Jump to content

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      1
    • Γιόνσον
      2
    • Σιμανσκι
      1
    • Ελίασον
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Πόνσε
      37
    • Πινεδα
      3
    • Πηλιος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσια
      12
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Χατζισαφι
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      37
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      20
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      4
    • Βίντα
      2
    • Κάλενς
      1
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμανσκι
      1
    • Ελίασον
      1
    • Μάνταλος
      20
    • Πόνσε
      0
    • Πινεδα
      2
    • Πηλιος
      3
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσια
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Χατζισαφι
      1
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      23


Recommended Posts

Just now, nikos said:

Επισης ελπίζω να επιστρέψει ο Μουκουντι και να είναι και σε καλη κατάσταση.

Πάρα πολύ σημαντικό να επιστρέψει. Τον χρειαζόμαστε. 

Έχει να παίξει από τέλη Δεκεμβρίου στην ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Στα πλάνα της προπόνησης πάντως, ο Μουκουντι είναι μέσα, σε αντίθεση με τον Λιβαι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρέσουν οι συγκρισεις με περυσι (δεν λέω ότι είναι εντελως λαθος αφού έχεις ίδια βάση ομαδας, λεω ομως ότι ΑΡΚΕΙ  να μην τις θεωρεις οδηγό για φετος),

διαβάζω ότι  

1) εχεις τους ίδιους ακριβώς βαθμους με περυσι 

2) γκολ υπέρ 51 περυσι - 60 φετος 

3) γκολ κατά 15 περυσι - 21 φετος 

 

Μηπως, λεω εγώ, ο Μουκουντι έχει στοιχίσει παρα πολύ; Γιατί άλλη διαφορα πίσω  σε πρόσωπα και στυλ ομαδας  δεν υπαρχει (πλην του…Αθανασιαδη).

Εννοείται πως υπάρχουν κι άλλοι λόγοι για την κακη αμυντική λειτουργια, εννοειται πως στην τελική δεν παίζουν  ρολο μονο τέτοια νουμερα (διαφορετικά ο ΠΑΟΚ πχ έχει καλύτερη ομάδα με καλύτερη επιθεση και καλύτερη αμυνα στην κανονική διαρκεια), απλά λεω ότι κάτι τελος πάντων χειροπιαστό πρέπει να προστίθεται και στο πρόβλημα  στην αμυνα και να έχεις τέτοια διαφορα φετος.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, agelos said:

Στα πλάνα της προπόνησης πάντως, ο Μουκουντι είναι μέσα, σε αντίθεση με τον Λιβαι.

Ο Αλμειδα είπε Τρίτη ή Τετάρτη. Να δούμε αύριο..

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, nikos said:

Μηπως, λεω εγώ, ο Μουκουντι έχει στοιχίσει παρα πολύ; Γιατί άλλη διαφορα πίσω  σε πρόσωπα και στυλ ομαδας  δεν υπαρχει (πλην του…Αθανασιαδη).

Σιγουρα εχει στοιχισει πολυ και στην ηρεμια που δινει στην αμυνα μαζι με Βιντα αλλα και στον αερα οπου υστερουμε με Καλενς. Καμια σχεση η αμυντικη γραμμη μας με Μουκουντι αντι για Καλενς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποια γκολ από στημένα που έχουμε φάει (και είναι πολλά),σίγουρα θα τα γλιτώναμε με Μουκουντί.Μη σου πω και με Γκαρσία..

Link to comment
Share on other sites

o Μουκουντί κάτι στρικερ που παίζουν με πλάτη όπως ο Μορόν τους αφανίζει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, SlobodanNugatinovic said:

Κάποια γκολ από στημένα που έχουμε φάει (και είναι πολλά),σίγουρα θα τα γλιτώναμε με Μουκουντί.Μη σου πω και με Γκαρσία..

Με τον περσινό Μουκουντή, ΝΑΙ.

Με τον εφετινό Μουκουντή, εχμμμμ, μη σε κακοκαρδίσω Ελευθέριε Νουγκατίνοβιτς, φίλε μου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει ρόλο η απουσία του Μουκουντι. Λείπει ένα ολόκληρο γύρο και ήταν ο βασικός αμυντικός σου, θεωρητικά τον Καλένς τον πήρες για τρίτη λύση μια στο τόσο,  και τελικά όπως βγήκε το πράγμα πρέπει να έχει γράψει πιο πολλά αγωνιστικά λεπτά από Μουκουντι.

Link to comment
Share on other sites

Μην πέφτετε στην παγίδα "ο καλύτερος είναι αυτός που δεν έπαιξε" και στα what if.

Ο περσινός Μουκουντής ήταν βαρόμετρο. Όταν έπαιζε είχες το κεφάλι σου ήσυχο, όταν έλειπε "βόηθα Παναγιά μου".

Φέτος τα πράγματα ΔΕΝ είναι έτσι. Πελαγοδρομεί ο Καμερουνέζος.

Link to comment
Share on other sites

Ο "κακος" Μουκουντι ειναι 5 φορες καλυτερος απο τον Καλλενς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σκέφτομαι ότι τα π.ο εκ των πραγμάτων θα έχουν άλλη ένταση σαν αγώνες. Αυτό είναι ένα πολύ μεγάλο πλεονέκτημα για την ΑΕΚ, διότι η ΑΕΚ σε στιγμές έκρηξης της στο παιχνίδι δεν σταματιεται. Και είναι τέτοιες οι εκρήξεις της ΑΕΚ που πιέζουν τον αντίπαλο σε όλο το γήπεδο και τον παίρνει ο διάολος. Σε στιγμές αδυνατούσαν να τη σταματήσουν και ευρωπαϊκές ομάδες όταν την έπιανε αυτό το δαιμονισμένο.

Πιστεύω επίσης στην ψυχολογική διαχείριση του Αλμέιδα. Είμαι περίπου βέβαιος ότι η ομάδα θα παρουσιαστεί σαν αγέλη και θα τους κατασπαράξει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Νονός said:

Μην πέφτετε στην παγίδα "ο καλύτερος είναι αυτός που δεν έπαιξε" και στα what if.

Ο περσινός Μουκουντής ήταν βαρόμετρο. Όταν έπαιζε είχες το κεφάλι σου ήσυχο, όταν έλειπε "βόηθα Παναγιά μου".

Φέτος τα πράγματα ΔΕΝ είναι έτσι. Πελαγοδρομεί ο Καμερουνέζος.

Καθόλου δεν πελαγοδρομεί.. Εριξε το βάρος στα Ευρωπαικά ματς, στα οποία τα πήγε πολύ καλά γιατί έχει στόχο την επιστροφή ή κάποια άλλη top λίγκα.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Νονός said:

Μην πέφτετε στην παγίδα "ο καλύτερος είναι αυτός που δεν έπαιξε" και στα what if.

Ο περσινός Μουκουντής ήταν βαρόμετρο. Όταν έπαιζε είχες το κεφάλι σου ήσυχο, όταν έλειπε "βόηθα Παναγιά μου".

Φέτος τα πράγματα ΔΕΝ είναι έτσι. Πελαγοδρομεί ο Καμερουνέζος.

Ισχύει δυστυχώς για το πρωτάθλημα φέτος. Μόνο Ευρώπη έπαιξε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Πάντως σκέφτομαι ότι τα π.ο εκ των πραγμάτων θα έχουν άλλη ένταση σαν αγώνες. Αυτό είναι ένα πολύ μεγάλο πλεονέκτημα για την ΑΕΚ, διότι η ΑΕΚ σε στιγμές έκρηξης της στο παιχνίδι δεν σταματιεται. Και είναι τέτοιες οι εκρήξεις της ΑΕΚ που πιέζουν τον αντίπαλο σε όλο το γήπεδο και τον παίρνει ο διάολος. Σε στιγμές αδυνατούσαν να τη σταματήσουν και ευρωπαϊκές ομάδες όταν την έπιανε αυτό το δαιμονισμένο.

Πιστεύω επίσης στην ψυχολογική διαχείριση του Αλμέιδα. Είμαι περίπου βέβαιος ότι η ομάδα θα παρουσιαστεί σαν αγέλη και θα τους κατασπαράξει. 

καπως ετσι το σκεφτομουνα κι εγω. Καλως η κακως, οπως ειναι φτιαγμενη η ομαδα, δεν μπορει να χαλαρωνει. Η επιθυμητη και απαραίτητη συγκέντρωση, επιτυγχάνεται όταν παίζει με ενταση. Αν τη ριξει, για σκοπιμοτητα ή για συντήρηση δυνάμεων ή για οποιο αλλο λόγο, η ομάδα χάνεται πνευματικά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

εκτος σιγουρα

οι τσουμπερ, γκαρσια , γκατσινοβιτς, φερναντεζ, ζινι και αμραμπατ μεχρι στιγμη 

Link to comment
Share on other sites

Ελιασον λιουμπιτσιτσ στα φτερά; 

 

Link to comment
Share on other sites

Πισαρο βασικος ατσαλωθειτε.

Εγω θα δοκιμαζα Πηλιο αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brom21 said:

Πισαρο βασικος ατσαλωθειτε.

 

 

tenor-ezgif.com-optimize.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να θυμηθούμε τις εποχές Μάνταλος αριστερό εξτρέμ;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και Πινεδα για αριστερά, όπου να'ναι παίζει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Γκαρσια θα έμπαινε Τρίτη Τετάρτη στις προπονήσεις . 
Μαλλον την άλλη εβδομάδα εννοούσαν 

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξύ στην ευρώπη η πιο μεστή εμφάνιση από δίδυμο στόπερ που θυμάμαι ήταν με τη μπράιτον που παίζαν μήτογλου-σιμάνσκι

Link to comment
Share on other sites

  • Kami changed the title to Λαμία - ΑΕΚ 1η Αγ. playoff 10/03 17:00 CosmoteSport
  • chris manousopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×