερες νίκες σε σχέση με ΠΑΟΚ, γαύρο. Απλά εχεις μόνο μια ήττα και όλα τα αλλά Χ. Το άλλο είναι ότι έχεις τη χειροτερη άμυνα και από τους 4 σε σχέση με τα ποσά γκολ έχεις φάει και πρέπει να είσαι μακραν ο χειρότερος στα γκολ/ευκαιρια του αντιπάλου η έστω γκολ/μεγαλη ευκαιρία αντιπάλου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Ναι αλλά τη βάση να δώσεις σε παιχνίδια που έγιναν Σεπτεμβριο και Οκτωβριο.

Εδώ δεν είναι αντιπροσωπευτικά παιχνίδια πριν ένα μήνα.

Το μόνο που είναι αληθές είναι η ισοβαθμίες.

Για μένα δεν είναι τίποτα αντιπροσωπευτικό.Τους πουτσιασες στη κανονική διάρκεια,δε καταλαβαίνω τη σιγουριά ότι θα το κάνεις και στη νέα γύρα.

Για αυτούς ίσως είναι όμως.

Στο ζουμί γάμα τους Φιλαδέλφεια και πάρε Χ έξω και νομίζω ότι θα φτάσει.Και πραγματικά πρέπει να τους γαμησεις εντός γιατί πέρσι ήταν απογοήτευση τα εντός(γαύρο δε νικησες κανονική διάρκεια -playoff βαζελο δε νικησες playoff,φέτος πάλι δεν νικήσαμε Ε κάπου πρέπει να τελειώσει αυτό.

Γενικά εν αντιθέσει με πέρσι που περίμενα να μην παίξουν κανένα ρόλο οι έδρες επειδή με τα συνεχόμενα ντέρμπι πίστευα ότι υπήρχε κάτι σαν ανοσία για τους παίχτες (πλέον έχουμε και όλοι καλή έδρα),φετος μου έχει κάτσει ότι εκεί θα παιχτεί.Και επειδή δεν πιστεύω ότι θα κάνουμε 3+ ήττες(ενώ έχουμε μόλις μία) θεωρώ ότι με νίκες Φιλαδέλφεια θα τελειώσει νωρίς..

Link to comment
Share on other sites

Όλο το ζουμι είναι η κατάσταση παιχτών που θα έρχονται από τον πάγκο στα πλευ οφ. Αν συνεχίσουν τα μέσα-έξω και οι τραυματισμοί δυστυχώς θα ζορίσει πολύ η φάση 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Όλο το ζουμι είναι η κατάσταση παιχτών που θα έρχονται από τον πάγκο στα πλευ οφ. Αν συνεχίσουν τα μέσα-έξω και οι τραυματισμοί δυστυχώς θα ζορίσει πολύ η φάση 

Δεν βλέπω να αλλάζει….

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα βέβαια αλλά έχω ένα advanced στατιστικό, xΒασικός ( xΕχθρικόΑποτέλεσμα), οπότε δε χρειάζεται. Προσπάθησε, 7.

Βέβαια το πιο μεγάλο κρίμα είναι καιρό τώρα αυτό που επιτέλους έγραψε ο Μητσακλας, ήτοι ότι η περσινή ΑΕΚ θα γλενταγε την φετινή. Αυτό να λύσει ο Ματθαίος πλιζ, γιατί είναι κρίμα να το παίζουμε Λέστερ. 

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πρέπει να γυρίσουν επειγόντως και σε όσο πιο καλή κατάσταση γίνεται ο Γκαρσια, ο Γκατσινοβιτς και ο Μουκουντι και να πάρει λίγα περισσότερα αγωνιστικά λεπτά ο Φερνάντες ακόμα και εις βάρος του Αραουχο.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×