Jump to content

Μεταγραφές - Σχεδιασμός 2014/15 vol.II


The Magician
 Share

Recommended Posts

καμια σχεση ο ναπολεονι με μπαρμποσα , μιλαμε για 2ο φορ που απλα λογο ταχυτητας μπορει να παιξει στο πλαι ενω ο μπαρμποσα ειναι καθαρος πλαγιος που κινείται στην γραμμη.

 

μην συγκρίνουμε οτι νανε, ο ναπολεονι μπορει να συγκριθει με τον αραβιδη και φυσικα ο ιταλος ειναι 5 κλασεις ανωτερος απο τον χρησταρα.

 

 

aν αναφερεσαι στο δικο μου ποστ, δεν ειχε να κανει με τη θεση ή την κλαση του καθενος αλλα γενικα με το βιογραφικο των ποδοσφαιριστων που ακουγονται για την ομαδα. Απο ολους αυτους μεχρι τωρα μονο ο Μπαρμποσα ξεχωρισε σαν ονομα. Κι αντι να δουμε το προφανες, λεμε για καθενας απαυτους χωριστα ''δεν τον φερνουν για βασικο αλλα ως μια καλη λυση που θα γεμισει το ροστερ''.

Link to comment
Share on other sites

εκει παιζει και συγκλινει προς τα μεσα μετα, απο την γραμμη ηρθε η σεντρα στο Αίγιο για το γκολ, απο την γραμμη ηρθαν οι ασιστ στα φιλικο με καλαμαρια.

 

ο ναπολεονι παιζει 2ο φορ πισω απο τον παπαζογλου και σπανια παιζει πλαγιος οπου μπορει να παιξει αν δεν υπαρχει αλλος παιχτης

 

εντελως διαφορετικοι παιχτες με εντελως διαφορετικα χαρακτηριστηκα και εντελως διαφορετικη χρησιμοποιηση τους.

 

ο ιταλος αν αποκτηθει θα αποκτηθει σαν 2ο φορ και οχι σαν πλαγιος.

Link to comment
Share on other sites

εντελως διαφορετικοι παιχτες με εντελως διαφορετικα χαρακτηριστηκα και εντελως διαφορετικη χρησιμοποιηση τους.

 

ο ιταλος αν αποκτηθει θα αποκτηθει σαν 2ο φορ και οχι σαν πλαγιος.

 

Αφου λοιπον ειναι 2ο φορ,τη θεση των Πλατελλα/Μπαρμποσα θα παρει.Και τον προτιμω και απο τους 2 παραπανω.

 

Ισως δεν ημουν σαφης,δεν ειπα οτι ειναι ιδιοι παικτες,εννοουσα οτι τον προτιμω σε αυτο το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

του πλατελλα το συζηταμε

 

ο μπαρμποσα παιζει εντελως διαφορετικη θεση απο του ναπολεονι

 

κανονικα για να παιξει ο ναπολεονι πρεπει να παει ο μανταλος στα χαφ (διπλα στον κοφτη) να παιξει ο ναπολεονι πισω απο τον φορ και οχι να ερχεται απο την γραμμη, αν πας να τον παρεις να ερχεται απο την γραμμη κανεις λαθος επιλογη γιατι δεν χρησιμοποιεις σωστα τον παιχτη.

Link to comment
Share on other sites

του πλατελλα το συζηταμε

 

ο μπαρμποσα παιζει εντελως διαφορετικη θεση απο του ναπολεονι

 

κανονικα για να παιξει ο ναπολεονι πρεπει να παει ο μανταλος στα χαφ (διπλα στον κοφτη) να παιξει ο ναπολεονι πισω απο τον φορ και οχι να ερχεται απο την γραμμη, αν πας να τον παρεις να ερχεται απο την γραμμη κανεις λαθος επιλογη γιατι δεν χρησιμοποιεις σωστα τον παιχτη.

 

Στα σοβαρα τωρα, πιστευεις οτι εχει νοημα μια συζητηση για το που θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει καλυτερα ενας ποδοσφαιριστης του διαμετρηματος του Ναπολεονι? Καλυτερα να συνεχισουμε να λεμε οτι αν ερθει θα ειναι αναπληρωματικοπαγκιτης ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει να μην γραφουμε τοτε τιποτα xD

 

εγω στα σοβαρα τα γραφω γιατι ναπολεονιδες θα φερεις του χρονου, εχω επιγνωση του τι θα κανει ο ποντιος αλλοι ονειρευονται λετους και σκοκους

Link to comment
Share on other sites

ο Στεφανος πιστευω ειναι ενας καλυτερος Αραβιδης. Και ο Αραβιδης για δευτερος επιθετικος αποκτηθηκε, αλλα βλεπουμε οτι παιζει κορυφη.. Η διαφορα ειναι οτι ο Ναπολεονι μπορει να παιξει και κορυφη, την εχει τη θεση περισσοτερο απο τον Αραβιδαρο. Αν τον αποκτησει η ΑΕΚ πιστευω θα τον βαζει δεξια στη θεση του Πλατελλα, είτε κορυφη στη θέση του Αραβίδη

Link to comment
Share on other sites

Μην τσιμπάτε ρε...έγραψαν οι αρδ μια μαλακία και προσπαθείτε να τον χωρέσετε και στην ομάδα xD

 

Πλατέλας 2020 λαιμαι ραι

Link to comment
Share on other sites

ενταξει να μην γραφουμε τοτε τιποτα xD

 

εγω στα σοβαρα τα γραφω γιατι ναπολεονιδες θα φερεις του χρονου, εχω επιγνωση του τι θα κανει ο ποντιος αλλοι ονειρευονται λετους και σκοκους

 

Ολοι το υποψιαζομαστε αυτο αλλα αν ειναι να φερει Ναπολεονιδες τοτε προβλεπω του χρονου τετοια εποχη να εχουν (ξανα)νοιξει στο φορουμ θρεντ για λουκετα.

Link to comment
Share on other sites

Αν φερνει τετοιους δεν χρειαζεται να λεμε και πολλα. Παμε για τριτο-τεταρτοι και οι Ντεμοεποχες θα ειναι μια ομορφη αναμνηση.

Link to comment
Share on other sites

Οι 2+1 προσθήκες που αποφασίστηκε ότι θα γίνουν θα περάσουν από το μικροσκόπιο του Μελισσανίδη καθώς εκείνος θα αποφασίσει για τα χρήματα που θα διατεθούν. Προτάσεις για όλα τα βαλάντια από τον Μιλοβανοβιτς, από το ύψος του μπάτζετ θα φανεί ποιοι μπορεί να έρθουν.

Η απόφαση για την απόκτηση ενός κεντρικού επιθετικού και ενός αμυντικού μέσου είναι δεδομένη. Ακόμα ωστόσο δεν έχει φανεί αν η Ένωση θα κινηθεί για ποδοσφαιριστή που αγωνίζεται στη φτερά της επίθεσης, μετά το διαφαινόμενο ναυάγιο της υπόθεσης Μαρτίνες.

 

Στη σύσκεψη που έγινε με τη συμμετοχή των Μπάγεβιτς, Μιλοβάνοβιτς και Δέλλα, υπήρξε ταύτιση απόψεων για την προτεραιότητα που πρέπει να δοθεί στις υποθέσεις του φορ και του κόφτη που θα αλλάξουν με την παρουσία τους άμεσα και προς το καλύτερο την εικόνα και λειτουργία του συνόλου.

 

Ωστόσο εκείνος που και σε αυτές τις περιπτώσεις θα πάρει τις τελικές αποφάσεις θα είναι ο Δημήτρης Μελισσανίδης, καθώς από το ύψος του μπάτζετ που θα καθοριστεί (συζήτηση γίνεται για 1 εκατ. ευρώ συνολικά) θα φανεί και ποιοι μεταγραφικοί στόχοι είναι εφικτοί και ποιοι όχι. Θα απασχολήσει επίσης ως θέμα το αν κάποιος από τους υποψήφιους στόχους αξίζει τόσο πολύ ώστε να πραγματοποιηθεί κάποια οικονομική υπέρβαση τον Ιανουάριο.

 

Η εντύπωση που δημιουργείται πάντως είναι ότι η ΑΕΚ δεν θα προβεί σε μεγάλες δαπάνες, ενώ εξετάζονται και περιπτώσεις παικτών που μπορούν να αφιχθούν ως δανεικοί και να οριστεί οψιόν αγοράς για το ερχόμενο καλοκαίρι σε περίπτωση που ικανοποιήσουν.

 

http://aek1924.gr

 

Τίγρη, μην δώσεις 1 μύριο για 3 παίκτες

 

Με τα ίδια λεφτά υιοθετείς μια κωμόπολη στην Λιβερία...του πούστη, 3 παικτάκια θα σου βγουν

Link to comment
Share on other sites

Συντάσσομαι με Σταύρο... τίγραρε, σπάσε τον κούμπαρα και φέρε τον απόλυτο εΜΒιΠι της φουτ-μπολυγουντ λιγκ στην ομάδα της καρδιάς του... ο Ντούσαν δε μπορεί μόνος να κρατήσει τα αποδυτήρια... αμόλα μέσα το σλαμντογκ μίλιονερ να'χεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε εγώ έχω μια απορία. Ο λαός της ΑΕΚ βάζω και τον εαυτό μου μέσα είμαστε ΖΩΑ.

Αν μας έφερνε Σκόκο ο τίγρης και του κόστιζε συνολικά για 4 χρόνια κάνα 3-4άρι. ΔΕΝ ΘΑ είχε ακόμα 5000 διαρκείας μόνο λόγω Σκόκο και αναπηρίας του μέσου ΑΕΚτζή;

Link to comment
Share on other sites

Ρε εγώ έχω μια απορία. Ο λαός της ΑΕΚ βάζω και τον εαυτό μου μέσα είμαστε ΖΩΑ.

Αν μας έφερνε Σκόκο ο τίγρης και του κόστιζε συνολικά για 4 χρόνια κάνα 3-4άρι. ΔΕΝ ΘΑ είχε ακόμα 5000 διαρκείας μόνο λόγω Σκόκο και αναπηρίας του μέσου ΑΕΚτζή;

 

Δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Ρε εγώ έχω μια απορία. Ο λαός της ΑΕΚ βάζω και τον εαυτό μου μέσα είμαστε ΖΩΑ.

Αν μας έφερνε Σκόκο ο τίγρης και του κόστιζε συνολικά για 4 χρόνια κάνα 3-4άρι. ΔΕΝ ΘΑ είχε ακόμα 5000 διαρκείας μόνο λόγω Σκόκο και αναπηρίας του μέσου ΑΕΚτζή;

 

Αναπηρια δεν ειναι να παιρνεις διαρκειας να δεις Σκοκκο και παιχταραδες. Αναπηρια μεσου ΑΕΚτζη ειναι να τρωει την παραμυθα με τις ΑγιαΣοφιαδες κτλ και να παιρνει διαρκειας Γ Εθνικη να βλεπει τους Ροβοπλατελλες.

Για τον γενικο συλλογισμο σου ομως συμφωνω και το γραφω 2 χρονια οτι αν ειχε φερει παιχταραδες θα ειχε διπλασια εσοδα απο διαρκειας φανελες κτλ. Την τακτικη που εφαρμοζει ο Τιγρης στην ΑΕΚ δεν την εφαρμοζει πουθενα στις δουλειες του παντως και μαλλον το κανει ξεροντας την αναπηρια που ανεφερες:friends:

Link to comment
Share on other sites

aναπηρια ειναι να σου φερνουν Σκοκο, να τον φτυνεις, να τον λες αθεσο και στοιχηματζη, να του πετας μολοτωφ στο σπιτι, και μετα απο μερικα ετη, να λες ΦΕΡΤΕ ΣΚΟΚΟ ΑΛΛΟΙΩΣ ΔΕ ΤΡΩΩ ΠΑΡΑΜΥΘΑ

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αναπηρια ειναι αυτο που περιγραφεις για τον Σκοκκο αλλα τι σχεση εχει με αυτο που εγραψα εγω και ο Γιαννης? Απο την στιγμη που απαντας σε μενα ειναι σαν εγω να εβριζα και να εφτυνα τον Σκοκκο....και τωρα να τον θελω πισω.

Παντως και αλλους βριζανε και φτυνανε μερικοι και τωρα ολο ΑΡΧΟΝΤΑ και ΑΡΧΟΝΤΑ τους εχουν...αυτο να δεις αναπηρια και ΔΟΥΛΟΠΡΕΠΕΙΑ..

Διαφωνεις οτι αν εφερνε 2 τεραστια ονοματα θα εβγαζε τα λεφτα που ξοδεψε συν θα ειχε και ομαδαρα η ΑΕΚ αρρα διπλο το καλο?

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Δεν εχεις αδικο αλλα δεν διαφωνουμε στην ουσια...

Εισαι εκνευρισμενος με κατι? Γραφεις εκνευρισμενα ρε συ εκτος αν κανω λαθος η εκτος αν μυριζεσαι νεα φολα σημερα στο ματς και τα εχεις παρει απο τωρα.xD

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
aναπηρια ειναι να σου φερνουν Σκοκο, να τον φτυνεις, να τον λες αθεσο και στοιχηματζη, να του πετας μολοτωφ στο σπιτι, και μετα απο μερικα ετη, να λες ΦΕΡΤΕ ΣΚΟΚΟ ΑΛΛΟΙΩΣ ΔΕ ΤΡΩΩ ΠΑΡΑΜΥΘΑ.

 

aναπηρια επισης σημαινει να σου φερνουν μακους,λεοναρντους,αουραμπαρανες και τον μισο νιονιο,να τους χρηζεις αρχηγους με περιβραχιονιο,ηγετες,να φευγουν ως αποτυχημενοι και εμεις να γυρναμε να τους νοσταλγουμε επειδη αυτοι που μας φερνουν τωρα δεν ειναι ουτε για να περνανε απο εξω απο τα Σπατα.

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Μεσα σε 2 ματς χασαμε τους 2 απο τους 3 καλυτερους παιχτες μας...! Ευτυχως δεν εσκασαν στα play off να τρεχουμε και να μην φτανουμε.Για να δουμε τωρα θα παρουν παιχτες? 3 παιχτες θελουμε για φετος να υσηχασουμε και να ειναι και για την ομαδα του χρονου μην μας βγαζεις αλλο την ψυχη ρε τιγρη ελεος επιτελους.....

Link to comment
Share on other sites

scocco oti kalutero exo dei.prosopika ton vazo k pano apo rivaldo.gia AEK milao panta.kai atheso ton kurixe o kermit.olos o kosmos elge aston eleuthero k autos ekei....

Link to comment
Share on other sites

ρηξη μηνισκου ο κορδερος επειδξ το διμηνο ειναι σιγουρακι φερτε χαφ χΘΕΣ

 

Μαλλον αρχισε να φαινεται οτι κακως φορμαριστηκαν καλοκαιριατικα (αρχισαν να σκανε ενας-ενας).

 

Ευκαιρια και επιτακτικη αναγκη για μεταγραφες πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×