Jump to content

ποακ - ΑΕΚ 8η Αγ. Play-off 28/04 19:30 NovaSports Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

61 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      16
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      39
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Αμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      5
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      4
    • Μέτριο
      30
    • Κακό
      19
    • Φυσιολογικό
      8
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      41
    • Ρότα
      1
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      14
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      2
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Αμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      1
    • Τσούμπερ
      1
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1


Recommended Posts

Απόψε γινόμαστε η πρώτη ομάδα μετά το 1996 που κάνει back to back πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης κάτι ακόμα. Πέρσι και φέτος (απ ότι φαίνεται) κόψαμε 2 Πρωταθλήματα από Βάζελο τα οποία πήγαν σε εμάς. 

Για να καταλάβετε την σημασία αυτού, ο Παναθηναικός έχει 20 Πρωταθλήματα και εμείς αν πάρουμε το φετινό πάμε στα 14. Αν στο διάστημα 1989-1996 είχαμε πάρει 3 ακόμα τα οποία θα χε χάσει ο Βάζελος, απόψε θα τον ισοφαρίζουμε. Είναι ιστορικής σημασίας όχι μόνο να κόβουμε πρωτάθλημα από Βάζελο αλλά και να το παίρνουμε εμείς.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Agent HAF said:

Μόνο γ'αυτό θα γαμηθειτε.

20240428_190957.jpg

Μουνόπανα, τους αξίζει 4αρα

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μετά τους BBB και τους ναζέλες ώρα να γαμήσουμε απόψε και τους Βούλγαρους

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MITSAKLAS said:

Κατά Ματθαίον (κε΄ 31 - 46)

Εἶπεν ὁ Κύριος· όταν ἔλθῃ ὁ υἱὸς τοῦ ἀνθρώπου ἐν τῇ δόξῃ αὐτοῦ καὶ πάντες οἱ ἅγιοι ἄγγελοι μετ᾿ αὐτοῦ, τότε καθίσει ἐπὶ θρόνου δόξης αὐτοῦ, καὶ συναχθήσεται ἔμπροσθεν αὐτοῦ πάντα τὰ ἔθνη, καὶ ἀφοριεῖ αὐτοὺς ἀπ᾿ἀλλήλων ὥσπερ ὁ ποιμὴν ἀφορίζει τὰ πρόβατα ἀπὸ τῶν ἐρίφων, καὶ στήσει τὰ μὲν πρόβατα ἐκ δεξιῶν αὐτοῦ, τὰ δὲ ἐρίφια ἐξ εὐωνύμων.

Τότε ἐρεῖ ὁ βασιλεὺς τοῖς ἐκ δεξιῶν αὐτοῦ· δεῦτε οἱ εὐλογημένοι τοῦ πατρός μου, κληρονομήσατε τὴν ἡτοιμασμένην ὑμῖν βασιλείαν ἀπὸ καταβολῆς κόσμου. Ἐπείνασα γάρ, καὶ ἐδώκατέ μοι φαγεῖν, ἐδίψησα, καὶ ἐποτίσατέ με, ξένος ἤμην, καὶ συνηγάγετέ με, γυμνός, καὶ περιεβάλετέ με, ἠσθένησα, καὶ ἐπεσκέψασθέ με, ἐν φυλακῇ ἤμην, καὶ ἤλθετε πρός με.

Τότε ἀποκριθήσονται αὐτῷ οἱ δίκαιοι λέγοντες· κύριε, πότε σε εἴδομεν πεινῶντα καὶ ἐθρέψαμεν, ἢ διψῶντα καὶ ἐποτίσαμεν; Πότε δέ σε εἴδομεν ξένον καὶ συνηγάγομεν, ἢ γυμνὸν καὶ περιεβάλομεν; Πότε δέ σε εἴδομεν ἀσθενῆ ἢ ἐν φυλακῇ, καὶ ἤλθομεν πρός σε;

Καὶ ἀποκριθεὶς ὁ βασιλεὺς ἐρεῖ αὐτοῖς· ἀμὴν λέγω ὑμῖν, ἐφ᾿ὅσον ἐποιήσατε ἑνὶ τούτων τῶν ἀδελφῶν μου τῶν ἐλαχίστων, ἐμοὶ ἐποιήσατε.

Τότε ἐρεῖ καὶ τοῖς ἐξ εὐωνύμων· πορεύεσθε ἀπ᾿ἐμοῦ οἱ κατηραμένοι εἰς τὸ πῦρ τὸ αἰώνιον τὸ ἡτοιμασμένον τῷ διαβόλῳ καὶ τοῖς ἀγγέλοις αὐτοῦ. Ἐπείνασα γάρ, καὶ οὐκ ἐδώκατέ μοι φαγεῖν, ἐδίψησα, καὶ οὐκ ἐποτίσατέ με, ξένος ἤμην, καὶ οὐ συνηγάγετέ με, γυμνός, καὶ οὐ περιεβάλετέ με, ἀσθενὴς καὶ ἐν φυλακῇ, καὶ οὐκ ἐπεσκέψασθέ με.

Τότε ἀποκριθήσονται αὐτῷ καὶ αὐτοὶ λέγοντες· κύριε, πότε σε εἴδομεν πεινῶντα ἢ διψῶντα ἢ ξένον ἢ γυμνὸν ἢ ἀσθενῆ ἢ ἐν φυλακῇ, καὶ οὐ διηκονήσαμέν σοι;

Τότε ἀποκριθήσεται αὐτοῖς λέγων· ἀμὴν λέγω ὑμῖν, ἐφ᾿ὅσον οὐκ ἐποιήσατε ἑνὶ τούτων τῶν ἐλαχίστων, οὐδὲ ἐμοὶ ἐποιήσατε.

Καὶ ἀπελεύσονται οὗτοι εἰς κόλασιν αἰώνιον, οἱ δὲ δίκαιοι εἰς ζωὴν αἰώνιον.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο cafe Chris @CHⓇIS στο Βυρωνα..

Ολοι Ενωσιτες και κανα δυο ποάκια που ευτυχως ή δυστυχως εκφράζονται λευτερα.

Ηθελα ναξερα Κρις και @Hades...υπαρχουν καφενεδες εκει πανω που μπορουμε να εκφραστουμε ανευ φοβου λιντσαρισματος.???Σαφως εδω στου Βυρωνα τα μερη αν τολμησει κανεις να μιλήσει τουλάχιστον με ασεβεια θα τον βγαλω με την καρεκλα του οξω...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bukowski said:

Να πω επίσης κάτι ακόμα. Πέρσι και φέτος (απ ότι φαίνεται) κόψαμε 2 Πρωταθλήματα από Βάζελο τα οποία πήγαν σε εμάς. 

Για να καταλάβετε την σημασία αυτού, ο Παναθηναικός έχει 20 Πρωταθλήματα και εμείς αν πάρουμε το φετινό πάμε στα 14. Αν στο διάστημα 1989-1996 είχαμε πάρει 3 ακόμα τα οποία θα χε χάσει ο Βάζελος, απόψε θα τον ισοφαρίζουμε. Είναι ιστορικής σημασίας όχι μόνο να κόβουμε πρωτάθλημα από Βάζελο αλλά και να το παίρνουμε εμείς.

το σεφτομουν και εγω αδερφε, αλλο 22-12 αλλο τελειως 20-14. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Ειμαι στο cafe Chris @CHⓇIS στο Βυρωνα..

Ολοι Ενωσιτες και κανα δυο ποάκια που ευτυχως ή δυστυχως εκφράζονται λευτερα.

Ηθελα ναξερα Κρις και @Hades...υπαρχουν καφενεδες εκει πανω που μπορουμε να εκφραστουμε ανευ φοβου λιντσαρισματος.???Σαφως εδω στου Βυρωνα τα μερη αν τολμησει κανεις να μιλήσει τουλάχιστον με ασεβεια θα τον βγαλω με την καρεκλα του οξω...

Από όσο ξέρω εγώ δυσκολα

 έχει κάποια καφέ που μαζεύονται ΑΕΚτσηδες κυρίως από άλλες πόλεις που δουλεύουν εδώ αλλά δύσκολα να εκφραστείς ελεύθερα 

 παντού υπάρχει ένας -δυο ουγκανοι ορκ έτοιμοι για φασαρία 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Agent HAF said:

Χανουμια αδερφοκτόνοι

Όταν δεν υπάρχει αμεση δικαιοσύνη, μετά ακούς τέτοια. Και μετά αν έρθει η δικαίωση, σε δεύτερο χρόνο, κανένας δεν θα ασχοληθεί.

Πολύ λυπηρό...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Karagimi said:

Μουνόπανα, τους αξίζει 4αρα

Και λίγα λες στις βουλγάρες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Από όσο ξέρω εγώ δυσκολα

 έχει κάποια καφέ που μαζεύονται ΑΕΚτσηδες κυρίως από άλλες πόλεις που δουλεύουν εδώ αλλά δύσκολα να εκφραστείς ελεύθερα 

 παντού υπάρχει ένας -δυο ουγκανοι ορκ έτοιμοι για φασαρία 

Οκ για τα στεκια μας. 

Εγω μιλαω για καφενεια των απλων λαικων..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Οκ για τα στεκια μας. 

Εγω μιλαω για καφενεια των απλων λαικων..

Δύσκολο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Agent HAF said:

Μόνο γ'αυτό θα γαμηθειτε.

20240428_190957.jpg

Οι μεγαλύτεροι ΜΑΟ ΜΑΟ στην Ελλάδα εκφέρουν άποψη. Αυτοί που και Παναιτωλικός να δηλώσεις θα σε μαχαιρώσουν χωρις δεύτερη σκέψη, αυτοί που επι χρόνια είχανε μόδα το να στέλνουν ο ένας βουλγαρος τον άλλον Βούλγαρο στα νοσοκομεία. 

Αυτοι που από την δολοφονία του άλκη και μετά έχουν γεμίσει όλη τη Θεσσαλονίκη με το γκράφιτι «Σκουλήκια δρεπάνι». Λευτεριά στη Θεσσαλονίκη, μια πόλη που μόνο οι Βούλγαροι είναι υπαίτιοι για την κατάντια της. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το πανό ρε μαλάκες Βούλγαροι τουλάχιστον να σας αφήσουμε και πουρμπουάρ μετά το γαμήσι που θα φάτε.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×