Jump to content

ΑΕΚ 2013-2014 (Α2)


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Σοβαρευτειτε οσοι λετε για μυρωδιαδες, λες και θα κανουμε πρωταθλητισμο και εχει καμια ιδιαιτερη σημασια ποσο καλο κοουτς θα εχουμε.

 

Επικοινωνιακα ειναι τεραστια κινηση για την ΑΕΚ να εχει προπονητη το Γιαννακη.

Link to comment
Share on other sites

ο γιαννακης ειναι μυρωδιας, μακρια λεμε.

 

Ε καλά, μυρωδιάς δεν είναι ακριβώς. Δεν είναι ο προπονηταράς όπως ήθελαν να τον παρουσιάσουν κάποτε, αλλά είναι εντάξει. Εδώ κέρδισε ευρωλίγκα ο... Μπαρτζώκας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έδωσαν άδεια στο κλειστό της Ζωφριάς για 800 άτομα!

20/01/2014 - 16:33

 

 

aek kap basket kosmosΗ ΑΕΚ έχει «ταλαιπωρηθεί» αρκετά από το πρόβλημα με το κλειστό των Άνω Λιοσίων, καθώς δεν είχε άδεια με ευθύνη της Αποκεντρωμένης Διοίκησης. Έτσι, είχε ουσιαστικά έδρα το κλειστό της Καισαριανής, ενώ στο κλειστό της Ζωφριάς έπαιξε μόλις ένα ματς (με την ΚΑΠ). Ωστόσο, οι άνθρωποι της Ένωσης έτρεξαν, έκαναν τις απαραίτητες επαφές με τους αρμόδιους και τα κατάφεραν. Ο Κωνσταντίνος Κοτσάτος, ο Αλέξης Αλεξίου, ο Γιώργος Χήνας και οι συνεργάτες του κατάφεραν να αποσπάσουν το «ναι» της Αποκεντρωμένης Διοίκησης. Ωστόσο, πήρε άδεια το κλειστό της Ζωφριάς μέχρι τον Ιούνιο, αλλά για μόλις 800 άτομα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest MIKER21PAFOS

υπαρχει περιπτωση να παμε με τα χρεη που ειχαμε επι εποχης φιλιππου Α1? και αν ναι γιατι δεν εγινε εκκαθαριση οταν πεσαμε β εθνικη? ας μου πει καποιος τι γινετε..

Link to comment
Share on other sites

Τι λενε αυτα τα βλαμμενα της ΑΝΤΑΡΣΥΑ??

 

http://www.enwsi.gr/basket-aek/kata-tis-aek-i-antarsia-gia-to-galatsi/

 

Σταμάτησα να το διαβάζω από τη δεύτερη πρόταση:

 

Να αποτρέψουμε την παράδοση του Ολυμπιακού Γυμναστήριου στα αρπακτικά επιχειρηματικά συμφέροντα

 

xDxD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ωραια ανεβηκαμε επιτελους.

 

Ανεβηκαμε???

 

Εκκαθαριση οεο? κατι ανησυχητικα βλεπω και ακουω...

 

κατι μου λεει οτι θα τον πιουμε παλι

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει κάτι ας πει.

Έχω μια περίεργη ανησυχία που δεν ξέρω αν φύγει ακόμη και όταν πρώτα ο Θεός το σιγουρέψουμε και μαθηματικά...

Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση: Προχωράει και είναι στο τελικό της στάδιο η εκκαθάριση της ΚΑΕ ΑΕΚ

 

Η Βασίλισσα θα επιστρέψει καθαρή και χωρίς προβλήματα από παλιά στην Α1

 

Οχι απλά έχει ξεκινήσει αλλά σύμφωνα με πληροφορίες του aek365 βρίσκεται στο τελικό της στάδιο η εκκαθάριση της ΚΑΕ ΑΕΚ, πράγμα που σημαίνει πως η Βασίλισσα με την επιστροφή της στην Α1 θα είναι πεντακάθαρη αφού θα φτιαχτεί νέα ΚΑΕ με νέο ΑΦΜ από την Ερασιτεχνική ΑΕΚ. Το θέμα για το οποίο αγωνιούν χιλιάδες Ενωσίτες λοιπόν δεν θα αποτελέσει εμπόδιο για την αναγέννηση της Βασίλισσας αφού παρά την αδιαφορία των μετόχων της ΚΑΕ, δηλαδή του Γιάννη Φιλίππου, η διαδικασία έχει προχωρήσει αυτεπάγγελτα αφού η εταιρία είναι ανενεργή. Με λίγα λόγια ο Γιάννης Φιλίππου δεν έκανε μόνος του την διαδικασία της εκκαθάρισης αλλά την άφησε να εξελιχτεί με τις μεθοδικές κινήσεις του Αλέξη Αλεξίου. Αν όλα πάνε καλά και δεν προκύψει κάποιο απρόοπτο πρόβλημα τότε μέχρι να δηλωθούν συμμετοχές για το πρωτάθλημα της Α1 η παλιά ΚΑΕ θα έχει εκκαθαριστεί και η νέα ΚΑΕ ΑΕΚ θα δηλώσει την Βασίλισσα στην Α1.

 

http://aek365.com/a-326877/anastash-proxwraei-kai-einai-sto-teliko-ths-stadio-h-ekkatharish-ths-kae-aek.htm

Link to comment
Share on other sites

Ωραια να δουμε πως θα εξελιχθει κι εκει το θεμα με το κλειστο στο Γαλατσι

Link to comment
Share on other sites

Αν και μετα το σχολιο - παρεμβαση - κεραυνο -σταθμο

στο τοπιτς

του Ολλανδου για το θεμα

θα επρεπε να βαλω το τοπ τεν ελληνικων ποπ των 80s

δεν θα το κανω.

 

Το μονο που εχω να προσθεσω ειναι πως για να βρισκοταν αλλη

πιο νομιμη και ηθικη λυση

θα επρεπε να πει το ναι ,οχι να βοηθησει απλα να συναινεσει ,

και ο Φιλιππου .

 

Ο οποιος δεν ειχε - εχει απολυτως καμια διαθεση

να φορτωθει ξανα τα χρεη και ο,τι εχει μεινει στην ΚΑΕ.

Τον παρακαλεσαν να βρεθει μια ακρη,να το παρουν απτην αρχη αλλα ηταν ανενδοτος.

Καλυτερα λοιπον μια ανενεργη ΚΑΕ ΑΕΚ που δεν θα τον τρεχουν.

 

Εχει και τις φασαριες με τον τσομπανη γιαουρτα που να τρεχει.

 

Το ιδιο εκανε και η Πατρα στο μπασκετ και παιζει ανενοχλητη στην Α1 παλι.

 

Το ιδιο βεβαια κανουμε και στη μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω το καναμε στην μπαλα, τι συζητατε; Και στην μπαλα καποιοι το θεωρησαν ντροπη που μπορουσε να αποφευχθει, αλλα για αλλους (οπως εμενα) ηταν αναποφευκτη η ντροπη.

Ετσι φαινεται να ειναι και στο μπασκετ η φαση.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι το αξιζεις στο 999ό . Συνεκινησις μεταμεσονυκτια με τοσες επιτυχιες μαζωμενες

 

TOP-10 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΟΠ ΔΙΣΚΩΝ ΤΩΝ 80's

 

ΑΛΕΞΙΑ "ΑΛΕΞΙΑ" (1987) (Τα κοριτσια ξενυχτανε, Σταλια σταλια, Θα σε περιμενω, Γραμματα, Κανενας δε μας σταματα [συμμετεχει ο ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΙΤΟΔΙΠΛΩΜΕΝΟΣ], Αγαπη καλοκαιρινη, Το ξερω-το ξερω, Ασπρο μαυρο)

 

ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ "Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ" (1986) (Η επομενη κινηση, Σε ποσα ταμπλω, Οταν κανουμε ερωτα, Σκεπαστο, Πραγματα, Αποδειξεις, Σ'αγαπαω, τελεια και παυλα, Με αγαπη απο μενα για σενα)

 

ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ "ΤΩΡΑ" (1988) (Τωρα, Τα μαθητικα χρονια, Τα κοριτσια ειναι ατακτα, Δε σ'αλλαζω, Μονο μια νυχτα, Κυψελη, 1988 κι ακομα σ'αγαπω, Μονο το σεξ δε φτανει)

 

ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΒΕΛΑΣ "ΟΛΑ Η ΤΙΠΟΤΑ" (1987) (Ολα η τιποτα, Τρελες παιδικες, Ο γιεγιες, Εσωρουχα, Θεια Λολα, Το πανεπιστημιο, Το τσιγαρο η εγω)

 

ΠΑΣΧΑΛΗΣ "9 ΤΡΟΠΟΙ ΑΓΑΠΗΣ" (1987) (Παραδωσου λοιπον, Κατερινα-Κατερινακι, Πες πες πες μου, Στο μπαρακι, Αγκαζε [συμμετεχει η ΛΙΑ ΒΙΣΣΗ], Τρυφερα)

 

ΜΑΝΤΩ "ΔΩΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΦΙΛΙ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ" (1989) (Δως μου ενα φιλι, Αυτο το καλοκαιρι, Αλλη μια νυχτα, Αγκαλιτσες και φιλακια [συμμετεχει ο ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΙΤΟΔΙΠΛΩΜΕΝΟΣ], Θα κανω οτι μ'αρεσει, Μεσα στη νυχτα)

 

ΠΩΛΙΝΑ "ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΕΣ ΣΤΙΣ ΣΕΥΧΕΛΛΕΣ" (1987) (Παμε για τρελες στις Σευχελλες, Το ροζ μπικινι, Εχει πλακα η δουλεια, Απο τα FM, Ο μηχανοβιος, Ολοι εχουμε καποιο κουμπι)

 

ΧΑΡΗΣ+ΠΑΝΟΣ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΣ "ΖΕΣΤΑ ΠΟΤΑ" (1985) (Ριτα-Ριτακι, Φανης, Γελα πουλι μου, Μια βραδια στο λουκι, Προσωπικες οπτασιες)

 

ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΙΤΟΔΙΠΛΩΜΕΝΟΣ "ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΙΤΟΔΙΠΛΩΜΕΝΟΣ" (1988) (Λουκι, Η αγαπη ειναι παντου [συμμετεχει η ΑΛΕΞΙΑ], Θαλασσα ολο φιλια, Τουρτα σοκολατα, Ζωη και κοτα, Μια παλια Μερσεντες)

 

ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ "ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΦΑΛΤΣΟ" (1987) (Μωρο μου φαλτσο, Καθως πρεπει ροκας, Κρυψου στην αγκαλια μου, Δεν πιστευω [τραγουδαει η Ελενη Δημου])

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι το αφησα. Μπροστα μου τον εχω τον Λιαγκα.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

ε ναι το αξιζεις στο 999ό . Συνεκινησις μεταμεσονυκτια με τοσες επιτυχιες μαζωμενες

 

TOP-10 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΟΠ ΔΙΣΚΩΝ ΤΩΝ 80's

 

ΑΛΕΞΙΑ "ΑΛΕΞΙΑ" (1987) (Τα κοριτσια ξενυχτανε, Σταλια σταλια, Θα σε περιμενω, Γραμματα, Κανενας δε μας σταματα [συμμετεχει ο ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΙΤΟΔΙΠΛΩΜΕΝΟΣ], Αγαπη καλοκαιρινη, Το ξερω-το ξερω, Ασπρο μαυρο)

 

ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ "Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ" (1986) (Η επομενη κινηση, Σε ποσα ταμπλω, Οταν κανουμε ερωτα, Σκεπαστο, Πραγματα, Αποδειξεις, Σ'αγαπαω, τελεια και παυλα, Με αγαπη απο μενα για σενα)

 

ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ "ΤΩΡΑ" (1988) (Τωρα, Τα μαθητικα χρονια, Τα κοριτσια ειναι ατακτα, Δε σ'αλλαζω, Μονο μια νυχτα, Κυψελη, 1988 κι ακομα σ'αγαπω, Μονο το σεξ δε φτανει)

 

ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΒΕΛΑΣ "ΟΛΑ Η ΤΙΠΟΤΑ" (1987) (Ολα η τιποτα, Τρελες παιδικες, Ο γιεγιες, Εσωρουχα, Θεια Λολα, Το πανεπιστημιο, Το τσιγαρο η εγω)

 

ΠΑΣΧΑΛΗΣ "9 ΤΡΟΠΟΙ ΑΓΑΠΗΣ" (1987) (Παραδωσου λοιπον, Κατερινα-Κατερινακι, Πες πες πες μου, Στο μπαρακι, Αγκαζε [συμμετεχει η ΛΙΑ ΒΙΣΣΗ], Τρυφερα)

 

ΜΑΝΤΩ "ΔΩΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΦΙΛΙ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ" (1989) (Δως μου ενα φιλι, Αυτο το καλοκαιρι, Αλλη μια νυχτα, Αγκαλιτσες και φιλακια [συμμετεχει ο ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΙΤΟΔΙΠΛΩΜΕΝΟΣ], Θα κανω οτι μ'αρεσει, Μεσα στη νυχτα)

 

ΠΩΛΙΝΑ "ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΕΣ ΣΤΙΣ ΣΕΥΧΕΛΛΕΣ" (1987) (Παμε για τρελες στις Σευχελλες, Το ροζ μπικινι, Εχει πλακα η δουλεια, Απο τα FM, Ο μηχανοβιος, Ολοι εχουμε καποιο κουμπι)

 

ΧΑΡΗΣ+ΠΑΝΟΣ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΣ "ΖΕΣΤΑ ΠΟΤΑ" (1985) (Ριτα-Ριτακι, Φανης, Γελα πουλι μου, Μια βραδια στο λουκι, Προσωπικες οπτασιες)

 

ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΙΤΟΔΙΠΛΩΜΕΝΟΣ "ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΡΙΤΟΔΙΠΛΩΜΕΝΟΣ" (1988) (Λουκι, Η αγαπη ειναι παντου [συμμετεχει η ΑΛΕΞΙΑ], Θαλασσα ολο φιλια, Τουρτα σοκολατα, Ζωη και κοτα, Μια παλια Μερσεντες)

 

ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ "ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΦΑΛΤΣΟ" (1987) (Μωρο μου φαλτσο, Καθως πρεπει ροκας, Κρυψου στην αγκαλια μου, Δεν πιστευω [τραγουδαει η Ελενη Δημου])

 

 

Προσκυνώ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καπου οτι υπαρχει ανακοινωση της ΚΑΕ σχετικα με την εκαθθαριση που θα δημοσιευτει στις επομενες μερες σε ΦΕΚ των ανωνυμων εταιρειων

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή δημοσιεύματα που αφορούν το παρόν και το μέλλον της «Βασίλισσας» στην Α1, ο Αλεξης Αλεξίου μίλησε στην ιστοσελίδα ebasket.

 

«Η ομάδα προχωρά στοχευμένα, αγωνιστικά, οργανωτικά και οικονομικά. Στόχος είναι βεβαίως η επιστροφή της «Βασίλισσας» στην Α1, και η επιστροφή είναι κοντά. Κι αυτό θα γίνει με την συμμετοχή νέου φορέα, όπως έχουμε σχεδιάσει».

Link to comment
Share on other sites

Eλα θα παμε ανετιλα στο μπασκετακι .

Ετοιμαζει μηχανοκινητη ο xxxαμποζ για το Σαββατο ρε.

 

Πηγαινοντας για τα Λιοσια με την παρεα του θα

περασει καθε βαζελοπαοκι απο πανω xD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λύθηκε η ΚΑΕ ΑΕΚ, τίθεται σε εκκαθάριση

30/04/2014 - 18:29

 

Σε πολύ καλό δρόμο βρίσκεται η εκκαθάριση της ΚΑΕ ΑΕΚ. Μάλιστα, δημοσιεύτηκε χθες στο Φύλλο Εφημερίδας της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ), ότι η εταιρεία λύθηκε και πως τίθεται σε εκκαθάριση. Ουσιαστικά αυτό ήταν το σημαντικότερο βήμα για την εκκαθάριση της «Βασίλισσας», που με νίκη το Σάββατο στη Βέροια επί του Φίλιππου, ανεβαίνει και μαθηματικά στην Α1.

 

Αναλυτικά το ΦΕΚ:

 

«Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

 

Την 20.3.2014 καταχωρίστηκε στο Γενικό Εμπορικό Μητρώο (Γ.Ε.ΜΗ) με κωδικό αριθμό καταχώρισης 172051 το με αριθμό πρωτοκόλλου 7194/23-12-2013 έγγραφο της «ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ», από το οποίο προκύπτει ότι: Η ομάδα ανδρών του μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα αθλητικού σωματείου «ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΙΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ (Α.Ε.Κ.)», δήλωσε συμμετοχή και συμμετείχε την αγωνιστική περίοδο 2012-2013 στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας Ανδρών στην οποία επιτρέπεται μόνο η συμμετοχή ομάδων αθλητικών σωματείων και όχι ομάδων Τ.Α.Κ. και Κ.Α.Ε. Η Ε.Ο.Κ. για την αποδοχή της δήλωσης συμμετοχής της ομάδας αυτής στην μη επαγγελματικού χαρακτήρα Β΄ Εθνική Κατηγορία Ανδρών έλαβε υπόψη της την μη δήλωση συμμετοχής της ομάδας της Α.Ε.Κ. Κ.Α.Ε. στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών την αυτή αγωνιστική περίοδο. Η μη δήλωση αυτή της Κ.Α.Ε. έχει ως άμεση συνέπεια να αποκτά το δικαίωμα δήλωσης συμμετοχής στο πρώτο μη επαγγελματικού χαρακτήρα πρωτάθλημα (Β΄ Εθνική Κατηγορία) η ομάδα ανδρών του αθλητικού σωματείου, την οποία και έκανε αποδεκτή η Ε.Ο.Κ. Την ιδιότητα της μη επαγγελματικής ομάδας το αθλητικό σωματείο που έχει αποκτήσει η Α.Ε.Κ. έχει δικαίωμα να διατηρήσει και μετά την άνοδό της στην Α2 Εθνική Κατηγορία Ανδρών την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο 013-2014.

 

Κατόπιν των ανωτέρω και σύμφωνα με το άρθρο 116 σε συνδυασμό με τις διατάξεις του άρθρου 111 του Ν. 2725/1999, η Καλαθοσφαιρική Ανώνυμη Εταιρεία με την επωνυμία «ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΙΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» και αριθμό Γ.Ε.ΜΗ. 2699601000 (πρώην Αρ.ΜΑΕ 39327/06/Β/97/18), λύεται και τίθεται σε εκκαθάριση, κατά τα οριζόμενα στο άρθρο 47α του Κ.Ν. 2190/1920 «περί Ανωνύμων Εταιρειών.

 

Αθήνα, 20 Μαρτίου 2014

 

Με εντολή Υφυπουργού

 

Ο Διευθυντής ΣΩΤ. ΜΑΣΓΑΝΑΣ»

Link to comment
Share on other sites

ξρουμε τι σκατα σταση κρατησε ο φιλιππου ?

 

Το βασικο ειναι τι σταση ΘΑ κρατησει ο Φιλιππου, διοτι μιλαμε για εναρξη διαδικασιας και οχι ληξη. Ειδαμε και ο Μελισσαν τι τραβηξε με τους αλλους. Ακομα κραταω μικρο καλαθι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×