Jump to content

ΑΕΚ - σκουλίκια 5η Αγ. play-off 14/04 20:30 CosmoteSport


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

51 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      0
    • Βίντα
      0
    • Καλλενς
      0
    • Ρότα
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      2
    • Πινέδα
      11
    • Ελίασον
      3
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσουμπερ
      0
    • Πόνσε
      35
    • Λουμπισιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      22
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      23
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Βίντα
      0
    • Καλλενς
      0
    • Ρότα
      3
    • Χατζισαφί
      6
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      3
    • Τσουμπερ
      12
    • Πόνσε
      0
    • Λουμπισιτς
      0
    • Αραούχο
      5
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      22


Recommended Posts

4 minutes ago, nikos said:

οτι ο Αθανασιαδης κατάφερε και μπλόκαρε σε έξοδο σε κόρνερ 

Και πήρε και standing ovation ο Γιώργης μας επειδή έκανε το αυτονόητο... Εκεί μας έφτασε

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makisg said:

Και πήρε και standing ovation ο Γιώργης μας επειδή έκανε το αυτονόητο... Εκεί μας έφτασε

Πετάχτηκα από τον καναπέ σαν να βαλαμε γκολ

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

ότι πίσω από τον φορ αυτήν την στιγμή δεν έχεις φορμαρισμένο παίκτη, αφού ο Τσουμπερ είναι μονιμα ντεφορμέ και ο Αραουχο δεν μπορεί να προσφέρει σε όσες ευκαιρίες παίρνει 

 

Όντως αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα αυτή τη στιγμή. Και το κάνει ακόμα μεγαλύτερο το γεγονός ότι ο μόνος που φαίνεται να έχει κάποια χαρακτηριστικά να παίξει εκεί είναι ο Γκατσινοβιτς. Αυτό όμως δημιουργεί κενό στο αριστερό εξτρέμ αφού ο Ελιασον μπλοκάρει από εκεί, ο Φερνάντες δεν έχει ρυθμό και του Αμραμπατ δεν του πάει καθόλου.
 

Επισης δεν μπορείς να βάλεις ταυτόχρονα Ελιασον-Αμραμπατ-Γκατσινοβιτς στο παιχνίδι γιατί δεν μένει εξτρέμ που να έρθει από πάγκο και να αλλάξει τα δεδομένα. 
 

Αν βάλεις Λιουμπισιτς δεν έχεις ποιοτική αλλαγή Πινεδα.

Με Μάνταλο γελάω. 
 

Αν βάλεις Πινεδα σημαίνει ότι πρέπει να παίξουν οι δυο ξανθοί στο κέντρο άρα χάνεις σε δημιουργία. 
 

Θα ήθελα να δω Φερνάντες εκεί κόντρα στα αργά στόπερ των αντιπαλων γιατί μπορεί να του λείπει όγκος και ένταση αλλά έχει εκτέλεση, πάσα και τριπλά. Αλλά ο κοουτς φέτος έχει δείξει ότι δεν ρισκάρει καθόλου 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bukowski said:

Αν νικήσουμε στην Θεσσαλονίκη, με Αλαφουζες μας κάνει και το Χ. Κατ αρχας παντως δεν πρέπει να χάσουμε. Το γράφω αυτό απο τωρα για να μην αρχίσουν οι υστερίες.

Καλά ναι, κυρίως αν φέρουν κ τιποτα χ οι γαύροι βορά νότου στα μεταξύ τους 

Link to comment
Share on other sites

image.png.bd754a71b92ac38dfe9310ea285047e6.png

ΧΟΝΤΡΟ ΕΞΠΟΟΥΖ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΔΝΑ!

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Όντως αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα αυτή τη στιγμή. Και το κάνει ακόμα μεγαλύτερο το γεγονός ότι ο μόνος που φαίνεται να έχει κάποια χαρακτηριστικά να παίξει εκεί είναι ο Γκατσινοβιτς. Αυτό όμως δημιουργεί κενό στο αριστερό εξτρέμ αφού ο Ελιασον μπλοκάρει από εκεί, ο Φερνάντες δεν έχει ρυθμό και του Αμραμπατ δεν του πάει καθόλου.
 

Επισης δεν μπορείς να βάλεις ταυτόχρονα Ελιασον-Αμραμπατ-Γκατσινοβιτς στο παιχνίδι γιατί δεν μένει εξτρέμ που να έρθει από πάγκο και να αλλάξει τα δεδομένα. 
 

Αν βάλεις Λιουμπισιτς δεν έχεις ποιοτική αλλαγή Πινεδα.

Με Μάνταλο γελάω. 
 

Αν βάλεις Πινεδα σημαίνει ότι πρέπει να παίξουν οι δυο ξανθοί στο κέντρο άρα χάνεις σε δημιουργία. 
 

Θα ήθελα να δω Φερνάντες εκεί κόντρα στα αργά στόπερ των αντιπαλων γιατί μπορεί να του λείπει όγκος και ένταση αλλά έχει εκτέλεση, πάσα και τριπλά. Αλλά ο κοουτς φέτος έχει δείξει ότι δεν ρισκάρει καθόλου 

Περαν του Φερναντεσ, εγώ αριστερα  Ελίασον δεν είμαι σίγουρος ότι είναι κακό, όταν μπορεί να ξεκινήσει ο Άμραμπατ δεξια. Βέβαια και ο Γκατσι τρελος χασογκολης είναι, δεν ξερω αν πρέπει να παρασυρόμαστε από το γκολ με ΠΑΟΚ για να λέμε ότι μπορεί να παιξει πίσω από τον φορ.

Εγω θα δοκίμαζα Γκαρσια ή Λιούμπισιτς  πίσω απο Πονσε, αλλά νωρίτερα, τώρα είναι  αργά για τετοιες δοκιμές. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Καλά ναι, κυρίως αν φέρουν κ τιποτα χ οι γαύροι βορά νότου στα μεταξύ τους 

Νικη γαυρου στο Καραϊσκάκης θες για να ολοκληρωθεί ο πρωτος γύρος των po με εσενα στο +1 απο βαζελο και +2 απο παοκ. Μπήκες στα po στο -1. Γενικα οσο πλησιάζουμε στο τελος, θελουμε να χάνουν βαθμους οι αμέσως απο κατω μας.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VaGucci21 said:

image.png.bd754a71b92ac38dfe9310ea285047e6.png

ΧΟΝΤΡΟ ΕΞΠΟΟΥΖ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΔΝΑ!

Βέβαια κ με 1-0 δεν θα ανέβαινε η απόδοση της ΑΕΚ. Επίσης αν ήταν στημένο όπως λέει η διάννοια θα έιχαν στήσει κ στο Χαριλάου πχ. Επίσης γιατί να μην αφήσουν όμορφα κ ωραία να ανέβει η απόδοση κ να βιαστούν? Τέλος τα ωραία με τις πρώιμες είναι όταν νικάει κάποιος με 2 γκολ στην αρχή κ στο τέλος χάνει.

Γενικότερα οι ζέλες έχουν τεράστια ψυχολογικά θέματα που όσο παραμένουν άτιτλοι θα μεγαλώνουν.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Νικη γαυρου στο Καραϊσκάκης θες για να ολοκληρωθεί ο πρωτος γύρος των po με εσενα στο +1 απο βαζελο και +2 απο παοκ. Μπήκες στα po στο -1. Γενικα οσο πλησιάζουμε στο τελος, θελουμε να χάνουν βαθμους οι αμέσως απο κατω μας.

Εγώ σκέφτομαι κ ποιος μπορεί να αντέξει ψυχολογικά στο τέλος. Ο Παοκ θεωρώ ότι δεν θα αντέξει. Ο γαύρος είναι ανεβασμένος, δεν θέλω να μπει στο κόλπο. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Εγώ σκέφτομαι κ ποιος μπορεί να αντέξει ψυχολογικά στο τέλος. Ο Παοκ θεωρώ ότι δεν θα αντέξει. Ο γαύρος είναι ανεβασμένος, δεν θέλω να μπει στο κόλπο. 

Δεν μπαίνει σε κανένα κόλπο και να κερδίσει τον ΠΑΟΚ. Θα θελει διπλο σε Τουμπα, νικη με ΑΕΚ, διπλο στο Χαριλαου και μη ηττα με Βαζελο. Δεν γίνονται αυτα. Με ηττα ΠΑΟΚ ισως και να θες 5 βαθμους στα 3 ντέρμπι.

Link to comment
Share on other sites

Πόνσε πρέπει να είναι ο βασικός φορ της ΑΕΚ μέχρι το τέλος κ ο Γκαρσία να έρχεται απ τον πάγκο. Ξαναβρήκε τα πατήματά του, δεν χρειάζεται να τον.... ξανασβήσουμε. Στο Χαριλάου πρέπει ο Γκάτσι να είναι ο παίκτης πίσω απ τον Πόνσε, ο Λιουμπι δίπλα στο αμυντικό χαφ κ ο Πινέδα αριστερά. Ας εναλλάσονται οι 3 τους στον αγώνα. Καιρός για το πρωτάθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nea makri neo afm said:

απαράδεκτο για τα χρόνια σου στα μάρμαρα

Ξεχνιέμαι, άνθρωπος είμαι.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Δεν μπαίνει σε κανένα κόλπο και να κερδίσει τον ΠΑΟΚ. Θα θελει διπλο σε Τουμπα, νικη με ΑΕΚ, διπλο στο Χαριλαου και μη ηττα με Βαζελο. Δεν γίνονται αυτα. Με ηττα ΠΑΟΚ ισως και να θες 5 βαθμους στα 3 ντέρμπι.

Τι έχεις να πεις για κορεο με φωτογραφία Μελισσανίδη να καπνίζει πουρο 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VaGucci21 said:

image.png.bd754a71b92ac38dfe9310ea285047e6.png

ΧΟΝΤΡΟ ΕΞΠΟΟΥΖ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΔΝΑ!

Αυτό πρέπει να τον γνωρισουμε φαίνεται μεγάλος επιστημονας

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Μας έχει αποκλείσει ο Αρης απο το Κυπελλο, μας έκοψε 2 βαθμους πριν μπούμε στα po αλλα ειναι παράρτημα επειδη εχασε στην Αθηνα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bladerunner21 said:

Πόνσε πρέπει να είναι ο βασικός φορ της ΑΕΚ μέχρι το τέλος κ ο Γκαρσία να έρχεται απ τον πάγκο. Ξαναβρήκε τα πατήματά του, δεν χρειάζεται να τον.... ξανασβήσουμε. Στο Χαριλάου πρέπει ο Γκάτσι να είναι ο παίκτης πίσω απ τον Πόνσε, ο Λιουμπι δίπλα στο αμυντικό χαφ κ ο Πινέδα αριστερά. Ας εναλλάσονται οι 3 τους στον αγώνα. Καιρός για το πρωτάθλημα. 

Ο Πινέδα οταν δεν ειναι στον άξονα και συγκεκριμένα στα χαφ η ομάδα χάνει παρα πολλά.

Ας ξεκινάει με πινεδα γιονσον μπροστά Λιουμπι και μετα Πονσε, με σκοπο να προηγηθούμε

Αν πρέπει να βγει ο Πινέδα να μπει ο Σιμανσκι να κλεινουμε, να μπαινει  Γκαρσια στη θέση Πονσε να κανουν λίγο κακακια οι αντιπαλοι και να μπάινει ο Μανταλος να ψαχνει καθετες αν πρεπει να βγει ο Λιουμπι

Τσουμπερ πρεπει να παρει ενα ρεπο στη θεσνικη, ούτε αποστολη να ξεκουραστει.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτόν που βλέπω πιο επικίνδυνο είναι ο ζελας. Τον είπε το λόγο ο @MITSAKLAS. Τρώει συστηματικά σπρώξιμο αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Έχει και έναν απίστευτο πάτο και συν τοις αλλοις με τον Τούρκο πάντα βρίσκει ένα μαγικό τρόπο να κερδίζει περισσότερα από όσα αξίζει. Πιστεύω πάντως ότι έχει καιρό να κάνει μια γκέλα - μαλακια και τρέφω μια πολύ μικρη ελπίδα για το ματς στη Λαμία.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rossi said:

Μήπως την έχεις ξεχάσει στο mute γιατί εγώ ακούω φουλ κερκίδα. 

Μου έστειλαν βιντεακια. Καμία σχέση όμως το πως ειναι μεσα με την τηλεόραση. Ουτε το 15% να επιασε.

 Μολις ξεκίνησε τουριστική σεζον, αλλο ματς στον ναο δεν βλέπω, μονη παρηγοριά ειναι αυτη η Κυριακή  που βλεπω την αρρώστια μέσω κοσμοτε όπου η εξέδρα ειναι συνεχώς muffled και η καμερα να δείχνει πάτωμα αντι για κορεο. 

Για τον ΠΟΥΤΣΟ ειναι η μετάδοση. Οπως είναι να τα λεμε. 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Εγω αυτόν που βλέπω πιο επικίνδυνο είναι ο ζελας. Τον είπε το λόγο ο @MITSAKLAS. Τρώει συστηματικά σπρώξιμο αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Έχει και έναν απίστευτο πάτο και συν τοις αλλοις με τον Τούρκο πάντα βρίσκει ένα μαγικό τρόπο να κερδίζει περισσότερα από όσα αξίζει. Πιστεύω πάντως ότι έχει καιρό να κάνει μια γκέλα - μαλακια και τρέφω μια πολύ μικρη ελπίδα για το ματς στη Λαμία.

Εγώ τον θεωρω 1ο φαβορι (χωρίς να το αξίζει) και φταίμε εμεις που δεν  φεραμε ουτε χ εκεί μέσα έτσι όπως παίξαμε μετά το γκολ μας.

Βεβαια ακόμα τα πραγματα είναι στο χερι μας, τους έχουμε και εντος αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαζελος μια ζωη σπρώξιμο ειχε ακομα και επι Κοκκαλη θα πω εγω αλλα στο τελος ηταν χεστες. Εδω πηγαν καποτε Ριζουπολη για 3 αποτελέσματα, και έφεραν το 4ο. Ταχα η ζούγκλα της Ριζουπολης και μετα τους σουταραν ολους. Μιλαμε για υπερφλωρους, με εξαίρεση της φουρνιά με τους Σαραβακους που απλα επιβεβαιώνει τον κανόνα. Η πλεον καθεστωτικη ομαδα της Ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, amd said:

Αυτό πρέπει να τον γνωρισουμε φαίνεται μεγάλος επιστημονας

@stavros 9-11 μήπως να του στείλεις μια πρόσκληση να έρθει στο φόρουμ όπως έκανες με τον Παναή;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Iniochos said:

Μου έστειλαν βιντεακια. Καμία σχέση όμως το πως ειναι μεσα με την τηλεόραση. Ουτε το 15% να επιασε.

 Μολις ξεκίνησε τουριστική σεζον, αλλο ματς στον ναο δεν βλέπω, μονη παρηγοριά ειναι αυτη η Κυριακή  που βλεπω την αρρώστια μέσω κοσμοτε όπου η εξέδρα ειναι συνεχώς muffled και η καμερα να δείχνει πάτωμα αντι για κορεο. 

Για τον ΠΟΥΤΣΟ ειναι η μετάδοση. Οπως είναι να τα λεμε. 

 

Ισχύει. Σήμερα είδα το ματς από στριμ και η κερκίδα ακουγόταν μόνο όταν μιλούσε ρεπόρτερ από τους παγκους. Ο βασικός σπικερ πρέπει να βάζει στο μικρόφωνο περισσότερα φίλτρα κι από την Τουνη στο ινστα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Iniochos said:

Μεταγραφή 2.0? @stavros 9-11Βρισκόμαστε στην τελική ευθεία η ακόμα? 

Δεν το είδα πριν γράψω το ίδιο :P

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×