Jump to content

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      1
    • Γιόνσον
      2
    • Σιμανσκι
      1
    • Ελίασον
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Πόνσε
      37
    • Πινεδα
      3
    • Πηλιος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσια
      12
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Χατζισαφι
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      37
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      20
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      4
    • Βίντα
      2
    • Κάλενς
      1
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμανσκι
      1
    • Ελίασον
      1
    • Μάνταλος
      20
    • Πόνσε
      0
    • Πινεδα
      2
    • Πηλιος
      3
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσια
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Χατζισαφι
      1
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      23


Recommended Posts

Καλά εγώ έχω άγνοια για πολλά περισσότερα πράγματα από όσα δεν έχω, αν είναι να βγάζεις γενικευμένα συμπεράσματα από μένα τη γαμήσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ανάψεις απλά καπνογόνο, χωρίς να το χρησιμοποιήσεις σε κάποια επίθεση, στην διάρκεια ή στο περιθώριο αθλητικής εκδήλωσης πας φυλακή. Αν στην ανάσταση ρίξεις ακόμα και καμιά ναυτική φωτοβολιδα ετσι για πλάκα, αφού τα βαρελότα είναι πιο "ξενέρωτα" , δεν τρέχει τίποτα. 

Επίσης επιτρέπεται σε ξένους πολίτες, πχ  οπαδούς της Φερενσβάρος ή της Μακάμπι  , να ανάψουν καπνογόνα σε ελληνικό γήπεδο, ενω αν χτυπήσουν Έλληνες πολίτες  όπως αυτοί της Δυναμο Ζάγκρεμπ αφήνονται ελεύθεροι πριν δικαστουν. Φυσικά τότε  ζητάμε και συγγνώμη ως χώρα από την κροατική  κυβέρνηση για την ταλαιπωρία των πολιτών της. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Evolve said:

Καλά εγώ έχω άγνοια για πολλά περισσότερα πράγματα από όσα δεν έχω, αν είναι να βγάζεις γενικευμένα συμπεράσματα από μένα τη γαμήσαμε.

Δεν είναι έτσι, ούτε είναι προσωπικό το θέμα. Είναι ένα πάρα πολύ σοβαρό ζήτημα, για το οποίο μάλιστα οι δικηγορικοί σύλλογοι της χώρας έχουν εκφράσει σφοδρές αντιρρήσεις και με πολύμηνες αποχές από τέτοιες δίκες. Αν το "χρήσιμο" κομμάτι της κοινωνίας μας δεν έρχεται σε επαφή με τέτοιες ειδήσεις, τότε καταλαβαίνεις ότι υπάρχει πολύ χοντρό θέμα. Αν δεν είχες ενασχόληση με την ΑΕΚ, αυτό δεν θα το μάθαινες ποτέ, αντιθέτως μέσα στην άγνοιά σου ίσως να διάβαζες ότι έδεσαν ΑΕΚτζήδες στη Λαμία και να πίστευες ότι θα είχαν σκοτώσει και θα έφαγαν στα καπάκια κανένα βρέφος.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι άκουσα στο ράδιο αν ανάψεις καπνογόνο σε γάμο η γενέθλια δεν τρέχει τπτ αν ανάψεις σε καφετέρια πάνω σε πανηγυρισμό είναι τρεις μήνες φυλάκιση . 

Εν το μεταξύ ήταν κεκλεισμενο γιατί δεν υπήρχαν κάμερες αλλά οι κάμερες τους βρήκαν στα μπαλκόνια ... 

Link to comment
Share on other sites

Μπουρδέλο είναι η Ελλάδα. Διαφορετική αντιμετώπιση   αν κάνεις ακριβώς το ίδιο. Με την ίδια "λογική" και ο ξυλοδαρμός ή η δολοφονία  στην διάρκεια ή στο περιθώριο  αθλητικής εκδήλωσης, θα μπορούσαν  να τιμωρούνται  πιο αυστηρά από ότι ξέρω εγώ αν είχαν διαπραχτεί ένα απόγευμα στην πλατεία συντάγματος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Leon21 said:

οι βάζεολοι έχουν ανάψει καπνογόνα τουλάχιστον σε 2 ματς τους, και πολλά μάλιστα. 

Προφανώς και δεν έγινε τίποτα

Γιατι δεν υπηρχε συλληψη. Στην δικη μας περιπτωση υπαρχει.

Το ιδιωνυμο του Ορφανου ηταν ο πιο αδικος και ακραιος νομος δημοκρατικης χωρας. Οποιαδηποτε αξιοποινη πραξη ηταν με τιμωρια αναστολης στον δρομο, ηταν φυλακη στο γηπεδο και περιξ αυτου. Πολλα παιδια (και εκτος ΑΕΚ) καταστρεψαν τις ζωες τους και λερωσαν το ποινικο τους μητρωο για πολυ χαζα πραγματα, ενω δεν ηταν λιγες οι φορες που οι μπατσοι πιανανε και ασχετους μετα απο αγωνες και τους φορτωνανε πραγματα που δεν ειχαν κανει ποτε γιατι δεν επιαναν ποτε τους αποκλειστικα υπευθυνους.

Κατι αντιστοιχο συμβαινει και με αυτον τον νομο, ο οποιος μαλιστα για πρωτη φορα στην ιστορια συνδεει τους ποδοσφαιρικους αγωνες με αξιοποινες πραξεις ακομα και αν αυτες μεταξυ τους ειναι 1000χλμ μακρια. Χαρακτηριστικο παραδειγμα αυτο που λεει ο Σταυρος, αναβεις καπνογονο σπιτι σου μεα απο παιχνιδι, σε τσιμπανε οι μπατσοι και σε πανε με τον νεο αθλητικο νομο. Και το χειροτερο απο ολα, ειτε αθωωνεσαι, ειτε κανεις φυλακη. Δεν υπαρχει middle ground.

Οι νομοθετες αυτης της χωρας ειναι πραγματικα για να γραφτουν στην ιστορια. Αν αυτο το συνδιασεις και με την ποιοτητα λειτουργιας των αστυνομικων αρχων εχεις ενα κοκτειλ ανικανοτητας και βλακειας που ομοιο του δεν υπαρχει πουθενα αλλου στον πλανητη.

Εντωμεταξυ, μιλαμε για τις ιδιες αρχες που απο την μια και αποδεδειγμενα η αναλγησια και ανικανοτητας τους ηταν υπευθυνες και για την δολοφονια του Μιχαλη αλλα και για την μη απονομη δικαιοσυνης (γελαει ο κοσμος) στους κροατες και βαζελες ναζι επι ενα χρονο τωρα.

Και υπαρχει κοσμος εκει εξω που πιστευει πραγματικα οτι ετσι θα παταξεις την βια στα γηπεδα ξερω εγω..

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ήδη έχει πάρει έκταση αλλά δεν είναι αρκετό . Πρέπει να πάρει μεγαλύτερη και να ενημερωθεί όσο περισσότερος κόσμος γίνεται για το πόσο παράλογο είναι όλο αυτό και ότι μπορεί σήμερα να είναι αγνωστα παιδιά που πήγαν να δουν ένα αγώνα σε ταράτσα επειδή ήταν κεκλεισμένων αλλά αύριο μπορεί να είναι ο ανιψιός , αδελφός μας η φίλος μας . Αν περάσει αυτό τότε δεν υπάρχουν όρια από εκεί και πέρα στο ποιον θα συλλαμβάνουν και το ποιος θα οδηγείται φυλακή . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μπουρδέλο είναι η Ελλάδα. Διαφορετική αντιμετώπιση   αν κάνεις ακριβώς το ίδιο. Με την ίδια "λογική" και ο ξυλοδαρμός ή η δολοφονία  στην διάρκεια ή στο περιθώριο  αθλητικής εκδήλωσης, θα μπορούσαν  να τιμωρούνται  πιο αυστηρά από ότι ξέρω εγώ αν είχαν διαπραχτεί ένα απόγευμα στην πλατεία συντάγματος. 

Η Ελλάδα η χώρα του παραλόγου όπου η ζωές του καθενός ζυγίζονται ανάλογα το φύλο , το πορτοφόλι, την εθνικότητα και την ιδιότητα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Το θέμα ήδη έχει πάρει έκταση αλλά δεν είναι αρκετό . Πρέπει να πάρει μεγαλύτερη και να ενημερωθεί όσο περισσότερος κόσμος γίνεται για το πόσο παράλογο είναι όλο αυτό και ότι μπορεί σήμερα να είναι αγνωστα παιδιά που πήγαν να δουν ένα αγώνα σε ταράτσα επειδή ήταν κεκλεισμένων αλλά αύριο μπορεί να είναι ο ανιψιός , αδελφός μας η φίλος μας . Αν περάσει αυτό τότε δεν υπάρχουν όρια από εκεί και πέρα στο ποιον θα συλλαμβάνουν και το ποιος θα οδηγείται φυλακή . 

Ανοίγεις μία συζήτηση που αν την κάνουμε θα στενοχωρηθούμε με κάποιους.

Για μένα, καλό είναι καμιά φορά, που και που, μια στο τόσο, όταν υπάρχει λόγος τέλος πάντων, η ΠΑΕ να φροντίζει να εφαρμόζει όλα αυτά τα συναισθηματικά και τις πίπες που επικαλείται διαχρονικά, όχι μόνο τώρα, όταν είναι να μας ζητήσει λεφτά.

Πιο συγκεκριμένα, θα έβγαζε πολύ περισσότερο νόημα στο μυαλό μου αν το πούλμαν της ομάδας πήγαινε να παρκάρει έξω από τη διεύθυνση της Φθιώτιδας και να μην έφευγε από εκεί αν δεν αφήνονταν ελεύθεροι οι οπαδοί μας.

Θα έβγαζε πολύ περισσότερο νόημα αν καλούσε ο Αλμέιδα σε μία συνέντευξη τύπου για το θέμα. Τι οικογένεια είμαστε; Και που είναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ; Στο ότι πληρώνουμε 5 φορές πάνω από τους υπόλοιπους για να δούμε την ομάδα; Αυτή είναι η διαφορετικότητά μας, ότι δηλαδή εμάς η ΑΕΚ μας αρμέγει με αγάπη;

Γνωρίζω ότι η ΠΑΕ όντως προσπάθησε, πιθανότατα ακόμα προσπαθεί, αλλά δεν αρκεί. Το θέμα θέλει δημοσιότητα και μια φορά αυτά τα ξεφτιλάκια που υπηρετούν στο δικαστικό σώμα να νιώσουν φόβο από τη σωστή πλευρά. Όχι μόνο από τους νόμιμους ιδιοκτήτες της χώρας.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ανοίγεις μία συζήτηση που αν την κάνουμε θα στενοχωρηθούμε με κάποιους.

Για μένα, καλό είναι καμιά φορά, που και που, μια στο τόσο, όταν υπάρχει λόγος τέλος πάντων, η ΠΑΕ να φροντίζει να εφαρμόζει όλα αυτά τα συναισθηματικά και τις πίπες που επικαλείται διαχρονικά, όχι μόνο τώρα, όταν είναι να μας ζητήσει λεφτά.

Πιο συγκεκριμένα, θα έβγαζε πολύ περισσότερο νόημα στο μυαλό μου αν το πούλμαν της ομάδας πήγαινε να παρκάρει έξω από τη διεύθυνση της Φθιώτιδας και να μην έφευγε από εκεί αν δεν αφήνονταν ελεύθεροι οι οπαδοί μας.

Θα έβγαζε πολύ περισσότερο νόημα αν καλούσε ο Αλμέιδα σε μία συνέντευξη τύπου για το θέμα. Τι οικογένεια είμαστε; Και που είναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ; Στο ότι πληρώνουμε 5 φορές πάνω από τους υπόλοιπους για να δούμε την ομάδα; Αυτή είναι η διαφορετικότητά μας, ότι δηλαδή εμάς η ΑΕΚ μας αρμέγει με αγάπη;

Γνωρίζω ότι η ΠΑΕ όντως προσπάθησε, πιθανότατα ακόμα προσπαθεί, αλλά δεν αρκεί. Το θέμα θέλει δημοσιότητα και μια φορά αυτά τα ξεφτιλάκια που υπηρετούν στο δικαστικό σώμα να νιώσουν φόβο από τη σωστή πλευρά. Όχι μόνο από τους νόμιμους ιδιοκτήτες της χώρας.

Οχι οτι θα αλλαξει κατι, αλλα δυστυχως ειμαστε μειοψηφια Σταυρο. Και εννοω τους ανθρωπους που εχουν αυτην την απαιτηση απο την ΑΕΚ.

Θα παω αλλου την κουβεντα, αλλα εδω δεν εχουν ακομα απονομει πολιτικες ευθυνες για τα Τεμπη. Ο κοσμος, πλην μιας μειοψηφιας, οχι απλα δεν ασχολειται αλλα τα ξεχασε ηδη. Τα ιδια και στον θεμα του Μιχαλη. Μια δολοφονια μπροστα σε εκατονταδες ατομα, με καμερες τριγυρω και 100+ ατομα επι 6 μηνες στην φυλακη. Ολοι (μαζι με τον δολοφονο) ειναι εξω και οχι ουτε καν απονομη δικαιοσυνης δεν εχουμε, αλλα ουτε καν υποπτο της δολοφονιας. Η πλειοψηφια του κοσμου επισης το εχει ξεχασει και αφησει πισω. Καλα για την ΠΑΕ τι να πουμε, η μονη της ενεργεια ειναι να αφηνουν λουλουδια μπροστα απο το πεταλο αντιπαλοι ποδοσφαιριστες. Και η ανακοινωση που εβγαλε ηταν για την απονομη δικαιοσυνης για την δολοφονια του αστυνομικου με τον -εξακριβωμενο- υποπτο μαλιστα να ειναι στην φυλακη. Για τον Μιχαλη, μηδεν. Ζερο. Ναδα. Τιποτα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×