Jump to content

Super League Greece 🇬🇷


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Ολο και πλησιαζει....δεν θα τον γλυτωσουμε. Νομιζω ειναι οτι πρεπει να αναπληρωσει τον Μαρινο. Στα χρηματα περιπου ιδια παιρνει....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και μποξερ ο "ησυχος" Σπανος ....

Σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες, κατά τη διάρκεια της συζήτησης που είχε να κάνει με την αναδιάρθρωση του πρωταθλήματος, ο ισχυρός άντρας του Ατρομήτου φέρεται να δέχθηκε ένα μήνυμα αναφορικά με τα τηλεοπτικά δικαιώματα. Ο Κολοκυθάς με την σειρά του φέρεται να είδε να και να μετέφερε στον Αλέξη Κούγια το γεγονός, κάτι που εκνεύρισε τον Σπανό.

Μάλιστα, σύμφωνα με τον Σπορ FM, o επικεφαλής του Ατρόμητου έπιασε από τον λαιμό τον όμολογό του από τον Λεβαδειακό και τον γρονθοκόπησε. Το επεισόδιο τελείωσε έπειτα την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.

 

Χαλανε οι συμμαχιες ? Ο γιγαντας Νικολας Κομποτης δεν θα τις ειχε φαει 

Link to comment
Share on other sites

Κούγιας: «Αυτό τον τύπο από την Εύβοια τον έφερε ο Μελισσανίδης! Ζούμε την παράγκα του Θωμά Νο 2»

 

Φανερά εκνευρισμένος ήταν ο Αλέξης Κούγιας, μετά την ήττα της ΑΕΛ από την Ξάνθη.

Ο ιδιοκτήτης της «βυσσινί» ΠΑΕ έκανε λόγο για «παράγκα Νο 2», ενώ όσον αφορά στον διαιτητή Γιώργο Λάμπρου τόνισε πως τον έφερε στην Σούπερ Λίγκα από την περσινή σεζόν ο Δημήτρης Μελισσανίδης.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ:

«Έχουμε την καινούρια παράγκα του Θωμά Νο 2. Μόνο με γέλιο μπορείς να αντιμετωπίσεις αυτή την κατάσταση πια. Σε λίγο θα παίζουν οι διαιτητές από την Ευρώπη, ακόμα και στα ντέρμπι των τοπικών πρωταθλημάτων. Δεν γνωρίζω τι πρέπει να πω στα παιδιά μου. Συγχαρητήρια στον κύριο Γραμμένο, συγχαρητήρια στην ΚΕΔ γι’ αυτό το πολύ ωραίο που μας επεφύλασσε σήμερα. Είμαστε ευτυχισμένοι που συμμετείχαμε σε αυτή την τεράστια ποδοσφαιρική γιορτή. Είμαστε ευτυχισμένοι που ζούμε αυτό που ζούμε σήμερα. Ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν έχω τίποτε άλλο. Που τον βρήκαν αυτόν τον τύπο από την Εύβοια σήμερα; Τον είχε φέρει ο Μελισσανίδης από πέρυσι!».

 

 

Μαλλον δεν επιασαν τοπο οι σφαλιαρες 

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Έκατσα και το είδα δυστυχώς το ματς.Μιλάμε ίσως για τις δύο πιο αποκρουστικές ομάδες του πρωταθλήματος που πρόσφεραν και το ανάλογο θέαμα φυσικά.Φάουλ για κάρτα κάθε δύο λεπτά,τραυματισμοί, θεατρινισμοί,κοντρόλ με το καλάμι,  καθαρός χρόνος στα 90 λεπτά ζήτημα να έφτασε τα 35 με 40 λεπτά, όλες κι όλες δύο φάσεις σε όλο το ματς. Ούτε ένας παίκτης από τη μία ή την άλλη ομάδα να ξεχωρίζει, όλοι κάτι κριάρια που βαρούσαν ή περίμεναν να τους βαρέσουν στο ψαχνό ή έκαναν πως τους βαρούσαν στο ψαχνό.

 

Το πέναλτι της Ξάνθης είναι μέσα στην περιοχή γιατί μπορεί στο πρώτο μαρκάρισμα να βρίσκονται στο όριο αλλά του ρίχνει και άλλη μία στο κεφάλι με το που μπαίνουν στην περιοχή.Τέσσερις κόκκινες τουλάχιστον έπρεπε να φάει η Λάρισα από τις δύο που έφαγε τελικά και η Ξάνθη έπρεπε να τελειώσει με 9 και όχι με 11..Για 1 οφσάιτ που δεν ήταν και 3 λεπτά καθυστερήσεις αντί για 7+ στο δεύτερο μπορεί να παραπονιέται η Λάρισα που είπαμε ότι είναι θαύμα που τελείωσε με 9 το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν επιασαν τοπο οι σφαλιαρες 

του αρεσει η π...τσα του τιγρη δεν εξηγειται αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΕΠΟΣ .

 

 

Το Σάββατο στο "AEL FC ARENA", οι οργανωμένοι οπαδοί της Λάρισας εμφάνισαν πανό στις κερκίδες, που απευθυνόταν στον Αλέξη Κούγια, με το πανό να γράφει "Είσαι πολύ κοντός για την ΑΕΛ".

 

Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ απάντησε, βγάζοντας ανακοίνωση, στην οποία επιτέθηκε στον Λάκη Λαζόπουλο με ακατανόμαστες εκφράσεις.

 

Αξίζει να σημειωθεί πως η συγκεκριμένη ανακοίνωση αναρτήθηκε στο επίσημο σάιτ της ΠΑΕ.

 

Η ανακοίνωση του Αλέξη Κούγια:

 

"Μου έστειλαν αναρτήσεις πολύ γνωστού site από την Αθήνα, το οποίο προέβαλε ένα μεγάλο πανό γραμμένο με μαύρο σπρέι και το οποίο έγραφε "είσαι κοντός για την ΑΕΛ".

 

Είναι γνωστό ότι με εμφάνισε σαν κοντό, ενώ δεν είμαι και το ύψος μου είναι 1,79, αυτή η γνωστή κακιά αδερφάρα ο Λαζόπουλος όταν αποκάλυψα το κύκλωμα των ανέντιμων δικαστών, δικηγόρων και ιερωμένων που ήταν γεμάτο χυδαίες αδελφές, με μερικούς εκ των οποίων έκανε παρέα σε μοναστήρια (υπάρχουν και οι σχετικές φωτογραφίες).

 

Αυτή η αγνώμων κακιά αδερφάρα ο Λαζόπουλος, που τον έσωσα στην υπόθεση του σκάφους Therapy με την κοκαΐνη στη Μύκονο, γιατί μου το ζήτησε πολύ μεγάλη προσωπικότητα της Ελλάδος, που τον προστάτευε εκείνο το διάστημα και τον πήρε από το σκάφος με ελικόπτερο λίγο πριν επέμβουν οι λιμενικοί και αστυνομικοί κι έτσι δεν συνελήφθη, επειδή κατήγγειλα το γνωστό παραδικαστικό κύκλωμα των δικαστών, δικηγόρων και ιερωμένων, με ορισμένους εκ των οποίων ήταν προσωπικός φίλος, κατασκεύασε με σκοπό να με αποδυναμώσει ως μάρτυρα αυτήν τη ψεύτικη εικόνα μου ότι δήθεν είμαι κοντός, χωρίς βεβαίως αυτό κανείς να το πιστεψει, αφού κυκλοφορώ παντού καθημερινά και τίποτα δεν είναι κρυφό που να αφορά την προσωπικότητα μου, αλλά το χρησιμοποιούν μόνο αυτοί που με μισούν είτε γιατί αποκαλύπτω και εκθέτω τις παρανομίες τους στο ποδόσφαιρο είτε γιατί με βρίσκουν απέναντι τους σε οποιαδήποτε κοινωνική εκδήλωση.

 

Στη Λάρισα το χρησιμοποίησε κατά κόρον καθημερινά στις εκπομπές του σε έναν χωρίς όνομα και χωρίς πρόγραμμα ραδιοφωνικό σταθμό, ένας που σε ηλικία 55 ετών έκανε αίτηση για να γίνει δόκιμο μέλος του ΠΣΑΤ, γιατί δεν πήραμε τον γιο του στην U20 της ΑΕΛ κάνοντας τον και επαγγελματία και το χρησιμοποίησαν και χτες σε αυτό το πανό τα περίπου 100 περιθωριακά αλβανάκια με κουκούλες, που σήκωσαν το πανό και τα οποία κατευθύνει μέσα από τις φυλακές ο Αλβανός έμπορος ναρκωτικών Ελβίρ Λάσκο με το προσωνύμιο Τσε, γιατί αρνήθηκα να τον υπερασπιστώ στο δικαστήριο που αντιμετωπίζει καιμπου απειλείται με ισόβια κάθειρξη (είναι ό ίδιος ο οποίος με κινητό που τελειώνει σε 94 με απείλησε για τον γιο μου) και εκτός φυλακών οι αδελφικοί του φίλοι Λευτέρης Μήτσης (αυτός μου ζήτησε να με πληρώσει για να τον υπερασπιστώ), Νίκος Ράγιας και Ραφαήλ Χαλκιάς (αυτοί με είχαν πληρώσει όταν τον υπερασπίστηκα σε μικρότερης απαξίας αδικήματα), αλλά και 5 μέλη της Ερασιτεχνικής παλιά μέλη των Monsters που είχαν στενή σχέση με τον Πηλαδάκη.

 

Σε όλους αυτούς θέλω να τους δηλώσω κατηγορηματικά το εξής:

 

Ο "κοντός" έχει πολύ μεγάλα γεννητικά όργανα και θα τα χρησιμοποιήσει για να τους κάνει αυτό που έκανε σε αυτούς και που στο παρελθόν τον εκβίαζαν και είναι τώρα κατηγορούμενοι στο Koriopolis και στην τελευταία υπόθεση των 27 κατηγορουμένων και θα τους κλείσει φυλακή.

 

Μετά τη φυλακή έρχεται και η απέλαση στην Αλβανία.

 

Το σχέδιο τους για να με εκβιάσουν ώστε να φύγω παραδίδοντας τις μετοχές μου δωρεάν στην Ερασιτεχνική για να διαχειρίζονται τα έσοδα της ΑΕΛ που εγώ έφερα άνθρωποι που έχουν γεμίσει με απλήρωτα γραμμάτια μπασκετμπολίστες (Καμάρας και υπόλοιποι) σε μένα δεν περνάει.

 

Όσοι πολέμησαν τον δίκαιο αγώνα μου στο ποδόσφαιρο είτε εξαφανίστηκαν είτε μπήκαν φυλακή.

 

Λυπάμαι ιδιαίτερα γιατί ο διευθύνων σύμβουλος της εφημερίδας Ελευθερία, επειδή εδώ και λίγο καιρό είμαι δικηγόρος του αντιδίκου του Γιώργου Δημητρακόπουλου, πρώην ευρωβουλευτού, πρώτου στο ευρωψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας και πραγματικού ιδιοκτήτου της εφημερίδας Ελευθερία, προβάλει με ολοσέλιδα δημοσιεύματα τις ενέργειες αυτών των ακραίων κακοποιών και αυτών που τους ενθαρρύνουν, αλλά θέλω να του πω ότι όσο υπάρχει η ΠΑΕ ΑΕΛ και δεν καταντήσει πάλι ερασιτεχνικό σωματείο από τις ενέργειες των κακοποιών και της Ερασιτεχνικής, που έφτασαν στο σημείο να ζητήσουν από την Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού να υποβιβαστεί, εγώ δεν πρόκειται να πουλήσω τις μετοχές μου ούτε θα τις χαρίσω σε κανέναν και το πρόβλημα θα το έχει ο ίδιος

Link to comment
Share on other sites

1.jpg

 

Λοιπον. Περα απο το φυσιολογικο διπλο της ΑΕΚ στη Ριζουπολη, εβγαλαν μεγαλα διπλά 

  • η Λαμια στον Κουγια
  • o Δελλας στα Γιαννενα
  • ο Σεριφης στη Λιβαδεια
  • ο Πριγιοβιτς στο Χαριλαου

Ο ΠΑΟΚ απειλειται αμεσα μονο απο το Σπανο που παιζει με τον Αστερα στο Περιστερι. Ο Ολυμπιακος χανει ηδη 1-0 στο Ηρακλειο και δεν εχει κανει φαση εκτος απο ενα οριζοντιο στη μοναδικη επισκεψη. Να δουμε τι θα γινει εκει στο δευτερο ημιχρονο.

 

Επομενη αγωνιστικη

  • ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκος Τουμπα για το αηττητο και οι δυο (ΠΑΟΚ μονο νικες - ΠΑΟ 6 νικες και 1 Χ)
  • ΑΕΚ-Αρης χωρις κοσμο αλλα με νικη επιβεβλημενη παρα την κουραση απο τη Μπαγερν
  • Πανιωνιος-Ατρομητος στη Νεα Σμυρνη σε ματς που παντα εχει νευρα και ενδιαφερον
  • Ολυμπιακος-Απολλων σε πονηρο ματς αλλα με γκραν φαβορι την αρμαδα του Βαγγελη
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που σε πετυχα.Πιστευεις θα καταφερει ο τιγρης στο δευτερο γυρο να σπασει το αηττητο του παοκ οπως τοτε με της θρυλάρας;Θα τη σημειωσει αυτη την τεραστια επιτυχια;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα γιατι ειναι νωρις στο δευτερο γυρο. Θα παρεις ομως το Χ γιατι η διαφορα θα ειναι ασφαλειας για το Ρουμανο και θα του κανει και το Χ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν δεν ειχαμε φαει την υπερβολικη τιμωρια, παρολα αυτα που εχουν γινει (εννοω οτι τους παει η τυχη και η διαιτησια τους εδωσε ενα τριποντο) θα ημασταν στο -3.

 

Εντωμεταξυ εγιναν επεισοδια με τους γαυρους σημερα.

Link to comment
Share on other sites

1.jpg

 

Λοιπον, λιγο πριν ξεκινησει το ντερμπι κορυφης στην Τουμπα εχουμε τα εξης: πρωτον και κυριον, η ΑΕΚ εχει την καλυτερη επιθεση του πρωταθληματος με 17 γκολ σε 8 ματς (μ.ο. 2.2 γκολ). Να θυμησουμε στους φιλους οτι περσι σε ολο το πρωταθλημα η ΑΕΚ ειχε 47 γκολ (μ.ο. 1.6 γκολ). Just saying.

Ειχαμε λοιπον για την 8η αγωνιστικη:

  • Παναιτωλικος - Αστερας 1-1
  • Λαμια - Λεβαδειακος 3-2
  • Πανιωνιος - Ατρομητος 2-2 στο ματς της αγωνιστικης
  • Λαρισα - ΟΦΗ 0-0
  • Ξανθη - ΠΑΣ 2-1
  • Ολυμπιακος - Απολλων 1-0 στα χασομερια
  • και ασφαλως ΑΕΚ - Αρης 4-0

 

Η επομενη αγωνιστικη που θα κρινει παρα πολλα στην οικονομια του πρωταθληματος εχει:

  • Ατρομητος - ΠΑΟΚ
  • Αρης - Ολυμπιακος
  • Παναθηναϊκος - ΑΕΚ
  • Αστερας - Ξανθη

Αυτα και παμε να δουμε τα πιτσιρικια του Δωνη στην Τουμπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσος είναι ο μ.ο. ηλικίας της ΑΕΚ και πόσο της βαζελας;

Στην αρχικη ενδεκαδα παιζει να μαστε και νεοτεροι

Link to comment
Share on other sites

τη Ξανθη να τη δουμε πως θα παιξει με τον ΠΑΟΚ γιατι πολλα ακουγονται φετος..

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα δεν εχει πλευ οφς φετος.

Βγηκες 5ος στην κανονικη διαρκεια;

Εισαι 5ος οριστικα.

Τζαστ σεηνγκ

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε δεν έχω δει ομάδα να την δικαιώνει τόσο πολύ το αποκρουστικό ποδόσφαιρο που παίζει όσο την Ξάνθη φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Η ΚΕΔ όρισε τον Αριστοτέλη Διαμαντόπουλο, του συνδέσμου Αρκαδίας, να διευθύνει την αναμέτρηση ΑΕΚ-Ατρόμητος, Κυριακή στις 15:00, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο ολοκληρωνεται μια πολυ καθοριστικη οπως αποδεικνυεται αγωνιστικη που αλλαξε τρομερα τις ισορροπιες του πρωταθληματος. Ειχαμε:

  • Ολυμπιακος - Παναθηναϊκος 1-1
  • ΑΕΚ - Ατρομητος 0-2
  • ΠΑΟΚ - Αγρινιο 2-1
  • Λαμια - Αστερας 0-0
  • Ξανθη - Πανιωνιος 0-1
  • ΑΕΛ - ΠΑΣ 2-0 και
  • Λεβαδειακος - ΟΦΗ 2-1

 

1.jpg

 

Αυτη ειναι η εικονα του 1/3 του πρωταθληματος.

 

Σαφες φαβορι ο ΠΑΟΚ, απο κοντα ο Ατρομητος, εμεινε αρκετα πισω ο Ολυμπιακος, οπως και η ΑΕΚ ακομα κι αν της επιστραφουν οι 3 βαθμοι.

 

Σε δυο βδομαδες θα ξεκαθαρισει ακομα περισσοτερο το πραγμα, διοτι ο Ολυμπιακος παει στο Περιστερι. Αν και εκει παρει βαθμο/βαθμους ο Ατρομητος νομιζω οτι θα εχει καθε δικαιωμα σαν ομαδα να μιλαει για πρωταθλημα.

 

Θα εχουμε λοιπον 24 και 25 του μηνος:

  • ΠΑΟΚ - Ξανθη πολυ πονηρο ματς αν ο ΠΑΟΚ εχει τη σημερινη εικονα δεν κερδιζει. Και πλακα πλακα παιζουν ο 1ος με τον 4ο
  • Παναιτωλικος - ΑΕΚ δεν ξερω τι να πω, ας τ αφησουμε ειναι νωρις. Θεωρω οτι ξεκινησε μια εσωστρεφης κατασταση που μπορει να την καθαρισει μονο ο Μελ
  • Ατρομητος - Ολυμπιακος αιμα και αμμος. Κατ εμε ο Μαρτινς παιζει το κεφαλι του. Αν κερδισει ο Καναντι παει για κιουπι.
  • Παναθηναϊκος - Απολλων μπαινει στη λιστα μονο και μονο επειδη χτυπαει 5αδα ο ΠΑΟ αλλα το θεωρω δυσκολο ματς. Δεν λεει τιποτα ο Παναθηναϊκος, ειναι μονο σωστος τακτικα και σε καλο φεγγαρι.

 

Υπομονη και να δουμε μηπως κανει καμια γκελα εκτος προγραμματος ο Σαββιδης για να συνεχισουν να ελπιζουν κι εμεις και οι υπολοιποι. Θυμιζω οτι το εργο παει προς 24-3-3 για πρωταθλημα που σημαινει οτι η ΑΕΚ εχει περιθωριο ΜΟΝΟ για μια ισοπαλια και μια ηττα σε 20 ματς. Ο ΠΑΟΚ ας πουμε εχει περιθωρια για 3 ηττες και 2 Χ. Ειναι τεραστια η αποσταση και εαν μεινει το -3 θεωρω οτι -κακα τα ψεματα- δεν καλυπτεται.

Link to comment
Share on other sites

 

οπως και η ΑΕΚ ακομα κι αν της επιστραφουν οι 3 βαθμοι.

 

και εαν μεινει το -3 θεωρω οτι -κακα τα ψεματα- δεν καλυπτεται.

 

 

Πεθαίνω. :D

 

Δική μου παράσταση νίκης:

 

99.99% ΠΑΟΚ

0.01% ο Ατρόμητος να κάνει Λέστερ.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×