Jump to content

Οπαδικά


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό τοπικ αυτή τη δυσάρεστη είδηση. Αν είναι λάθος μου λέτε να το σβήσω...

Ξέρουμε κάτι παραπάνω πέρα από αυτά που αναφέρει το άρθρο;;

https://www.protothema.gr/greece/article/1484444/nea-filadelfeia-agria-epithesi-se-enan-19hrono-kai-enan-23hrono-tous-htupisan-me-ropala-kai-tous-mahairosan/

 

Link to comment
Share on other sites

“Μετά την επίθεση οι δράστες τους έβρισανκατά της ΑΕΚ, επιβιβάστηκαν στο μαύρο αυτοκίνητο και έγιναν καπνός.”

gazetta

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τρομερό, περαστικά στα παιδιά
Θελει να είσαι πολύ άνανδρος για να κανείς τέτοια επίθεση τα ξημερώματα σε άτομα κιολας τα οποία δεν ασχολούνται. Πάει σε κανέναν το μυαλό στο ποιοι «άγνωστοι» είναι ικανοί για κάτι τέτοιο; 

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στα παιδιά. Οι δράστες ειναι τεράστια σκουπίδια της κοινωνίας και ο θάνατος τους δεν θα στεναχωρούσε ούτε τη μάνα τους.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι άνοιξα αυτό το τοπικ γιατί κάπου έπρεπε να μπει αλλά για μένα δεν είναι οπαδικο όλο αυτό ούτε μπορεί να βαφτιστεί. 

Ούτε φυσικά μπορεί να το πεις πέσιμο που στο δικό μου μυαλό στο δρόμο είναι αυτή η βλακεία με τις μπλούζες και τα σχετικά που το πολλή να πέσει μια σφαλιάρα και όχι να πας να το σκοτώσεις τον άλλον . 

Όταν πας 3 και τα ξημερώματα σε μια πόλη που κοιμάται και χτυπάς τυφλά δολοφονικά 2 τυχαία παιδιά αδέλφια που δεν είχαν διακριτικά ουτε έχουν σχέση με τα οπαδικά  όπως βγήκε πως μπορεί να συνδεθεί με τον αθλητισμό και τον οπαδισμο ? 

Επειδή τέτοια τα σκουπίδια έχουν μαζευτεί σε μια ομάδα ? Και έβριζαν την ΑΕΚ ? 

Αυτοί τα ίδια θα έκαναν ακόμα και αν δεν υποστήριζαν μια ομάδα . Το φαινόμενο αυτό είναι κοινωνικό και όχι αθλητικό / οπαδικο . 

Γνώμη μου .  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις δεν καταλαβαίνω. Αν τα αδέρφια δεν είχαν σχέση με τα οπαδικά και δεν φόραγαν και διακριτικά της ΑΕΚ, οι άλλοι κατέβηκαν και τους μαχαίρωσαν απλά και μόνο γιατί περπατούσαν στην Φιλαδέλφεια και υπέθεσαν ότι είναι ΑΕΚτζήδες;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλουν να χαλάσουν τη γηπεδική αγαπησιάρικη ατμόσφαιρα που έχουμε στη ΝΦ και δεν τους νοιάζει να πεθάνει και κάνας άνθρωπος γι'αυτό. Άλλωστε ήδη έναν έχουνε φάει από το καλοκαίρι, εκείνος ο φόνος ήταν η τραγωδία, οι επόμενοι η στατιστική κλπ κλπ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, firebird said:

Ρε σεις δεν καταλαβαίνω. Αν τα αδέρφια δεν είχαν σχέση με τα οπαδικά και δεν φόραγαν και διακριτικά της ΑΕΚ, οι άλλοι κατέβηκαν και τους μαχαίρωσαν απλά και μόνο γιατί περπατούσαν στην Φιλαδέλφεια και υπέθεσαν ότι είναι ΑΕΚτζήδες;

Ακριβώς ... Γιατί ψάχνεις λογική ? 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια φορά που οι δράστες δεν θα βρεθούν ποτέ.

Επίσης, λυπητερό το πόσο λίγο έχει παιχτεί το θέμα στα μίντια ενώ παραλίγο να χαθούν δύο αθώες ζωές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Ακριβώς ... Γιατί ψάχνεις λογική ? 

Δεν ξέρω ρε συ, μου ακούγεται εντελώς εξωφρενικό. Ουσιαστικά η φάση είναι τυφλό χτύπημα που θα μπορούσε να έχει φάει και δικούς τους (ότι ομάδα κι αν είναι ή λένε ότι είναι). Τι να πω, δεν ξέρω πως έχει εξελιχθεί έτσι η κατάσταση και γιατί έχουμε ξεφύγει σε αυτό τον βαθμό.

 

38 minutes ago, Leon21 said:

Άλλη μια φορά που οι δράστες δεν θα βρεθούν ποτέ.

Επίσης, λυπητερό το πόσο λίγο έχει παιχτεί το θέμα στα μίντια ενώ παραλίγο να χαθούν δύο αθώες ζωές.

Το τελευταίο μου έκανε τεράστια εντύπωση. Δεν έχει παίξει σχεδόν καθόλου, αν δεν είχε γραφτεί εδώ παίζει και να μην το έπαιρνα χαμπάρι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, firebird said:

αν δεν είχε γραφτεί εδώ παίζει και να μην το έπαιρνα χαμπάρι.

Ακόμα και εδώ δεν έχει πολυσχολιαστεί, κυρίως επειδή δεν το δείχνουν πουθένα.

Το πρωί το σδνα το είχε πρώτο θέμα, όταν βγείτε πως τα θύματα ήταν αεκτζήδες, το εξαφάνισαν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα. Ακριβώς ίδιο σκηνικό με Καμπανο. Και δεν ακούγεται τίποτα. Επειδή τα παιδιά ήταν τυχερά. Σιχάματα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θέλει και λίγο προσοχή στο τι βαφτίζεται οπαδικη βία .το ότι φώναξαν γαμω την ΑΕΚ μπορεί να μην είχε καν σχέση με τον λόγο που έγινε η επίθεση 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goku21 said:

Θέλει και λίγο προσοχή στο τι βαφτίζεται οπαδικη βία .το ότι φώναξαν γαμω την ΑΕΚ μπορεί να μην είχε καν σχέση με τον λόγο που έγινε η επίθεση 

Ε ναι σαφώς εκτός αυτού το να βαφτίζουν οπαδικα τυφλές δολοφονικές επιθέσεις ξημερώματα σε άσχετους είναι σαν να επεκτείνονται τα όρια κάτι που δεν πρέπει να γίνει . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έφαγα μια φλασια τώρα και θυμήθηκα κάτι όμορφο. Πριν 40 χιλιάδες χρόνια το βόλλεϋ ήταν στην Α2 και παίζαμε κάπου στη Χαλκιδική, στα Μουδανιά. Εμείς φοιτητακια, πρώτο έτος κάτι τέτοιο. Δεν είχαμε όχημα και είχαμε πάει με το ΚΤΕΛ και θα παίρναμε ταξί να γυρίσουμε στη Θεσσαλονίκη. Αφού άδειασε το γήπεδο, έφυγαν όλοι μείναμε οι τρεις της παρέας και ξεκινάμε προς το κέντρο να πάρουμε ταξί. Ένας μπατσακος που άκουσε τις κουβέντες μας, μας ακολούθησε και λίγο παρακάτω μας σταμάτησε και μας λέει "παιδιά έχετε λεφτά να πάτε μέχρι Θεσσαλονίκη;" Σοκαριστηκαμε και κοιτούσαμε σαν χαζοί. Τι κοιτάτε ρε μας λέει, έχω παιδιά στην ηλικία σας.

Πολλά έχω πει για τους μπάτσους και θα συνεχίσω να λέω, αλλά εσύ γλυκέ μου μπατσακο από τα Μουδανιά Χαλκιδικής που τώρα λογικά θα είσαι στη σύνταξη, ήσουν ωραίος.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκ, όλα καλά ? 

Κάνε κάτι βλέπω να ψηφίζεις Φρεντι Μπελέρι στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μελετούσες προκηρύξεις ΕΟ 17Ν και με στεναχωρας. Έλεγαν λοιπόν οι σύντροφοι ότι δεν θεωρούμε τον απλό αστυνομικό εκ προοιμίου εχθρό μας, σε αντίθεση με τον αστυνομικό των ΜΑΤ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Έφαγα μια φλασια τώρα και θυμήθηκα κάτι όμορφο. Πριν 40 χιλιάδες χρόνια το βόλλεϋ ήταν στην Α2 και παίζαμε κάπου στη Χαλκιδική, στα Μουδανιά. Εμείς φοιτητακια, πρώτο έτος κάτι τέτοιο. Δεν είχαμε όχημα και είχαμε πάει με το ΚΤΕΛ και θα παίρναμε ταξί να γυρίσουμε στη Θεσσαλονίκη. Αφού άδειασε το γήπεδο, έφυγαν όλοι μείναμε οι τρεις της παρέας και ξεκινάμε προς το κέντρο να πάρουμε ταξί. Ένας μπατσακος που άκουσε τις κουβέντες μας, μας ακολούθησε και λίγο παρακάτω μας σταμάτησε και μας λέει "παιδιά έχετε λεφτά να πάτε μέχρι Θεσσαλονίκη;" Σοκαριστηκαμε και κοιτούσαμε σαν χαζοί. Τι κοιτάτε ρε μας λέει, έχω παιδιά στην ηλικία σας.

Πολλά έχω πει για τους μπάτσους και θα συνεχίσω να λέω, αλλά εσύ γλυκέ μου μπατσακο από τα Μουδανιά Χαλκιδικής που τώρα λογικά θα είσαι στη σύνταξη, ήσουν ωραίος.

Έλα ρε, ήσουν σε αυτό!!!

Κι εμείς με αμάξι.

Είχαμε πάει όλοι πριν το ματς σε ένα μπαράκι που λεγόταν "ΕσκοΜπαρ" 😄, το είχε ένας γνωστος ΑΕΚτζής της περιοχής.

Θυμάμαι που θέλανε να μας βάλουν να πληρώσουμε νταβατζηλίκι εισιτήριο και τοποθετήσανε ένα τραπέζι στην είσοδο. Με δυο σπρωξιές και δυο κλωτσιές λύθηκε το θέμα.

Ναι, νομίζω χάσαμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Navas said:

Είχαμε πάει όλοι πριν το ματς σε ένα μπαράκι που λεγόταν "ΕσκοΜπαρ" 😄, το είχε ένας γνωστος ΑΕΚτζής της περιοχής.

Θυμάμαι που θέλανε να μας βάλουν να πληρώσουμε νταβατζηλίκι εισιτήριο και τοποθετήσανε ένα τραπέζι στην είσοδο. Με δυο σπρωξιές και δυο κλωτσιές λύθηκε το θέμα.

Εμείς ως πουστονεα τότε ήμασταν κάπως ξεκομμένοι, θυμάμαι όμως ότι ήρθαμε στο μπαρ να σας βρούμε, θυμάμαι την πορεία προς το γήπεδο, το σκηνικό με το τραπεζάκι δεν το θυμάμαι. Θυμάμαι ότι είχαμε βάλει στο μάτι έναν παίχτη των γηπεδούχων, που τον λέγανε Πασαλή και εμείς είχαμε έναν Κελεπούρη οπότε το σύνθημα ήταν "χύσε μέσ' του Πασαλή τη μούρη Κελεπούρη" αλλά το ωραίο ήταν στο τέλος που τελειώνει το ματς και έρχεται στην εξέδρα μας αυτός ο Πασαλής και λέει "μπράβο ρε μάγκες σας παραδέχομαι αλήθεια τόσος κόσμος εδώ". Γιατί ήμασταν καμία 100, το Ghost Club τότε ήταν στα πολύ πάνω του.

  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Εμείς ως πουστονεα τότε ήμασταν κάπως ξεκομμένοι, θυμάμαι όμως ότι ήρθαμε στο μπαρ να σας βρούμε, θυμάμαι την πορεία προς το γήπεδο, το σκηνικό με το τραπεζάκι δεν το θυμάμαι. Θυμάμαι ότι είχαμε βάλει στο μάτι έναν παίχτη των γηπεδούχων, που τον λέγανε Πασαλή και εμείς είχαμε έναν Κελεπούρη οπότε το σύνθημα ήταν "χύσε μέσ' του Πασαλή τη μούρη Κελεπούρη" αλλά το ωραίο ήταν στο τέλος που τελειώνει το ματς και έρχεται στην εξέδρα μας αυτός ο Πασαλής και λέει "μπράβο ρε μάγκες σας παραδέχομαι αλήθεια τόσος κόσμος εδώ". Γιατί ήμασταν καμία 100, το Ghost Club τότε ήταν στα πολύ πάνω του.

Τότε ήταν δυνατό το ghost club όντως αλλά θεωρώ, ότι οι προηγούμενες χρονιές ήταν πολύ πιο δυνατές και τότε άρχιζε η κάμψη. Τεσπα, δεν είναι όλα για εδω...

Πάντως έμπαιναν εκδρομές για βόλεϋ σε κάτι μέρη όπως Σκύδρα, Δράμα, Αλεξανδρούπολη με πολλή συμμετοχή από κόσμο. Από κοντά και άλλα επαρχιακά club που ερχόταν με αυτοκίνητα και κάποιες φορές κάναν την έκπληξη κι εμφανιζόταν με πούλμαν.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Navas said:

Τότε ήταν δυνατό το ghost club όντως αλλά θεωρώ, ότι οι προηγούμενες χρονιές ήταν πολύ πιο δυνατές και τότε άρχιζε η κάμψη. Τεσπα, δεν είναι όλα για εδω...

Πάντως έμπαιναν εκδρομές για βόλεϋ σε κάτι μέρη όπως Σκύδρα, Δράμα, Αλεξανδρούπολη με πολλή συμμετοχή από κόσμο. Από κοντά και άλλα επαρχιακά club που ερχόταν με αυτοκίνητα και κάποιες φορές κάναν την έκπληξη κι εμφανιζόταν με πούλμαν.

 

Δεν πρόλαβα τις προηγούμενες εγώ. Γιαννιτσά πολύ δυνατή παρουσία εκείνα τα χρόνια, τρομερή φουρνιά και στεγασμένοι σε ισόγειο 30' απ' τη Θεσσαλονίκη 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

  • AG21 changed the title to Οπαδικά

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×