Jump to content

ΑΕΚ - σκουλίκια 5η Αγ. play-off 14/04 20:30 CosmoteSport


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

51 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      0
    • Βίντα
      0
    • Καλλενς
      0
    • Ρότα
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      2
    • Πινέδα
      11
    • Ελίασον
      3
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσουμπερ
      0
    • Πόνσε
      35
    • Λουμπισιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      22
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      23
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Βίντα
      0
    • Καλλενς
      0
    • Ρότα
      3
    • Χατζισαφί
      6
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      3
    • Τσουμπερ
      12
    • Πόνσε
      0
    • Λουμπισιτς
      0
    • Αραούχο
      5
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      22


Recommended Posts

14 minutes ago, felman said:

mega-karpetopoulos-aris-aek.thumb.jpg.76db154c244213d86d62d8fd2b23572e.jpg

Στο μεταξύ αυτοί τους νίκησαν τρία με μΕδεν ασουμε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, felman said:

mega-karpetopoulos-aris-aek.thumb.jpg.76db154c244213d86d62d8fd2b23572e.jpg

Ο Σπάθας θα σκέφτεται αν δεν ήμουν τόσο ταναπου θα σφύριζα ακόμη, άλλο να σφουγγαρίζεις στο χορτάρι κ άλλο τα σάλια των καρπετοχελάκηδων. Μπαμπάκα μουυυυ σνιφ!

Οι υπόλοιποι φτάνουν στα 60 κ είναι κατοικίδια. Γαβ κύριε Βαγγέλη, γουβ κύριε Αλέξη. Θλίψη, κατάντια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να επιτρέπονται τέτοιες εκπομπές. Κάποιο ΕΣΡ ή κάτι αντίστοιχο θα έπρεπε να τους κόψει κλήση. Το λέω απολύτως σοβαρά.

Είναι τελείως διαφορετικό να έχεις εκπομπές όπως του τσουκαλά, με την οποία δεν έχω κανένα πρόβλημα (απλά δεν τη βλέπω, όπως κάποιος μπορεί να μη γούσταρε Κιτρινόμαυρο Μονοπάτι). Δηλωμένες οπαδικές εκπομπές, που την προπαγάνδα δεν σου την πουλάνε ως αντικειμενική δημοσιογραφία αλλά στην καλή εκδοχή ως οπαδική φωνή και στην κακή εκδοχή ως καλτίλα και παρατράγουδα.

Το να υπάρχουν όμως κατ'επίφαση αθλητικογραφικές εκπομπές οι οποίες να ρίχνουν διαρκώς λάσπη σε συγκεκριμένη ομάδα θα έπρεπε να απαγορεύεται. Να σου πει κάποιο ΕΣΡ ότι είσαι ελεύθερος να βγεις και να πεις ό,τι γουστάρεις, αλλά να δηλώνεις μπροστά εκ μέρους ποιου μιλάς, για να ξέρει ο κόσμος που σε βλέπει. Όχι ότι δεν ξέρει, αλλά η δύναμη της προπαγάνδας δουλεύει πολύ ύπουλα, και η υπερ-έκθεση σε κάποια πληροφορία δημιουργεί αυτοματισμούς σκέψης στον "ουδέτερο θεατή". Υπάρχει λόγος που τσεκάρεις δεκαπέντε κουτάκια συναίνεσης για να μπεις σε μια ιστοσελίδα, ότι τα τσιγάρα δείχνουν πάνω καρκίνους παρότι όλοι το ξέρουν οτι σε αρρωσταίνουν, ότι στις ακατάλληλες ταινίες έχει το σημαδάκι πάνω στη γωνία. Ε βρείτε ένα παπάρι να βάζετε στη σούπερ μπάλα να αιωρείται διαρκώς πάνω απο το σήμα τους και αυτό του γαμω-κάναλου τους, και αν δεν το βάζουνε να τους στέλνει μπουγιουρντί το ΕΣΡ.

(θα μου πεις ζούμε στο σύμπαν που κάνουν δημοσιογραφία κάτι πορτοσάλτιδες και κάτι κοσιώνες και εγώ ασχολούμαι με τους ανωτέρω τριμάλακες που λένε για ποδόσφαιρο)

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Evolve said:

Δεν θα έπρεπε να επιτρέπονται τέτοιες εκπομπές. Κάποιο ΕΣΡ ή κάτι αντίστοιχο θα έπρεπε να τους κόψει κλήση. Το λέω απολύτως σοβαρά.

Είναι τελείως διαφορετικό να έχεις εκπομπές όπως του τσουκαλά, με την οποία δεν έχω κανένα πρόβλημα (απλά δεν τη βλέπω, όπως κάποιος μπορεί να μη γούσταρε Κιτρινόμαυρο Μονοπάτι). Δηλωμένες οπαδικές εκπομπές, που την προπαγάνδα δεν σου την πουλάνε ως αντικειμενική δημοσιογραφία αλλά στην καλή εκδοχή ως οπαδική φωνή και στην κακή εκδοχή ως καλτίλα και παρατράγουδα.

Το να υπάρχουν όμως κατ'επίφαση αθλητικογραφικές εκπομπές οι οποίες να ρίχνουν διαρκώς λάσπη σε συγκεκριμένη ομάδα θα έπρεπε να απαγορεύεται. Να σου πει κάποιο ΕΣΡ ότι είσαι ελεύθερος να βγεις και να πεις ό,τι γουστάρεις, αλλά να δηλώνεις μπροστά εκ μέρους ποιου μιλάς, για να ξέρει ο κόσμος που σε βλέπει. Όχι ότι δεν ξέρει, αλλά η δύναμη της προπαγάνδας δουλεύει πολύ ύπουλα, και η υπερ-έκθεση σε κάποια πληροφορία δημιουργεί αυτοματισμούς σκέψης στον "ουδέτερο θεατή". Υπάρχει λόγος που τσεκάρεις δεκαπέντε κουτάκια συναίνεσης για να μπεις σε μια ιστοσελίδα, ότι τα τσιγάρα δείχνουν πάνω καρκίνους παρότι όλοι το ξέρουν οτι σε αρρωσταίνουν, ότι στις ακατάλληλες ταινίες έχει το σημαδάκι πάνω στη γωνία. Ε βρείτε ένα παπάρι να βάζετε στη σούπερ μπάλα να αιωρείται διαρκώς πάνω απο το σήμα τους και αυτό του γαμω-κάναλου τους, και αν δεν το βάζουνε να τους στέλνει μπουγιουρντί το ΕΣΡ.

(θα μου πεις ζούμε στο σύμπαν που κάνουν δημοσιογραφία κάτι πορτοσάλτιδες και κάτι κοσιώνες και εγώ ασχολούμαι με τους ανωτέρω τριμάλακες που λένε για ποδόσφαιρο)

Ε καλα αν γινοταν αυτο δεν θα υπηρχε "δημοσιογραφια". Αυτος ειναι ο λογος που υπαρχει δηλαδη.

Edit . Και δεν μιλαω καν για "αθλητικη δημοσιογραφια"

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα υπήρχε δημοσιογραφία, μόνο ο τίτλος της εκπομπής θα άλλαζε και η υδατογραφία πάνω από την εικόνα. Μετά πες ό,τι μαλακία θέλεις, όπως πχ κάνω κι εγώ εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

είμαστε και υπό το βάρος πάντων των ανατροπών με βάζελο και παοκ στην ανάγνωσή μας. Και τις 3 προηγούμενες φορές που παίξαμε με Άρη Ν.Φ. κερδίσαμε πιο δύσκολα από χθες, με αποκορύφωμα το τρελό ματς στα πλέι οφ με Τσούμπερ. Στην πράξη πάμε για μητέρα μαχών με βάζελο.

Link to comment
Share on other sites

Μονο αγάπη και προδερμ για τους ζηλωτες που κάνουν πρόβα αυτά που θα πουν πριν την εκπομπή και μετά κανουν ρεπετισιον για να αποφύγουν τα χειρότερα . Γυριζουν σπίτι και η πρώτη τους κουβέντα ,πριν το "Καλησπερα τζουτζουκο μου" είναι αν τηλεφώνησε  κάνεις 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×