Jump to content

Eρασιτεχνικό Σωματείο (γενικά)


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

33 minutes ago, Navas said:

Δηλαδή θα είναι μόνιμα στη Β γιατί αν επιστρέψει σε παραπάνω κατηγορίες επιστρέφουν τα χρέη;

Και να θέλει να ανέβει ξανά στην Α εθνική θα έχει το θέμα των παλιών χρεών οπότε μια τρύπα στο νερό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οι σκατογαυροι:


Όσοι κληρωθούν θα έχουν την δυνατότητα αγοράς ενός εισιτήριου για τον τελικό του UEFA Europa Conference League. Για την ολοκλήρωση της αγοράς του εισιτηρίου, οι τυχεροί φίλαθλοι θα πρέπει να καταβάλουν οικονομική ενίσχυση 75€, ποσό που θα πάει εξ’ ολοκλήρου στο ταμείο του Ερασιτέχνη.

Μην αναρωτιόμαστε πάλι του χρόνου πως και γιατί και αχ και βαχ.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη νεα που ηρθαν στα αυτια μου τις τελευταιες μερες. Οπως ειχα γραψει ξανα εδω, τυχαινει να εργαζομαι, οσο επαγγελματικα σου επιτρεπει να ασχοληθεις, σε ερασιτεχνικο αθλημα, στο οποιο εννοειται οτι δραστηριοποιειται η ΑΕΚ.

Οντας φιλαθλος ειναι λογικο να ενδιαφερομαι για το τι γινεται στον συλλογο. Τα πραγματα λοιπον ειναι τραγικα...

Δεν θελω να αναφερω αθλημα, γιατι το θεμα γινεται μετα πολυ συγκεκριμενο, παντως η διοικηση Αλεξιου ειναι 100% απουσα απο παντου. Οφειλες παντου, απο παικτες και προπονητες, μεχρι εγκαταστασεις, σπιτια και υπηρεσιες. Ποσα τα οποια η διοικηση δεν δεχεται να αναλαβει απο την προηγουμενη, στελνοντας τα τμηματα στα ταρταρα. Πραγματικα θλιβομαι να ακουω για τμηματα της ΑΕΚ που παραπεουν ή κλεινουν, και δεν γινεται ουτε η ελαχιστη προσπαθεια ειτε να ορθοποδησουν, ειτε να αναπτυχθουν για να ειναι βιωσιμα.

Απο το ονομα του συλλογου και μονο, με μικρη προσπαθεια, θα εφτιαχνες ακαδημιες παντου και θα ησουν ανταγωνιστικος.

Βεβαια, για να μη τα ριχνουμε ολα στη διοικηση, η πλειοψηφια του κοσμου της ΑΕΚ ειναι αφαντη απο ερασιτεχνικα αθληματα, εκτος και αν φερουν καμια επιτυχια. Εκει τα θυμομαστε ολα. Σε καμια φιεστα, σε κανενα πανηγυρι στη Φιλαδελφεια, να φωναξουμε Φορτσα Αεκαρα και να βγαλουμε στορι.

Και ολα αυτα, ενω ΠΑΟΚ και Ολυμπιακος συγκεκριμενα διαπρεπουν σε πολλα απο αυτα τα αθληματα. Τρανο παραδειγμα το 75αρι καπελο σε καθε εισιτηριο του Κονφερενς για τον Ερασιτεχνη. Εννοειται φυσικα, οι μιζεροι θα γραψουν οτι αν θες τιτλους και παρομοιες πορειες με αυτους, και τους ζηλευεις, τραβα γινε γαυρος. Δεν ειναι ετσι. Γιατι στην πραγματικοτητα δεν εχω να ζηλεψω τιποτα απο κανεναν τους. Το μονο που εχουν παραπανω ειναι υπαρκτη διοικηση και ενδιαφερον για τα υπολοιπα αθληματα.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Η ερασιτεχνική εισπράττει λεφτά που δεν είχε ξαναδεί ποτέ της ή τουλάχιστον υποτίθεται πως τα εισπράττει. Αν έχουν και χρέη, τι τα κάνουν τόσα λεφτά;

Εχω μια ένσταση συγκεκριμένη όμως. Το 75αρι πχ στους γαύρους το θεωρώ καριολικι. Όπως θεώρησα  σε εμάς καριολικι τον διπλασιασμό της τιμής της κάρτας φίλου όταν η ΑΕΚ μπήκε στο νέο γήπεδο.

Με τέτοια καριολικια, δεν πρόκειται να φέρεις κοντά σου κόσμο. Δεν μπορείς να αντιμετωπίζεις εχθρικά τον κόσμο σου και τα 2 παραπάνω είναι ο ορισμός της εχθρικής αντιμετώπισης.

Έχω κι άλλη ένσταση βασικά. Τι απαιτήσεις υπάρχουν πια από αυτόν τον κόσμο ρε παιδιά; Και γιατί μόνο ο κόσμος της ΑΕΚ είναι υποχρεωμένος να έχει παρουσίες 1000+ ανθρώπων, αλλιώς δεν του αξίζει τίποτα;

Ποια άλλη ομάδα έχει περισσότερο κόσμο στα ερασιτεχνικά της;

Επίσης, σε τελική ανάλυση το ΣΚ έχει 48 ώρες μετρημένες, στις οποίες πρέπει να κοιμηθείς, να κάνεις πράγματα για τον εαυτό σου που δεν μπορείς μεσοβδόμαδα, να ρίξεις κάναν πούτσο, να ασχοληθείς με την οικογένειά σου, να δεις τα παιδιά σου αν δεν μένουν μαζί σου και τα ερασιτεχνικά της ΑΕΚ παίζουν στου διαόλου το κέρατο. Ε δεν γίνεται να είσαι σε όλα αυτά παρών, κάτι θα κόψεις για να πας στα ερασιτεχνικά.

Αυτό δεν μπορεί να συμβαίνει κάθε ΣΚ, επίσης να ληφθεί υπ' όψη ότι η είσοδος (όχι εισιτήριο, δεν εκδίδουμε εισιτήρια, η πληρωμή επίσημα είναι οικονομική ενίσχυση), συνήθως πλέον είναι 10€. Κι άλλα 10+ η βενζίνη για να πας μέχρι το Μενίδι. Αν έχει και μπάσκετ το ΣΚ θες κάνα 50ρικο για όλο το πακέτο. Στο ποδόσφαιρο υποθέτουμε ότι έχεις διαρκείας, αλλιώς μιλάμε για κάνα 300αρι μέσα στο ΣΚ μόνο για την ΑΕΚ αν θες να "δικαιούσαι" τίτλους.

Ε γαμηστε μας, ένας βασικός μισθός δεν φτάνει αν θες να είσαι ΑΕΚ και να δικαιούσαι τίτλους και επιτυχίες με αυτή τη λογική.

Δυστυχώς ο μόνος που φταίει είναι η διοίκηση της ερασιτεχνικής ΑΕΚ 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Οι γαυροι ματωνουν οικονομικά τον κάτοχο διαρκείας σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ αναγκάζοντας τους μαζί με το διαρκείας να βγάλουν και κάρτα μέλους αξίας 50 ευρώ κάθε χρόνο με τα έσοδα να πηγαίνουν εκει. Βέβαια εκεί τα διαρκείας έχουν 400 ευρώ στο κέντρο,όχι στα πέταλα. Συν τοις άλλοις οι γαυροι πρωταγωνιστουν παντού και σε κανένα άθλημα δεν πάνε πάνω από 100 άτομα συνολικά εκτός αν είναι τίποτα τελικοι οπότε για να επιζούν τα τμήματα παίρνουν 20.000×50=1 μυρριο κάθε χρόνο. Καθόλου άσχημα θα πω εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sergio11 said:

Με αφορμη νεα που ηρθαν στα αυτια μου τις τελευταιες μερες. Οπως ειχα γραψει ξανα εδω, τυχαινει να εργαζομαι, οσο επαγγελματικα σου επιτρεπει να ασχοληθεις, σε ερασιτεχνικο αθλημα, στο οποιο εννοειται οτι δραστηριοποιειται η ΑΕΚ.

Οντας φιλαθλος ειναι λογικο να ενδιαφερομαι για το τι γινεται στον συλλογο. Τα πραγματα λοιπον ειναι τραγικα...

Δεν θελω να αναφερω αθλημα, γιατι το θεμα γινεται μετα πολυ συγκεκριμενο, παντως η διοικηση Αλεξιου ειναι 100% απουσα απο παντου. Οφειλες παντου, απο παικτες και προπονητες, μεχρι εγκαταστασεις, σπιτια και υπηρεσιες. Ποσα τα οποια η διοικηση δεν δεχεται να αναλαβει απο την προηγουμενη, στελνοντας τα τμηματα στα ταρταρα. Πραγματικα θλιβομαι να ακουω για τμηματα της ΑΕΚ που παραπεουν ή κλεινουν, και δεν γινεται ουτε η ελαχιστη προσπαθεια ειτε να ορθοποδησουν, ειτε να αναπτυχθουν για να ειναι βιωσιμα.

Απο το ονομα του συλλογου και μονο, με μικρη προσπαθεια, θα εφτιαχνες ακαδημιες παντου και θα ησουν ανταγωνιστικος.

Βεβαια, για να μη τα ριχνουμε ολα στη διοικηση, η πλειοψηφια του κοσμου της ΑΕΚ ειναι αφαντη απο ερασιτεχνικα αθληματα, εκτος και αν φερουν καμια επιτυχια. Εκει τα θυμομαστε ολα. Σε καμια φιεστα, σε κανενα πανηγυρι στη Φιλαδελφεια, να φωναξουμε Φορτσα Αεκαρα και να βγαλουμε στορι.

Και ολα αυτα, ενω ΠΑΟΚ και Ολυμπιακος συγκεκριμενα διαπρεπουν σε πολλα απο αυτα τα αθληματα. Τρανο παραδειγμα το 75αρι καπελο σε καθε εισιτηριο του Κονφερενς για τον Ερασιτεχνη. Εννοειται φυσικα, οι μιζεροι θα γραψουν οτι αν θες τιτλους και παρομοιες πορειες με αυτους, και τους ζηλευεις, τραβα γινε γαυρος. Δεν ειναι ετσι. Γιατι στην πραγματικοτητα δεν εχω να ζηλεψω τιποτα απο κανεναν τους. Το μονο που εχουν παραπανω ειναι υπαρκτη διοικηση και ενδιαφερον για τα υπολοιπα αθληματα.

Ο κόσμος μια χαρά στηρίζει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, stavros 9-11 said:

Η ερασιτεχνική εισπράττει λεφτά που δεν είχε ξαναδεί ποτέ της ή τουλάχιστον υποτίθεται πως τα εισπράττει. Αν έχουν και χρέη, τι τα κάνουν τόσα λεφτά;

Εχω μια ένσταση συγκεκριμένη όμως. Το 75αρι πχ στους γαύρους το θεωρώ καριολικι. Όπως θεώρησα  σε εμάς καριολικι τον διπλασιασμό της τιμής της κάρτας φίλου όταν η ΑΕΚ μπήκε στο νέο γήπεδο.

Με τέτοια καριολικια, δεν πρόκειται να φέρεις κοντά σου κόσμο. Δεν μπορείς να αντιμετωπίζεις εχθρικά τον κόσμο σου και τα 2 παραπάνω είναι ο ορισμός της εχθρικής αντιμετώπισης.

Έχω κι άλλη ένσταση βασικά. Τι απαιτήσεις υπάρχουν πια από αυτόν τον κόσμο ρε παιδιά; Και γιατί μόνο ο κόσμος της ΑΕΚ είναι υποχρεωμένος να έχει παρουσίες 1000+ ανθρώπων, αλλιώς δεν του αξίζει τίποτα;

Ποια άλλη ομάδα έχει περισσότερο κόσμο στα ερασιτεχνικά της;

Επίσης, σε τελική ανάλυση το ΣΚ έχει 48 ώρες μετρημένες, στις οποίες πρέπει να κοιμηθείς, να κάνεις πράγματα για τον εαυτό σου που δεν μπορείς μεσοβδόμαδα, να ρίξεις κάναν πούτσο, να ασχοληθείς με την οικογένειά σου, να δεις τα παιδιά σου αν δεν μένουν μαζί σου και τα ερασιτεχνικά της ΑΕΚ παίζουν στου διαόλου το κέρατο. Ε δεν γίνεται να είσαι σε όλα αυτά παρών, κάτι θα κόψεις για να πας στα ερασιτεχνικά.

Αυτό δεν μπορεί να συμβαίνει κάθε ΣΚ, επίσης να ληφθεί υπ' όψη ότι η είσοδος (όχι εισιτήριο, δεν εκδίδουμε εισιτήρια, η πληρωμή επίσημα είναι οικονομική ενίσχυση), συνήθως πλέον είναι 10€. Κι άλλα 10+ η βενζίνη για να πας μέχρι το Μενίδι. Αν έχει και μπάσκετ το ΣΚ θες κάνα 50ρικο για όλο το πακέτο. Στο ποδόσφαιρο υποθέτουμε ότι έχεις διαρκείας, αλλιώς μιλάμε για κάνα 300αρι μέσα στο ΣΚ μόνο για την ΑΕΚ αν θες να "δικαιούσαι" τίτλους.

Ε γαμηστε μας, ένας βασικός μισθός δεν φτάνει αν θες να είσαι ΑΕΚ και να δικαιούσαι τίτλους και επιτυχίες με αυτή τη λογική.

Δυστυχώς ο μόνος που φταίει είναι η διοίκηση της ερασιτεχνικής ΑΕΚ 

Καμια αντιρρηση σε ολα τα παραπανω. Και για το 75αρι νταβατζιλικι, και για τις "εργατοωρες" που πρεπει να αφιερωσει καποιος για να ακολουθει παντου.

Εγω ομως αμφιβαλλω ακομα και για τα λεφτα που υποτιθεται οτι πηγαινουν στον ερασιτεχνη ως οικονομικη ενισχυση, οπως τα 10 ευρω της καρτας φιλου.

Τρανο παραδειγμα, το οποιο εχω μαθει απο περισσοτερες απο 1 πηγες, τα λεφτα που πηραν φετος τα ερασιτεχνικα σωματεια σε καθε αθλημα απο το στοιχημα. Τα λεφτα αυτα θα μπορουσαν να καλυψουν τις τρυπες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη. Αντ αυτου, σε ορισμενες περιπτωσεις, γιατι δεν ξερω για ολα τα αθληματα, τα λεφτα αυτα παραμενουν στο ταμειο της ερασιτεχνικης. Ειτε επενδυονται αλλου, ειτε σε αλλες τσεπες, ειτε δεν ξερω και εγω που, η σημασια ειναι οτι δεν πηγαινουν εκει που πρεπει.

Οι αθλητες και προπονητες, ειδικα σε τετοια αθληματα, αποτελουν εναν κυκλο πολυ μικρο και κλειστο. Αφηνοντας τους απληρωτους για 2 και 3 μηνες, δεν χαλας μονο το prestige της ομαδας στα ματια του παιχτη, αλλα χανεις και την εμπιστοσυνη σου στα ματια ολων των υπολοιπων του κλαδου. Ας βαλει ο καθενας τον εαυτο του στη θεση τους. Θα πηγαινες να δουλεψεις, οσο ΑΕΚτζης και να εισαι, σε συλλογο που εδω και αρκετες σεζον, εχει συστηματικα οφειλες? Δεν ειναι το χομπυ τους, αλλα η δουλεια τους. Δεν παιρνουν 600κ απολαβες το ετος, αλλα 1 και 2 αν ειναι τυχεροι. Και για να προλαβω τυχον σχολια, αυτα ειναι λεφτα, τα οποια οσο μεγαλωνεις μειωνονται, και στα 35-40 θα κληθεις να ζησεις χωρις αυτα.

Δυνατη ΑΕΚ σημαινει και δυνατη ερασιτεχνικη. Και η διοικηση αυτη τη στιγμη οχι απλα δεν την στηριζει, αλλα την σπρωχνει προς τον γκρεμο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το τραγικό είναι ότι αυτή η διάλυση στα τμήματα έρχεται ενώ η Ερασιτεχνική διανύει χρυσές εποχές στα οικονομικά. Η κακοδιαχείριση μπορεί να γίνει πανεύκολα.

Το είδαμε στα χρόνια που είχε αναλάβει η R τι συνέβη τα χρόνια που είχαν προηγηθεί και τι ωραίο συμμάζεμα έγινε εκείνο τον καιρό με πολύ λιγότερα έσοδα που ματώναμε για να βρούμε.

Παρότι ερασιτεχνικά τμήματα, υπάρχει μεγάλο σκοτάδι στον τρόπο λειτουργίας της διοίκησης τους, λειτουργίας τους ακόμα και για τις εκλογές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλέξη, βγάλε κ μια τιμή, πόσα θες, για να γίνουμε μέλη της ΕΡΑ. Και τον τρόπο.

Όχι πια φίλοι, μόνο σεξ.

Περιμένουμε.

Υ.Γ. Αν ο τρόπος είναι γνωστός ας τον κοινοποιήσει κάποιος. Ευχαριστώ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει επικοινωνηθει στα σωματεια που υπαγονται στην ερασιτεχνικη οτι απο την επομενη εβδομαδα, μολις δηλαδη περασει η σημερινη καταραμενη μερα, για την οποια δουλευει ολος ο οργανισμος ΑΕΚ, θα υπαρξουν εξελιξεις ως προς οφειλες, προγραμματισμους, μπατζετ επομενης σεζον κλπ.

Οποτε αναμενουμε τις εξελιξεις.

Σε ολα αυτα, προστιθεται ενα αρθρο που διαβασα το πρωι, για οφειλες σε αθλητρια βολευ απο την Αργεντινη, υψους 25κ. Αν δεν εξοφληθουν, ερχεται ban για τις ξενες μας.

Link to comment
Share on other sites

Δώστε επιτέλους εκεί στην ερασιτεχνική μια λύση για το ανδρικό βόλλευ το έχετε κάνει τμήμα ασανσέρ 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ασανσέρ. Σαν μαγαζάκι τους, του συμπεριφέρονται που όποτε γουστάρουν το κλείνουν. Με δικά μας λεφτά. Δική μας συμμετοχή. Αυτοί δεν έχουν βάλει φράγκο. Διαχείριση κάνουν, απ τις χειρότερες κιόλας. Χωρίς διαφάνεια, χωρίς τίποτα.

Μαθήματα απ την κυβέρνηση απ ευθείας.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Karagimi said:

Το ανδρικό βόλεϊ της ΑΕΚ επιστρέφει… : aek365

Μπορεί να είναι εικόνα ‎3 άτομα και ‎κείμενο που λέει "‎AEK ΠAOK EPT 3 EPT3HD HD LIVE Kar ΕΡ م 网 ΒΟΛEΪ ΌΣ ΝΑΝ Πληρώνει τα «σπασμένα>> της Νίζετιχ η AEK Η Νίζετιχ έφυγε από την AEK χωρίς να πληρωθεί και για αυτό η Αργεντινή άσος κατέθεσε προσφυγή στη FIVB, η οποία και τη δικαίωσε την Τρίτη.‎"‎‎

Link to comment
Share on other sites

Chief, θα πας το παιδί σου στο βόλεϊ και μετα θα βολτάρει έξω από το γήπεδο  χωρίς την δυνατότητα να μπει μέσα.  Ψοφας,  να ακούσεις Παναγίτσα του, πριν την εφηβεία του,  ε ?

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Fakos Reloaded said:

Κι εσυ σαν πατερας σκεψου κατι. Βαλτο στη Υπογα να το βλεπει στην τηλεοραση και πες του οτι το εβαλες στα ημιεπισημα. Μην περιμενεις ολα να τα σκεφτει το Σωματειο, κανε κατι κι εσυ ντε

Δεν είμαι πατέρας,  αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν θα μπορούσα να τον πάω μπάλα κσι θα τον έτρεχα σε υποκατάστατα. Λες και τα παιδιά τοναι ηλιθια και δεν καταλαβαίνουν τα πάντα 

Link to comment
Share on other sites

να πω εγω που ειμαι πατερας ενος 15 χρονου οτι αν ΑΕΚ παιζει μπαλα και του πω παμε να δουμε βολει η χαντμπολ θα μου κατεβασει ολο το εορτολογιο στα μουτρα οχι μονο την Μαρια την παρθενο 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fakos Reloaded said:

Ουτε εγω ειμαι πατερας. Πονταρω περισσοτερο στο οτι τα παιδια ικανοποιουνται και ενθουσιαζονται με πολυ πιο απλα πραγματα απο οτι εμεις

Η κορη μου παντως (5,5 ετων) ενω πονταρα στον Παντα Παντου για να την παιρνω στο μπασκετ, στην μπαλα προτιμα να ερχεται.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο πάντα παντού είναι αδερφή γι' αυτό. Μάκη φέρε Χαγκα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με νεα απο συναδελφους που παιζουν/εργαζονται στα ερασιτεχνικα της ΑΕΚ, το θεμα πληρωμων παραμενει.

Με την διαφορα οτι τωρα επικρατει και μια σιγη ιχθυος προς τους παικτες και προπονητες.

Οι μονοι που απο οτι γνωριζω εχουν εξοφληθει στο 100% ειναι οι ξενες/ξενοι που επρεπε να αναχωρησουν για την πατριδα τους.

Κατα τα αλλα, αν εξαιρεσουμε το γυναικειο βολευ, τα υπολοιπα αθληματα μενουν στασιμα μεταγραφικα, με δεδομενες τις αποχωρησεις αθλητων, ειτε εξοφληθουν ειτε οχι.

Αυτα γιατι ειχα αναφερει οτι περιμενουμε update μετα τον τελικο Conference, μαλλον ηταν το κλασικο "παρε με απο Δευτερα που θα εχω νεοτερα".

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εξοργισμένος και απογοητευμένος με τον Παπασταμάτη γι' αυτό έχω να γράψω μήνες για χάντμπολ, το ελληνικό πρωτάθλημα με αφήνει αδιάφορο μετά το τυράκι που φάγαμε πριν μερικά χρόνια με 2 χρονιές που είχαμε ευρωπαϊκά υπολογίσιμη ομάδα. Πυροτέχνημα ήμασταν, ακαδημίες γιοκ και πλέον δεν πλΕρώνουμε κιολΑ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλέξη καλημέρα. Τώρα που τελείωσε μια σχεδόν πλήρως αποτυχημένη χρονιά για την ΕΡΑ, με το πιο αξιομνημόνευτο γεγονός να είναι αρνητικό, αυτό της μη συμμετοχής της ομάδας βόλεϋ στην Α1, τι θα έλεγες μια κ είναι μόδα οι.... πρες κόνφερανς, να μας.... τιμήσεις κάνοντας μια? Να μας κάνεις μια ανάλυση των οικονομικών της ΕΡΑ, έσοδα, έξοδα, ανάλυση μπάτζετ ανά τμήμα, ανάλυση εξόδων ανά τμήμα? Να μάθει κ ο κόσμος που πάνε τα λεφτά απ το γήπεδο, απ τις κάρτες, τα εισιτήρια κλπ κλπ. Προσωπικά αν δεν θες να το κάνεις τόσο αναλυτικά κ τις οικονομικές καταστάσεις να δημοσίευες με την υπάρχουσα κατάσταση, θα ήμουν οκ.

Υ.Γ. Σαν θεματοφύλακας των δικαιωμάτων της ΕΡΑ πρέπει να βγεις κ να απαντήσεις στο σημερινό πρωτοσέλιδο της SPORTDAY.

Υ.Γ.2 Πάρε τον χρόνο σου για την.... πρες.... κόνφερανς ο κόσμος ασχολείται με τα μεγάλα... ντηλ τώρα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×