Jump to content

οσφπ - ΑΕΚ 9η Αγ. Play-off 15/05 20:00 CosmoteSport


Kami
 Share

Recommended Posts

11 minutes ago, Karagimi said:

Τι πάσχα έχουμε να τραβήξουμε θεε μου.

Γολγοθά έχουμε να ανέβουμε.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ δεν ειχε παρει πισω το βαθμό στο cas o γαυρος...

Εχω να γεμισω ενα σεντονι με ΑΝ...

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟ!!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Karagimi said:

22 είμαι, και δυστυχώς η ψυχολογία μου επηρεάζεται πολύ από το τι κανει η ΑΕΚ. Δεν έχω φτάσει στο λεβελ , να ξυπνάω μετά από ήττα και ξενέρα , και να κάνω σαν να μην συνέβει τίποτα.

Και από εκεί που είχες 10 λεπτά να κρατηθείς για να το σηκώσεις , τώρα θα διαβάζουμε και θα ακούμε πάρα πολλά και θα έχουμε αγωνία για το αν θα παίξουμε μπάλα στο καραισκάκης ή οχι.

Σε 1 μηνα που θα μαστε Πρωταθλητες δεν θα το θυμάται κανείς το χτεσινο. Btw 5-2-2 τον εχει τον Λουτσο ο Ματιας και του χει πάρει και Κυπελλο με 10 παιχτες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Χωρις Αλμειδα λεει οι απολογιες. Τι πουτσαρα εφαγαν τα σκουπιδια του μεγκα? (βαζω και αυτους που βλεπουν στα σκουπιδια)

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Karagimi said:

22 είμαι, και δυστυχώς η ψυχολογία μου επηρεάζεται πολύ από το τι κανει η ΑΕΚ. Δεν έχω φτάσει στο λεβελ , να ξυπνάω μετά από ήττα και ξενέρα , και να κάνω σαν να μην συνέβει τίποτα.

Και από εκεί που είχες 10 λεπτά να κρατηθείς για να το σηκώσεις , τώρα θα διαβάζουμε και θα ακούμε πάρα πολλά και θα έχουμε αγωνία για το αν θα παίξουμε μπάλα στο καραισκάκης ή οχι.

Οκ στα 22 όλα είναι διαφορετικά και σε καταλαβαίνω. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Θα τον καλεσει ο εισαγγελεας

Το πολυ πολυ να τον αρπαξει απο τον λαιμό και αυτον.

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brom21 said:

Θα τον καλεσει ο εισαγγελεας

Ειναι ΑΕΚτζης βαμμένος!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες έτυχε να ακούσω τον Νικοβλακόπουλο στο ράδιο μετά το ματς του γαύρου και ήταν σαν κλαμένο μουνί...

Γκρίνιαζε ότι παρόλο που πήρε τη νίκη ο γαύρος με 4 γκολ, η εικόνα της ομάδας μετά το 60' ήταν τραγική, έκανε κοιλιά λέει και κινδύνεψε να φάει 2-3 γκολ από τη Λαμία η οποία έκανε αρκετές ευκαιρίες. Δεν έχω δει τις φάσεις, αλλά αυτό που περιέγραψε συνάδει με ότι βλέπουμε από γαύρο εδώ και καιρό, ακόμα και επί Μεντιλίμπαρ συνεχίζουν να έχουν αρκετές παθογένειες στην άμυνα.

Εγώ τα ζυγίζω κάπως έτσι τα πράγματα αυτή τη στιγμή...

ΑΡΝΗΤΙΚΑ
- Εμείς έχουμε 15 μέρες χωρίς ματς ενώ οι γαύροι θα συνεχίσουν να έχουν "ρυθμό". Έχουμε δείξει μια παγωμάρα και έλλειψη συγκέντρωσης στην αρχή τέτοιων ματς που μπορεί να μας κοστίσει ακριβά
- Ο Πελάδο κινδυνεύει να μην κάθετε στον πάγκο λόγω τιμωρίας
- Αν μπουνε Στανκοβιτς και Μουκουντι που έχουν καιρό να παίξουν είναι από μόνο του ένα επιπλέον ρίσκο
- Επειδή ο Πελάδο έχει τα κολλήματα του, δεν μπορούμε να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να βάλει πάλι κώνο με Κάλενς. Επίσης σιγά μην βάλει Λιουμπι σε αυτό το ματς, ενώ δεν τον έχει βάλει σε λιγότερο κομβικά.
- Οι κωλόγαυροι θα τα δώσουν ΟΛΑ για να κερδίσουν, ακόμα και αν είναι ψόφιοι, ακόμα και αν δεν θα έχουν ελπίδες για πρωτάθλημα, θα παλέψουν με μένος. Θα το απαιτήσει η διοίκηση αυτό, να είστε σίγουροι.
- Η μοναδική ικανότητα της φετινής ΑΕΚ να χαρίζει δικά της παιχνίδια τελευταία στιγμή στον αντίπαλο, δίνει δικαιώματα. Θα επιτρέψει στον γαύρο να ελπίζει μέχρι και στο τελευταίο λεπτό ότι μπορούν να μας βάλουν 2 τέρματα μαζεμένα και να μας στερήσουν τον τίτλο.

ΘΕΤΙΚΑ
- Εμείς θα έχουμε 15 μέρες προπόνησης χωρίς υποχρεώσεις οπότε θα είμαστε πιο ξεκούραστοι
- Ο Πελάδο θα έχει 15 μέρες να προετοιμάσει τακτικά την ομάδα ΜΟΝΟ για αυτό το ματς, μελετώντας τον αντίπαλο καλά και έχοντας δυνητικά την ευκαιρία να κάνει στον Μεντιλίμπαρ το ρουα ματ που έκανε και στον Τερίμ, Ο Ισπανός θα έχει τόσα ντέρμπι στο κεφάλι του που δεν προλαβαίνει να κάνει το ίδιο homework με τίποτα.
- Θέλω να πιστεύω ότι ο Πελάδο και ο Μελ θα βάλουν φωτιές στους παίκτες γιατί θα είναι έγκλημα να το χάσουμε έτσι στα 100 μας χρόνια. Και ΟΚ παρόλο που δεν θα έπρεπε...μακάρι να τάξει ο Μελ πριμ για αυτό το ματς να δώσει κίνητρο σε κάτι Σιντιμπέηδες κτλ. να τα δώσουν όλα για όλα
- Οι άλλοι έχουν Ρέτσο, Ντόη και Ορτέγκα που είναι κλόουν, μην το ξεχνάμε...αντικειμενικά, τους έχεις για πλάκα αν είσαι λίγο σοβαρός
- Με τα νομικά τραβήγματα που έχει η Θ7, η εξέδρα τους δεν θα έχει καμία σχέση με αυτή που υπάρχει συνήθως σε τέτοια ντερμπι. Αυτό είναι υπέρ μας και πρέπει να μειώσει αρκετά τον ψυχολογικό παράγοντα του εκτός έδρας. Ας το εκμεταλλευτούμε
- Με 3 ματς φωτιά για τον γαύρο πριν αντιμετωπίσει εμάς, δεν μπορούμε να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να έχουν  απώλειες σημαντικών παικτών λόγω τραυματισμών που να αλλάξουν οι ισορροπίες. Επίσης παίζει να συμπληρώσουν κάποιοι κάρτες στο ματς της τούμπας.
- Ας ελπίσουμε ότι μετά το χθεσινό θα ξυπνήσει ο Μαθιός και θα καταλάβει ότι η τακτική διατήρησης προβαδίσματος με τοποθέτηση τρίτου στόπερ είναι η μοναδική εφικτή λύση για να αυξήσει τις πιθανότητες να κλειδώσει ματς η φετινή ΑΕΚ, σε συνδυασμό πάντοτε με 1-2 αλλαγές στις αρχές του 2ου ημιχρόνου για να μην πέσει τόσο εύκολα ο ρυθμός μας. Αν το κατάλαβε, δεν φοβάμαι απολύτως τίποτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, makisg said:

 Επίσης παίζει να συμπληρώσουν κάποιοι κάρτες στο ματς της τούμπας.

Στο όριο καρτών βρίσκονται οι:

Τσικίνιο, Ρέτσος, Αμπει μόνο

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Captain21 said:

ΑΝ δεν ειχε παρει πισω το βαθμό στο cas o γαυρος...

Εχω να γεμισω ενα σεντονι με ΑΝ...

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟ!!!

Καλά και ο παοκ έπαιξε 100' στην Λαμία να ισοφαρίσει και τον άφησε και άλλα 3' μήπως το πάρει κιόλας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Captain21 said:

ΑΝ δεν ειχε παρει πισω το βαθμό στο cas o γαυρος...

Εχω να γεμισω ενα σεντονι με ΑΝ...

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟ!!!

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Πολλά τα αν.

Ο,τι έγινε έγινε.

Ενα δύσκολο ματς μας έμεινε.
 

Προετοιμαστείτε καλά και γαμηστε τους. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φτάνει βουντού. Ίσως να πάμε για ταξίδι αναψυχής στο κοτέτσι, ίσως να πρέπει να πάμε και για διπλό. 
 

ο Αλμέιδα έχει γνώση η ομάδα θα είναι σοβαρή. 
 

Πάμε να το πάρουμε και μαθηματικά αν και εγώ πιστεύω ότι μόνο η νίκη στη Λαμία αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με εναν γαυρο και το χουν ηδη ασσο λενε το παιχνιδι με εμας.

Οτι καλυτερο μπορει να συμβει αμα εχουν τετοια νοοτροπια. Και πιστευω οτι το 60% αυτο πιστευει.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Brom21 said:

Μιλησα με εναν γαυρο και το χουν ηδη ασσο λενε το παιχνιδι με εμας.

Οτι καλυτερο μπορει να συμβει αμα εχουν τετοια νοοτροπια. Και πιστευω οτι το 60% αυτο πιστευει.

Και στατιστικά να το πάρεις πάντως δεν είναι και πολύ πιθανό να τους βγάλεις 3 σερί διπλό. Μακάρι να γίνει γιατί θα μιλάμε για έπος πλέον. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Και στατιστικά να το πάρεις πάντως δεν είναι και πολύ πιθανό να τους βγάλεις 3 σερί διπλό. Μακάρι να γίνει γιατί θα μιλάμε για έπος πλέον. 

"Στατιστικα" αν το παρεις επισης, οποια ομαδα στο μεταξυ μας ηταν "φαβορι" για σιγουρη νικη και να τελειωσει τον αντιπαλο, εφαγε απο τα 3 το μακρυτερο.

Επισης κατα πολυ μεγαλη πιθανοτητα, δε θα χρειαζομαστε διπλο. Τωρα αμα ο γαυρος βγει εκτος ευρωπης και πρωταθληματος πριν απο εμας, αλλα εμεις δεν μπορεσουμε να τον κερδισουμε, οκ, ας το παρει ο ποακ. Και αυτο ΑΝ κερδισει βαζελο και φερει διπλο στο καταμεστο βικελιδης.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην ξεχνάτε ότι φέτος κ περσι τους έχουμε σβερκωσει αρκετές φορές. 

Πιο πιθανό είναι να πετάνε πάλι μπάλες μέσα 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ δρόμο ακόμα για να μπορεί κάποιος να πει για αυτό το ματς. Μπορεί ο γαύρος μέχρι τότε να έχει διασυρθεί από την Βίλλα και να έχουν τραυματιστεί οι μισοί ή μπορεί να έχει περάσει Βίλλα και τούμπα με ροτεισον και να παίξει με εμας με ξεκουραστους και ψυχωμένους παίκτες. 

Link to comment
Share on other sites

Παντως, αμα εμεις ειμασταν ο γαυρος και παιζαμε με Αστον Βιλα 2 ματς θανατου για ευρωπη (που ειναι η καλυτερη πορεια που θα χαμε κανει κιολας και η πιο πιθανη ευκαιρια για ευρωπαικο τιτλο) και ενα ματς στη Τουμπα που θα φλεγεται με τα τωρινα δεδομενα, ειμαι σιγουρος οτι θα λεγαμε οτι ειναι σχεδον απιθανο να παρουμε το πρωταθλημα και οτι δε μας νοιαζει κιολας μπροστα στην ευκαιρια του Κονφερενσ. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Leon21 said:

Έχει πολύ δρόμο ακόμα για να μπορεί κάποιος να πει για αυτό το ματς. Μπορεί ο γαύρος μέχρι τότε να έχει διασυρθεί από την Βίλλα και να έχουν τραυματιστεί οι μισοί ή μπορεί να έχει περάσει Βίλλα και τούμπα με ροτεισον και να παίξει με εμας με ξεκουραστους και ψυχωμένους παίκτες. 

Ε αμα κανει το δευτερο που λες, σεναριο το οποιο παιζει να συγκεντρωνει 1% πιθανοτητα μαξ, με γεια του με χαρα του το πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Karagimi said:

θα έχουμε αγωνία για το αν θα παίξουμε μπάλα στο καραισκάκης ή οχι.

Να το παρατησουμε αν ειναι ρε σεις. Αν εχουμε αγωνια για το καραισκακι, ας τ αφησουμε, δεν αξιζει. Αν παρ οτι φτιαχνεται τα τελευταια χρονια, εμεις ακομα τρεμουμε το θηριο της τρουμπας, δεν εχει νοημα. Θα πρεπει να νικησω τα παοκακια δηλαδη, γιατι αλλιως θα τρεμω στο κολαστηριο του γαβρου.

Ρεεεεεεεεεεεεε, ελεος μωρε! 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πάρα πολλά πιθανά σενάρια πάντως.

Αν η Βίλλα του ρίξει καμια 4ρα στο 1ο ματς, η ρεβάνς μπορεί να γίνει πιο ξεκούραστη και το μυαλό να πάει ήδη στον παοκ

Το Χ στην Τούμπα είναι τάφος και για τους 2 αλλά οχι απίθανο καθώς υπάρχει και ο φόβος της 4ης θέσης

Μπορει οι gay να εχουν τις πιθανοτητες στα πόδια τους, αλλά οι β έχουν το ματς στην έδρα τους

Θα διαλυθεί η ζέλα σε αυτές τις 2 εβδομάδες??

Η ΑΕΚ δεν εχει καταφέρει να κάνει το 3/3 σε σειρά 3ων αγώνων σε 8μέρες, μπορεί να το πετύχει κάποιος απ τους γαύρους?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Brom21 said:

"Στατιστικα" αν το παρεις επισης, οποια ομαδα στο μεταξυ μας ηταν "φαβορι" για σιγουρη νικη και να τελειωσει τον αντιπαλο, εφαγε απο τα 3 το μακρυτερο.

Επισης κατα πολυ μεγαλη πιθανοτητα, δε θα χρειαζομαστε διπλο. Τωρα αμα ο γαυρος βγει εκτος ευρωπης και πρωταθληματος πριν απο εμας, αλλα εμεις δεν μπορεσουμε να τον κερδισουμε, οκ, ας το παρει ο ποακ. Και αυτο ΑΝ κερδισει βαζελο και φερει διπλο στο καταμεστο βικελιδης.

Το θέμα είναι ότι η ΑΕΚ καλώς η κακώς δεν έχει μάθει, δεν ξέρει τον τρόπο να παίζει για το Χ. Όπως λέει και ο προπονητής της ζει και πεθαίνει με τον τρόπο του/της. Άρα το έχω δεδομένο ότι θα κατέβει στο Καραϊσκάκη να νικήσει και γουστάρω. Απλά το να το κανεις τριτη φορά και σε αυτό το σημείο, για μένα συγκεντρώνει λιγότερες πιθανότητες από τις 2 προηγούμενες. Και όταν η ΑΕΚ δεν μπορεί να κερδίσει ένα ματς όλα γύρω της στραβώνουν 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια χαρά πιθανό είναι και το Χ μεταξύ τους στην Τούμπα. Ισοδύναμες ομάδες είναι σε δύσκολο ματς που εκτός του πρωταθλήματος παίζεται και η Ευρώπη πιθανών. Εκτός αν νομίζετε ότι αν είναι 1-1 στο 80’ θα βγουν ολοι μπροστά να βάλουν γκολ και θα γίνει το ματς Ροντέο. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×