Jump to content

ΑΕΚ - βου, 4η αγωνιστική po, 07/04/2024, 20:30, Cosmote TV


agelos
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

63 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      0
    • Βίντα
      2
    • Μουκουντί
      0
    • Ρότα
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      7
    • Ελίασον
      16
    • Άμραμπατ
      27
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      9
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      26
    • Κακό
      32
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      19
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      9
    • Ρότα
      3
    • Χατζισαφί
      17
    • Σιμάνσκι
      1
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      9
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
      1
    • Σιντιμπε
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      2


Recommended Posts

Η θειά Μήτσαινα ηταν μια δίμετρη 80άρα γυναικα με γκριζα κατσαρα μαλλια και τεραστια γαλανα ματια - σαν μισοκιλος μπαλάς +μουστακι + φαβοριτα κατσαρή - ....και ζουσε στο κολλητό μας σπιτι στον Αγ. Κωνσταντινο Λοκριδος .

Τσαμπουκι απ τα λιγα και πολυ καλη γυναικα η θειά ...

Πριν κατι πολλα χρονια λοιπον ξεκιναμε με τον πατερα οπως καθε απογεμα κατα τις 5 , για το απογευματινο ψαρεμα..

Κατεβαινουμε τα σκαλια και βγαινουμε για κακη μας τυχη απο την εξοδο της κοινης μας αυλης με τη θειά Μητσαινα...

Με το που βγαινουμε στην αυλη ξεπεταγεται αξαφνα σαν ορνιο μπροστα μας η θειά Μητσαινα ( χηρα η κακομοιρα )

Μας τηράει εντονα με γουρλωμενα ματια και  αναφωνει μεγαλόπρεπα :

Aααα τα πλάκια (πουλακια) μου ... για ψαρεμα πατε ? 

Αηντε βρε και ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ...

Εμεις : Φχαριστουμε θειά Μητσαινα...

Μπαινουμε στο αυτοκινητο , ξεκιναμε για το μωλο του χωριου να παρουμε τη βαρκουλα μας με το οκτάιππο μηχανακι

και ο πατερας μου αρχιζει να ριχνει τοσες χριστοπαναγιες μαζεμενες οσες το τελευταιο 3μηνο...

Παραξενευτηκα....μπινελικια εριχνε ο αγαπημενος μου και μαλιστα πολλα ....ομως ποτε χωρις αιτια...ΠΟΤΕ.

Φτανουμε με τη βαρκα στον ψαροτοπο της καθετης και γυρω γυρω αλλες 15-20 βαρκες...οπως καθε απογεμα δηλαδη.

Ε ρε πουστη μου ειλικρινα οχι ψαρι δεν πιασαμε αλλα ουτε τσιμπημα απο μενουλα δεν πηραμε ετσι για το χαβαλε..

Οι αλλοι γυρω-γυρω πιασανε τα κλασσικα 2-3 κιλα σπαρους , μπαλαδες , τσιπουριτσες...κλπ λιμά.

Α ρεεε θειά Μητσαινα...νάσαι καλά εκει που εισαι..

Το νου σας ρεμαλια  , εγω δεν πιστευω στα γουρια.

cc : @aris2168 @MITSAKLAS

  • Δικεφαλάκι 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Skepastos said:

Για μένα είναι βασικό σήμερα να βάλει μόνο όσους παίχτες πατανε καλά. Σιμανσκι, Γκατσινοβιτς, Αραουχο, Τσουμπερ, Ρότα, Χατζισαφι πρέπει να μείνουν στον πάγκο για μένα

Το viral «γελάκι» του Μάνταλου (video) | inpaok.com

  • Hahaha 13
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις @ΚΑΤΟΎΝΑ 21, γούρια, ευχολόγια, ελπίδες, μελαγχολιες κλπ ευχάριστα και αισιόδοξα για την αγέλη 😁 του ψηστη.

Τι μπορεί να πάει καλά;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MITSAKLAS said:

Όπως βλέπεις @ΚΑΤΟΎΝΑ 21, γούρια, ευχολόγια, ελπίδες, μελαγχολιες κλπ ευχάριστα και αισιόδοξα για την αγέλη 😁 του ψηστη.

Τι μπορεί να πάει καλά;

Εγω ρε συ!Παω κόντρα και θα δω ματς,μετα απο κανενα διμηνο!!!!😄

13226770_10208218073842569_2272918948367321128_n.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Captain21 said:

Εγω ρε συ!Παω κόντρα και θα δω ματς,μετα απο κανενα διμηνο!!!!😄

13226770_10208218073842569_2272918948367321128_n.jpg

Δεν πας ξανά για καμιά ρακή, καλύτερα θα είσαι.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές φέτος κατεβήκαμε όπως κατέβηκαμε την Τετάρτη έγινε επειδή ο Αλμέιδα είχε σημαδέψει το επόμενο ματς. Σχεδόν όλες τις φορές στο ματς που κατεβήκαμε χαλαρά (από πλευράς μαχητικότητας και σύνθεσης) γίναμε μουνί. Δηλαδή αποτύχαμε πλήρως να πετύχουμε το στόχο μας στο ρελαντι.

Από την άλλη, σχεδόν όλες τις φορές κατεβήκαμε σαν αγέλη στο επόμενο παιχνίδι που είχαμε σημαδέψει. Ε, αυτό είναι το σημερινό.

Σήμερα θα κατέβουμε με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα που έχουμε και το μαχαίρι στα δόντια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φυσάει κιόλας βοριάς και θα δυσκολέψει το μπιλντ απ του Μουκουντι.

Που 'σαι Καμερουνεζε, κανόνισε να σε κάνει μπουτονιερα κι ο Σαματα.

 

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία επιλογή φωτογραφίας μέσα από Τούμπα.

Οι αρχηγοί δώσανε το σύνθημα .

Σήμερα περνάμε από πάνω τους .

Screenshot_2024-04-07-11-48-22-680_com.instagram.android.thumb.jpg.b7605c0d9bc08cee3243ecea7d7034b4.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
  • Sad 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DimiKVA said:

Τυχαία επιλογή φωτογραφίας μέσα από Τούμπα.

Οι αρχηγοί δώσανε το σύνθημα .

Σήμερα περνάμε από πάνω τους .

Screenshot_2024-04-07-11-48-22-680_com.instagram.android.thumb.jpg.b7605c0d9bc08cee3243ecea7d7034b4.jpg

Πρέπει να έχεις γερό στομάχι να αντέχεις αυτήν την φωτογραφία. Εγώ δεν έχω.

Σε κάθε περίπτωση ας κερδίσουν και ας την βγάλω με maalox

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evolve said:

Όσες φορές φέτος κατεβήκαμε όπως κατέβηκαμε την Τετάρτη έγινε επειδή ο Αλμέιδα είχε σημαδέψει το επόμενο ματς. Σχεδόν όλες τις φορές στο ματς που κατεβήκαμε χαλαρά (από πλευράς μαχητικότητας και σύνθεσης) γίναμε μουνί. Δηλαδή αποτύχαμε πλήρως να πετύχουμε το στόχο μας στο ρελαντι.

Από την άλλη, σχεδόν όλες τις φορές κατεβήκαμε σαν αγέλη στο επόμενο παιχνίδι που είχαμε σημαδέψει. Ε, αυτό είναι το σημερινό.

Σήμερα θα κατέβουμε με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα που έχουμε και το μαχαίρι στα δόντια.

Φιλαρα δεν είναι μόνο η εντεκάδα αλλά και η διάταξη... Όταν πας με αριστερό εξτρέμ Τσουμπερ και πίσω του αριστερό Μπακ τον Ιρανό αντί του πηλιου, που είναι ανώτερος επιθετικά... Τερματίζεις αυτόματα τις όποιες ελπίδες για ανάπτυξη από την αριστερή πτέρυγα.... Όταν πας με δίδυμο στο κέντρο Σιμανσκι - Γιονσον ξυπνούν οι μνήμες Σιμοες - Γιόχανσον.... Τερματίζοντας τις όποιες δημιουργικές προοπτικές από το κέντρο... Βάζοντας τον Πινέδα στο δέκα αναγκάζεται να απομακρυνθεί από την επίθεση γυρνώντας πίσω να πάρει μπάλα να βοηθήσει στην δημιουργία...

 Με βασικό αποτέλεσμα Ελιανσον δεξιά και Γκαρσία μπροστά που είναι οι εναπομείνασες πηγές κινδύνου να έχουν πάνω τους δύο παίχτες έκαστος....Και να διαβάζουμε μετά κουφά από τα εντεταλμένα αρδακια για τον παιχταρα Τούρκο 🤣 που κατάπιε τον Γκαρσία!!!

Ο Πελαδο ξέρει να διορθώνει τις όποιες παραφωνίες και είμαστε ευλογημένοι που τον έχουμε....Η ομάδα σήμερα θα μπει ορθολογικά και θα τους πατήσουμε 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μπουν με πάθος και να τα δωσουν ολα. Πιεση και επιθεση. οχι κο κο και περπατημα

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΕΔΩ ΩΣ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ !!!

ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ !!!

ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΙΜΗΜΕΝΟΙ ΠΥΡΑΜΙΝΤΟΣ !!!

 

 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Για μολογατε οποιος ξερει εγκυρα.

Μπορουμε ακομα να βαλουμε άλλο ατομο με διαρκειας???

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Για μολογατε οποιος ξερει εγκυρα.

Μπορουμε ακομα να βαλουμε άλλο ατομο με διαρκειας???

Ναι ορθά κοφτά 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, APOSPERITIS_21 said:

Φιλαρα δεν είναι μόνο η εντεκάδα αλλά και η διάταξη... Όταν πας με αριστερό εξτρέμ Τσουμπερ και πίσω του αριστερό Μπακ τον Ιρανό αντί του πηλιου, που είναι ανώτερος επιθετικά... Τερματίζεις αυτόματα τις όποιες ελπίδες για ανάπτυξη από την αριστερή πτέρυγα.... Όταν πας με δίδυμο στο κέντρο Σιμανσκι - Γιονσον ξυπνούν οι μνήμες Σιμοες - Γιόχανσον.... Τερματίζοντας τις όποιες δημιουργικές προοπτικές από το κέντρο... Βάζοντας τον Πινέδα στο δέκα αναγκάζεται να απομακρυνθεί από την επίθεση γυρνώντας πίσω να πάρει μπάλα να βοηθήσει στην δημιουργία...

 Με βασικό αποτέλεσμα Ελιανσον δεξιά και Γκαρσία μπροστά που είναι οι εναπομείνασες πηγές κινδύνου να έχουν πάνω τους δύο παίχτες έκαστος....Και να διαβάζουμε μετά κουφά από τα εντεταλμένα αρδακια για τον παιχταρα Τούρκο 🤣 που κατάπιε τον Γκαρσία!!!

Ο Πελαδο ξέρει να διορθώνει τις όποιες παραφωνίες και είμαστε ευλογημένοι που τον έχουμε....Η ομάδα σήμερα θα μπει ορθολογικά και θα τους πατήσουμε 

Συμφωνώ πως μόνο με τακτική μπορεί να μασκαρεψει το γεγονός πως τα πρόσωπα είναι καμμένα, κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Αυτή τη στιγμή, μόνο ο Ελιασον, και ο Αμραμπατ, δείχνουν να είναι σε νορμάλ κατάσταση.

Και πρόσωπα να αλλαχθούν απόψε, δεν πιστεύω πως θα δούμε κάτι τρομερά διαφορετικό σε ατομική απόδοση.

Πουθενά δε μου προκύπτει ότι ο Πηλιος π.χ. θα κάνει επελάσεις από την πλευρά του ύστερα από ένα μήνα θαψιματος ή ο φευγατος και αναξιόπιστος φέτος Σιντιμπε θα έχει καμία διάθεση να αποδείξει ότι αποτελεί καλύτερη επιλογή από το Ρότα.

Επίσης τίποτα δε δικαιολογεί αν αφαιρεθεί ένας ξανθός και γυρίσει πιο 8αρι ο Πινέδα, πως ο Τσουμπερ που αναγκαστικά θα πάει πίσω από το φόρο δε θα παρουσιάσει τίποτε διαφορετικό από τον ξεζουμισμενο παίκτη του τελευταίου καιρού.

Δυστυχώς τα πράγματα είναι πολύ πιο σοβαρά από όσο νομίζουμε και μόνο ο εγωισμός και η ατομική ποιότητα μπορούν να σε κρατήσουν μέσα στη διεκδίκηση του τίτλου.

Υ.Γ. Ο Τούρκος, που επαναλαμβάνω είναι μπαρουτοκαπνισμενη πουτανα, σωστά προέβλεψε ότι θα πας σε ατελείωτες γιομες προς τον Γκαρσία και σε ένας με έναν και του πέταξε τον Ακαϊντιν. Ο τουρκαλας καθάρισε όλες τις ψηλές προς το Λιβάι και πήρε τις περισσότερες χαμηλές γιατί κολλούσε πάνω του ή του δυσκόλευε το ούτως ή άλλως δύσκολο κλειστό κοντρόλ που έχει ο Γκαρσία.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Απόψε θα σκοράρει ο Μιγιατ. 

Το είπα, το έδωσα 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hades said:

Απόψε θα σκοράρει ο Μιγιατ. 

Το είπα, το έδωσα 

Ox ox ox......

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, stavros 9-11 said:

Γαμημενε @Atlas21να τι ξέχασες. Δεν παίρνονται έτσι τα πρωταθλήματα μάνα μου 

Είμαι τρεις ώρες στο ποδήλατο. Έχω πάει σε κάθε λουλουδάδικο της πόλης και στον βοτανικό κήπο του πανεπιστημίου. Δεν έχει σοβάρη κιτρινόμαυρη βιολέτα κάνεις. Είχε λευκές (μακριά) και είχε και σάπιες (Δεν θα πάω στην ΑΕΚ σάπια βιολέτα).

Ενθυμούμενος την μέτρια εμφάνηση στη Τούμπα, επέλεξα να επενδύσω στο πρώτο κίτρινο φυτό που βρήκα μπροστά μου. Σημέρα γυρίζει ο τροχός και εμφανίζονται τρομοκράτες με κιτρινόμαυρα.


ΜΟΝΟ ΑΕΚ

IMG_20240407_134815.jpg

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Atlas21 said:

Είμαι τρεις ώρες στο ποδήλατο. Έχω πάει σε κάθε λουλουδάδικο της πόλης και στον βοτανικό κήπο του πανεπιστημίου. Δεν έχει σοβάρη κιτρινόμαυρη βιολέτα κάνεις. Είχε λευκές (μακριά) και είχε και σάπιες (Δεν θα πάω στην ΑΕΚ σάπια βιολέτα).

Ενθυμούμενος την μέτρια εμφάνηση στη Τούμπα, επέλεξα να επενδύσω στο πρώτο κίτρινο φυτό που βρήκα μπροστά μου. Σημέρα γυρίζει ο τροχός και εμφανίζονται τρομοκράτες με κιτρινόμαυρα.


ΜΟΝΟ ΑΕΚ

IMG_20240407_134815.jpg

Ένα είναι το φυτό για το αποψινο...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Captain21 said:

Απόψε θα είμαστε όλοι παρόντες είτε φυσικά είτε από την COSMOTE!

Δε μας τρομαζει κανενας Ηλίας,κανενας Μητσοτακης,ακόμα κι εγω θα δω το ματς εφοδιασμένος με όλα τα απαραίτητα για καρδιοαναπνευστική αναζωογόνηση..

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΝΑ ΒΟΥΛΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟΜΑΤΑ!!!

FORZA AEKARA!!!

033-700x700.jpg

Πανικοβλήθηκα μ' αυτό που είδα και σου το διόρθωσα κακήν κακώς.

033-700x700.jpg.c7e0844f15cb6d359baa0072c420f53c-01.jpeg.0b795530bfea0a58f384c2f98f15373e.jpeg

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Atlas21 said:

Είμαι τρεις ώρες στο ποδήλατο. Έχω πάει σε κάθε λουλουδάδικο της πόλης και στον βοτανικό κήπο του πανεπιστημίου. Δεν έχει σοβάρη κιτρινόμαυρη βιολέτα κάνεις. Είχε λευκές (μακριά) και είχε και σάπιες (Δεν θα πάω στην ΑΕΚ σάπια βιολέτα).

Ενθυμούμενος την μέτρια εμφάνηση στη Τούμπα, επέλεξα να επενδύσω στο πρώτο κίτρινο φυτό που βρήκα μπροστά μου. Σημέρα γυρίζει ο τροχός και εμφανίζονται τρομοκράτες με κιτρινόμαυρα.


ΜΟΝΟ ΑΕΚ

IMG_20240407_134815.jpg

Τι φυτό είναι αυτό; Ανοίγει νέα, άσχετη όπως πάντα, συζήτηση περί βοτανικής. 

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι είναι να γράψουμε στιχακια

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τι φυτό είναι αυτό; Ανοίγει νέα, άσχετη όπως πάντα, συζήτηση περί βοτανικής. 

Θα γελάσεις

Untitled.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×