Jump to content

ΑΕΚ - βου, 4η αγωνιστική po, 07/04/2024, 20:30, Cosmote TV


agelos
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

63 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      0
    • Βίντα
      2
    • Μουκουντί
      0
    • Ρότα
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      7
    • Ελίασον
      16
    • Άμραμπατ
      27
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      9
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      26
    • Κακό
      32
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      19
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      9
    • Ρότα
      3
    • Χατζισαφί
      17
    • Σιμάνσκι
      1
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      9
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
      1
    • Σιντιμπε
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      2


Recommended Posts

Είπαμε τα λυπητερά στο άλλο τόπικ, εδώ μπήκα απλά για να γράψω ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΑ.

Συνεχίστε τώρα τη διαφωνία σας για τα μπακ, δεν την έχω ξαναδιαβάσει εδώ μέσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα γίνει με τις αναβολες των ματς αλλά σύμφωνα με το πρόγραμμα παίζουμε προτελευταία αγωνιστική στο τηγάνι, εκεί πρέπει να πάμε πάση θυσία με +3 και τις ισοβαθμιες δικές μας.Αν αρχίσουμε πάλι τα "και τι έγινε και δεν αλλάζει κατι αφου θα τους κερδισουμε στο επομενο" και τετοια σε κάθε στραβό αποτελεσμα μάλλον δεν έχουμε καταλάβει τίποτα φέτος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, agelos said:

Ρε συ Μήτσο, γράφω συγκεκριμένα πράγματα και μου απαντάς γενικολογα.

Ασε να δούμε στο τέλος του καλοκαιριού τι θα γίνει κι εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε.

 

Δεν σου απάντησα γενικόλογα σου απάντησα συγκεκριμένα 

 

Είπα ότι είναι λογικό 2η χρονια να υπήρχε η αίσθηση ότι η ομάδα θα ήταν καλύτερη από πέρσι.

Μου απάντησες ότι για να είναι καλύτερη χρειαζόταν αναβάθμιση 

Και σου εξήγησα γιατί το ροστερ αναβαθμιστηκε 

Τώρα αν δεν κατάλαβες κάτι πες μου να στο φιξαρω όπως έλεγε και ο κύριος Μάκης 

Link to comment
Share on other sites

Δε θα γράψω νίκη με μισό - μηδέν. Θα γράψω νίκη με τσαπου και καράτε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amd said:

Δεν σου απάντησα γενικόλογα σου απάντησα συγκεκριμένα 

 

Είπα ότι είναι λογικό 2η χρονια να υπήρχε η αίσθηση ότι η ομάδα θα ήταν καλύτερη από πέρσι.

Μου απάντησες ότι για να είναι καλύτερη χρειαζόταν αναβάθμιση 

Και σου εξήγησα γιατί το ροστερ αναβαθμιστηκε 

Τώρα αν δεν κατάλαβες κάτι πες μου να στο φιξαρω όπως έλεγε και ο κύριος Μάκης 

Έγραψες αρχικά ότι πολύς κόσμος περίμενε να ανέβουμε δύο επίπεδα φέτος. Απόρησα με αυτό, καθώς το καλοκαίρι έγιναν συμπληρωματικες κινήσεις.

Και σου έγραψα ότι για μένα ικανή και αναγκαία συνθήκη για να συμβεί αυτό (να ανεβούμε επίπεδο) είναι η αναβάθμιση στα μπακ και στο τέρμα, κάτι που δεν συνέβη πέρσι το καλοκαίρι και θα συμβεί φέτος όπως φαίνεται.

Μετα μου έγραψες ποιος καθορίζει την ικανή και αναγκαία συνθήκη. Όχι εγώ, ούτε εσύ. Γνώμες γράφουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως τα βλέπω:

Πέρσι πήραμε νταμπλ, το πρωταθλημα κριθηκε στο νήμα, αλλα η ομαδα ηταν με διαφορα η καλυτερη στην Ελλαδα και θα ήταν ακομα και να εμενε ατιτλη στον ποντο ή με χαμενο τελικο.

Φέτος πιστευω στο πρωταθλημα, αλλα αμα συνεχισουμε ετσι και παρουμε το πρωταθλημα στο νήμα, δεν ειμαστε η καλυτερη ομαδα της χώρας για φέτος(ειμαστε η ομαδα με το μεγαλύτερο ταβανι ασυζητητι αλλα αλλη κουβεντα).

Αμα το χασουμε δε, σιγουρα δεν θα μαστε η καλυτερη ομαδα στην χωρα για τη σεζον

Βεβαια το ασημικο μετράει πανω απο ολα, το ποιος εχει την καλυτερη ομαδα ή παιζει την καλυτερη μπαλα ή έχει το πιο μεγαλο ταβανι ειναι κατι που μετα απο δυο χρόνια ποιος χεστηκε ουσιαστικα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης να συμπληρώσουμε ότι καποιοι αντίπαλοι  ενισχύθηκαν σε θεσεις που πονούσαν πολύ, ειδικά ο βαζελος, άρα τα ματς εναντίον του βαζελου πχ δεν έχουν μονο αλλαγές από την δικη μας πλευρά. Δεν λεω ότι έγινε τπτ ουαου, αλλά είναι καλυτεροι από περυσι σαν υλικό.

Γενικά παντως ας σταματήσει το περυσι.

 

 

Στα του ματς τώρα. Θεωρητικα θα είσαι(;) κομπλέ πλην Στάνκοβιτς. Άρα καταρχην  στο τερμα πάμε αναγκαστικά με τον Αθανασιαδη και ο,τι γίνει.
 

Υπάρχουν από εκεί και περα  κάποια θέματα που πρέπει να λυθούν. Στους 4 πίσω  δεν ξερω τι θα κάνει ο Αλμειδα, αλλά ο,τι και να κάνει πιστεύω ότι παραλογο δεν θα είναι. Θα δούμε πώς θα πάνε οι πίσω  γιατί ο ΠΑΟΚ είναι επικινδυνος στις αντεπιθεσεις και ειδικά στο πλαι. Επισης ισως μας παίξουν με πρέσινγκ ψηλά όπως έκαναν στην Τούμπα, άρα απαγορεύονται κουταμάρες σαν αυτές που έκανε χθες ο Μουκουντι. Γενικά διώξτε και λιγο  κουτουρού την μπάλα ρε αλάνια, δεν χρειάζεται να παριστάνουμε ούτε τους Μπεκενμπάουερ ούτε τους Γκουαρντιόλα στον παγκο.

Παμε από την μέση και μπροστά. 
Πρεπει να βρεθεί ένα καλυτερο σχήμα να ξεκινάει και πρέπει παρεμβάσεις να γίνονται νωρις όταν δεν παιζεις καλά. Αυτό που αποφάσισε ο Αλμειδα πριν τα πλευ οφ με τους 2 ξανθούς δεν βλέπω να βγαινει. Ισως φταίει ότι είναι και σε κακη κατάσταση ο Σιμανσκι, γιατί περυσι είχε βγει. Επισης τον Τσουμπερ λέγαμε ολη την χρονια «σαν πολύ δεν τον βαζει τόσο βαρύ σκαρί;» Ε, σαν να έχει καει μου φαίνεται. Μακαρι απλά να είναι προσωρινό ντεφορμαρισμα. Επισης ο Γκατσι δεν τραβάει, δεν δικαιολογεί το να παίζει βασικος, αλλά γενικά αριστερα και 2ο φορ έχουμε θεματάκι ποιοι μπορούν να παίξουν. Δεν δοκιμάστηκε προφανως στα σοβαρά ως τώρα κάποιο σχήμα με Λιβαι και Πονσε ταυτοχρονα, πιστεύω ότι χωραγανε αν είχε δουλευτεί (πχ ως διδυμο ή Λιβαι δεξια και Ελίασον αριστερα), θα εδινε λυσεις. Τεσπα. Επισης να σταματήσει και αυτό το νέο φρούτο παίζουμε σφιχτά και απλά κάνουμε γιομες στον Λιβαι. Έπιασε σε 2 φασεις με βαζελο και γαυρο , αλλά δεν είμαστε εμεις αυτό το πραγμα. Δεν μας ταιριάζει και χθες το πληρώσαμε (και) αυτο. Δεν λεω να μην γίνεται, λεω να μην είναι το αποκλειστικό σου πλανο όπως ήταν σε κάποια μεγαλα διαστηματα στα δυο τελευταια ματς και μαλιστα χωρίς Πινεδα στο «οκτώ».


Θα έλεγα για αρχη Γιονσον, Πινεδα, Ελίασον ή Αμραμπατ, Γκατσινοβιτς ή Ελίασον, Τσουμπερ και Πονσε ή Λιβαι.

Αλλαγες για μπροστά οι 2 ή 3 που θα μείνουν έξω από τους παραπανω, ο Λιούμπισιτς, ο Μάνταλος και ισως ο Αραουχο ή ο Φερνάντες.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ελιασον και Αμραμπατ ειναι οι πιο φορμαρισμενοι εξτρεμ αυτη την στιγμη, ας ξεκινησουν και οι δυο με τον καραφλα δεξια για να ακολουθαει τον Μπαμπα στην αμυνα.

Δεν μας παιρνει να χαραμισουμε τον Πινεδα σε αλλη θεση περαν του 8, οποτε ας παιξει με τον Γιονσον στο κεντρο μπας και καταφερουμε επιτελους να κατεβασουμε ορθολογικα την μπαλα.

Πισω απο τον φορ ειναι το θεμα, Τσουμπερ η πιο ορθολογικη επιλογη, ελπιζω να μην εχουμε καμια εκπληξη με Αραουχο ή Μανταλο.

Επισης ωρα ειναι να παρει κανονικα λεπτα και ο Λιουμπισιτς καθως και ο Φερναντες που μπορει να παει στο 1ν1 πιο μετα στο παιχνιδι.

Θεωρω επισης, οτι επειδη θα μας παιξει πολυ στην κοντρα ο ρουμανος χρειαζομαστε ταχυτητα πισω οποτε μπορει να προτιμουσα Πηλιο αντι για Χατζισαφι και Καλενς μετα απο αυτην την εμφανιση του Μουκουντι. Βιντα δεν βγαινει απο την 11αδα και δυστυχως λογω ελλειψης επιλογων ουτε ο Ροτα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω εδώ ότι ολα είναι σχετικά στην επιλογή παικτων. 
 

Η παρακάτω πχ είναι η 11αδα που κέρδισε τους βου κατα κρατος στον α γύρο. Οκ αυτοί βελτιώθηκαν μετά, απλά λεω.

Με Μάνταλο, με 2 ξανθούς, με Πινεδα αριστερα, με Σιντιμπε, Μοχαμαντι και με Πονσε (αλλαγές Άμραμπατ, Γκατσινοβιτς, Τσουμπερ, Γαλανόπουλος, Πισαρο)

 

IMG_4617.thumb.jpeg.3086ce2bf3e5e662191c23ccad99d583.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Θέλει κόλαση να έχουμε την Κυριακή, αλλά δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος οτι θα ειναι ετσι το γηπεδο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τρελαθουμε η αεκ μονη της μπορει να χασει και οχι να την κερδισει καποιος. Ας εμπαινε του Τσουμπερ και ας μην μαλακιζονταν επι 2 ο Μουκουντι και θα βλεπαμε αλλον αγωνα...

Ε την Κυριακή θα ξαναδείξουμε ότι είμαστε η καλύτερη ομάδα και θα ξαναλεμε ολοι νατοι νατοι οι πρωταθλητές...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετα το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ χθεσινό παιχνίδι που κάναμε, για ένα πράγμα αναρωτιέμαι...... Θα κάνουμε γύρο θριάμβου στην Τούμπα ή στο Καραισκάκη?????

  • Δικεφαλάκι 6
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή θα γίνει αυτό που θέλουμε. Με όλες τις ξένες ομάδες  φέτος, ήμασταν σοβαροί 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αθανασιάδης 

Ρότα/Σιντιμπέ Μουκουντί Βίντα Χατζισάφι/Πήλιος 

Γιόνσον 

Αμραμπάτ Ελίασον 

Πινέδα 

Τσούμπερ Πόνσε/Λιβαϊ 

ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΣΤΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ 

Κυριακή επιστροφή στην κανονικότητα.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikos said:

Γενικά διώξτε και λιγο  κουτουρού την μπάλα ρε αλάνια

Εκει Νικο ισως δεν φταινε απολυτα οι παικτες πχ Μουκουντι...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikos said:

Μπεκενμπάουερ

Αυτο ειχα πει κι εγω και εφαγα ξυλο ...

Link to comment
Share on other sites

Έχασα πάσα ιδέα για εσάς.

Πόσο ερασιτέχνες αποδειχθήκατε στην διαχείριση των προλήψεων, Θεέ μου ...

Τι λιγούτσικοι είσαστενεντε ρε ...

Ένα σουπλιμάν στη Λεωφόρο και χάσατε τα αυγά και τα πασχάλια. Πάτε δεξά-ζερβά σαν τις κότες μετά τον αποκεφαλισμό τους.

Τι άλλαξε ο τόπιΝΓΚ ο στάρτερ ...

Τι κλείδωσε ο Μήτσακλας στο χρονοντούλαπο της Ιστορίας τα θρυλικά και περήφανα ΓΙΔΙΑ ...

Δεν δουλεύει έτσι, μανούλα μου, η πρόληψη. Θέλει επιμονή και υπομονή η γαζωτική. Ντάκα ντούκα, ντάκα ντούκα μέχρι να βγάΝει ο ήλιος κέρατα.

Θα παλέψω έστω και μόνος. Κόντρα σε Θεούς και Δαίμονες. Με όσες δυνάμεις. Την Κυριακή, ανήμερα του αγώνος, οι πιστοί μου Πυραμίντος θα κάνουνε το χρέος τους.

Κι ας φάμε βραδινό στην Κόλαση ....

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikos said:

Να συμπληρώσω εδώ ότι ολα είναι σχετικά στην επιλογή παικτων. 
 

Η παρακάτω πχ είναι η 11αδα που κέρδισε τους βου κατα κρατος στον α γύρο. Οκ αυτοί βελτιώθηκαν μετά, απλά λεω.

Με Μάνταλο, με 2 ξανθούς, με Πινεδα αριστερα, με Σιντιμπε, Μοχαμαντι και με Πονσε (αλλαγές Άμραμπατ, Γκατσινοβιτς, Τσουμπερ, Γαλανόπουλος, Πισαρο)

 

IMG_4617.thumb.jpeg.3086ce2bf3e5e662191c23ccad99d583.jpeg

Eδώ βλέπουμε τον Πινέδα αριστερά σε 11αδα με 2 χαφ. Μόνο έτσι αν κ εφόσον ξεκινήσει κ τους 2.  Α, ρε Αραούχο πόσο λείπεις φέτος γαμώ τα δοκάρια μέσα γαμώ.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 1989 generation said:

Εγώ μετα το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ χθεσινό παιχνίδι που κάναμε, για ένα πράγμα αναρωτιέμαι...... Θα κάνουμε γύρο θριάμβου στην Τούμπα ή στο Καραισκάκη?????

Εγώ προσωπικά θέλω στο καραισκάκη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό ότι παίζουμε με ΠΑΟΚ στα καπάκια μετά τον βάζελο γιατί θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση, θα δούμε πόσα απίδια πιάνει η ομάδα. Προσωπικά παραμένω απόλυτα αισιόδοξος. Στο φινάλε, αν δεν το πάρουμε θα φταίμε μόνο εμείς, να γίνει μάθημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Έχασα πάσα ιδέα για εσάς.

Πόσο ερασιτέχνες αποδειχθήκατε στην διαχείριση των προλήψεων, Θεέ μου ...

Τι λιγούτσικοι είσαστενεντε ρε ...

Ένα σουπλιμάν στη Λεωφόρο και χάσατε τα αυγά και τα πασχάλια. Πάτε δεξά-ζερβά σαν τις κότες μετά τον αποκεφαλισμό τους.

Τι άλλαξε ο τόπιΝΓΚ ο στάρτερ ...

Τι κλείδωσε ο Μήτσακλας στο χρονοντούλαπο της Ιστορίας τα θρυλικά και περήφανα ΓΙΔΙΑ ...

Δεν δουλεύει έτσι, μανούλα μου, η πρόληψη. Θέλει επιμονή και υπομονή η γαζωτική. Ντάκα ντούκα, ντάκα ντούκα μέχρι να βγάΝει ο ήλιος κέρατα.

Θα παλέψω έστω και μόνος. Κόντρα σε Θεούς και Δαίμονες. Με όσες δυνάμεις. Την Κυριακή, ανήμερα του αγώνος, οι πιστοί μου Πυραμίντος θα κάνουνε το χρέος τους.

Κι ας φάμε βραδινό στην Κόλαση ....

Να πα να γαμηθουνε να νικήσουν την Κυριακή και να πάρουν το πρωτάθλημα.

Έχουμε γίνει περίγελος της κοινωνίας για να τους τραβήξουμε προς την επιτυχία και αυτοί δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους.

Και μεγάλη τους τιμή ήταν τα ΓΙΔΙΑ.

Ελευθερία ή θάνατος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κύριε @MITSAKLASέχουμε το εμπόρευμα σας έτοιμο για παράδοση την Κυριακή 

Link to comment
Share on other sites

τώρα που τελείωσα ένα βαρύ δικαστήριο, που δεν με άφησε να πενθήσω όσο ήθελα, να σας πω ότι ακόμα είμαι σε κατάθλιψη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×