Jump to content

Football League 2014/2015


nikos
 Share

Recommended Posts

Παίρνετε πολύ αψήφιστα τις παρενέργειες που θα έχει η όλη μετάθεση του πρωταθλήματος για τη νέα χρονιά που θα είμαστε στην ΣΛ.

Να πούμε ότι πέρσι η Β΄ολοκληρώθηκε τέλος Μάη. Αν φέτος καθυστερήσει η έναρξη ακόμα και μια βδομάδα πάμε για λήξη, αρχές Ιουνίου.

Δεδομένου ότι του χρόνου το πολύ μέχρι 10 Ιουλίου πρέπει να αρχίσει η προετοιμασία για την ΣΛ, θα έχεις τον μεγαλύτερο αριθμό των παικτών σου με ένα μήνα ξεκούραση ύστερα από μια χρονιά ιδιαίτερα μεγάλη, περίπου 11 μηνών, λόγω του ότι φέτος ξεκίνησες πολύ νωρίτερα από όλες τις ομάδες της ΦΛ και το πρωτάθλημα αυτό τελειώνει τελευταίο και σε φουλ ένταση. Τα έχει πει και ο Ζάστρος παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εμεις το παιρνουμε αψηφιστα Μητσαρα? Η αυτοι που ψηφισαν αναβολη? Τι να κανουμε δηλαδη? Η ΑΕΚ για μενα επρεπε να ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ να τελειωνουμε οσο το δυνατον ΝΩΡΙΤΕΡΑ ...οχι αυτες τις μαλακιες τωρα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε συζητάμε ότι ψηφίσαμε υπέρ μιας απόφασης που στρέφεται έμμεσα για να μην πω ευθέως, κατά του ίδιου του ηγέτη της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποιος μπορεί να εκβιάσει στην περίπτωση αυτή. Γιαυτό από χθες ρωτάω ποιος είναι αρμόδιος να αποφασίσει. Από Σαμαρά (λολ ρε μλκ) δεν πιστεύω ότι θα πάρουν κάτι γιατί θα κοστίσει πάρα πολύ μια παροχή χρημάτων σε λούμπεν απατεώνες και μάλιστα απροκάλυπτα. Μόνο από ΟΠΑΠ και αν, που δεν...

Βλακωδέστατα η ΑΕΚ στήριξε, έπρεπε από την αρχή να απαιτήσει να παίξει κόντρα στο Αίγιο κανονικά. Αλλά δεδομένου ότι ψήφισε, αν η ΑΕΚ πάει κανονικά στο Αίγιο, όταν είναι να ξεκινήσει σε 10-15 μέρες από την κανονική ημ/νια έναρξης, ποιος είναι αρμόδιος να της δώσει 3 βαθμούς εκεί; Τι εξουσίες έχει η "επιτροπή" που αποφάσισε να μη γίνει αγωνιστική; Ποιος κυβερνά αυτόν τον τόπο;

 

Σοβαρά ρωτάω, αν αύριο Πανθρακικός, Νίκη Βόλου, ΠΑΟΚ και Γιάννενα πούνε "εμείς θέλουμε 30 εκατομμύρια μέσω ΕΣΠΑ και 80 εκατομμύρια από την κυβέρνηση του Ιράν και μέχρι τότε δεν παίζουμε", την πρώτη Κυριακή που δεν θα κατέβουν, κάποιος θα τους τιμωρήσει. Σωστά; Εδώ λοιπόν, στη Β εθνική τι ισχύει;

 

Επίσης δεν πολυκατάλαβα το άλλο... Νιώθει η ΑΕΚ ένοχη για κάτι; Γιατί θεώρησε ότι πρέπει να μην έρθει σε κόντρα; Της έταξε κανείς δρόμο στρωμένο με χαλιά στο μέλλον; Τι μαλακίες είναι αυτές ρε. Αίμα κι άμμος με το καλημέρα, σύγκρουση παντού και όσο βγει.

Edited by stavros 9-11
Link to comment
Share on other sites

Εχεις λυσσαξει ρε Μητσο. Ειναι δυνατον να αλλαξει το status απο τον πρωτο χρονο; Ειδικα οταν ξεκινας και (ξανα)κοβεις λεφτα. Αφου ξερεις για τι λαμογια μιλαμε, το Α και το Ω ειναι το οικονομικο. Καλα εκανε και "συμπαρασταθηκε" στο αιτημα, διοτι αν αρνειτο θα γινοταν αυτο που θελει ο Βαγγελης. Ασε μην εχουμε απο νωρις ιστοριες για ασυμβιβαστα και τα ρεστα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποιος μπορεί να εκβιάσει στην περίπτωση αυτή. Γιαυτό από χθες ρωτάω ποιος είναι αρμόδιος να αποφασίσει. Από Σαμαρά (λολ ρε μλκ) δεν πιστεύω ότι θα πάρουν κάτι γιατί θα κοστίσει πάρα πολύ μια παροχή χρημάτων σε λούμπεν απατεώνες και μάλιστα απροκάλυπτα. Μόνο από ΟΠΑΠ και αν, που δεν...

Βλακωδέστατα η ΑΕΚ στήριξε, έπρεπε από την αρχή να απαιτήσει να παίξει κόντρα στο Αίγιο κανονικά. Αλλά δεδομένου ότι ψήφισε, αν η ΑΕΚ πάει κανονικά στο Αίγιο, όταν είναι να ξεκινήσει σε 10-15 μέρες από την κανονική ημ/νια έναρξης, ποιος είναι αρμόδιος να της δώσει 3 βαθμούς εκεί; Τι εξουσίες έχει η "επιτροπή" που αποφάσισε να μη γίνει αγωνιστική; Ποιος κυβερνά αυτόν τον τόπο;

 

Σοβαρά ρωτάω, αν αύριο Πανθρακικός, Νίκη Βόλου, ΠΑΟΚ και Γιάννενα πούνε "εμείς θέλουμε 30 εκατομμύρια μέσω ΕΣΠΑ και 80 εκατομμύρια από την κυβέρνηση του Ιράν και μέχρι τότε δεν παίζουμε", την πρώτη Κυριακή που δεν θα κατέβουν, κάποιος θα τους τιμωρήσει. Σωστά; Εδώ λοιπόν, στη Β εθνική τι ισχύει;

 

Τα συμφωνηθεντα θελουν οι ΠΑΕ. Και ηρθε ο ΟΠΑΠ και τους ειπε οτι θα αρπαξουν ακομα λιγοτερα. Ο ΟΠΑΠ ακομα ψιλοκρατικος ειναι μεταξυ μας, αρα εχουν καθε δικαιωμα να ζητουν ακροαση απο τους αρμοδιους πολιτειακους παραγοντες.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι αλλάζει. Αν δηλαδή ακόμα ο ΟΠΑΠ δεν είναι ιδιωτικό μαγαζί, αλλάζει πολύ το πράμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις λυσσαξει ρε Μητσο. Ειναι δυνατον να αλλαξει το status απο τον πρωτο χρονο; Ειδικα οταν ξεκινας και (ξανα)κοβεις λεφτα. Αφου ξερεις για τι λαμογια μιλαμε, το Α και το Ω ειναι το οικονομικο. Καλα εκανε και "συμπαρασταθηκε" στο αιτημα, διοτι αν αρνειτο θα γινοταν αυτο που θελει ο Βαγγελης. Ασε μην εχουμε απο νωρις ιστοριες για ασυμβιβαστα και τα ρεστα τωρα...

 

Εγώ ξέρω ότι πολύ στο χαβαλέ τον έχουμε πάρει τον χοντρό και από κάπου απροσδιόριστα, πηγάζει μια βεβαιότητα ότι θα παραδοθεί αμαχητί απέναντι σε έναν συνασπισμό αποτελούμενο από έναν σκιώδη ηγέτη, έναν αστείο παντόφλα ρωσοπόντιο, έναν καναλάρχη που τον αντιμετωπίζουν στα όρια της γραφικότητας με τα tweet του και έναν παραιτημένο εδώ και χρόνια από το ποδόσφαιρο έμπορο αυτοκινήτων.

Μέχρι τώρα δεν έχει δικαιωθεί τίποτα από τα παραπάνω εκτός και έχει κάποιον διακόπτη ο δικός μας και μόλις τον γυρίσει θα αποδειχθεί ότι ο Μήτσακλας λέει μαλακίες.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνετε πολύ αψήφιστα τις παρενέργειες που θα έχει η όλη μετάθεση του πρωταθλήματος για τη νέα χρονιά που θα είμαστε στην ΣΛ.

Να πούμε ότι πέρσι η Β΄ολοκληρώθηκε τέλος Μάη. Αν φέτος καθυστερήσει η έναρξη ακόμα και μια βδομάδα πάμε για λήξη, αρχές Ιουνίου.

Δεδομένου ότι του χρόνου το πολύ μέχρι 10 Ιουλίου πρέπει να αρχίσει η προετοιμασία για την ΣΛ, θα έχεις τον μεγαλύτερο αριθμό των παικτών σου με ένα μήνα ξεκούραση ύστερα από μια χρονιά ιδιαίτερα μεγάλη, περίπου 11 μηνών, λόγω του ότι φέτος ξεκίνησες πολύ νωρίτερα από όλες τις ομάδες της ΦΛ και το πρωτάθλημα αυτό τελειώνει τελευταίο και σε φουλ ένταση. Τα έχει πει και ο Ζάστρος παλιότερα.

 

Θα παρει τ αφεντικο 11 ξεκουραστους. Και ποσοι μωρε θα μεινουν απ τους τωρινους; θα τους ξεζουμισει και θα τους πεταξει ο τιγραρος.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Εγώ ξέρω ότι πολύ στο χαβαλέ τον έχουμε πάρει τον χοντρό και από κάπου απροσδιόριστα, πηγάζει μια βεβαιότητα ότι θα παραδοθεί αμαχητί απέναντι σε έναν συνασπισμό αποτελούμενο από έναν σκιώδη ηγέτη, έναν αστείο παντόφλα ρωσοπόντιο, έναν καναλάρχη που τον αντιμετωπίζουν στα όρια της γραφικότητας με τα tweet του και έναν παραιτημένο εδώ και χρόνια από το ποδόσφαιρο έμπορο αυτοκινήτων.

Μέχρι τώρα δεν έχει δικαιωθεί τίποτα από τα παραπάνω εκτός και έχει κάποιον διακόπτη ο δικός μας και μόλις τον γυρίσει θα αποδειχθεί ότι ο Μήτσακλας λέει μαλακίες.

 

Συμφωνω απολυτως ! Ετσι τα βλεπω και εγω και γκρινιαζω. Και μου αρεσε πολυ το ''παντοφλας'' ρωσοποντιος ως περιγραφη του χειριστη μηχανης αποτριχωσης ρουθουνιων !

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως ! Ετσι τα βλεπω και εγω και γκρινιαζω. Και μου αρεσε πολυ το ''παντοφλας'' ρωσοποντιος ως περιγραφη του χειριστη μηχανης αποτριχωσης ρουθουνιων !

 

Ξέχασα να βάλω και τον χαρακτηρισμό "μαυρονύχης" ...

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια.

 

Οτι και να γινοταν,η αγωνιΣτικη θα επαιρνε αναβολη.Τυπικη ηταν η ψηφος,δεν θα επαιζε ουσιαστικο ρολο.

 

Αλλωστε τι σχεση εχει ΑΕΚ και ΟΠΑΠ συμφωνα με το γραμμα του νομου;

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες να μη γράφουμε συνέχεια τα ίδια... το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ένας βόθρος κρατικοδιαιτων επιχειρηματιών, μπράβων, σωματεμπόρων, νονών της νύχτας κτλ.

Σ'αυτό το μπουρδέλο μόνο με το μαχαίρι στα δόντια επιβιώνεις... ο ΟΠΑΠ στα χέρια του τίγρεως είναι το απόλυτο υπερόπλο και ο μόνος τρόπος για να ρεφάρει την αβάντα με τα μύρια του τσ.λιγκ που έχει ο μακεδός... αν αποφασίσει οτί τα μύρια του τσ.λιγκ θα τα βγάζει από την τσέπη του και θα τα μοιράζει στους εργοτέληδες, παρέα με τους δανεικούς για να συνεχίζει να παίζει φιλικά, τότε εδώ είμαστε... αλλά το νταβατζηλίκι εκ του ασφαλούς, με κρατική επιχορήγηση τελείωσε... κι αυτά που γράφει ο Ζάστρο οτι κάθεται ο Βαγγέλης και γελάει τα βρίσκω αστεία... ασ'τον να γελάει... να δει του χρόνου γέλια που θα κάνει...

 

Άκουγα προχθές ράδιο ΕΡΑ-σπορ... Λεβαδειακός-Πανθρακικός... και σε μια φάση λεει ο σπίκερ: "Για πρώτη φορά όσο θυμάμαι την ομάδα βλέπω να υπάρχει στο γήπεδο διαφημιστική πινακίδα με την εταιρεία του κυρίου Κομπότη..." Μου βγήκε η μπύρα απ'τα ρουθούνια... ΚΑΙ ΠΟΥ'ΣΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥΣΤΗ! ΚΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ!! ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟ ΝΙΚΟ ΤΟ ΡΟΥΣΑΡΗ ΤΟ ΛΕΙΒΑΔΙΩΤΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΤΩΝ 5 ΕΥΡΩ!

 

ΜΠΟΥ!

apisteuto--aektzis--quot;xtupise-quot;-tatouaz-ton-melissanidi-915612.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τζαβ να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που προσεύχονται μέρα-νύχτα για να δικαιωθούν τα λεγόμενά σου.

Link to comment
Share on other sites

Τζαβ να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που προσεύχονται μέρα-νύχτα για να δικαιωθούν τα λεγόμενά σου.

Όλοι προσευχόμαστε, αλλά να βλέπουμε και τίποτα χειροπιαστό όμως. Γιατί μέχρι τώρα υποθέσεις, θεωρίες, εικασίες και ο συνεκκαθαριστής του τίγρεως στο ελληνικό ποδόσφαιρο κ.κ. Αλαφούζος σε 3 αγωνιστικές έχει φάει 5 χειρουργεία.

Γιατί πιστέψτε με, αν του χρόνου ο Τίγρης του χρόνου κόβει εκατομμύρια στον Κομπότη και ο μακέδος παίρνει το ένα σφύριγμα πίσω από το άλλο, έχουμε κάνει μια τρυπάρα στον Ωκεανό.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι προσευχόμαστε, αλλά να βλέπουμε και τίποτα χειροπιαστό όμως. Γιατί μέχρι τώρα υποθέσεις, θεωρίες, εικασίες και ο συνεκκαθαριστής του τίγρεως στο ελληνικό ποδόσφαιρο κ.κ. Αλαφούζος σε 3 αγωνιστικές έχει φάει 5 χειρουργεία.

Γιατί πιστέψτε με, αν του χρόνου ο Τίγρης του χρόνου κόβει εκατομμύρια στον Κομπότη και ο μακέδος παίρνει το ένα σφύριγμα πίσω από το άλλο, έχουμε κάνει μια τρυπάρα στον Ωκεανό.

 

[video=youtube;j3D2GC-MXsw]

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν μου προκυπτει απο καπου οτι ο Μελισσανιδης εχει ανεβασει τονους. Το τι κανουν οι αυλικοι και οι βασιλικοτεροι του βασιλεως, ειναι αλλη ιστορια. Αυτο που θελει να κανει ειναι παρα πολυ δυσκολο, παει να ξεριζωσει νοοτροπιες δεκαετιων. Ε σορρυ Τζαβ αλλα εγω το βλεπω δυσκολο, ειδικα γνωριζοντας με τι μπουμπουκια εχει να κανει. Ο Σταυρος πηγε να το βαλει στη σωστη του διασταση, αναφεροντας απ ευθειας την Κυβερνηση αλλα ρωτω: ειναι ποτε δυνατον στην Ελλαδα να στραφει η Πολιτεια εναντιον του Ολυμπιακου; Εδω στον ΟΦΗ δεν εδωσαν αδεια και τους εδωσε το κρατος νταηλικι. Τροπολογια περασε και φετος μια βδομαδα πριν ξεκινησει το πρωταθλημα για να συμμετεχει ο ΟΦΗ, ο Πανιωνιος και οι λοιπες ομαδαρες του κλαν. Δεν ειναι ευκολο το πραγμα κυριοι. Ουτε πολιτικα ουτε οικονομικα ουτε κοινωνικα κυριως. Ας κανει το 3-3-3-1 και θα ειμαι υπερευχαριστημενος. Το να διαλυσει τον Ολυμπιακο κλπ, σορρυ αλλα ειναι παραμυθι του Σαρλ Περω.

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλα νεα, αποσπασματα απο τις δηλωσεις Στουπα στον sentra:

Δεν ήταν τυχαίο περιστατικό, ούτε τυφλό χτύπημα. Η αίσθησή μου είναι πως έχω μπει στο μάτι κάποιου. Το θέμα είναι ποδοσφαιρικό. Ο τόπος που επιλέχθηκε ήταν για να μου στείλουν κάποιο μήνυμα. Μετά το συμβούλιο δέχθηκα την επίθεση.
Για τις φήμες που συνέδεσαν την επίθεση με τη πιθανή... κόντρα του με τον αντιπρόεδρο της ΕΠΟ, Γιάννη Παπακωνσταντίνου, ο πρόεδρος του Ηρακλή Ψαχνών δήλωσε πως "με τον Παπακωνσταντίνου είμαι φίλος κι αδελφός πολύ πριν το ποδόσφαιρο. Τα γραφεία μας είναι δίπλα-δίπλα. Μάλιστα από κάποιες εκπομπές έχω κατηγορηθεί κιόλας για τις σχέσεις που έχουμε!".
Πρέπει κάποια στιγμή να αναδείξουμε το τεράστιο πρόβλημα της Β' Εθνικής. Δεν ζητάμε να μας εξασφαλίσει κάποιος το μπάτζετ για να κάνουμε το... κομμάτι μας ως πρόεδροι. Πιστεύουμε πως προσφέρουμε στην προβολή του ΟΠΑΠ. Επίσης έχουμε υπέρογκα έξοδα για την εποχή που ζούμε
Δεν ζητάμε ελεημοσύνες, ούτε να μας καλύψουν το μπάτζετ κάθε ομάδας. Έχουμε έξοδα διοργανώτριας που είναι μεγάλα, παίκτες κι υπαλλήλους που πρέπει να πληρώσουμε. Και μην ξεχνάμε ότι έχουμε και τις ομάδες Κ19 που υποχρεούμαστε να συντηρούμε.
Μια ομάδα Β' εθνικής δεν μπορεί να ξεπεράσει τις 200.000 ευρώ από ΟΠΑΠ και τηλεοπτικά σε ό,τι αφορά στα έσοδα. Καμία ομάδα δεν μπορεί να έχει μπάτζετ μικρότερο των 800.000 ευρώ.(σ.σ. xD)
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα ο Στουπας εθεσε μαξιλαρι τα 200 χιλιαρικα. Να ξηλωθει ο ΟΠΑΠ να δωσει εγγυημενα απο 150 χιλιαρικα σε καθε Ηρακλη Ψαχνων και μια χαρα ξεκιναει το πρωταθλημα. Αλλα με τα μισα δε γαμησε κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά μου λέτε οτι δεν καταλαβαίνω πως το δουλεύει ο δικός μας. Τίποτα δε δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παραδοσιακα οποιος πηρε κουμαντα στο ποδοσφαιρο, το εκανε με λεφτα. Εμεις παμε να το κανουμε αλλιως. Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×