Jump to content

Eρασιτεχνικό Σωματείο (γενικά)


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Μας βλέπω με Γεωργαντζόγλου στο τέλος...

 

Ένα όνειρο θα γίνει πραγματικότητα...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ! Πίπα - Κώλο ΕΜΠΛΟΚΗ !!!

Γειά σου κυρ-Αντρέα με τα κόλπα σου !!!

Μέχρι να ουρλιάξετε όλοι "Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα".

Link to comment
Share on other sites

Την γνωση την ειχαμε πρωτα, αλλοι δεν την ειχανε και μπλεχτηκανε και διαλυσαν την ΕΡΑ.

 

Αν λες για την Original, διαλυμένη ήταν η ΕΡΑ πολύ πριν.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για την Original, διαλυμένη ήταν η ΕΡΑ πολύ πριν.

 

διαλυμένη ήταν, διαλύθηκε και η μπάλα για τις "χορηγίες" που έσκαγαν την ερα και τα γαμήσαμε όλα μαζί και ψόφησαν

Link to comment
Share on other sites

διαλυμένη ήταν, διαλύθηκε και η μπάλα για τις "χορηγίες" που έσκαγαν την ερα και τα γαμήσαμε όλα μαζί και ψόφησαν

Η μπάλα δε νομίζω να διαλύθηκε γι' αυτόν τον λόγο. Να μου πεις γιατί δεν τα βάζανε στο μπάσκετ, να πω ναι (γενικά, όχι ότι συμφωνώ και μ' αυτό), αλλά κοτζάμ μπάλα δεν... Εκεί είναι γνωστές οι αιτίες και δεν υπήρξε επίσης διάλυση παρά μόνο οικιοθελώς.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα τιθεται μακραν οτι δεν νοικοκυρευτηκε η ΕΡΑ.

Η κληρονομια ειναι για ΛΟΥΚΕΤΟ-ΠΤΩΧΕΥΣΗ.

 

Τόση ώρα για να φτάσεις στο συμπέρασμα που συμφωνούμε.

Εγώ αντέδρασα στα περί διάλυσης της Ερας και της μπάλας που είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά. Δεν υπάρχει για την ακρίβεια. Από εκεί και πέρα τα λάθη είναι φυσικά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Τόση ώρα για να φτάσεις στο συμπέρασμα που συμφωνούμε.

Εγώ αντέδρασα στα περί διάλυσης της Ερας και της μπάλας που είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά. Δεν υπάρχει για την ακρίβεια. Από εκεί και πέρα τα λάθη είναι φυσικά πολλά.

 

απο το χεράκι είναι, όχι απο τα μαλλιά

Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη το εγραψα, διαφωνησες και αναλυσα τους λογους.

Η ΕΡΑ μπορουσε να νοικοκυρευτει με το μεγαλο ρευστο που επεσε. Αντιθετα ΔΙΟΓΚΩΘΗΚΕ το χρεος της και εγινε ΜΗ βιωσιμο (δεν ηταν ΟΥΤΕ το προηγουμενο το οποιο εγινε μεσα σε μια περιοδο 20ετιας, αλλα δεν ειχε πεσει ΠΟΤΕ 1 δις παλιες δραχμες στην ΕΡΑ). Αυτο σημαινει οτι ενω υπηρχε η λυση του νοικοκυριου, προτιμηθηκε αυτο που εγινε. Το οποιο διπλασιασε το χρεος. Αυτο θα πει ΔΙΑΛΥΣΗ Σπυρο. Και ειμαι ανοιχτος να μου αναλυσεις πως αυτο δεν ισχυει με επιχειρηματα, οχι απλα "τα λαθη ειναι πολλα" και οτι κατι δεν ισχυει χωρις να φερνεις κατι στη κουβεντα.

 

Είπα ότι η Ερα ήταν διαλυμένη. Δεν μπορείς να διαλύσεις κάτι που είναι διαλυμένο ήδη, και είναι άδικο να το χρεωθεί η Ορίτζιναλ αυτό.

Η Ορίτζιναλ θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα με αυτά τα χρήματα, αλλά φυσικά δεν περίμενα από αυτήν τεχνογνωσία και πρόγραμμα, εδώ δεν υπάρχει σε όλη την Ελλάδα τέτοιο πράμα πού να το βρει αυτή; Χρέωσε ό,τι θες, διάλυση όμως όχι. Εμένα αυτή είναι η λογική μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα είχε κάνει αυτά, τώρα το πιο πιθανό να λέγαμε γιατί είναι τα τμηματά μας Β και Γ και τοπικό, γιατί εκεί έπρεπε να πάνε. (Και εκεί πρέπει να πάνε χτίζοντας από την αρχή, με υποδομές και ουκ ολίγα, τα οποία χρειάζονται γνώσεις που έλεγα). Δεν τα έκαναν αυτά, πήγαν για κούπες με τα γνωστά αποτελέσματα. Δεν θυμάμαι πάντως να πήραν την μπουκιά από το στόμα κανενός που ήθελε να μεγαλουργήσει.

Έχω φύγει για μπύρες don't disturb me. :tease:

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ !!!!

 

Η Αθλητική Ένωση Κωνσταντινουπόλεως (ΑΕΚ) με απόφαση του Δ..Σ. που ελήφθη την 21.1.2015, αποφάσισε να συγκαλέσει σύμφωνα με το Νόμο και το Καταστατικό της, τα μέλη του Σωματείου σε Έκτακτη Γενική Συνέλευση στις 2 Φεβρουαρίου 2015 ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:00, η οποία θα λάβει χώρα στο Μαρούσι, στην αίθουσα μελών VIP του ποδοσφαιρικού σταδίου ΟΑΚΑ, με τα ακόλουθα θέματα ημερησίας διάταξης:

Εκλογή Προέδρου της Συνέλευσης.

Επικύρωση των Αποφάσεων των τελευταίων Γ.Σ. με τις οποίες εγκρίθηκαν οι ιδρύσεις των ΑΑΕ ποδοσφαίρου και καλαθοσφαίρισης και οι διοκητικός και αγωνιστικός απολογισμός της περιόδου 1.5.2013 – 30.6.2014.

Επικύρωση της σύμβασης για την ανέγερση του Κέντρου Αθλητισμού Μνήμης και Πολιτισμού «ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ» στη Νέα Φιλαδέλφεια. Σε περίπτωση μη επίτευξης της νομίμου απαρτίας, θα διεξαχθεί επαναληπτική Γ.Σ. στις 3 Φεβρουαρίου 2015 ημέρα Τρίτη στον ίδιο τόπο και ώρα 18.00. Δικαίωμα συμμετοχής στη Γενική Συνέλευση θα έχουν τα μέλη που είναι ταμειακώς ενημερωμένα μέχι 31.12.2014.

Η από 16.1.2015 απόφαση του Δ.Σ. για σύγκλιση της Γ.Σ. στις 27.1.2015 ανακαλείται.

 

Νέα Φιλαδέλφεια 22.1.2015

Ο Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας

Α.Αλεξίου Γ.Κατσαδήμας

Link to comment
Share on other sites

Θα πας να εγκρινεις Συμβαση κουφαλιτσα;

 

Εννοειται. Αλλα περισσοτερο ενδιαφερον εχουν τα πηγαδακια της μανας σε καθε συνελευση. Το τι μαλακια ακουμε καθε φορα, δεν λεγεται.. Ακομα θυμαμαι το τιμημενο 2005 και τις παπαριες του ντεμακου..

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται. Αλλα περισσοτερο ενδιαφερον εχουν τα πηγαδακια της μανας σε καθε συνελευση. Το τι μαλακια ακουμε καθε φορα, δεν λεγεται.. Ακομα θυμαμαι το τιμημενο 2005 και τις παπαριες του ντεμακου..

 

Σου είχε κάνει και εσένα τράκα;

Link to comment
Share on other sites

3sdhi.jpg

 

Εικόνα συνέλευσης της ΕΡΑ με θέμα την επικύρωση της ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗΣ του ΧΩΡΑΦΙΟΥ.

Ημέρα Τρίτη και ώρα 6 το απόγευμα ....

Εβδομηνταπέντε νοματαίοι, συν παλαίμαχοι, διοικητικοί και τα ρέστα.

Ά, και ο Ντούσαν Μπάγεβιτς.

Άντε και γαμηθείτε ασύστολα ρε μπαγλαμάδες ...

 

ΥΓ : 3/2/2015 Να την θυμάστε ΚΑΛΑ αυτήν την ημερομηνία !!! Ίσως και να είναι η μέρα που ΠΕΘΑΝΕ το ΣΩΜΑΤΕΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη, 6 το απόγευμα ????

Ή συνταξιούχος έπρεπε να είμαι ρε Προϊστάμενε, ή εισοδηματίας-"φίλος Μελισσανίδη".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εκπέμπουν «SOS» ανδρικό βόλεϊ και χάντμπολ της ΑΕΚ και οδηγούνται στην διάλυση

15/02/2015 - 12:11 1

 

Στο χείλος του γκρεμού έχουν φτάσει δύο τμήματα της Ερασιτεχνικής που καθημερινά αντιμετωπίζουν προβλήματα που πλέον φαίνεται δύσκολο να αντιμετωπιστούν. Το ανδρικό βόλεϊ της ΑΕΚ και το τμήμα χάντμπολ, έχουν φτάσει στα όρια τους. Προπονητές παραιτούνται, παίκτες «φωνάζουν» για λύσεις.

 

Τις τελευταίες ημέρες είχαμε την περίπτωση του Γιάννη Αρβανίτη που δεν ταξίδεψε την Παρασκευή με την ομάδα για τη Δράμα και η ΑΕΚ έπαιξε με προπονητή τον Παπαδόπουλο. Μπορεί αγωνιστικά η δουλειά να έγινε, αλλά επισκιάστηκε από το ζήτημα του προπονητή, που δεν αντέχει να βλέπει την ομάδα στα πρόθυρα της διάλυσης.

 

Ο Γιώργος Παπαδόπουλος που ανέλαβε χρέη προπονητή, μιλώντας στο enwsi.gr, ξεκαθάρισε ότι το πράγμα δεν μπορεί να συνεχιστεί έτσι. Δεν μπορεί κανείς να προδικάσει το μέλλον, αφού ανά πάσα στιγμή μπορούν οι αθλητές να τα παρατήσουν μέσα στη χρονιά.

 

Στο βόλεϊ τα πράγματα είναι σχεδόν τα ίδια. Ο Κριστόφ που ήρθε σχετικά πρόσφατα στην ομάδα, έχει αναγκαστεί να βλέπει την ομάδα του να παλεύει στο γήπεδο, χωρίς να κάνει προπονήσεις, χωρίς να έχει χώρο για προπόνηση. Και αναγκάστηκε να αποχωρήσει από την ομάδα.

 

Τα πράγματα δείχνουν μη αναστρέψιμα. Και πλέον υπάρχει πλέον μεγάλη ανάγκη για λύσεις. Η Ερασιτεχνική σε συνεργασία με τους εφόρους των δύο ομάδων θα πρέπει να δώσουν τέλος σε αυτό το ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Κοκλώνη στο enwsi.gr: «Να βρεθεί μια λύση για να μην φύγουν οι αθλητές από την ΑΕΚ»

16/02/2015 - 11:39 0

 

Απόλυτα επιτυχημένη ήταν η παρουσία των αθλητριών της ΑΕΚ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου που ολοκληρώθηκε σήμερα. Οι αθλήτριες της Ένωσης μάλιστα πρώτευσαν και πήραν το πρωτάθλημα στο νήμα επί της Κηφισιάς, τερματίζοντας με 38.5 πόντους, έναντι 38 της αντιπάλου.

 

Η Γεωργία Κοκλώνη, που ήταν μια από τις πρωταγωνίστριες της παρουσίας της γυναικείας ομάδας στίβου, μίλησε στο enwsi.grμ, για τον «άθλο» των κοριτσιών, αλλά και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι αθλητές.

 

«Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και σε όλη την ομάδα. Καταφέραμε πολλά αν και είμαστε απλήρωτοι δύο χρόνια τώρα. Δεν έχουμε χρήματα ούτε για τα μεταφορικά μας. Όμως εμείς είμαστε εδώ και αγωνιζόμαστε για την ΑΕΚ».

 

Η Κοκλώνη προσπάθησε να προειδοποιήσει για τις καταστάσεις που αντιμετωπίζει η Ερασιτεχνική. «Πρέπει όλοι να κοιτάξουν να παραμείνουν οι αθλητές στην ομάδα. Κάποιος πρέπει να κάνει κάτι για να μη φύγει κανείς. Όταν ήταν ο κ. Σταματιάδης προσπαθούσε για το καλύτερο ,μάλιστα πιστεύω ότι έβαζε και από την τσέπη του για να βοηθήσει».

 

Η 33χρονη αθλήτρια ευελπιστεί να λυθούν τα προβλήματα αφού όπως είπε «Μου μετέφεραν ότι θα αλλάξει η διοίκηση στην Ερασιτεχνική και υπάρχει στόχος να βοηθηθούν όλα τα τμήματα, γιατί περνάμε όλοι δύσκολα».

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×