Jump to content

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      1
    • Γιόνσον
      2
    • Σιμανσκι
      1
    • Ελίασον
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Πόνσε
      37
    • Πινεδα
      3
    • Πηλιος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσια
      12
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Χατζισαφι
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      37
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      20
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      4
    • Βίντα
      2
    • Κάλενς
      1
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμανσκι
      1
    • Ελίασον
      1
    • Μάνταλος
      20
    • Πόνσε
      0
    • Πινεδα
      2
    • Πηλιος
      3
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσια
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Χατζισαφι
      1
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      23


Recommended Posts

2 minutes ago, Araujo21 said:

Κριτική ΑΕΚ: Πωπω ένας Λιβάι - Στους κορυφαίους οι Κάλενς, Πόνσε και Μάνταλος
Το SDNA αξιολογεί την ατομική επίδοση των παικτών της ΑΕΚ μετά το 0-4 μέσα στην Λαμία.

🤣🤣🤣

θα ειναι mvp ο Μανταλος ακομα και οταν δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

θα ειναι mvp ο Μανταλος ακομα και οταν δεν ειναι

Αλλο ματς βλεπαμε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνω σαν γκόμενα αλλά εμένα μου βγαίνει ακόμα τσαντίλα που αντί να τους στέλνουμε ήδη φιλάκια είναι όλα ακόμα ανοικτά.
 

Καταλαβαίνω την λαχτάρα αλλά δεν καταλαβαίνω την αλαζονική σιγουριά ότι το πήραμε. Ως και ο «τελειωμένος» βαζελος είναι μόλις 3 βαθμούς πίσω, και έχει βγάλει Καραϊσκάκη. Ελπίζω η ομάδα να είναι συγκεντρωμένη και το πέταγμα χαρταετού να τελείωσε την προηγούμενη εβδομάδα. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, philly21 said:

Κάνω σαν γκόμενα αλλά εμένα μου βγαίνει ακόμα τσαντίλα που αντί να τους στέλνουμε ήδη φιλάκια είναι όλα ακόμα ανοικτά.
 

Καταλαβαίνω την λαχτάρα αλλά δεν καταλαβαίνω την αλαζονική σιγουριά ότι το πήραμε. Ως και ο «τελειωμένος» βαζελος είναι μόλις 3 βαθμούς πίσω, και έχει βγάλει Καραϊσκάκη. Ελπίζω η ομάδα να είναι συγκεντρωμένη και το πέταγμα χαρταετού να τελείωσε την προηγούμενη εβδομάδα. 

Μπάλα είναι ποτέ δεν ξέρεις και υπάρχουν ματς που οι φανέλες μιλάνε καμιά φορά.

Αλλά αλήθεια πιστεύεις ότι ο γαύρος από εμάς στον Πειραιά, θα φάει λιγότερα από 3;

Link to comment
Share on other sites

Άνετα ναι και μπορεί και να κερδίσει. Άπειρα παραδείγματα που με καλύτερη ομάδα από αυτούς έπεφτε φάπα. Επίσης Καραϊσκάκη θα ειναι σε κανα δίμηνο που πολλα μπορούν να έχουν γίνει. Εδώ χθες μιλάμε ότι για λεπτομέρειες πήγε προς την μία πλευρά η φάση και τώρα όλοι μιλάνε για το μεγαλείο του ιωαννίδη και του κεμπατζή (αυτό δεν είναι κακό).  Εννοείται να έχουμε την καύλα αλλά η αλαζονική σιγουριά δεν μας έχει πάει ποτέ καλά σαν ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, philly21 said:

Άνετα ναι και μπορεί και να κερδίσει. Άπειρα παραδείγματα που με καλύτερη ομάδα από αυτούς έπεφτε φάπα. Επίσης Καραϊσκάκη θα ειναι σε κανα δίμηνο που πολλα μπορούν να έχουν γίνει. Εδώ χθες μιλάμε ότι για λεπτομέρειες πήγε προς την μία πλευρά η φάση και τώρα όλοι μιλάνε για το μεγαλείο του ιωαννίδη και του κεμπατζή (αυτό δεν είναι κακό).  Εννοείται να έχουμε την καύλα αλλά η αλαζονική σιγουριά δεν μας έχει πάει ποτέ καλά σαν ΑΕΚ. 

Μα δεν είμαι σίγουρος όπως προείπα και επαυξάνοντας επί όσων λες, επαναλαμβάνω ότι μπάλα είναι.

Θα διαφωνήσω όμως γενικώς με την οπτική σου, γιατί κάπου νιώθω ότι όλοι (κι εγώ μαζί σε στιγμές, ιδίως όταν υπάρχει φόρτιση), αδικούμε τον Αλμέιδα και την ομάδα του. Και το λέω αυτό γιατί όσο είναι εδώ, ποτέ δεν μας έχει δώσει το δικαίωμα να φοβόμαστε ότι θα πέσει φαπα από οποιονδήποτε, ούτε καν από ξένες ομάδες.

Και γενικεύοντας, θέλω να σημειώσω εκ νέου ότι με ενοχλεί ο φόβος ειδικά απέναντι στον γαύρο διότι η ΑΕΚ άλλαξε σελίδα και απ' ο,τι φαίνεται η ΑΕΚ περιμένει εμάς να μεταβούμε στη νέα της εποχή και να συμπεριφερθούμε αναλόγως. Κοινώς η ΑΕΚ μας έχει δώσει καθε δικαίωμα να περιμένουμε το ματς στον Πειραιά με την ψωλή μας σηκωμένη και εμάς είναι υποχρέωση μας να το αντιμετωπίσουμε έτσι. Όχι αφελώς βέβαια, αλλά με δύναμη και νεύρο.

Θα τους γαμησουμε ολους

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Μα δεν είμαι σίγουρος όπως προείπα και επαυξάνοντας επί όσων λες, επαναλαμβάνω ότι μπάλα είναι.

Θα διαφωνήσω όμως γενικώς με την οπτική σου, γιατί κάπου νιώθω ότι όλοι (κι εγώ μαζί σε στιγμές, ιδίως όταν υπάρχει φόρτιση), αδικούμε τον Αλμέιδα και την ομάδα του. Και το λέω αυτό γιατί όσο είναι εδώ, ποτέ δεν μας έχει δώσει το δικαίωμα να φοβόμαστε ότι θα πέσει φαπα από οποιονδήποτε, ούτε καν από ξένες ομάδες.

Και γενικεύοντας, θέλω να σημειώσω εκ νέου ότι με ενοχλεί ο φόβος ειδικά απέναντι στον γαύρο διότι η ΑΕΚ άλλαξε σελίδα και απ' ο,τι φαίνεται η ΑΕΚ περιμένει εμάς να μεταβούμε στη νέα της εποχή και να συμπεριφερθούμε αναλόγως. Κοινώς η ΑΕΚ μας έχει δώσει καθε δικαίωμα να περιμένουμε το ματς στον Πειραιά με την ψωλή μας σηκωμένη και εμάς είναι υποχρέωση μας να το αντιμετωπίσουμε έτσι. Όχι αφελώς βέβαια, αλλά με δύναμη και νεύρο.

Θα τους γαμησουμε ολους

Μαζί σου ρε συ Σταύρο, δεν μιλάω για φόβο. Να έχουμε μέσα μας και παντού στο γήπεδο και στα πάντα όλα το «θα σας γαμησουμε ότι έχετε αγάμητο».

Όχι το φρου φρου και οκ πάμε για το τρίτο τώρα. Βλέπω μια χαλάρωση και προφανώς η ομάδα ελπίζω να μην δείξει τίποτα τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε συ μπαίνει ο Γκαρσία κι ο αγώνας δεν είναι άντρες με παιδια, είναι άντρες με γυναίκες όποιος κι αν είναι ο αντίπαλος. Τι να κάνουμε κι εμείς...

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

αρκει να μπει ο Γκαρσια. Λογικο να εχουμε μια ανυσηχια λογω τραυματισμών και λογω τραυμάτων με κηφησσιες, σερρες και παναιτωλικο. Δεν αναιρει την απολυτη εμπιστοσυνη στον Πελαδο

Link to comment
Share on other sites

οπως εχουμε ξαναπει δεν ειναι αλαζονια αλλα αυτο το πρωταθλημα η ΑΕΚ μπορει να το χασει μονο μονη της, δεν μπορει να της το παρει κανεις απο τους αλλους 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, stavros 9-11 said:

Μα δεν είμαι σίγουρος όπως προείπα και επαυξάνοντας επί όσων λες, επαναλαμβάνω ότι μπάλα είναι.

Θα διαφωνήσω όμως γενικώς με την οπτική σου, γιατί κάπου νιώθω ότι όλοι (κι εγώ μαζί σε στιγμές, ιδίως όταν υπάρχει φόρτιση), αδικούμε τον Αλμέιδα και την ομάδα του. Και το λέω αυτό γιατί όσο είναι εδώ, ποτέ δεν μας έχει δώσει το δικαίωμα να φοβόμαστε ότι θα πέσει φαπα από οποιονδήποτε, ούτε καν από ξένες ομάδες.

Και γενικεύοντας, θέλω να σημειώσω εκ νέου ότι με ενοχλεί ο φόβος ειδικά απέναντι στον γαύρο διότι η ΑΕΚ άλλαξε σελίδα και απ' ο,τι φαίνεται η ΑΕΚ περιμένει εμάς να μεταβούμε στη νέα της εποχή και να συμπεριφερθούμε αναλόγως. Κοινώς η ΑΕΚ μας έχει δώσει καθε δικαίωμα να περιμένουμε το ματς στον Πειραιά με την ψωλή μας σηκωμένη και εμάς είναι υποχρέωση μας να το αντιμετωπίσουμε έτσι. Όχι αφελώς βέβαια, αλλά με δύναμη και νεύρο.

Θα τους γαμησουμε ολους

Πες τα χρυσόστομε! Κοιτάς την αγέλη και λές ότι θα ξεπεράσει την ομάδα του 95-96, μετά μπαίνεις στο νημα για τους παίκτες που θέλουν οι οπαδοί και βλέπεις παιχτάκια που θα έπαιζαν στην ομάδα του 15-16

Link to comment
Share on other sites

  • chris manousopoulos unpinned this topic

Στο muchachos στους betarades εχουν βγάλει τον δικηγόρο των παιδιών στην λαμία. Μιλάμε είναι απίστευτο ότι ζούμε σε χώρα που μπορεί να μπεις φυλακή για ένα καπνογόνο ενώ εγκληματίες βγαίνουν με αναστολή

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπεις φυλακή για καπνογόνο αν είσαι ΑΕΚ, αν δεν είσαι δεν τρέχει τίποτα. Όχι ότι επικροτώ τη φυλάκιση αντίπαλων οπαδών για καπνογόνο, ΑΕΚ είμαι όχι βούλγαρος.

Ερώτηση: Εγώ κάθε φορά που η ΑΕΚ παίζει εκτός έδρας χωρίς παρουσία οπαδών της, συνήθως βλέπω τους αγώνες στο σπίτι μου στο οποίο 9/10 φορές έρχεται αρκετός κόσμος, δικοί μας για να το δούμε. Έστω ότι μεθαύριο που θα παίζουμε στη Λεωφόρο όταν βάλουμε γκολ, βγω στην αυλή μου και ανάψω καπνογόνο για να γιορτάσω το γκολ της ΑΕΚ, οκ είναι εκ των προτέρων μαλακία αν το κάνω, αλλά αν διαβάσεις το νόμο, η ενέργειά μου είναι με αφορμή αθλητική εκδήλωση και θα πρέπει να διωχθεί με βάση αυτές τις διατάξεις. Ή αν το ανάψω και μέσα στο σπίτι άμα μου τη βαρέσει, το κολλάει ο Πόνσε ρε φίλε και πάνω στο μεράκι μου το σκάω μέσα στο σαλόνι μου. Και αυτό είναι βεγγαλικό με αφορμή αθλητική συνάντηση.

Τόσο για τον πούτσο κι ακόμα περισσότερο

ΥΓ: Πριν 15-20 χρόνια, δικαζόταν οπαδός μας γιατί άναψε καπνογόνο στο Χαριλάου στη Θεσσαλονίκη. Νόμος Ορφανού, πάλι χωρίς αναστολή. Δίκαζαν γυναίκες, τριμελές και η εισαγγελέας επίσης γυναίκα. Εξηγούσα τι παίζει στα γήπεδα και στα εκτός έδρας γενικά γιατί υπήρχε πλήρης άγνοια. Η Πρόεδρος με ρωτούσε "γιατί δεν πήγατε στο γήπεδο μαζί με τους φιλάθλους του άρη, λέει ΑΕΚ το μέτωπό σας;"

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, του ρίχνουν 10 μήνες και αμέσως μετά διαπιστώνουν ότι η ποινή είναι χωρίς αναστολή και κοιταζόντουσαν μεταξύ τους. Το παιδί έκανε κάγκελο. Φυσιολογικό παιδί, όχι κάνα σκουπίδι.

Τόσο κι ακόμα πιο επικίνδυνος είναι αυτός ο νόμος. Θέλει τεράστια προσοχή και αυτή τη φορά δεν το λέμε για πλάκα. Μην καταστρέψετε τις ζωές σας

  • Δικεφαλάκι 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τώρα σοβαρά παίζει να μπει ο άλλος φυλάκα συγκεκριμένα για την ταράτσα στη Λαμία; Το γράφετε σοβαρά ή με δόση υπερβολής; Υπάρχει δηλαδή σοβαρή πιθανότητα όντως να συμβεί; Είμαι άσχετος, γι'αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν κριθεί ότι έχουν εφαρμογή οι διατάξεις περί βίας στα γήπεδα, για μέσα είναι

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρα αν θα ακολουθήσει τον νέο νόμο ο δικαστής ή οχι. Αν ειναι λογικός δικαστής τότε όλα καλά. Αν ειναι συστημικό μουνόπανο, μπορεί να κάνουν 1 χρόνο φυλακής. Άρα ή τους αθωώνεις ή τους στέλνεις φυλακή, δεν υπάρχει middle ground.

Link to comment
Share on other sites

Και να πούμε πως οι βάζελοι μετά την νίκη με τον γαύρο άναψαν καπνογόνα, όλες οι ομάδες ανάβουν αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά θέλει προσοχή με την ΔΕΑΒ . Ο νόμος αντιμετωπίζει τον οπαδό χειρότερα από ζώο χωρίς δικαιώματα και όλοι είναι εν δυνάμει χούλιγκαν  και η ΔΕΑΒ πρέπει να τον εφαρμόσει. 

Link to comment
Share on other sites

capturasssjpg.jpg

Σε έναν κόσμο που είναι νόμιμο πλέον να καπνίζουν οι μπάτσοι φούντα, ο Έλληνας εισαγγελέας θέλει να σε βάλει φυλακή επειδή βεγγαλικάς στο σπίτι σου. 

Άμα είσαι ΑΕΚ. 

Άμα είσαι ΑΕΚ (και νικάς...), ο Έλληνας εισαγγελέας λέει στο δολοφόνο σου "περάστε, προς τα εκεί είναι". 

Μαλάκα Ζούπα, που αν δεν κάνω λάθος χτυπήσανε την κόρη σου, εσύ γι αυτόν ακριβώς το λόγο πρέπει να είσαι εκεί να φτύνεις τον εισαγγελέα. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Evolve said:

WTF

Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό. Θυμάμαι επί Ορφανού με το τότε ιδιώνυμο, εγώ ο ίδιος είχα πάρει σβάρα όλες τις πολιτικές νεολαίες και εξηγούσα τι και πως και η αντίδρασή τους ήταν "εντάξει εσείς είστε και λίγο ζώα, δεν ξέρουμε".

Για το σημερινό "κίνημα" το να παντρεύονται τα τραβέλια είναι πιο σημαντικό από αυτά. Αυτά είναι μπανάλ και δεν παίζουν ούτε γκομενάκια, ούτε κόκες και η άγνοιά σου @Evolveπερί του θέματος, εσύ που είσαι χρήσιμος και διαβασμένος άνθρωπος, δείχνει ότι έχω απόλυτο δίκιο σε αυτό που λέω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό και ο Εβραίος γιόγκι Ιησούς (μετά Χριστός) με τους Φαρισαίους μόνο φρίκαρε. Με την υποκρισία, την καμήλα και το κουνούπι. Η υποκρισία... 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Karagimi said:

Και να πούμε πως οι βάζελοι μετά την νίκη με τον γαύρο άναψαν καπνογόνα, όλες οι ομάδες ανάβουν αλλά τίποτα.

οι βάζεολοι έχουν ανάψει καπνογόνα τουλάχιστον σε 2 ματς τους, και πολλά μάλιστα. 

Προφανώς και δεν έγινε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×